سگ ها

7 خطر در بهار برای سگ ها

7 خطر در بهار برای سگ ها

7 خطر در بهار برای سگ ها وجود دارد که شاید از آنها بیخبر باشید. برای آگاهی و شناخت از خطرات بهار در سگ ها این مقاله از دام و پت را بخوانید. وقتی هوا گرم می شود، احتمال اینکه شما و سگتان زمان بیشتری را در فضای باز با لذت بردن از هوای تازه بگذرانید وجود دارد. اما با شروع گرم شدن زمین و شکوفه دادن گل ها، تهدیدهای جدیدی نیز پدیدار می شوند. تغییرات فصلی در سبک زندگی سگ شما، همراه با تغییر الگوهای آب و هوایی، خطرات مختلفی از جمله انگلی، بیماری ها و سموم را به همراه دارد. بر همین اساس ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله 7 خطر در بهار برای سگ ها را مورد بررسی قرار دهیم. تا شما به عنوان صاحبان این حیوان خانگی بتوانید با اطلاع از آنها مقدمات لازم را برای پیشگیری از بروز آنها فراهم کنید.

لپتوسپیروز، 7 خطر در بهار برای سگ ها

لپتوسپیروز نوعی بیماری باکتریایی است که سگ ها و افراد و همچنین چندین گونه دیگر از پستانداران را درگیر می کند. این بیماری ممکن است در هر زمان از سال رخ دهد. سگ شما بیشتر در معرض خطر ابتلا به لپتوسپیروز در ماه های گرم از اواخر بهار تا اوایل پاییز است. به نظر می رسد سطح باران بر شیوع تأثیر می گذارد. به طوری که باران بیشتر خطر بیشتری را ایجاد می کند.

سگ ها می توانند از طریق تماس با ادرار، آب یا خاک بیمار به لپتوسپیروز بیمار شوند. حیوانات بیمار که می توانند محیط را بیمار کنند شامل جوندگان، سنجاب ها، راکون ها، خوک ها و گاوها هستند. در فصول باران شدید، یا در مواقع بلایای طبیعی، مانند سیلاب، محیط می تواند تازه در معرض خطر قرار گیرد. زیرا منابع آب بیمار می توانند از مناطق روستایی به مناطق شهری سرازیر شوند.

لپتوسپیروز در سگ ها، از علل تا درمان چیست؟

علائم بالینی لپتوسپیروز در سگها عبارتند از:
  • اسهال
  • استفراغ
  • کاهش اشتها
  • زردی پوست (به دلیل تأثیر بر روی کبد)
  • افزایش تشنگی و دفع ادرار (به دلیل تأثیر بر کلیه ها)
  • احتمالاً مرگ

یک واکسن سالانه در دسترس است که در برابر چهار سویه لپتوسپیروز موثر است. با دامپزشک در مورد خطر سگ خود صحبت کنید. این ممکن است در برنامه واکسن سالانه سگ شما باشد. در غیر این صورت، وی ممکن است برنامه ریزی برای واکسیناسیون را قبل از فصل پرخطر توصیه کند.

بیماری لایم (و سایر بیماری های منتقله از طریق عفونت)

7 خطر در بهار برای سگ ها | دام و پت

بیماری لایم یک بیماری شایع منتقله از طریق کنه است. هم انسان و هم سگ را تحت تأثیر قرار می دهد. از آنجا که بیماری توسط کنه های نابالغ (پوره) و بزرگسالان منتقل می شود. سگ شما در هر فصلی ممکن است بیمار شود.

کنه ها اغلب از چمنزارها یا بوته های بلند بالا می روند. آنها منتظر می مانند یک میزبان بالقوه مانند سگ شما با آنها دندان بزند تا بتواند آنها را گرفته و تغذیه را شروع کند. این رفتار questing نامیده می شود. کنه های بیمار می توانند باکتری های بیماری لایم و سایر بیماری های جدی را منتقل کنند.

کنه ها هنگامی که درجه حرارت از 4/4 درجه سانتیگراد (40 درجه فارنهایت) بالاتر می رود، شروع به فعالیت می کنند. برخی از گونه های کنه حتی هوای خنک تری را دوست دارند. یک مطالعه نشان داد که کنه های پا سیاه در دمای 31 درجه فارنهایت فعالیت می کنند.

فقط درصد کمی از سگهای بیمار علائم بالینی بیماری لایم را نشان می دهند. این علائم می تواند از بی حالی و لنگیدن گرفته تا بیماری کلیه و کم خونی باشد. نژادهای خاص ممکن است خطر ابتلا به بیماری را در صورت بیمار شدن به کنه افزایش دهند.

دامپزشک ممکن است توصیه کند که سگ شما را در معرض باکتری عامل بیماری لایم قرار دهد. بسته به سبک زندگی سگ و عوامل خطر، دامپزشک ممکن است واکسنی را علیه بیماری لایم توصیه کند. واکسن در ابتدا دو بار (با فاصله 2-4 هفته) و سپس سالانه تزریق می شود.

کک و مک، 7 خطر در بهار برای سگ ها

7 خطر در بهار برای سگ ها | دام و پت

در شرایط ایده آل تولید مثل کک در هوای گرم و مرطوب رشد می کند. این خطر برای حیوان خانگی شما افزایش می یابد. کک می تواند از یک محیط بیمار به سگ شما بپرد و از خون او تغذیه کند. ضروری است که حیوان خانگی خود را در برابر محافظت از کنه و کک نگه دارید. زیرا کک ها در طول سال خطرناک هستند.

اگر سگ شما بسیار خارش دار است یا بقایای پوستی تیره و پوستی روی پشت و شکمش مشاهده کردید، باید به دامپزشک مراجعه کنید. زیرا این ممکن است نشانه کک باشد. در بعضی از سگ ها، نیش کک می تواند یک واکنش آلرژیک به نام درماتیت آلرژی به کک ایجاد کند.

کک نیز می تواند انگلی و حامل انگل های داخلی مانند کرم های نواری (دیپیلیدیم کانینوم) یا عفونت های باکتریایی باشد. با کنترل کک بر روی سگ خود، می توانید احتمال این عفونت ها را کاهش دهید اما از بین نبرید.

دامپزشک می تواند یک محصول موثر برای کنترل کک برای سگ شما توصیه کند. از محصولات فقط باید طبق دستور استفاده شود. زیرا بعضی از محصولات قابل استفاده در سگها نباید در گربه ها استفاده شوند.

بیماری کرم قلب

پشه ها همچنین با گرم شدن هوا بیشتر فعال می شوند. حتی سگها را در معرض خطر بیشتر عفونت های کرم قلب در بهار و تابستان قرار می دهد. این بیماری از طریق گزش پشه منتشر می شود.

به طور کلی، تعداد سگ های بیمار به کرم قلب در ایالات متحده در حال افزایش است. از سال 2013 تا 2016، آزمایشات مثبت کرم قلب در سگها 15.28 درصد افزایش یافته است، داده های شورای انگلی انگلی حیوانات نشان می دهد. افزایش میزان عفونت می تواند به دلیل عدم استفاده پیشگیرانه و ظهور کرم قلب مقاوم به دارو باشد.

پیشگیری از کرم قلب برای سگ ها در صورت استفاده صحیح بسیار موثر است. ماهانه، استفاده در طول سال اطمینان حاصل می کند که هیچ شکافی در محافظت از سگ شما وجود ندارد. حتی یک دوز فراموش شده نیز می تواند سگ شما را در برابر عفونت آسیب پذیر کند. یک کرم گیر با طیف گسترده، مانند Interceptor ® Plus (میلبمیسین اکسیم / پرازیکوآنتل)، در برابر پنج کرم رایج که سگ شما در معرض خطر است موثر است. قبل از بلوغ لارو و تبدیل شدن به کرم قلب بزرگسالان، با از بین بردن لاروهای کرم قلب پس از گاز گرفتن پشه بیمار از سگ، از بیماری کرم قلب جلوگیری می کند.

علائم بالینی کرم قلب در سگها بر اساس شدت بیماری متفاوت است. اما می تواند شامل بی حالی و سرفه باشد. این سگ ها همچنین می توانند در مراحل پیشرفته تر همراه با نارسایی قلبی و تغییرات شدید در اشعه X قفسه سینه ظاهر شوند.

درمان این بیماری دشوار است. اما پیشگیری از آن بسیار موثر است.، بنابراین توصیه می شود که سگ ها باید در طول سال از پیشگیری از کرم قلب استفاده کنند.

کرم های انگلی در سگ ها، انواع کرم ها و علائم آنها را بشناسید.

انگل های روده ای

7 خطر در بهار برای سگ ها | دام و پت

از آنجا که سگها در بهار و تابستان وقت بیشتری را در خارج می گذرانند، بیشتر در معرض انگل قرار می گیرند. بنابراین اطمینان از محافظت از آنها ضروری است. محصولات مختلف درجات مختلفی از پوشش را فراهم می کنند. بنابراین باید مطمئن شوید محصولی که استفاده می کنید در برابر رایج ترین انواع انگلی انگلی روده را پوشش می دهد. کرمهای روده ای رایج در سگها شامل کرم قلاب، کرم شپشک، کرم گرد و کرم نواری است.

علائم رایج انگلی انگلی در سگ ها شامل استفراغ و اسهال است، اگرچه سگ شما ممکن است در مراحل اولیه عفونت علائمی نداشته باشد. انگلهای روده ای همچنین می توانند در حیوان خانگی شما بیماری قابل توجه تری مانند کاهش وزن، کم خونی یا ناهنجاری الکترولیت ها ایجاد کنند. حتی اگر بار انگلی به شدت سنگین باشد می تواند واقعاً بیمار شود. در موارد نادر، این عفونت ها حتی می توانند کشنده باشند. با توجه به خطر همیشگی انگلی، دامپزشک شما باید هر شش یا 12 ماه یک آزمایش مدفوع انجام دهد تا سگ شما را از نظر انگلی بررسی کند.

گیاهان بهاری

از آنجا که پیازهای گل بهار در باغ ها ظاهر می شوند. باید توجه داشته باشید که کدام گیاهان برای سگ ها سمی هستند. گل لاله، سنبل، گل نرگس، کروکوس و سوسن همگی می توانند سلامتی سگ شما را تهدید کنند.

لاله ها، سنبل ها و گل نرگس در صورت بلع به دلیل تحریک بافت لثه یا پوشش مری و معده می توانند باعث استفراغ، اسهال شوند. با بلع قابل توجه، سگ شما ممکن است در تنفس یا مشکلات قلبی مشکل داشته باشد. کروکوس شکوفا شده می تواند باعث ناراحتی دستگاه گوارش، از جمله استفراغ یا اسهال شود. گل سوسن یکی دیگر از گل های بهاری است که می تواند سگ شما را به دلیل سموم معروف به گلیکوزیدهای قلبی در گیاه بیمار کند. بلع باعث استفراغ، اسهال، آریتمی قلبی و احتمالاً تشنج می شود. اگر شک دارید که سگ شما یک گیاه سمی را خورده است، بلافاصله با دامپزشک تماس بگیرید.

نیش زنبورها

7 خطر در بهار برای سگ ها | دام و پت

سگ ها می توانند در طی بهار و تابستان توسط زنبورها یا زنبورها گزگز شوند. به خصوص اگر از بینی در اطراف گل در باغ لذت ببرند. و یا از تعقیب و دست زدن به حشرات پرنده لذت ببرند. در حالی که به احتمال زیاد سگ ها به صورت، پوزه یا پنجه هایشان خورده می شوند، اما می توانند در هر نقطه از بدن نیش بزنند.

علائم گزش زنبور یا زنبور عسل در سگ ها شامل مناطق کوچک تورم، قرمزی، خارش و حساسیت به لمس است. همچنین اگر لگن بر روی ساق پا یا پای خود را لرزاند و یا در یک قسمت خاص خراشیده شود، ممکن است لنگش را لمس کنید. اگر علائم طی یک روز یا بیشتر بهبود نیافتند یا بدتر شدند، باید با دامپزشک تماس بگیرید.

در موارد جدی تر، هنگامی که سگ به نیش زنبور حساسیت دارد یا چندین بار توسط زنبورها یا زنبورها گزیده می شود، علائم شدید می تواند رخ دهد. این علائم می تواند شامل تورم گسترش یافته به گلو، مشکل تنفس، بی حالی، استفراغ و مرگ باشند. اگر سگ شما نسبت به نیش زنبور عسل واکنش آلرژیک شدید یا تهدید کننده زندگی دارد، فوراً او را نزد دامپزشک ببرید. با آگاهی از خطرات بهار سگها، می توانید به آنها در تمام طول فصل خوشحال، سالم و ایمن بمانید.

مشکلات دندان سگ: آبسه، عفونت و موارد دیگر را بشناسید.

منبع
https://www.greatpetcare.com/parasites/7-springtime-dangers-for-dogs/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا