گاو و گوسفند

نحوه پرورش مرغ با بز

فرقی نمی‌کند بز را به مرغ ‌ها اضافه کنید (یا مرغ به بز)، مهم است بدانید که آیا امکان دارد هر دو را با هم داشته باشید. و این مهمتر است که بدانید نحوه پرورش مرغ با بز چگونه است. مرغ و بزها می توانند با آمادگی مناسب و برنامه ریزی در کنار هم زندگی کنند.

مسائلی که باید به آنها رسیدگی شود شامل مکان آنها، اشتراک مرتع، خوراک، سرگین و ایمنی کلی همه حیوانات است. پس بیایید در مورد چند نکته واقعی در مورد نگهداری مرغ ها و بزها با هم صحبت کنیم. ما در این مقاله نکاتی برای نگهداری مرغ ها و بزها در کنار هم جمع آوری کرده ایم.

آیا مرغ ها می توانند با بزها زندگی کنند؟

مرغ و بز را می توان به راحتی در کنار هم نگهداری کرد. این کار در سراسر جهان انجام می شود. این کار حتی توسط سازمان های دولتی مختلف توصیه می شود. برای بزرگ کردن آنها با هم، نکاتی وجود دارد که باید بدانید.

اولین نکته این است که قبل از اینکه مرغ و بزها را کنار هم نگه دارید، ملاحظات حیاتی را بدانید. اما نگران نباشید برخی از این موارد به اندازه کافی مهم هستند که در ادامه همین مقاله نکات، ترفندها و توصیه های خاص خود را خواهند داشت.

سعی کنید فضاهای زندگی جداگانه برای بز و مرغ ها فراهم کنید. بز و مرغ ها به دو دلیل اصلی به فضای زندگی جداگانه نیاز دارند. مرغ ها دوست دارند هنگام خواب روی یک سوف بخوابند. آنها روی همه چیز مدفوع می کنند.

بنابراین اگر نمی‌خواهید مرغ ‌هایتان بالای جایی که بزهایتان خوابیده‌اند مدفوع کنند، باید آنها را جدا نگه دارید. دادن فضای زندگی مجزا به بز و مرغ ها از سایر مسائل مانند زیر پا گذاشتن تصادفی، کوبیدن و نوک زدن نیز جلوگیری می کند.

با این حال، این بدان معنا نیست که آنها به ساختمان های جداگانه نیاز دارند. بز و مرغ ها می توانند یک انبار مشترک داشته باشند. آنها فقط به مناطق جداگانه ای در آن انبار نیاز دارند. می توانید این کار را با استفاده از نوعی سیم یا حصار سیمی برای محاصره کردن منطقه مرغ انجام دهید. سپس، بسته به نوع حصار مورد استفاده، مرغ ها می توانند از حصار عبور کنند یا از یک درب اختصاصی برای دسترسی به محل زندگی جداگانه خود عبور کنند.

بزها در محل زندگی خود به چه چیزی نیاز دارند؟

نحوه پرورش مرغ با بز || دام و پت

در محوطه داخلی بز شما، آنها چند چیز اساسی می خواهند. بزها منطقه ای برای خواب می خواهند.مکان های جداگانه برای ایمن نگه داشتن بچه های تازه متولد شده و در حال رشد از گله نیز ضروری است. یک ایستگاه خوراک و آب سرپوشیده برای بزها لازم است.

دیوارها و پارتیشن های تقویت شده یا محکم برای زمانی که بزها به آنها تکیه می کنند. بهتر است نوعی قفسه یونجه داخلی نیز داشته باشید. فقط مطمئن شوید بالای آن چیزی نباشد که مرغ ها را جذب کند یا بزهایتان را تشویق کنید که از آن بالا بروند. زیرا در حالی که بزها عاشق خوردن یونجه تازه هستند، یونجه کثیف را نمی خورند. و هر چیزی که روی آن مدفوع شده باشد (توسط مرغ یا بز دیگری) قطعاً کثیف است.

مرغ های شما در منطقه خود به چه چیزی نیاز دارند؟

میله ها یا نشیمنگاه ها، جعبه های تودرتو برای تخم گذاری، خوراک و مکمل های درخواستی و آب نیاز های مرغ و مرغ ها است. مرغ ها را آموزش دهید تا در جعبه های آشیانه خود لانه کنند و بخوابند.

یک واقعیت جالب در مورد مرغ ها وجود دارد که همه آنها دوست دارند از یک جعبه تودرتو استفاده کنند. به نظر می رسد مهم نیست که چند مرغ دارید همه آنها می خواهند از مکان تخمگذاری محبوبشان استفاده کنند. هنگامی که مرغ های خود را به مکان جدیدی منتقل می کنید، آنها را آموزش دهید تا از قفسه های خود در شب استفاده کنند.

هنگامی که مرغ ها را به یک منطقه جدید منتقل می کنید، با نگه داشتن آنها در داخل لانه برای چند روز شروع کنید. اگر مرغ ‌های شما هنوز کوچک هستند، جعبه‌های لانه‌سازی را بسته نگه دارید تا از آنها استفاده نکنند. هر روز، مطمئن شوید که آنها به داخل بازگردند و سپس در را قفل کنید. به این ترتیب، آنها یاد می گیرند که به داخل بروند و از شکارچیان در امان بمانند.

پس از چند روز یا چند هفته، می توانید اجازه دهید مرغ ها نیز به مرتع دسترسی داشته باشند. وقتی بزها و انباری را اضافه می کنید، باید این مراحل را دوباره انجام دهیم.

هنگامی که مرغ های شما برای یادگیری تخم گذاری آماده می شوند، جعبه های لانه سازی را باز یا مکانی را برای لانه سازی و تخمگذاری فراهم کنید. در نظر بگیرید که یک تخم‌مرغ سرامیکی را در یک یا دو جعبه تودرتو قرار دهید تا به مرغ ‌ها نشان دهید که کجا باید بگذارند.

در مرحله اول

مطمئن شوید که آنها در تاریکی هوا به داخل برگردند و مراقب مرغ هایی باشید که در محل زندگی بزها سرگردان هستند. سعی آنها را بیرون کنید. مرغ ‌ها عاشق پرسه زدن در فضای معین مرتع خود هستند، اما همچنین به دویدن خود برمی‌گردند و برای غذا، آب، مکمل‌ها و تخم‌گذاری در جعبه‌های آشیانه‌ای که در نظر گرفته شده است، پرورش می‌یابند.

وقتی صحبت از نگهداری بز و مرغ در کنار هم می شود، باید گزینه های مرتع خود را به دقت در نظر بگیرید. چند گزینه برای فضاهای مرتع وجود دارد. یکی دیگر از عوامل مهم در فضای مرتع حصارکشی است. شما باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید فضاهای مرتع خود را تقسیم کنید.

خطرات رفتاری و آسیب بین گونه ای چیست؟

نحوه پرورش مرغ با بز || دام و پت

اگر هر حیوانی را کنار هم نگه دارید، خطر ذاتی برای بیماری بین گونه ای، جراحت و مرگ وجود دارد. مطمئناً خوب است که همه حیوانات همیشه با هم کنار بیایند اما این اتفاق نمی افتد. برای مرغ ها و بزها، تحقیقات نشان می دهد که نگه داشتن آنها در کنار هم می تواند منجر به چندین نوع آسیب شود. بزها می توانند انواع آسیب های زیر را به یکدیگر یا طیور شما وارد کنند. این آسیب ها عبارتند از:

  • صدمات ناشی از پا زدن
  • ضربه به نیروی بلانت
  • له کردن و صدمات ناشی از افتادن، پریدن یا نشستن روی حیوانات دیگر.

مرغ ها می توانند انواع دیگری از آسیب ها را ایجاد کنند. صدمات آنها ممکن است شامل هر یک از موارد زیر باشند:

  • بریدن جراحات ناشی از خار خروس
  • خراشیدن جراحات ناشی از پاهای مرغ
  • صدمات نوک زدن، به خصوص در صورت تهدید یا دیدن خون (مرغ ها ضعف را تحمل نمی کنند).

اگر از مرغ ها برای تخم مرغ نگهداری می کنید، به یاد داشته باشید که هر یکی از گونه ها (مرغ یا بز) ممکن است تخم ها را به طور تصادفی یا عمدی بشکنند. بستگی به این دارد که تخم مرغ در کجا گذاشته شده است یا اینکه آنها طعم تخم مرغ را پیدا کرده اند.

اگر حیوانی تخم مرغ ها را می خورد، احتمالاً یا یک مرغ (به دنبال آسیب نوک زدن باشید)، یک حیوان خانگی (مخصوصاً سگی که تخم‌مرغ دوست دارد) یا یک شکارچی مانند یک جونده که از غذاهای محلی استفاده می‌کند، است.

خوراک و مکمل ها را جدا نگه دارید

خوراک بز و مرغ برای آنها فرموله شده است. هر نوع خوراک برای حیوان دیگری مناسب نیست. بنابراین، بزها را از خوراک مرغ ها و مرغ ها را از خوراک بزها دور نگه دارید. بزرگترین مشکل ورود بزها به غذای مرغ این است که تغییر بزرگی نسبت به خوراک معمولی آنها دارد. و هر تغییر ناگهانی در رژیم غذایی بز می تواند باعث اسهال، نفخ و حتی مرگ شود. بنابراین، سعی کنید بزها را از خوراک مرغ ها دور نگه دارید.

چگونه مرغ ها را از خوراک بز دور نگه داریم؟

نحوه پرورش مرغ با بز || دام و پت

بزها با علوفه خواری و یونجه با کیفیت غذا خوردن به اندازه کافی خوب عمل می کنند. بهتر است هر روز صبح یک مشت غلات به آنها بدهید و سپس آنها را بدوشید. برای انجام شیردوشی، یک سطل کوچک (با یک مشت غلات) به آنها بدهید تا در حین دوشیدن شیر از غلات بخورند. به این ترتیب، هیچ حیوان دیگری وارد انبار غلات حیوان دیگری نمی شود.

فقط ذخیره بزرگ غلات را در یک سطل زباله آلومینیومی نگه دارید. به این ترتیب، هیچ جونده ای جذب آن نمی شود. موش‌ها می‌توانند از طریق یک وان پلاستیکی غذا بخورند. اما آلومینیوم در برابر جوندگان نیز مقاوم است.

فقط زمانی که غذای بز بیرون است مرغ ها را محدود کنید. بزها به خوراکی که همیشه بیرون است نیاز ندارند، به خصوص اگر مقداری یونجه داشته باشند. بنابراین شما می توانید کاملاً مانند یک مکمل غلات با غذا رفتار کنید.

چگونه بزها را از خوراک مرغ دور نگه داریم؟

سعی کنید بزها از غذای مرغ دور نگه داشته شوند. بهترین راه برای انجام این کار این است که دو گزینه تغذیه جداگانه برای مرغ ها داشته باشید. در داخل قفسه یا محوطه مرغ انبار، یک دانخوری پر از خوراک مناسب برای مرغ های خود آویزان کنید. مرغ ها می توانند در صورت نیاز غذا بخورند.

در خارج از قفس، اجازه دهید مرغ ها برای هر چیزی که پیدا می کنند و می خواهند بخورند، علوفه کنند و بخراشند. هیچ خوراکی را خارج از قفس نگهداری نکنید. مرغ های شما به یک ورودی به اندازه مرغ به منطقه اختصاصی خود نیاز دارند. با این کار بزها از غذای مرغ شما دور می شوند.

برای مرغ ها یک دانخوری آویزان در قفس و منطقه سرپوشیده نگهداری کنید. به این ترتیب آنها می توانند هر چه می خواهند بخورند.

اگر قرار است مرغ و بز را باهم نگهداری کنید:

پس همه جا کود دام خواهید داشت. هم بزها و هم مرغ ها انبوهی از سرگین را در هر کجا که هستند و هر زمان که بروند می ریزند.

مشکل سرگین زمانی است که به منابع آب و غذا خیلی نزدیک است. سپس، هر گونه میکروب یا حشرات در مدفوع می تواند به یک مسئله آلودگی بزرگ تبدیل شود. برای مدیریت کود، در این مقاله چند نکته و ایده وجود دارد که ممکن است بر اساس تجربه و تحقیق کارساز باشد.

از یک پرکننده (کاه، گلوله‌های کاج یا براده‌های کاج) برای بستر استفاده کنید. به این ترتیب، تمیز کردن می‌تواند آسان‌تر شود. تمام آن فضولات را می‌توان به توده کمپوست اضافه کرد. از دانخوری مرغ آویزان به درب برای پیشگیری از مدفوع مرغ ها در خوراک خود استفاده کنید.

از قفسه یونجه استفاده کنید که برای مرغ ها جذابیت کمتری دارد. هر چیزی را از بالای یونجه که مرغ ها را به نشستن روی غذای بزها جذب می کند، بردارید. منابع آب را تا حد امکان تمیز نگه دارید. استفاده از یک درب روی آب را در نظر بگیرید. نکات زیر به شما در مدیریت کود دامی کمک می کند اما به طور کامل از آن پیشگیری نمی کند.

سرگین بز و مرغ را به کمپوست تبدیل کنید.

نحوه پرورش مرغ با بز || دام و پت

وقتی مرغ و بز نگهداری می کنید، مقدار زیادی سرگین انباشته خواهد شد. با این حال، برخلاف مدفوع سگ و حیوانات دیگر، این سرگین را می توان کمپوست کرد. کمپوست برای باغچه و رشد گیاهان عالی است.

در واقع، تنها مشکل واقعی با کمپوست کردن این است که مرغ ها دوست دارند وارد آن شوند و آنها را پخش کنند. اما اگر کمپوست را در قسمت جداگانه ای قرار دهید، می توانید از بروز این مشکل پیشگیری کنید.

مراقبت های اولیه از حیوانات و کمک های اولیه را بیاموزید

آخرین نکته برای نگهداری مرغ و بزها در کنار هم یادگیری برخی از کمک های اولیه و مراقبت از حیوانات است. به عنوان مثال، مرغ ها علائم اولیه بیماری یا ضعف را نشان نمی دهند. احتمال دارد که اولین نشانه های بیماری که در مرغ می بینید، نشانه های بیماری دیگری باشد و انجام کارهای زیادی در آن مرحله سخت است.

مرغ ها همچنین ضعف یا آسیب را در گله خود تحمل نمی کنند زیرا در معرض خطر کل گله قرار می گیرد. بنابراین، اگر یک مرغ مجروح یا در حال خونریزی داشته باشید، سایر مرغ ها در واقع به او حمله خواهند کرد.

بزها به یکدیگر حمله نمی کنند، اما گاهی اوقات خشن رفتار می کنند. با این حال، اگر یک بز به طور تصادفی به حیوان دیگری (بز یا مرغ) آسیب برساند ، باید مراقب آنها باشید. به خصوص اگر خونریزی در آن وجود داشته باشد. حتی لازم است آنها را از بقیه گله جدا کنید تا در حین بهبودی از آنها مراقبت کنید.

هنگامی که بدانید چگونه از حیوانات مراقبت کنید، احساس بهتری خواهید داشت. سپس شما واقعاً می توانید از کنار هم بودن بزها و مرغ های خود لذت ببرید.

منبع
https://backyardhomesteadhq.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا