گربه ها

آیا گربه تان شما را دوست ندارد؟

10 علائمی که نشان می دهد گربه تان شما را دوست ندارد.

10 علائمی که گربه تان شما را دوست ندارد را یاد بگیرید تا در صورت بروز آنها سریعا بتوانید مشکل را برطرف کنید. چون اگر گربه تان شما را دوست نداشته باشد، عصبانی تر می شود. گربه ها می توانند موجودات بامزه ای باشند. گاهی اوقات آنها روشهای خنده داری مانند ضربه زدن به سر شما برای نشان دادن محبت دارند. همچنین راههای خنده داری برای نشان دادن نارضایتی مانند مدفوع کردن روی لباس دارند. در زیر لیستی از ده نشانه وجود دارد که متوجه شوید آیا گربه شما را دوست دارد یا خیر. اگر یکی از این علائم را یکبار مشاهده کردید، لزوما به این معنی نیست که گربه از شما متنفر است. اما اگر عکس العمل های مخالفت گربه بیشتر شد، احتمالاً نشانه این است که شما را بهترین دوست خودش نمی داند.

گربه ناخن هایش را به پوست شما می کشد، غرغر می کند، گاز می گیرد.

آیا گربه تان شما را دوست ندارد؟ | دام و پت

نادیده گرفتن نشانه هایی از این دست می تواند سخت باشد. اینها نشانه های بارز نارضایتی گربه است. بوسیدن، غرغر کردن، گاز گرفتن یا کوبیدن یا کندن ناخن های آنها در پوست شما نشانه های کاملاً واضحی است که نشان می دهد گربه از شما راضی نیست. البته برخی از گربه ها کمی خشن بازی می کنند. اغلب گربه ها گاه و بیگاه عاشقانه گاز می زنند. اما اگر گربه شما آنقدر گازتان می گیرد که پوست تان را خراش دهد، این یک گربه عصبانی است.

چرا گربه ها در خاک غلت می زنند؟

دم گربه “دیوانه به نظر می رسد” (پایین، پف کرده یا شلاق زدن)

هنگامی که زبان بدن دم گربه را یاد بگیرید تا بتوانید خلق و خوی گربه را تفسیر کنید، زندگی با گربه بسیار ساده تر می شود. گاهی اوقات حالت چهره گربه به سختی قابل فهم است. برخی ادعا می کنند که گربه ها همیشه دیوانه به نظر می رسند!. اما دم اغلب خلق و خوی گربه را آشکار می کند. برای اینکه بدانید گربه واقعاً چه احساسی دارد، کافی است به دم آن نگاه کنید.

اگر دمش به اطراف ضربه می زند، باد می کند، سفت می شود یا روی زمین می کشد، گربه شما ممکن است آزرده، عصبی، تحت فشار یا ترسیده باشد. لرزش دم لزوماً علامت بدی نیست. گاهی اوقات نشانه بازیگوشی است. اما وقتی گربه شما دمش را مانند تازیانه به جلو و عقب می زند، معمولاً نشان دهنده ناراحتی است. اگر دم گربه پف کرده، پایین بیاید یا مثل شلاق به جلو و عقب بکشد، نشانه نارضایتی است.

گربه روی وسایل شما مدفوع یا ادرار می کند.

گربه ها به عنوان وسایل ارتباطی شیوا از فضولات خود استفاده می کنند. برخی از گربه ها از مدفوع خود مانند یک یادداشت کوچک برای انتقال نارضایتی خود استفاده می کنند. وقتی ناراحت می شوند، گربه ها اغلب سطل زباله را فراموش می کنند. هنگامی که احساس تهدید یا استرس می کنند، پیام خود را با ادرار کردن در اطراف خود یا پاشیدن بر دیوارها منتقل می کنند. مدفوع روی بالشتان احتمالاً یک پیام بسیار واضح است. دقیقاً همان چیزی که شما فکر می کنید.

شما را نادیده می گیرد یا از روبرو شدن با شما خودداری می کند.

آیا گربه تان شما را دوست ندارد؟ | دام و پت

گاهی اوقات، وقتی گربه چیزی را دوست ندارد، به سادگی وانمود می کند که آنجا نیست. این امر در مورد افراد نیز صدق می کند. گربه ها در کم محلی کردن بسیار ماهر هستند. اگر گربه ای از نگاه کردن به چشمان شما امتناع می کند، اگر هنگام تماس یا واکنش به حضور شما واکنش نشان نمی دهد. به این معنی است که گربه شما را نادیده می گیرد.

از کجا بفهمم که گربه من باردار است؟

گربه تان شما را دوست ندارد؟ هر زمان که به سمت او می روید ناپدید می شود.

گربه ها اغلب موجودات مستقلی هستند، این درست است. با این وجود، حتی بی نظیرترین گربه ها نیز هر از گاهی یک نوازش و یک حیوان خانگی یا حداقل یک وعده غذایی را دوست دارند. اگر گربه شما هرگز از شما درخواست محبت نکرده و حتی هر زمان که به اتاق می آیید ناپدید می شود. این احتمال وجود دارد که او عمداً از شما دوری کند. گربه ها وقتی احساس امنیت نمی کنند دور می شوند و وقتی استرس دارند ساکت می شوند. اگر گربه شما از نظر شما پنهان شده است، این یک علامت نسبتاً واضح است که گربه نمی خواهد شما او را ببینید. حتی او نمی خواهد شما را ببیند.

گربه تان شما را دوست ندارد؟ وقتی که گوش هایش صاف شده و به عقب برمی گردند.

آیا گربه تان شما را دوست ندارد؟ | دام و پت

همراه با دم، گوش ها یکی دیگر از ویژگی های گویای حالت عاطفی گربه است. هنگامی که گوش ها به پهلو می چرخند یا به عقب تا می شوند، این سرنخ خوبی است که گربه حالت دفاعی گرفته است.

زبان بدن دم گربه را یاد بگیرید.

گربه تان شما را دوست ندارد؟  وقتی که با دیگران روابط خوبی دارد.

مطمئناً طبیعی است که کسی روابط بهتری با دیگران داشته باشد عکس العمل و رفتار بهتری هم با فرد خواهد داشت. این امر در مورد گربه ها نیز صادق است. گربه ها به بازی با افراد و حیوانات دیگر مشهور هستند. برخی از گربه ها از بقیه سردتر هستند و هرگز با هیچ کس گرم نمی شوند. اما اگر گربه شما به سمت حیوانات خانگی به دیگر می رود. اما دائماً شما را تحقیر می کند، می دود تا به دیگران سلام کند، اما وقتی وارد اتاق می شوید، از شما فرار می کند. این نشانه واضحی است که مشخص می کند مشکل از آنها نیست، مشکل تنفر از شما است.

گربه تان شما را دوست ندارد؟ هنگامی که شما در اطراف هستید آرام نمی گیرد.

خوابیدن یک گربه را در موقعیت آسیب پذیر قرار می دهد. یک گربه شاد دراز می کشد، استراحت می کند، چرت می زند و حتی به پشت می خوابد. شکم خود را بلند می کند. اگر به شما اعتماد نکند، هیچ یک از این کارها را انجام نمی دهد. گربه هر چه احساس راحتی کمتری داشته باشد، بیشتر به حالت آماده باش و تدافعی عمل می کند.

گربه تان شما را دوست ندارد؟ وقتی چشمانش گشاد یا نازک می شود.

وقتی مردمک های گربه بزرگ، گرد و سیاه می شوند، معمولاً در اثر ترس یا هیجان ایجاد می شود. هنگامی که مردمک چشم به شکاف های باریک منقبض می شود، این نشانه عصبانیت، تحریک یا برانگیختگی است. بنابراین در هر صورت، چشم گربه می تواند بینش او نسبت به شما را نشان دهد.

گربه لمس نمی کند.

آیا گربه تان شما را دوست ندارد؟ | دام و پت

وقتی گربه به شما اعتماد می کند، بسیاری از حالت های فیزیکی نزدیکی را ارائه می دهد. شما را لیس می زند، شما را نوازش می کند و روی شما می خوابد. اما اگر شما را موجودی خطرناک بداند، گربه اجازه نمی دهد آنقدر به او نزدیک شوید که صدمه وارد کنید. اگر گربه ای اصرار به حفظ فاصله دارد، این نشان می دهد که گربه به شما اطمینان ندارد. اگر به هیچ عنوان سر، پشت پا و یا پا به شما نمی زند، احتمالاً به این دلیل است که گربه به انگیزه های شما اعتماد ندارد.

آیا گربه ها کینه ای هستند؟

گربه ها واقعاً کینه ای ندارند. اما مطمئناً به خاطر می آورند. به طور کلی خاطراتی که طولانی تر هستند، آنهایی که با درد همراه است – از طریق توهین یا جراحت، خاطراتی که با واکنش عاطفی یا جسمی قوی همراه هستند، بیشتر در ذهن می مانند. بنابراین گرچه یک گربه کینه ای مانند یک انسان ندارد. اما بقای وی به یادآوری و اجتناب از تهدیدها بستگی دارد، بنابراین اگر تا به حال گربه ای را ترسانده اید – حتی سهواً – ممکن است این ترس مانعی برای دوستی شما شود.

آیا یک گربه می بخشد؟

جان بردشاو، در کتاب Cat Sense: How the New Feline Science توضیح می دهد که چگونه می توان شما را به دوست بهتری برای حیوان خانگی تبدیل کرد، “گربه ها نمی بخشند. هنگامی که متوجه شدند فردی باعث ایجاد اضطراب یا صدمه در آنها می شود، خود را دور نگه می دارند.”

گربه تا کی عصبانی است؟

طول مدت نفرت گربه از شما بستگی به این دارد که خطای شما چقدر بد بوده است. اگر آخر هفته او را تنها گذاشته اید یا به طور تصادفی پا روی دم گربه گذاشتید، احتمالاً گربه شما به همان اندازه ناراحت خواهد شد که غذای او را متوقف می کردید یا غذای مورد علاقه اش را برداشته اید. شاید دیر نشده باشد. اگر واقعاً تلاش کنید، ممکن است بتوانید جبران کنید و اعتماد گربه را جلب کنید.

۱۰ کاری که گربه ها از آنها متنفرند، کدامند؟

سخن آخر

دوست شدن با گربه به زمان و عشق نیاز دارد. با این حال، همانطور که بسیاری از دوستداران گربه موافق هستند، تلاش شما ارزش آن را خواهد داشت.

گربه ها گاهی اوقات طوری رفتار می کنند که شما برای آنان اهمیتی ندارید، اما اگر توجه کنید. گربه شما احتمالاً سیگنال های زیادی را به شما ارسال می کند که شما انسان مورد علاقه آنها هستید.

منبع
https://pethelpful.com/cats/Signs-Your-Cat-Hates-You

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا