سگ ها

خطرناک ترین سگ ها کدامند؟

خطرناک ترین سگ ها را بشناسید. ما در این مقاله سعی کرده ایم 8 نژاد سگ تهاجمی که نباید با آن ها سر و کله بزنید را بررسی کنیم. چون اعتقاد بر این است که هشت نژاد سگی که در این مقاله ذکر شده اند، مستعد پرخاشگری و بروز رفتار های خشن هستند. با این حال، اگر آن ها به خوبی تربیت شوند، می توانند به خوبی، با صاحبان خود صمیمی شده و به حیوانات خانگی مطلوبی تبدیل شوند.

سگ ها از دوست داشتنی ترین حیوانات خانگی هستند که یک انسان می تواند از آن نگه داری کند. تعداد کمی از حیوانات خانگی دیگر وجود دارند که توانند مانند سگ ها، تبدیل به یک دوست صمیمی شوند. حتی یک گربه هم نمی تواند به اندازه یک سگ خانگی، تبدیل به یک دوست و همراه صمیمی شود.

با این اوصاف، نژادهای خاصی از سگ ‌ها وجود دارند که می ‌توانند بسیار وحشی و پرخاشگر بوده و در صورت رفتار نادرست، برای شما مشکلات جدی ایجاد کنند. در این مقاله، اطلاعاتی درباره 8 نژاد از وحشی ترین نژاد های سگ های جهان، آورده شده است.

البته، اگر با درستی از این سگ های پرخاشگر نگه داری کنید، می توانند همراهان بسیار مهربانی باشند. اما باید مراقب باشید. به طور کلی، با آن ها درگیر نشوید، وگرنه ممکن است نیاز باشد که برای درمان، به بیمارستان مراجعه کنید! این مقاله، درباره 8 نوع سگ وحشی و خطرناک، اطلاعات مفیدی را ارائه کرده است. این ۸ نژاد، عبارت اند از:

  • پیت بول
  • باکسرها
  • روتوایلرها
  • بوئربول ها
  • ژرمن شپرد
  • پرسا کاناریو
  • دوبرمن پینچر
  • مالاموت های آلاسکا

نژاد پیت بول، خطرناک ترین سگ ها

خطرناک ترین سگ ها را بشناسید. | دام و پت

اگر کسی شروع به صحبت در مورد سگ های وحشی کند، نژاد پیت بول، یکی از نژادهایی است که اول از همه، به ذهن می رسد. البته، رسانه ها و هالیوود، در مورد وحشی بودن این سگ ها، هیاهوی زیادی ایجاد کرده اند. منشا پیت بول، ایالات متحده است. این سگ ها، بین 30 تا 55 پوند وزن دارند. این نژاد، حاصل آمیختگی بین نژاد بولداگ و تریر است.

اگرچه ثابت شده است که قفل شدن آرواره های سگ های پیت بول، یک باور غلط است، اما هنوز یکی از وحشی ترین نژاد های سگ ها به حساب می آیند. از نظر تاریخی، این سگ ها، به عنوان سگ های جنگی پرورش داده می شدند . اگرچه امروزه این سگ ها به عنوان حیوانات خانگی عادی پرورش می یابند، اما هنوز هم نژادی هستند که در تعامل با آن ها، باید مراقب حرکات شان باشید.

تصور می شود که سابقه ارثی سگ های پیت بول تریر، آن ها را از نظر ژنتیکی، مستعد بروز ‌دادن سطوح بالاتری از پرخاشگری می کند. با این حال، به عنوان یک صاحب، شما این قدرت را دارید که از طریق پرورش صحیح، احتمال تهاجمی و وحشی شدن سگ خانگی تان را، کاهش دهید.

به گفته کارشناسان، بهترین و مهم ‌ترین کاری که می ‌توانید در مورد سگ های پیت ‌بول‌ جوان انجام دهید، این است که «تعامل ‌های اجتماعی مکرری را، با سگ‌ هایی با رفتار خوب، اجتماعی و دوستانه فراهم کنید». همچنین، بهتر است تا جای ممکن، از ایجاد شرایط تنش زا و محیطی که باعث بروز واکنش های خشن می شوند، جلوگیری کنید‌.

باهوش ترین نژاد سگ ها کدامند؟

نژاد روتوایلر، خطرناک ترین سگ ها

این نژاد سگ، از کشور آلمان نشات می گیرند و بین 85 تا 110 پوند، وزن دارد. این سگ ها، آرواره های قوی و قدرتمندی دارند. این نژاد، عمدتاً برای اهداف نگهبانی پرورش داده می شوند. به همین علت، می توانید انتظار داشته باشید که این سگ نگهبان، تهاجمی تر از یک سگ معمولی باشد.

اگرچه این سگ ها خوش اخلاق و مطیع هستند، اما معمولاً از غریبه ها و سگ های دیگر متنفرند، زیرا نسبت به سرزمین و قلمرو خود، بسیار حساس هستند. به عبارت دیگر، می توان گفت که وجود این تمایل طبیعی، آن ها را کاملاً تهاجمی و وحشی می کند.

به عنوان صاحب یک سگ روتوایلر جوان، شما باید توانایی های مربوط به مهار پرخاشگری سگ خانگی خود را داشته باشید. دو اقدام مهمی که می توانید انجام دهید، این است که آن ها را در دوره های آموزش اطاعت، شرکت داده و از آموزش تقویت مثبت استفاده کنید. اگر می خواهید درباره روش های آموزش اطاعت پذیری، بیشتر بدانید، می توانید با یک دامپزشک تماس رفته و با او مشورت کنید.

نژاد دوبرمن پینچر

خطرناک ترین سگ ها را بشناسید. | دام و پت

این سگ ها، جزو نژاد های قوی، وفادار و تهاجمی هستند. (در واقع، آن ها ممکن است یکی از وفادار ترین نژادهای سگ ها باشند!) اگر به درستی آموزش ببینند، این سگ ها می توانند حیوانات خانگی وفادار و شگفت انگیزی باشند. با این حال، اگر آن ها را تحریک کنید، می توانند کاملاً تهاجمی و خطرناک باشند. بنابراین، باید احتیاط کنید.

این سگ های باهوش و هوشیار، به عنوان سگ های نگهبان، به خوبی خدمت می کنند. هیچ شخصی نمی تواند به ملکی که توسط دوبرمن پینچر محافظت می شود، به دلیل ماهیت قدرتمند و تهاجمی آن ها، تجاوز کند. این سگ ها اگر متوجه خطری برای صاحب یا دارایی خود شوند، می توانند بدون فکر و مکث، حمله کنند. این ویژگی، همان چیزی است که آن ها را به یکی از وحشی ترین سگ های جهان تبدیل کرده است.

آموزش صحیح یک دوبرمن پینچر، آنقدرها هم که فکر می کنید، سخت نیست. در فرآیند آموزش صحیح یک سگ دوبرمن، سه مرحله اولیه وجود دارد. البته، اجتماعی شدن زودهنگام، مدیریت گاز گرفتن و کنترل پرخاشگری و حالات تهاجمی، همگی، بخش‌ های بزرگی از پرورش یک سگ دوبرمن، از دوران توله‌ گی، به حساب می آیند. بنابراین، حتماً تحقیق کرده و با متخصصان واجد شرایط صحبت کنید.

۱۰ نژاد سگ که زیاد عمر می کنند.

نژاد ژرمن شپرد، خطرناک ترین سگ ها

همانطور که از نام آن پیداست، این نژاد از کشور آلمان نشات می گیرند. یک سگ ژرمن شپرد، بین 70 تا 100 پوند وزن دارد. آن ها در ابتدا به عنوان سگ نگهبان برای گوسفندان، در برابر حملات حیوانات وحشی مانند گرگ، پرورش داده می شدند. در حال حاضر، این سگ ها، هم توسط صاحبان خانگی و هم توسط پلیس، پرورش پیدا می کنند.

خلق و خوی قابل اعتماد و مطیع آن ها و همچنین طبیعت باهوش، چابک و بی باک شان، این سگ ها را به حیوانات خانگی عالی تبدیل می کند. این سگ ها، احتمالاً محبوب ترین سگ در بین موسسات اجرای قانون در کشور های مختلف، هستند. سگ های ژرمن شپرد را می توان به طور قابل اعتماد در فرودگاه ها، برای کارهایی مانند استشمام کردن بمب، مواد مخدر و لوازم غیرقانونی، مستقر کرد. ژرمن شپرد ها، سگ های بسیار فعالی بوده و نیاز به فعالیت بدنی مداوم دارند.

نژاد بوئربول ها

خطرناک ترین سگ ها را بشناسید. | دام و پت

سگ های نژاد بوئربول‌، از کشور آفریقای جنوبی نشات می گیرند. در آفریقای جنوبی، این سگ ها، برای نگهبانی از خانه پرورش می ‌یابند. کلمه boerboel در زبان آفریقایی به صورت “سگ کشاورز” ترجمه می شود. باور عمومی این است که این سگ ها، از آمیختگی برخی از نژادهای آفریقایی و نژادهایی که مهاجران هلندی، بریتانیایی و فرانسوی با خود به آن کشور می بردند، نشات می گیرند.

همچنین، این سگ ها، به عنوان اولین خط دفاعی در برابر شکارچیان مورد استفاده قرار می گرفتند. این سگ ها، آرام، پایدار و در عین حال چابک، قوی و شجاع هستند. آن ها همچنین به داشتن غرایز سرزمینی قوی معروف هستند. همین ویژگی، آن ها را به عنوان سگ نگهبان، در میان کشاورزان، به انتخاب محبوبی تبدیل می کند.

نژاد باکسر، خطرناک ترین سگ ها

سگ های نژاد باکسر، در آلمان به وجود آمدند. این سگ ها بسیار قوی و چابک هستند. سگ های باکسر، می توانند بین 50 تا 70 پوند وزن داشته باشند. رفتار پرانرژی و بازیگوش این سگ ها، به آن ها لقب سرسخت و پر قدرت بودن را داده است. اگرچه آن ها بسیار پرانرژی هستند، اما ذاتاً پرخاشگر یا خشن نیستند. همچنین، آن ها می توانند نسبت به غریبه ها، بی اعتماد و غیر دوستانه ظاهر شوند.

با این حال، این اشتباه را مرتکب نشوید که با آن ها سر و کله بزنید. زیرا ممکن است شما را در دردسر جدی قرار دهند. سگ های باکسر، ممکن است در هر زمان و هر مکان، به شما حمله کنند. اما فقط در شرایط خاص. این سگ ها اغلب به دلیل عدم‌ داشتن روحیه معاشرت، خطرناک هستند. هنگام پرورش و آموزش یک سگ باکسر، باید بسیار متفکر و حواس‌ جمع بود.

۱۰ نژاد سگ که کمتر بیمار می شوند.

نژاد پرسا کاناریو

خطرناک ترین سگ ها را بشناسید. | دام و پت

این سگ ها، از جزایر قناری به سراسر دنیا معرفی شده اند. آن ها به عنوان حیواناتی مقتدر و دارای شخصیت قوی شناخته می شوند. این سگ ها، به عنوان ماشین های شکار و کشتار شناخته شده و معمولاً در مواقع جنگ و مبارزه استفاده می شدند. آن ها می توانند در صورت حمله، مرگ حتمی را برای طعمه خود به ارمغان بیاورند. در مورد سگ های‌ پرسا کاناریو، برای مطیع نگه داشتن آن ها، به آموزش منظم و معاشرت کافی نیاز خواهید داشت.

سگ های پرسا کاناریو، می توانند در برخی موقعیت ها، نسبت به غریبه ها و سگ های دیگر، پرخاشگر باشند. این سگ ها، اگر به درستی آموزش ببینند، می توانند با خانواده خود بسیار مهربان و نجیب باشند. همچنین، می توانند سگ های نگهبان عالی باشند.

نژاد مالاموت آلاسکا

این نژاد، به دلیل داشتن ظاهر مقتدر و بدن پرانرژی، به تندخو بودن معروف است. این سگ ها، معمولاً ساکت و وفادار بوده، ولی در عین حال مستقل هستند. همین مسئله، آموزش آن ها را بسیار سخت می کند. این سگ ها، به داشتن غریزه قدرتمند بقا معروف هستند.

این سگ ها، به علت توانایی های خاص و تطبیق پذیری، در انجام کارهایی فراتر از توانایی یک سگ معمولی، مانند کشیدن سورتمه، گله داری گوزن های شمالی و خدمت به عنوان یک سگ نگهبان، مهارت دارند. اگر حوصله این سگ ها سر برود، تمایل به پرخاشگری خواهند داشت. از این رو، برای پیشگیری از بروز پرخاشگری، به مراقبت، ورزش و کنترل مناسب نیاز خواهید داشت.

سخن آخر

به طور کلی، نژادهای فوق، برخی از وحشی ترین سگ های جهان هستند که می توانید پیدا کنید. اگر این سگ ها، به درستی آموزش دیده و پرورش داده شوند، می توانند بهترین دوستانی باشند که می توانید پیدا کنید. با این حال، اگر در پرورش آن ها کم کاری کنید، می توانند بسیار خطرناک شوند و آسیب های زیادی را به شما و اطرافیان تان وارد کنند.

به طور کلی، بهترین کار ممکن این است که با توجه به امکانات و شرایط خود تان، و نیز ویژگی های سگ مورد نظر، نسبت به تهیه بهترین نژاد ممکن، اقدام کنید. اگر سوالات بیشتری دارید، با افراد با تجربه مشورت کنید.

بهترین نژاد های سگ که با گربه ها کنار می آیند کدامند؟

منبع
https://pethelpful.com/dogs/8-Worlds-Most-Dangerous-Dogs-You-Must-Fear

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا