آبزیان

خوابیدن لاک پشت های خانگی

لاک پشت ها مانند هر حیوان دیگری نیاز به استراحت دارند. بیشتر لاک پشت های خانگی، روز فعال هستند و به همین علت شب ها می خوابند. برای اطمینان از خواب لاک پشت، در طول شب چراغ ها را خاموش کنید. در خوابیدن لاک پشت های خانگی سعی کنید چرخه روز و شب لاک پشت را حفظ کنید.

این مسئله بدان معناست که چراغ های آکواریوم لاک پشت باید هر روز 10-12 ساعت روشن باشد و هر روز 10-12 ساعت خاموش باشد. این ساعات باید از چرخه طبیعی روز پیروی کنند. این چرخه باید بدون تغییر هر روز حفظ شود. علاوه بر این، شرایط آب باید مناسب باشد. زیرا بسیاری از لاک ‌پشت‌ ها در زیر آب می ‌خوابند. یک لاک پشت سالم باید بتواند خوب بخوابد.

لاک پشتی که خوب نمی خوابد در نهایت دچار استرس می شود. این استرس می تواند بر اشتها و سلامت لاک پشت تأثیر بگذارد. پس سوال این است که آیا لاک پشت ها می توانند زیر آب بخوابند؟ لاک پشت های خانگی در هر جایی که راحت ترند می خوابند. شایع ترین بیماری در لاک پشت ها را بشناسید.

لاک پشت ها چگونه می خوابند؟

برخی از لاک ‌پشت‌ ها در سطح آب می ‌خوابند، برخی در جای خود می ‌خوابند، برخی در ته مخزن می خوابند، در حالی که برخی حتی در میانه‌ سطح آب و کف مخزن به صورت شناور می‌ خوابند. صرف نظر از اینکه لاک پشت شما کجا می خوابد، هر از چند گاهی باید نفس بکشد.

همانطور که احتمالا از قبل می دانید، برخی از لاک پشت ها مانند لاک پشت گوش قرمز، می توانند چندین ساعت (حدود 5 ساعت) بدون نفس کشیدن به شنا ادامه دهند. بنابراین بله، لاک پشت ها زیر آب می خوابند. گونه هایی مانند لاک پشت جعبه ای وجود دارند که در آب نمی خوابند.

لاک پشت های جعبه ای زمینی هستند و به همین علت نیازی به آکواریوم ندارند. این لاک پشت های جعبه ای به یک تراریوم خشک نیاز دارند. لاک پشت های دریایی نیز زیر آب می خوابند. در کل، الگوی خواب لاک پشت های آبزی با سایر حیوانات خانگی بسیار متفاوت است.

خواب در لاک پشت های آبزی

بیشتر لاک پشت های آبزی 4 تا 7 ساعت زیر آب می خوابند. در این مدت، لاک پشت برای لحظه ای ظاهر می شود، هوای مورد نیاز خود را دوباره تنفس می کند و خواب خود را از سر می گیرد. در طبیعت، لاک‌ پشت‌ های آب شیرین، خود را در یک برکه باتلاقی پر از علف یا خزه دفن می ‌کنند تا بخوابند.

علاوه بر این، لاک ‌پشت‌ های آمریکای شمالی، حتی می‌توانند زیر آب نفس بکشند. آنها می توانند در هنگام خواب کاملاً بی حرکت در زیر آب بمانند. لاک پشت نقاشی شده و لاک پشت برکه ای ژاپنی با استفاده از ماهیچه های تخصصی در پشت خود در زیر آب تنفس می کنند (این نوع تنفس به عنوان تنفس کلوآکال شناخته می شود)، در حالی که لاک پشت های مشک با استفاده از ماهیچه های تخصصی زیر گردن خود تنفس می کنند.

بسیاری از لاک‌ پشت ‌های آبزی هنگام بودن زیر آب به این تکنیک تنفسی تکیه می ‌کنند. از آن جایی که سطح اکسیژن در آب مهم است، باید مطمئن شوید که به اندازه کافی میزان آن بالا است. اگر مخزن به اندازه کافی بزرگ است و از فیلتر یا پمپ آب استفاده می کنید، می توانید مطمئن باشید که اکسیژن کافی در آب برای لاک پشت ها در هنگام خواب وجود دارد. چرا لاک پشت من حرکت نمی کند؟

لاک پشت های آبی کجا می خوابند؟

خوابیدن لاک پشت های خانگی || دام و پت

لاک پشت ها معمولاً یک نقطه خاص را پیدا می کنند که راحت است و از آن به عنوان محل خواب دائمی خود استفاده می کنند. به این ترتیب، ممکن است متوجه شوید که لاک پشت شما شب به شب در همان نقطه می خوابد. این نکته همیشه صدق نمی کند، زیرا بسیاری از لاک پشت ها نیز هر از گاهی مکان خواب خود را تغییر می دهند.

آیا لاک پشت ها در آب می خوابند؟

پاسخ این سوال بستگی به نوع لاک پشت دارد. در حالی که برخی در آب می خوابند، برخی در خشکی می خوابند. برخی از لاک پشت ها نیز در آب و بیرون از آب می خوابند.

لاک پشت ها چه زمانی می خوابند؟

بیشتر لاک پشت های خانگی روز فعال هستند و به همین علت شب ها می خوابند. تعداد کمی از گونه ها مانند لاک پشت های معمولی و لاک پشت های بدبو (Sternotherus oderatus) در واقع شب فعال هستند. به عنوان لاک پشت های شب فعال، روزها می خوابند و شب ها فعال هستند.

با این حال، بیشتر گونه ‌های لاک‌ پشت‌های خانگی روز فعال هستند. علت اصلی روز فعال بودن لاک پشت ها به دلیل نیاز آنها به UVB است. تنها زمان دریافت UVB در طول روز است. با این حال، حتی لاک ‌پشت‌ های روز فعال نیز تمایل دارند در طول روز چرت بزنند‌.

لاک پشت ها چقدر می خوابند؟

لاک پشت ها مانند انسان ها خواب عمیق را تجربه نمی کنند. خواب یک لاک پشت بیشتر یک استراحت طولانی است که در آن باید چندین بار در شب برای تنفس به سطح آب بیایند. لاک پشت های آبزی می توانند به مدت 4 تا 7 ساعت زیر آب باشند و فقط سر خود را بالای آب قرار می دهند تا نفس بکشند.

لاک پشت ها به علت دمای پایین آب (حدود ۲۱.۱ تا ۲۳.۸ درجه سانتی گراد) می توانند برای مدت طولانی در زیر آب بمانند. دمای پایین باعث کاهش سرعت متابولیسم لاک پشت می شود. با سرعت متابولیسم آهسته، آنها به اکسیژن کمتری نیاز دارند. از طرف دیگر برخی لاک پشت ها می توانند مدت طولانی تری بخوابند.

چندین گونه لاک پشت خشکی مانند لاک پشت گالاپاگوس می توانند 16 تا 18 ساعت در روز بخوابند. آنها بیشتر در خواب هستند تا بیداری. شایع ترین علل آبریزش بینی در لاک پشت ها را بشناسید.

آیا لاک پشت ها وقتی خوابند می توانند غرق شوند؟

نگران غرق شدن لاک پشت خود در هنگام خواب نباشید. زیرا می توانند چندین دقیقه تا ساعت ها زیر آب بدون نفس کشیدن زنده بمانند. هنگامی که لاک پشت به هوا نیاز دارد، به طور خودکار دوباره بیدار می شود. لاک پشت تنها در صورتی غرق می شود که در زیر آب گیر بیفتد. مطمئن شوید که هیچ مانعی برای به دام انداختن لاک پشت وجود ندارد.

علاوه براین، برخی از لاک پشت ها می توانند از باسن خود نفس بکشند. در مورد بچه لاک پشت ها، مطمئن شوید که سطح آب خیلی بالا نباشد. بچه لاک پشت باید بتواند بدون اینکه به طور کامل از آب خارج شود، دوباره به سطح آب برسد. بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که سطح آب با ارتفاع حدود دو و نیم برابر قد بچه لاک پشت باشد.

فقط مطمئن شوید که هیچ جسمی برای به دام انداختن لاک پشت وجود ندارد و غرق نمی شود.

چرا لاک پشت من همیشه خواب است؟

خوابیدن لاک پشت های خانگی || دام و پت

لاک پشت ها معمولاً حتی زمانی که خواب نیستند، استراحت زیادی می کنند. با این حال، عدم تحرک بیش از حد اغلب به درجه حرارت بستگی دارد. بنابراین اگر دمای آکواریوم خیلی پایین باشد، ممکن است متوجه شوید که لاک پشت شما بیش از حد معمول می خوابد.

در طبیعت، لاک پشت ها با نزدیک شدن به زمستان و کاهش دما، بیشتر می خوابند. اگر در محفظه حیوان خانگی شما نیز وضعیت چنین است، دمای آب را افزایش دهید. دمای آب همیشه باید در محدوده 70 باشد. برای بزرگسالان، اطمینان حاصل کنید که دمای آب ۲۱.۱ درجه سانتی گراد تا ۲۳.۸ درجه سانتی گراد است.

اما برای بچه لاک پشت ها، دمای آب را بین ۲۳.۸ سانتی گراد و ۲۶.۵ درجه سانتی گراد نگه دارید. برای اطمینان از اینکه دمای آب زیاد نیست، دمای آب را به طور مداوم کنترل کنید. دماسنج هایی مانند دماسنج تانک ماهی Jcreate Digital Touch Screen وجود دارد که دمای آب را از بیرون پانل شیشه ای کنترل می کند.

اگر دمای آب پایین است، یک آبگرمکن تهیه کنید. بخاری باید با ترموستات تنظیم شود تا در نهایت لاک پشت را از بین نبرد. آبگرمکن های شناور مانند بخاری آکواریوم شناور اورلوشی به ویژه در ماه های سردتر ضروری هستند. حتی با وجود دمای مناسب، انتظار داشته باشید که لاک پشت شما بی حال تر شود و در زمستان کمتر غذا بخورد.

اگر نگران هستید با دامپزشک  مشورت کنید. لاک ‌پشت ‌های سالمند ‌تر نسبت به جوان ‌ها فعالیت کمتری دارند. همانطور که لاک پشت شما رشد می کند، انتظار داشته باشید که سرعت آن کاهش یابد و بیشتر غیرفعال شود.

آیا لاک پشت های خانگی خواب زمستانی دارند؟

خوابیدن لاک پشت های خانگی || دام و پت

خواب زمستانی (یا brumation) با دمای محیط لاک پشت تعیین می شود. در زمستان، تهیه غذا به سختی انجام می شود. علاوه بر این، به علت سرما، لاک پشت نمی تواند به طور فعال به دنبال غذا بگردد. برای لاک‌ پشت ‌های وحشی مهم است که انرژی خود را حفظ کنند و در ماه ‌های سرد به خواب زمستانی بروند.

لاک ‌پشت ‌های آبزی و خشکی ‌زی هر دو در ماه ‌های سرد به خواب زمستانی می ‌روند. با این حال همه لاک پشت ها خواب زمستانی ندارند. همچنین لاک پشت های بومی مناطق معتدل جهان، مانند آمریکای شمالی، برومات هستند. اگر درجه حرارت به اندازه کافی پایین بیاید، لاک پشت های خانگی ممکن است به خواب زمستانی بروند.

لاک پشت های خانگی نیازی به حفظ انرژی ندارند. زیرا غذا توسط نگهبانان آنها تامین می شود. همچنین از آنجایی که نگهبانان دمای محوطه را تنظیم می کنند، لاک پشت های خانگی نیازی به آمادگی برای دمای سرد ندارند. خواب زمستانی لاک پشت فوایدی دارد، اما خطراتی نیز به همراه دارد. وقتی شرایط به درستی کنترل نشود، می تواند منجر به مرگ لاک پشت شود.

اگر نمی خواهید لاک پشت شما به خواب زمستانی برود، دمای هوا را بالا نگه دارید. دمای آب باید بین ۲۱.۱ تا ۲۶.۶ درجه سانتی گراد باشد. در طول زمستان، ممکن است برای رسیدن به دمای آب مورد نظر به آبگرمکن نیاز داشته باشید. دمای محل استراحت باید ۲۹.۴ تا ۳۵ درجه سانتی گراد باشد. در طول ماه‌ های سرد، لاک ‌پشت‌ ها را در فضای باز در جایی که دما بالا است بیاورید.

مگر اینکه قصد تکثیر نسل لاک پشت های خود را داشته باشید، دیگر نیازی به اجبار آنها به خواب زمستانی نیست. اگر به درستی انجام نشود، می تواند منجر به گرسنگی، غرق شدن یا یخ زدگی شود. اگر قصد دارید لاک پشت خانگی خود را به دوره خواب زمستانی وارد کنید، باید چند مرحله را رعایت کنید.

لاک پشت های آب شیرین

مطمئن شوید که گونه لاک پشت خانگی شما بروم است. لاک پشت های آب شیرین گرمسیری بروم نیستند و به خواب زمستانی نمی روند. با دامپزشک حیوان خانگی خود مشورت کنید. دامپزشک می تواند تشخیص دهد که آیا لاک پشت به اندازه کافی سالم است تا از عوارض خواب زمستانی جان سالم به در ببرد.

بیاموزید که گونه لاک پشت خانگی شما چگونه و برای چه مدت به خواب زمستانی می رود. به عنوان مثال، لاک پشت های جعبه ای می توانند از نوامبر تا آوریل به خواب زمستانی بپردازند و باید در یک فضای بسته تاریک نگهداری شوند. برخی از لاک پشت ها ممکن است 2 ماه و برخی 6 ماه به خواب زمستانی بپردازند.

همچنین نیازهای بروماسیون حیوان خانگی خود را تعیین کنید. محل خواب زمستانی را آماده کنید (این محل جایی است که لاک پشت به خواب زمستانی می رود). برخی از صاحبان، جعبه ای برای لاک پشت آماده می کنند. اما لاک پشت های آبزی ممکن است در آب به خواب زمستانی بپردازند.

لاک پشت های آبزی

لاک پشت های آبزی در فضای باز در استخر خود به خواب زمستانی می روند. برخی از صاحبان لاک پشت های خود را در طول خواب زمستانی را در یخچال نگهداری می کنند. اما هر جا که لاک پشت نیاز به خواب زمستانی دارد باید خنک باشد (حدود ۷.۲ درجه سانتی گراد)، اما نه آنقدر سرد که لاک پشت یخ بزند.

اگر به لاک پشت خود اجازه می دهید در یخچال به خواب زمستانی بپردازد، توصیه می شود برای حیوان یخچال جداگانه تهیه کنید، نه یخچالی که غذا و نوشیدنی را در آن نگهداری می کنید. لاک پشت را در یک جعبه پلاستیکی قرار دهید که به خوبی در آن جا می شود و سوراخ هایی در آن تعبیه شده است تا لاک پشت بتواند نفس بکشد.

لاک پشت خود را یک بار در هفته وزن کنید و هر روز بدون مزاحمت حیوان را بررسی کنید. فراموش نکنید که حداقل روزی یک بار در یخچال را باز کنید تا حیوان را چک کنید. این کار همچنین گردش هوای تازه را در داخل یخچال تضمین می کند و اطمینان حاصل می شود که لاک پشت شما دوز روزانه اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت می کند.

اگر اولین باری است که یک لاک پشت را به خواب زمستانی می برید، بدون در نظر گرفتن سن، سعی کنید فقط سه هفته زمان لاک پشت را در خواب زمستانی بگذرانید.

منبع
https://www.allturtles.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا