پرنده ها

مدفوع اردک

مدفوع اردک، هر آنچه که باید بدانید.

مدفوع اردک می تواند نشان دهنده وضعیت سلامتی آنها باشد. در این مقاله هر آنچه که باید در مورد مدفوع اردک بدانید را بررسی کرده ایم. بسیاری از صاحبان اردک نگران وضعیت مدفوع اردک های خودشان هستند. در واقع، این یکی از دلایل بسیار مورد توجه برای عدم پذیرش اردک است. مدفوع اردک زمانی مشکل ایجاد می کند که فضای بیرونی و خاصی برای نگهداری این پرندگان زیبا ندارید.

آیا اردک ها زیاد مدفوع می کنند؟

اردک ها در مراتب زیادی مدفوع دفع می کنند. یک اردک نر متوسط هر 15 تا 30 دقیقه مدفوع می کند. با این حال، جوجه اردک ها بیشتر از این مدفوع می کنند. جوجه اردک می تواند هر 10 دقیقه یکبار دفع کند. اما، همه چیز بستگی به میزان تغذیه و زمان تغذیه آنها دارد.

اردک چقدر دفع می کند؟

اردک ها موجوداتی آشفته شناخته می شوند. اگر اردک را داخل خانه نگهداری کنید، احتمالاً در همه جای خانه مدفوع آنها را مشاهده می کنید. اگر مدفوع اردک با پای شما برخورد کند، می تواند منجر به عفونت هایی مانند پسایتاکوز شود. اردک ها، مانند بسیاری دیگر از پرندگان، متابولیسم سریع دارند. آنها تعداد زیادی از محصولات ارگانیک را پس از خوردن دفع می کنند. بنابراین، این باعث دفع زیاد اردک می باشد.

دلیل دیگر این است که اکثر صاحبان اردک تمایل دارند مقدار زیادی غذا تهیه کنند تا از سردرد ناشی از ذخیره مجدد تغذیه پیشگیری شود. تهیه غذا باعث در دسترس بودن مقدار زیادی غذا برای اردک می شود و بنابراین آنها بیشتر غذا می خورند و بیشتر دفع می کنند. آنها حتی در مرطوب کردن بدتر از جوجه ها هستند.

آیا اردک ها گاز می گیرند؟

راهکار برای مدفوع زیاد اردک چیست؟

مدفوع اردک | دام و پت

مطمئناً اردک ها بیشتر از جوجه ها مدفوع می کنند. در واقع، گزارش شده است که آنها 3 تا 4 برابر بیشتر از یک مرغ متوسط دفع می کنند. مدفوع اردک نیز در مقایسه با مدفوع جوجه ها بسیار بد بو و آبکی است. به گفته برخی از انجمن ها، تجزیه شدن نیز زمان بیشتری می برد. برای مقابله بهتر با مدفوع و بوی ناشی از آن، باید اردک های خود را بیرون از خانه نگه دارید. شما می توانید موادی مانند یونجه را به مواد غذایی اردک اضافه کنید. توصیه می شود که یونجه را هر سه روز تعویض کنید. وضعیت مدفوع در جوجه اردک ها نیز کاملاً مشابه است.

جوجه اردک ها می توانند محیط اطراف خود را به سرعت آشفته کنند. اگر وان ها برای مدت طولانی پر باشند، احتمال عفونت و بیماری در اردک ها افزایش می یابند، بنابراین باید آنها را مرتبا تمیز کنید.

 • در حالی که آشغال جوجه اردک ها را تمیز می کنید، آنها را در وان دیگری قرار دهید.
 • تمام تغذیه کننده ها و آبخوری ها را بیرون بیاورید.
 • وان را با آب سریع تمیز کنید، ترجیحاً از طریق نازل آن را تمیز کنید.
 • آبخوری ها را بشویید.
 • وان را خشک کنید و اجازه ندهید اردک ها وارد شوند تا خشک شود.
 • یک حوله تازه داخل آن بگذارید.
 • آبگیر و تغذیه کننده را دوباره پر کنید.

چرا اردک ها را نمی توان آموزش داد؟

اردک ها مانند دیگر حیوانات خانگی نیستند. آنها نمی توانند برای انجام کارها آموزش ببینند. می توانید آنها را با خوراکی ها (شاید برای بیرون آمدن از انبارشان) فریب دهید، اما نه بیشتر از آن.

علاوه بر این، اردک ها همانند انسان ها سیستم دفع ندارند. اردک ها پرنده هستند و پرندگان مقعد ندارند. آنها یک سوراخ برای همه چیز دارند که شامل ادرار کردن، دفع مدفوع و بیرون دادن تخم مرغ است.

ماهیچه اسفنکتر آنها آنقدر قوی نیست که بتواند مدفوع را برای مدت طولانی نگه دارند. به دلایل تکاملی، ضعیف بودن ماهیچه برای آنها بسیار خوب است. تحمل وزن اضافی هنگام پرواز ایده خوبی برای پرندگان نخواهد بود. این ماهیچه می تواند برای مدت کوتاهی نگه داشته شود زیرا هرگز در لانه یا تخم های خود دفع نمی کند. این نشان می دهد که آنها می توانند کمی مدفوع خود را نگه دارند.

یکی از کاربران که متوجه شده بود اردک او درست قبل از رفتن به مدفوع دمش را تکان می دهد، به او آموزش داد که این کار را در مناطق مناسب انجام دهد. این همان چیزی است که شما می توانید در آموزش آنها استفاده کنید.

شایع ترین علل مرگ اردک ها را بشناسید.

چگونه می توان اردک را آموزش داد؟

مدفوع اردک | دام و پت

چندین مرحله وجود دارد که از طریق آنها می توانید اردک های خود را آموزش دهید:

مرحله 1. اردک شما ترجیح می دهد در خارج از خانه زندگی کند، اما حتی در داخل خانه نیز می تواند زندگی کند. دوربینی را نزدیک قلم یا نوار خود بچسبانید و تمام فعالیت های آنها را برای 2 تا 3 روز ثبت کنید. مطمئن شوید که دوربین به گونه ای قرار گرفته باشد که اکثراً هرگز از نظر دور نباشند.

مرحله 2. ضبط ها را سریع به جلو ببرید و فقط وقتی مدفوع اردک را می بینید سرعت را کم کنید. رفتار اردک را مشاهده کنید و نشانه هایی را مشاهده کنید که می تواند نشان دهنده مدفوع مانند تکان دادن دم یا چیزی شبیه به آن باشد. رفتار هر اردک متفاوت است، بنابراین ما نمی توانیم یک چوب برای همه داشته باشیم، و بنابراین باید رفتار را مشاهده کنید تا متوجه شوید.

مرحله 3. اکنون، همانطور که رفتار را دقیقاً مشخص کرده اید، به زمان مدفوع بعد از تغذیه نیز توجه کنید. این به شما در هدایت آنها به مکان مناسب در زمان مناسب کمک می کند.

مرحله 4. در چند روز آینده، هر زمان که علائم آنها را در انتظار دفع مشاهده کردید، آنها را در مناطق مناسب قرار دهید.

مرحله 5. مطمئن شوید که منطقه یا مکان، بسیار نزدیک در دسترسی آنها قرار دارد. اردک ها نمی توانند به مدت طولانی (2-3 ثانیه در بهترین حالت) مدفوع خود را نگه دارند، بنابراین درخواست از آنها برای مدفوع در مناطق مشخص بسیار زیاد است.

تغییرات مدفوع اردک نشاندهنده چیست؟

مدفوع اردک | دام و پت

چیزهای زیادی برای دانستن در مورد مدفوع اردک وجود دارد. بیایید در مورد برخی مشکلات نگران کننده مدفوع صحبت کنیم.

مدفوع اردک به سه قسمت تقسیم می شود:

 • مایع و بوی بد مدفوع نتیجه تخمیر مدفوع است.
 • سفیدی مدفوع به میزان پروتئین آنها و هضم آن مربوط می شود. به این سفیدی ها اورات می گویند.
 • وقتی مواد غذایی دارای قسمت های هضم نشده هستند، مدفوع رنگ غذای خورده شده را تقلید می کند. به طور مثال اگر آنها چغندر می خورند، قرمز می شوند.

قوام مانند شل یا مقاوم بودن مدفوع می تواند تحت تأثیر مقدار آب و غذایی که اردک در طول روز مصرف کرده است باشد. غذاهای آبکی مدفوع را آبکی می کند در حالی که غلات و لبنیات باعث دفع سفت تر می شوند. تغذیه مواد پروتئینی زیاد باعث می شود مدفوع بوی بیشتری از حالت عادی بگیرد.

چگونه مرغ و اردک را در کنار هم پرورش دهیم؟

نمودار مدفوع اردک

چندین صاحب اردک نه تنها نگران دفع مدفوع هستند، بلکه نگران رنگ مدفوع نیز هستند. بنابراین ما توضیحاتی در مورد این مسائل داریم.

 • چرب. مدفوع تیره، چرب و آبریزش نیز به معنی مشکل است.
 • فومی. نوع فومی می تواند نشانه ای از باکتری کوکسی باشد.
 • صورتی. مصرف چغندر می تواند باعث ایجاد مدفوع صورتی شود.
 • نارنجی. طالبی می تواند دلیل مدفوع نارنجی رنگ اردک شما باشد.
 • عظیم و بوی بد. این نوع مدفوع می تواند به دلیل زمان پرورش مرغ باشد.
 • بسیار تیره. مدفوع بسیار تیره می تواند نشانه مشکلات سلامتی باشد.
 • سیاه سویا. تقریباً مدفوع سیاه به این معنی است که آنها خاک می خورند.
 • سیاه و سفید. مدفوع سیاه و سفید می تواند به معنی باکتری هایی مانند انتروباکتر باشد.
 • تیره فلزی. مدفوع تیره فلزی طبیعی نیست. باید سریع با دامپزشک مشورت کنید.
 • قرمز. مدفوع قرمز می تواند زمانی رخ دهد که از سبزیجات قرمز مانند هندوانه یا گوجه فرنگی استفاده می کنند.
 • آبکی. مدفوع آبکی می تواند به این معنی باشد که اردک آب زیادی می نوشد یا می تواند نشانه ای از اسهال باشد.
 • سبز روشن. مدفوع سبز روشن نشان دهنده مشکلات کبدی است اما همچنین می تواند نشانه مرغی باشد که به تازگی تخم ریزی شده است.
 • زرد. مدفوع زرد معمولاً در نتیجه خوردن غذای زرد رنگ یا سبزیجات ایجاد می شود. این می تواند در موارد بسیار نادر به معنی هپاتیت باشد.
 • مدفوع سبز اردک. مدفوع اردک زمانی سبز رنگ می شود که از غذاهای سبز رنگ مانند نخود فرنگی و غیره استفاده می کنند. اگر مدفوع با غذا مطابقت داشته باشد، همه چیز خوب است.
خون در مدفوع

تعیین اینکه آیا مدفوع حاوی خون است یا خیر دشوار است. آن را روی یک کاغذ سفید تمیز قرار دهید و اگر تشخیص دهید که خون است، ممکن است دلایلی برای آن وجود داشته باشد. خون در مدفوع می تواند آسیب به غشای روده باشد که گاهی طبیعی است یا می تواند در نتیجه باکتری هایی مانند کوکو باشد. مشورت با دامپزشک بهترین کاری است که می توانید انجام دهید.

چگونه مشکل مدفوع اردک را حل کنیم؟

مدفوع اردک | دام و پت

بسیاری از مشکلات مدفوع می تواند به دلیل کمبود ویتامین و مواد معدنی رخ دهد. بنابراین، ارائه مکمل پروبیوتیک یک ایده عالی است. همچنین ایده خوبی است که اردک های خود را هر 4-6 ماه یکبار با محلول های کرم زدایی مانند این از بین ببرید.

مدفوع اردک کود بسیار خوبی است. می توانید از آن در گیاهان خود استفاده کنید. نگهداری اردک به تنهایی توصیه نمی شود. سعی کنید یا دو اردک نر و یا دو ماده یا ترکیب یک نر و یک ماده بخرید. اردک ها نیاز به محبت و پیوند دارند. آنها در تنهایی افسرده خواهند شد.

همچنین مدفوع اردک می تواند سایر حیوانات خانگی مانند سگ و حتی خرگوش را آلوده کند. نباید اردک ها را در مناطق مشابه حیوانات خانگی دیگر که عاشق خوردن مدفوع هستند نگهداری کنید.

تغذیه جوجه بوقلمون + رژیم غذایی و نحوه نگهداری آن را بخوانید.

منبع
https://smallpetsite.com/essential-guide-duck-pooping

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا