حیوانات خانگی کوچک

شایع ترین علائم مرگ همستر

شایع ترین علائم مرگ همستر

شایع ترین علائم مرگ همستر ها، برای صاحبان این حیوانات خانگی کوچک مهم است. در صورت بروز شایع ترین علائم مرگ در همستر ها باید برای کمک به آنها اقدام کنید و از دامپزشک مشورت بگیرید. توجه دقیق به حفظ سلامتی یک همستر، بخش مهمی از نگه داری مسئولانه یک همستر خانگی است. همسترها دو تا سه سال زندگی می کنند. گاهی اوقات، وقتی همستر شما پیر می شود، هیچ کاری نمی توانید برای نجات حیوان خانگی تان انجام دهید. با این حال، همسترها مستعد ابتلا به تعدادی از بیماری های جدی دیگری اند که قابل درمان هستند.

اگر مشکوک هستید که همستر شما بیمار است، همیشه باید حیوان خانگی خود را نزد یک دامپزشک ببرید. دامپزشک می تواند به شما اطمینان دهد که برای سلامتی همستر شما چه اتفاقی افتاده است. در ادامه، به روش های تشخیص نزدیک بودن مرگ همستر، اشاره شده است.

مشاهده و بررسی رفتار همستر خود

به صورت روزانه، وقت خود را با همستر خانگی‌ تان بگذرانید. مهم است که هر روز وقت خود را با همستر خود بگذرانید تا رفتار روزمره و عادی حیوان خانگی تان را بشناسید. تغییر در رفتار همستر شما ممکن است نشانگر بیماری حیوان خانگی تان باشد.

اگر به طور مرتب با همستر خود وقت نمی گذرانید، ممکن است تغییرات مهم ایجاد شده در رفتار همستر خود را نتوانید تشخیص دهید. به همین علت، باید وقت گذراندن با همستر خانگی تان‌ را تبدیل به بخشی از برنامه شخصی تان کنید. این کار به شما کمک می کند تا با نحوه عملکرد همسترتان، در زمان‌ های مشابه روزها، آشنا شوید.

عادات غذایی همستر خود را بررسی کنید.

شایع ترین علائم مرگ همستر | دام و پت

یک همستر سالم در طول روز به طور منظم غذا می خورد. اگرچه همسترها در طول روز می خوابند، اما برای خوردن غذا بیدار می شوند. مراقب این باشید که آیا همستر شما غذا می خورد یا خیر. همچنین، باید بدانید همسترتان چقدر غذا می خورد.

اگر همستر شما کمتر غذا می خورد، در یکی دو روز آینده مراقب میزان غذا خوردن حیوان خانگی خود باشید. اما اگر همستر شما به طور کلی غذا خوردن را متوقف کرد، باید همستر خود را فوراً نزد یک دامپزشک ببرید.

به فعالیت همستر خود توجه کنید. همسترها به طور معمول بسیار فعال هستند، به ویژه در طول شب. همستر شما به احتمال زیاد در طول روز می خوابد. بنابراین اگر همستر شما در طول روز زیاد می خوابد، نگران نباشید. اگر همستر شما همیشه بی حال به نظر رسیده و نمی خواهد بازی کند، ممکن است بیمار باشد.

اگر همستر شما نسبت به گذشته بسیار کمتر فعال و بازیگوش عمل می کند، طی دو روز آینده به حیوان خانگی تان توجه کافی داشته باشید. اگر سطح فعالیت همستر به حالت عادی برنگشت، همستر خود را نزد دامپزشک ببرید. وقتی دمای هوا برای مدت طولانی سرد بماند، همسترها به طور طبیعی به خواب زمستانی می روند.

اگر فکر می کنید همستر شما در خواب زمستانی است، این نشان می دهد که همسترتان در حال گذراندن یک خواب بسیار عمیق و تنفس بسیار سطحی است. برای بیداری از خواب زمستانی، محیط زندگی همستر را گرم کرده و مطمئن شوید که برای زمان بیدار شدن همستر، غذا و آب کافی در دسترس است.

همستر خود را از نظر ابتلا به اسهال بررسی کنید. 

یکی از بیماری شایع در همسترها “دم مرطوب” نامیده می شود که با اسهال همراه است. اسهال می تواند علامتی از وجود یک عفونت بسیار جدی باشد. برای تشخیص اسهال، ابتدای دم همستر خود را از نظر وجود مواد مرطوب و شبیه مخاط بررسی کنید.

اگر همستر شما اسهال دارد، همراه با تغییر در سطح غذا خوردن و فعالیت، ممکن است دم حیوان مرطوب شود. دم مرطوب می تواند در عرض 48 ساعت کشنده باشد. بنابراین، باید فوراً اقدام کرده و به دامپزشک مراجعه کنید. اگر دامپزشک ابتلا همستر به دم مرطوب را تایید کرد، ممکن است آنتی بیوتیک، ضد اسهال یا مایعات تجویز کند.

مشاهده ظاهر همستر خود

شایع ترین علائم مرگ همستر | دام و پت

ابتدا به پوست همستر نگاه کنید. تغییرات در پوست همستر شما می تواند نشان دهنده وجود مشکلاتی در سلامتی حیوان خانگی تان باشد. به طور خاص، به دنبال علائم وجود عفونت مانند سرخی، تورم و آبسه باشید. سرخ شدن پوست می تواند نشانه وجود عفونت یا سایر بیماری های پوستی در همستر باشد.

با تست بالا بردن پوست روی شانه های همستر، کم آبی بدن حیوان تان را بررسی کنید. پوست رها کنید. پوست باید مستقیماً سر جایش برگردد. این طبیعی است. اگر همستر کم آب شود، پوست چروکیده و یا حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد. این یک علامت جدی است و باید همستر توسط یک دامپزشک معاینه شود.

به خز همستر خانگی تان نگاه کنید. به طور معمول، خز همستر باید پرپشت و براق باشد. با افزایش سن همسترها، خز آنها نازک می شود. این طبیعی است. با این حال، اگر همستر شما به یکباره شروع به از دست دادن خز کند، ممکن است بیمار شده باشد. وجود خز مرطوب و مات در اطراف شکم و دم یک همستر می تواند نشانه وجود عفونت باشد.

همچنین، به صورت، دهان و چشم های همستر خانگی‌ تان نگاه کنید. به طور خاص، بدنبال علائمی مانند آبریزش بینی، چشم های سرخ یا ملتهب و گونه های پف کرده باشید. همسترها اغلب در هنگام بیماری دچار آبریزش بینی می شوند. این حیوانات، به ویژه در برابر سرماخوردگی آسیب پذیر هستند.

این موارد، اغلب کشنده ترین بیماری ها نیستند، اما در صورت تداوم، باید به یک دامپزشک مراجعه کنید. همستر شما کیسه هایی در گونه هایش دارد تا غذا را ذخیره کند. اگر متوجه شدید که این کیسه ها برای مدت طولانی پر به نظر می رسند، ممکن است عفونی شده باشند.

در مورد نگهداری از همستر ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چگونه به همستر در حال مرگ کمک کنیم؟

همسترها حیوانات خانگی محبوبی در میان بسیاری از خانواده ها هستند. آنها، به ویژه در شب، مهربان و فعال هستند. اما مانند دیگر حیوانات خانگی و انسان های دیگر، همسترها می توانند بیمار شوند و ممکن است بمیرند. این اتفاق می تواند برای شما و همستر خانگی تان، ناراحت کننده باشد.

شما می توانید همستر خود را در صورت بیماری یا بودن در حال مرگ، با نگهداری راحت، کمک به خوردن و آشامیدن و تشخیص علائم بیماری، راحت نگه دارید.

یک‌ محل مناسب و راحت برای همستر خانگی تان مهیا کنید. همستر خود را به محل جداگانه منتقل کنید. اگر قفسی دارید که چندین همستر را در خود جای داده است، به همستر بیمار یا در حال مرگ خود فضایی جداگانه برای استراحت بدهید. استفاده از یک مکان برای قرنطینه، می تواند همستر شما را راحت نگه دارد، از استرس وجود سایر حیوانات و فعالیت جلوگیری کند و خطر انتقال بیماری به سایر همسترها را به حداقل برساند.

محل زندگی همستر در حال مرگ را در مکانی دور از سایر حیوانات خانگی، اعضای خانواده، نور و سر و صدا قرار دهید. برای راحتی همستر، محل جدید نگه داری از همستر خانگی تان، باید به اندازه کافی فضا داشته باشد. اگرچه همستر در حال مرگ، ممکن است زیاد حرکت نکند، اما هنوز باید جایی برای حرکت داشته باشد.

ظروف غذا و آب تمیز را به محل قرنطینه منتقل کنید. 

شایع ترین علائم مرگ همستر | دام و پت

می توانید از صابون رقیق شده و آب، برای تمیز کردن ظروف همستر خانگی تان استفاده کنید. از قرار دادن چرخ ورزش در محل زندگی جدید، خودداری کنید. همسترها هنگام بیماری ورزش می کنند. این کار می تواند باعث ایجاد آسیب یا کم آبی بدن شود.

علاوه بر این، محل زندگی اصلی همستر هایتان را تمیز کنید. مهم نیست که چند همستر دارید، یک یا بیش از یک همستر. در هر صورت، شما باید به دقت، برای پیشگیری از بروز مشکلات و عوارض بیشتر، محل زندگی همستر هایتان را به خوبی تمیز کنید.

این کار می تواند انتقال بیماری به باقی همسترهای موجود در قفس را به حداقل رسانده یا برای یک همستر تنها، یک محیط تمیز و راحت ایجاد کند.

پس از اتمام کار، دستکش های محافظ را به بیرون انداخته یا دستان خود را کاملاً بشویید. اگر باردار هستید، از فرد دیگری بخواهید که قفس را برای شما تمیز کند تا خطر ابتلا به مننژیت جوندگان یا عفونت های قارچی را به حداقل برسانید. از آب رقیق شده و صابون یا محلول سفید کننده ¼ فنجان سفیدکننده تا 2 ¼ فنجان آب برای ضدعفونی کل زیستگاه همستر خانگی تان استفاده کنید.

تمام سطوح قفس را تمیز کرده و مطمئن شوید که آن ها را کاملاً می شویید، مخصوصاً اگر از محلول سفید کننده استفاده می کنید. بخار سفید کننده می تواند برای یک همستر در یک فضای بسته سمی باشد. پس باید تمام مواد شوینده، به طور کامل‌ از محیط پاک شوند.

در مورد چگونه از همستر بیمار نگهداری کنیم؟ اطلاعات بیشتری کسب کنیم؟

همستر را گرم نگهدارید.

شایع ترین علائم مرگ همستر | دام و پت

همچنین، در شرایطی که همستر در حال مرگ است، بهتر است همسترتان را گرم نگه دارید. همستر هایی که بیمار هستند اغلب غذا نخورده و آب نمی نوشند. هر دو این مسائل می توانند باعث سرد شدن بدن همستر شوند. در چنین شرایطی، حتی ممکن است همسترها به خواب زمستانی بروند، که می تواند برای همسترهای خانگی خطرناک باشد.

پس مطمئن شوید که همستر شما گرم است. اما نباید داغ و بیش از حد گرم باشد. دمای ملایم، همستر را راحت نگه داشته و هرگونه استرس را به حداقل می رساند. همچنین، مقدار زیادی دستمال توالت ساده و بدون بو را در محل زندگی همستر خانگی خود قرار دهید.

کاغذ توالت را به نوارهایی پاره کنید تا همستر شما از آن برای ساختن لانه استفاده کنند. همستر می تواند در آن پیچ ​​خورده و گرم شود. برای گرم کردن محل زندگی تا دمای 70-85 درجه فارنهایت (21-29 درجه سانتیگراد) از یک پد یا لامپ حرارتی استفاده کنید.

اگر از لامپ حرارتی استفاده می کنید، یک خانه همستر کوچک را در داخل محل زندگی همستر خود قرار دهید تا حیوان خانگی شما بتواند از نور شدید فرار کند. مطمئن شوید که محل زندگی همستر خانگی تان را بیش از حد گرم نکنید، زیرا می تواند باعث ایجاد استرس گرمایی یا گرمازدگی شود.

پس در صورت نزدیکی مرگ همستر خانگی تان، حیوان خود را گرما و راحتی نگه دارید. اگر همستر شما راحت است و با شما نمی جنگد، آن را در یک حوله کوچک بپیچید و نزدیک بدن خود نگه دارید. همستر شما ممکن است پیچ خورده و روی شما بخوابد در حالی که حوله و بدن شما آن را گرم می کند.

در صورت آرام بودن حیوان خانگی، به همستر خود ضربه بزنید. همچنین می توانید با آن صحبت کنید یا چیزی بخوانید. این می تواند همستر شما را بیشتر آرام کرده و به او آرامش دهد. به هر حال، باید تمام تلاش خود را برای حفظ آرامش حیوان خانگی تان انجام دهید.

در مورد علت خواب زیاد همستر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

منابع:

https://www.wikihow.com/Know-if-Your-Hamster-Is-Dying

https://www.wikihow.pet/Keep-Your-Hamster-Comfortable-When-It-is-Sick-or-Dying?amp=1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا