گاو و گوسفند

چرا گاو ناله می کند؟

چرا گاو ناله می کند؟

اگر گاو دارید یا در نزدیکی گاوداری زندگی می کنید، ممکن است صدای ناله گاوها را شنیده باشید. درست مانند صدای هر فرد، صدای ناله هر گاو نیز متفاوت است. انسانها نمی توانند تفاوت را درک کنند زیرا زبان گاوها را برای برقراری ارتباط نمی دانند. علاوه بر کارشناسان دام و کشاورزان، بسیاری از مردم از ناله کردن گاوها اطلاع ندارند. برخی استدلال می کنند که این صدایی است، که هیچ معنی ندارد.

هرکسی که در محله دامداری زندگی می کند می تواند این واقعیت را تأیید کند که گاوها شب ها بیشتر از هر زمان دیگری در شب ناله می کنند. این به هیچ وجه به این معنی نیست که گاوها دوست دارند در طول روز ساکت بمانند. آنها هر زمان که احساس ناراحتی می کنند، ارتباط برقرار می کنند. گاوها شب ها بیشتر ناله می کنند و این شنونده را متعجب می کند که چرا در ساعات تاریک وقتی باید بخوابند، ناله می کنند.

گاوها مانند انسانها برای بیان ناراحتی، گرسنگی یا شادی خود ناله می کنند. ممکن است درک آن در نگاه اول آسان نباشد، اما اگر وضعیت را تجزیه و تحلیل کنید، ممکن است آنچه را که گاوها سعی در بیان آن دارند درک کنید. شما فقط با گوش دادن به صدای گاوها می توانید چیزهای زیادی درباره آنچه در مورد گاوها می گذرد متوجه شوید.

بهترین نژاد گاوهای شیری را بشناسید.

چرا گاوها ناله می کنند؟

چرا گاو ناله می کند؟ | دام و پت

گاوها برای ابراز احساسات، ترس، خشم، گرسنگی یا ناراحتی خود ناله می کنند. گاوها فقط برای آگاهی از احساسات خود در آن زمان ناله نمی کنند، آنها اغلب با سایر اعضای گله ارتباط برقرار می کنند. این صدا همچنین پیوند مادر گاو و گوساله را کاملاً به تصویر می کشد. ممکن است مشاهده کرده باشید که وقتی گوساله می رود و مادر به دنبال آن می گردد. گاو ناله می کند و در فاصله دور گوساله به عقب برمی گردد. این نوع صدا زدن، فقط یک راه برای مراقبت از گوساله است. گاوها شب ها به دلایل مختلف ناله می کنند.

آنها نه تنها برای برقراری ارتباط، بلکه برای یافتن همسر نیز ناله می کنند. حیوانات متفاوت صحبت می کنند، آنها نمی توانند احساسات خود را به وضوح مانند انسانها بیان کنند، اما گاوها به شیوه خود صحبت می کنند و احساسات خود را از طریق ناله ابراز می کنند. گاوها علاوه بر ناله ها، با غرغر، خرخر و دم آنها نیز ارتباط برقرار می کنند. آنها هنگام آزار یا تحریک، دم خود را تکان می دهند، گاوها نیز برای دفع مگس از دم خود استفاده می کنند.

انواع مختلف ناله کردن گاو

گاوها برای اهداف مختلفی متفاوت ناله می کنند. ناله های مختلف معنای متفاوتی دارند، ممکن است به این معنی باشد که گرسنه هستند، ناراحت هستند، یا فقط می خواهند بی دلیل شما را از خواب بیدار کنند.

جذب جنس مخالف یکی از علل ناله کردن گاوها

متمایزترین و آزاردهنده ترین ناله تماس گاو نر یا گاو (ماده) است که به دنبال جفت برای انجام جفت گیری است. ناله با یک moo کم و پس از آن دسته ای از ooo با مکث های زیادی در بین آن شبیه به موی شروع می شود.

جستجوی چوپانان

گاوها حیوانات اجتماعی هستند و دوست دارند در گله زندگی و جابجا شوند. هنگامی که گاوها از گله های خود جدا می شوند، ناله را از یک نقطه بلند شروع می شود و تا آنجا که ممکن است ناله خود را بلند می کنند.

ابراز ناراحتی

گاوها وقتی در موقعیت ناخوشایندی قرار می گیرند ناله می کنند. بر اساس تحقیقات اخیر، گاوها هنگام ناراحتی، بدون بازکردن دهان خود، صدای ناله تقریباً ارتعاشی ایجاد می کنند. گاوها معمولاً موقع عصبانیت ناله می کنند. در موقع عصبانیت، گاوها نمی خواهند کسی در نزدیکی آنان باشد.

ایجاد صدای شاد

گروهی از گاوها و گوساله ها که بازی می کنند، پاشنه پا را بالا می زنند و دور می دوند، سر و صدای شاد، صدای کوتاه یا صداهایی شبیه به صدای مویی ایجاد می کنند. این سر و صدای شاد از کم شروع می شود و در وسط محدوده صوتی آنها به پایان می رسد.

یافتن گوساله های گم شده یکی دیگر از علل ناله کردن گاوها

چرا گاو ناله می کند؟ | دام و پت

وقتی گاوها از گوساله های خود جدا می شوند، گریه می کنند، ناله می کنند و مضطرب می شوند. اکثر دامداران ساعاتی پس از تولد گوساله ها را می برند. مادر گاو نمی فهمد که کشاورز عمدا گاو مادر را از گوساله های خود جدا کرده است. این امر گاوها را به شدت مضطرب می کند و آنها روزها پی در پی گریه و ناله می کنند و به دنبال یافتن گوساله های گم شده در ساعات تاریک هستند.

گاوها چند روز، شب یا هفته ها به طور مداوم برای گوساله ها ناله می کنند. گوساله ها با صدای موجی مشخص پاسخ می دهند که آنها در این نزدیکی هستند. آنها صداهایی شبیه صدای گوسفند اما پیوسته تولید می کنند. یک تحقیق وجود دارد که گاوها برای بیان احساسات خود گریه می کنند. هنگامی که گوساله ها فقط در حال قدم زدن هستند، گاوها با صدای بلند با آنها ارتباط برقرار می کنند و به همین ترتیب پاسخ می گیرند. گوساله ها هنگام گرسنگی و زمانی که نمی توانند مادر خود را پیدا کنند، نیز ناله می کنند.

برقراری ارتباط

گاوها دائماً از مزرعه ای به مزرعه دیگر نقل مکان می کنند، به همین خاطر آنها دلشان برای دوستانشان تنگ می شود. گاوها به عنوان حیوانات اجتماعی، پیوند قوی با اعضای گله خود ایجاد می کنند. لحظه ای که وارد مزرعه جدید می شوند، سعی می کنند با محیط جدید انس بگیرند. برخی از کارشناسان دام معتقدند که گاوها برای ارتباط با گاوهای پیشرو و ایجاد دوستان جدید، قوز می کنند.

گرسنگی

گاوها ناله می کنند تا به کشاورز اطلاع دهند که گرسنه هستند و باید به آنها غذا داده شود. از آنجا که گاوها حدود 100 پوند غذا می خورند، اگر شکمشان خالی باشد، آنها هر روز شکایت می کنند.

کشف محیط جدید

گاوها موجودات عادی هستند، آنها کارهای معمولی و خسته کننده را دوست دارند. اما زمانی که محیط بزرگ می شود، آنها به جست و جو کردن می روند. آنها معمولاً به گاوهای دیگر اطلاع می دهند که با هم به بررسی محیط اطراف بروند. آنها نمی خواهند به تنهایی به کاوش بپردازند.

بازی کردن

گاوها هم زمان بازی دارند. اگرچه برخی از آنها مانند گذشته جوان نیستند، اما هنوز دوست دارند با گاوهای دیگر بازی کنند. سر زدن به یکدیگر و پریدن در اطراف تنها چند بازی است که آنها انجام می دهند. گاوها هنگام بازی با گاوهای دیگر، از خود صدا در می آورند یا ناله می کنند.

احساس خطر

چرا گاو ناله می کند؟ | دام و پت

گاوهای وحشی به حملات مرگبار شیرهای کوهستانی و حتی سگ های وحشی عادت دارند. گاوها وقتی احساس می کنند یک شکارچی در اطرافشان است، احساس خطر می کنند و با صدای بلند می نالند. با ناله کردن به کشاورزان و اعضای گله هشدار می دهند که خطر در کمین است.

علت سقط جنین در گاو چیست؟

نیاز به دوشیده شدن

گاوها در فواصل منظم دوشیده می شوند، اگر به موقع دوشیده نشوند، ناراحت می شوند و با ناله کشاورزان را برای کمک فرا می خوانند. گاوها حیوانات نیازمندی نیستند، اما چند چیز را تقاضا می کنند. یکی از خواسته های آنها برنامه شیردهی دقیق است. محققان دریافتند گاوها دوست دارند حدود 3.5 بار در روز دوشیده شوند. اگر چند ساعت دیر کردید، آنها عصبانی می شوند و با ناله کردن به شما می گویند که عجله کنید.

استرس

وقتی اتفاقی غیرعادی رخ می دهد، گاوها مجبور به ناله می شوند. گاوهای شاد و راضی به ندرت ناله می کنند. این امر زمانی اتفاق می افتد که هنگام واکسیناسیون دچار استرس شوند، در حصار گرفتار شوند، گوساله خود را از دست بدهند، به مکان جدیدی نقل مکان کنند یا موقعیت های مشابه دیگر. وقتی در این شرایط ناخوشایند گیر می کنند اغلب غر می زنند.

کنجکاوی

چرا گاو ناله می کند؟ | دام و پت

اگر چیز جالب و غیر عادی در جریان باشد، گاوها شروع به فریاد زدن می کنند. بو کشیدن عمیق و ناله کردن راه آنها برای تحقیق است. گاهی گاوها از مراتع یا محوطه فرار می کنند و نمی توانند راه بازگشت به خانه را بیابند. گاوها ممکن است بخواهند مدتی به تنهایی بیرون بروند، اما در پایان روز، آنها می خواهند با گله باشند. وقتی گاوها به طور تصادفی گم می شوند، تمام روز و شب ناله می کنند و می خواهند به خانه برگردند.

اینها برخی از دلایلی است که باعث می شود گاو شب ها ناله کند. گاوها در طول شب فعال هستند، آنها فقط چند ساعت می خوابند. گاوها وقتی گرسنه هستند استرس می گیرند یا احساس خطر می کنند.

باورهای غلط در مورد ناله گاوها در شب

بسیاری از مردم خرافاتی معتقدند که وقتی گاوها در شب ناله می کنند، به این معنی است که کسی می میرد. این درست نیست اما مضحک است، مرگ یک نفر را نمی توان با صدای ناله گاو تایید کرد. این افسانه در بسیاری از مناطق روستایی مورد اعتقاد است که مردم از ناله گاو بخاطر مرگ اطرافیان خود می ترسند. چنین افرادی نمی دانند که نحوه ارتباط گاوها با یکدیگر از طریق ناله است و آنها در مورد مرگ کسی هشدار نمی دهند. اما با این حال بهتر است در صورت ناله های طولانی مدت گاو خود به دنبال علت اصلی باشید.

اسهال ویروسی گاو چیست و چگونه درمان می شود؟

گرد آورنده
tps://farmdesire.com/why-do-cows-moo/
منبع
https://www.dairymoos.com/why-do-cows-moo/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا