سگ ها

بهترین سگ های ضد حساسیت

بهترین سگ های ضد حساسیت

آیا به دنبال نگهداری سگ هستید، اما نگران آلرژی در خانه خود هستید؟ از هر 10 نفر در ایالات متحده سه نفر به گربه و سگ واکنش آلرژیک نشان می دهند، بنابراین شما تنها نیستید. بهترین سگ های ضد حساسیت و آلرژی وجود دارد که برای دوستداران سگ با حساسیت موجود مناسب است. حساسیت نمی تواند شما را مجبور کند که از داشتن سگ خانگی محروم شوید.

اگر شما یا کسی در خانواده شما مبتلا به آلرژی هستید و به دنبال یک سگ هستید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که سگ های آلرژی زا دقیقاً چیست؟

عبارت “نژادهای سگ های ضد آلرژی” زیاد استفاده می شود، اما اگر سعی می کنید سگی را پیدا کنید که مناسب محدودیت های شما باشد، مقاله زیر را با دقت مطالعه کنید.

قبل از هر چیز، مهم است که ثابت شود هیچ نژادی از سگ ها ضد حساسیت یا عاری از حساسیت نیستند. بنابراین، حتی اگر شما دارای سگ نژاد هایپوآلرژنیک هستید، این لزوما به این معنا نیست که سگ برای افرادی که در خانواده شما آلرژی دارند واکنش آلرژیک ایجاد نمی کند، این بدان معناست که بعید است که سگ واکنش آلرژیک ایجاد کند.

اگرچه برخی از نژادهای سگ اغلب به دلیل ویژگی های خاصی که دارند (ضد حساسیت) در نظر گرفته می شوند، اما حقیقت ممکن است این باشد که میزان حساسیت آلودگی سگ به سگ و شخص بستگی دارد.

همه سگ ها پروتئین های یکسانی تولید نمی کنند، بنابراین برخی از افراد به یک سگ خاص و نه به یک نژاد خاص حساسیت دارند. بنابراین، یک فرد می تواند به یکی از مالتایی ها واکنش نشان دهد و با دیگری بدون آلرژی زندگی کند. در نهایت، همه چیز تا حد زیادی به سگ و شخص بستگی دارد.

بهترین سگ های آلرژی زا برای مبتلایان به آلرژی

اکنون که درک بهتری از انواع سگ های ضد حساسیت دارید، بیایید در مورد برخی از بهترین نژادها برای مبتلایان به آلرژی صحبت کنیم. سگ های هیپوآلرژنیک معمولاً از نظر اندازه کوچک تا متوسط هستند، اما از نظر ظاهر و مزاج متفاوت هستند.

با توجه به این موارد، ما این سگ های ضد حساسیت را فهرست کرده ایم.

Affenpinscher

مانند بسیاری از سگ های دارای موی سفت، Affenpinschers به دلیل موهای کم، برای مبتلایان به آلرژی بسیار مناسب هستند. موهای Affenpinscher به سرعت رشد نمی کنند و ریزش زیادی ندارند. این سگ ها به عنوان سگ های همراه با اعتماد به نفس، بامزه و بزرگ شناخته می شوند.

سگ شکاری افغان

بهترین سگ های ضد حساسیت | دام و پت

اگرچه ممکن است در نگاه اول بهترین سگهای ضد حساسیت به نظر نرسد، اما کتهای ابریشمی آنها به ندرت ریخته می شوند. به عنوان توله سگ، این سگها کتهای کوتاه و فازی دارند و با افزایش سن، کتهای بلند و ابریشمی دارند که نیاز به نظافت منظم دارند. این سگ ها می توانند گزینه ای عالی برای کسانی باشد که آلرژی دارند. سگ های شکاری افغان به دلیل ظاهر با وقار و سلطنتی خود شهرت دارند. آنها همچنین فوق العاده فداکار و وفادار به صاحبشان هستند.

تریر بی مو آمریکایی

همانطور که ممکن است بر اساس نام آنها حدس زده باشید، تریرهای بدون مو آمریکایی معمولاً بدون مو هستند، اگرچه انواع پوشش دار آنها نیز وجود دارد. در هر صورت، اینها سگ هایی هستند که ریزش مو ندارند، یا حداقل اگر ریزش مو داشته باشند، بسیار کم می ریزد. شما باید از گوش های آنها مراقبت کرده و آنها را در برابر آفتاب سوختگی محافظت کنید، اما این سگ ها یک نژاد ضد حساسیت عالی هستند.

علاوه بر این، اگرچه آنها به اندازه برخی از سگ های دیگر موجود در لیست ما شناخته شده نیستند، اما تریرهای بدون مو آمریکایی، بومی لوئیزیانا هستند و به دلیل رفتار بازی تریر معروف هستند.

باسنجی

بهترین سگ های ضد حساسیت | دام و پت

باسنجی ها به عنوان “سگ بدون پوست” شناخته می شوند، مستقل و باهوش هستند و به راحتی با دم های مجعد خود قابل تشخیص هستند.

این سگ ها به دلیل کوتاهی، نیازهای محدود به نظافت و فقط ریزش گاه و بیگاه، سگ های فوق حساس هستند. علاوه بر این، باسنجی ها بوی نامطبوع برخی سگ ها ندارند و فقط در صورت قرار گرفتن در چیز کثیف نیاز به حمام دارند.

سگ آبی اسپانیایی

از بهترین سگهای ضد حساسیت، سگ های آبی اسپانیایی دارای یکی از منحصر به فرد ترین مو ها هستند. این سگ ها موهای فرفری و پشمی دارند. اکثر صاحبان سگ ها تصمیم می گیرند موهای سگ آبی اسپانیایی را کوتاه نگه دارند، زیرا موهای بلندتر آنها نیاز به مراقبت و تخصص بیشتری دارد. با این وجود، این سگ ها ریزش موی کمی دارند. سگ آب اسپانیایی با سابقه گله داری و بازیابی، یک همراه فعال، بازیگوش است.

بدلینگتون تریر

سگ دیگر ضد حساسیت با ظاهری قابل تشخیص، بدلینگتون تریر است. این سگ ها به دلیل سرزندگی و تمایل به مرکز توجه بودن شهرت دارند. بر خلاف بسیاری از نژادهای دیگر تریر، ترکیبی از نرم و خشن هستند. اینها سگ هایی هستند که با وجود پر پشت بودن موهایشان، ریزش مو ندارند. گرچه موهای بدلینگتون تریر نمی ریزد، اما موی آنها به سرعت رشد می کند و نیاز به کوتاهی منظم دارد.

سگ های پامرانین، ویژگی های شخصیتی و بیماری ها را بشناسید.

بیچون فریز

سگ زیبا و جذاب، بیچون فریز به راحتی با موی سفید خالص خود قابل تشخیص است. بیچون ها با انرژی، سگ های همراه عالی هستند، با کودکان و سگ های دیگر کنار می آیند و در شهرهای بزرگ سرآمد هستند. این سگ ها همچنین سگ های دامانی عالی هستند.

بیچون ها به عنوان یک نژاد ضد حساسیت بسیار نادر ریزش مو دارند. باید مرتبا مسواک زده و مرتب شود، اما به طور کلی، آنها یک سگ عالی برای مبتلایان به آلرژی هستند.

تاج چینی

بهترین سگ های ضد حساسیت | دام و پت

شبیه به تریر بی مو آمریکایی، چینی کرستدس در دو نوع بدون مو و روکش دار وجود دارد. به طور کلی، اگر شما به دنبال یک سگ ضد حساسیت هستید، این سگ ها یک انتخاب عالی هستند. تاج چینی سرگرم کننده و بازیگوش است.

کوتون دو تولهار

اگرچه ممکن است کوتون دو تولهار به اندازه برخی دیگر از سگ های ضدحساسیت موجود در لیست ما شناخته شده نباشد، اما وقتی آنها را می بینید، می شناسید. این سگ ها دارای موهای سفید نرم و پنبه ای هستند که می توانند رشد کنند.

علیرغم ظاهر زیبا موهای آنها، این سگ ها فقط گاه به گاه ریزش مو دارند و نیاز به حداقل نظافت دارد، به خصوص اگر موهای آنها کوتاه باشد.

اگر به دنبال یک نژاد ضد حساسیت هستید که یک همراه واقعی باشد، کوتون دو تولهار قطعاً سگ مناسب شما خواهد بود. این سگ ها سرگرم کننده، شاد و کاملاً راضی هستند تا با شما در تمام طول روز در خانه همراه باشند.

شناوزرغول پیکر

یکی از بزرگترین نژادها در لیست بهترین سگ های ضد آلرژی، شناور های غول پیکر هستند. همانطور که از نام آنها پیداست، این سگ های بزرگ هستند که کارگران و همراهان بزرگی می سازند. این سگ های غول پیکر باهوش، وفادار و بسیار آموزش پذیر هستند.

از نظر حساسیت، این سگ ها ریزش مو دارند، اما نه در مقادیر زیاد. برای افراد مبتلا به آلرژی خفیف، می توان با نظافت و برس زدن منظم، شوره سر آنها را به حداقل رساند. بدون شک، اگر به دنبال یک سگ سخت کوش و فعال آلرژی زا هستید، شنازر غول پیکر بهترین انتخاب شما خواهد بود.

ایرپانیل واترلند ایرلندی

همانند غول شناوزر، ایرپلان ایرلند یکی از بزرگترین سگ های ضد حساسیت است. علاوه بر این، ایرپلان ایرلندی بسیار فعال، سخت کوش و همانطور که از نامشان پیداست دوستداران آب هستند. این سگ ها با موهای پیچ خورده قابل تشخیص هستند. اگرچه آب اسپانیل های ایرلندی به صورت فصلی ریزش مو دارند، اما موهای خودشان نسبتاً حساسیت زا هستند، همچنین به برس و مرتب کردن منظم نیاز دارند.

کری بلو تریر

این نوع از سگ ها با یکی از منحصر به فردترین رنگ مو در دنیای سگ ها، به عنوان همراهان خانواده هوشیار و سازگار شناخته می شود. کری بلوز دارای موهایی است که در سایه آبی وجود دارند.

اینها سگ هایی هستند که ریزش مو ندارند، اما باید به طور منظم موهایشان کوتاه شود. از بین همه سگ های ضد حساسیت موجود، کری بلوز نیز یکی از نژادهای بزرگ تر است که آنها را کارگر و نگهبان بزرگتری می کند.

مالتی

یکی از سگ های کوچک حساسیت زا، مالتی، به دلیل موهای سفید خود مشهور هستند. این سگ ها ریزش موی کمی دارند، اما اگر موهای آنها به مدت طولانی بماند، نیاز به اصلاح شدن و نظافت دارند. مالت ها سگ های همراه واقعی هستند. آنها بسیار مهربان و شاد هستند و دوست دارند در کنار اعضای خانواده خود بنشینند.

شناوزر مینیاتوری

بهترین سگ های ضد حساسیت | دام و پت

شناوزر دوم در لیست ما از کوچکترین شناوزر ها است اما اجازه ندهید اندازه آنها شما را فریب دهد. این سگ ها پرانرژی هستند و به عنوان سگ های نگهبانی عالی هستند. مانند شناوزر غول پیکر، شناوزر مینیاتوری، ریزش موی بسیار کمی دارند. نظافت و تمیز نگه داشتن به موهای مینیاتور شناوزر کمک می کند، اما بعید است کسانی که آلرژی دارند واکنش این سگ های نترس را تجربه کنند.

سگ های گریت دین، از رفتار تا ویژگی های آنها را بشناسید.

لاگوتو رومانگولو

لاگوتو رومانگلوس، سگ های دوست داشتنی، عروسکی و دارای تاریخچه ای جذاب هستند. نام مستعار این سگ ها  “سگ ترافل” است. این سگ ها سخت کوش و قوی هستند و بینی فوق العاده ای دارند. لاگوتو به عنوان یک نژاد ضد حساسیت، موهای ضخیم و فر دارد. لاگوتوها ریزش موی بسیار کمی دارند، اما موهای آنها به منظور پیشگیری از ایجاد موج نیاز به اصلاح منظم دارند. اگر شما مبتلا به آلرژی هستید و به دنبال سگی بی نظیر با استقامت باورنکردنی هستید، لاگوتو رومانگولو به احتمال زیاد برای شما مناسب خواهد بود.

ارکیده پروی اینکا

شاید یکی از نادرترین سگهای آلرژی زا در لیست ما، ارکیده اینکا پروی نام دارد اما این نژاد نمی تواند متفاوت باشد. ارکیده های اینکایی پرو که منشاء آن پرو است، سگ های شکاری هستند. این سگ ها بسیار وفادار و محافظ هستند. ارکیده پرو اینکا علاوه بر سه اندازه، در انواع بدون مو یا پشمالو موجود است. در هر صورت، افراد مبتلا به آلرژی نیازی به نگرانی در مورد مقدار زیاد مو یا خز با این سگ ها ندارند، اگرچه آنها به مراقبت از پوست احتیاج دارند، به ویژه هنگامی که در معرض نور آفتاب هستند.

پودل

نژاد پودل در انواع استاندارد، مینیاتوری محسوب می شود. اما صرف نظر از اندازه، این سگ ها، سگهای فوق العاده باهوش، همه کاره و عالی هستند. ریزش موی آنها بسیار کم است و بسیاری از صاحبان آنها، موهای این سگ ها را ساده و کوتاه نگه می دارند. بدون شک، پودل یکی از رایج ترین و محبوب ترین سگهای ضد حساسیت است.

تریر گندمی با موهای نرم

در حالی که اکثر تریرها به دلیل موهای سفت و محکم خود شناخته می شوند، تریر گندمی دارای یک خز بسیار نرم و ابریشمی است. این سگ ها ریزش موی کمی دارند، اما برای پیشگیری از ریزش و رفع موهای زائد اضافی به برس زدن مکرر نیاز دارند.

این سگ ها بسیار پر انرژی و دوستانه هستند. تریرها به ورزش و آموزش نیاز دارند. همچنین آنها همراهان فوق العاده فداکار و وفادار هستند.

انتخاب سگ ضد آلرژیک مناسب برای شما

همانطور که مشاهده می کنید، انواع نژادهای مختلف سگ های ضد حساسیت موجود است. این که آیا شما به دنبال سگ بزرگتری هستید که گهگاه ریزش مو دارند یا سگی بدون مو برای کاهش احتمال واکنش آلرژیک، نژادهای زیادی وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید. در پایان، فقط شما می توانید تعیین کنید که کدام نژاد ضد حساسیت برای شما مناسب است.

سگ گرگاس، ویژگی های رفتاری تا شایع ترین بیماری ها را بشناسید.

منبع
https://www.pumpkin.care/blog/best-hypoallergenic-dogs

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا