آبزیان

13 نوع از محبوب ترین ماهی های رنگارنگ

13 نوع ازمحبوب ترین ماهی های رنگارنگ کدامند؟ گونه های ماهی های رنگارنگ مانند ماهی ماندارین و دیسکس به دلیل رنگ های زنده خود شناخته شده اند. افزودن یک ماهی جدید به آکواریوم شما می تواند تصمیم بزرگی باشد. با این حال، اضافه کردن ماهی های رنگارنگ مناسب به آکواریوم شما واقعا می تواند آن را متحول کند. گونه های ماهی های رنگارنگ مانند ماهی ماندارین و دیسکس به دلیل رنگ های زنده خود شناخته شده اند و زیبایی های بسیاری از آکواریوم های خانگی هستند.

ماهی ماندارین راه راه

ماندارین ماهی های آب شور و از اعضای خانواده اژدها هستند. یکی از رنگارنگ ترین اعضای این خانواده ماهی ماندارین راه راه (Synchiropus splendidus) و بومی اقیانوس آرام است. شکل ماهی ماندارین راه راه شبیه گوبی است. پایه آبی آن با نوارهای نارنجی روشن برجسته شده است. اگر قصد دارید یک ماهی را نگه دارید، باید بدانید که نگهداری آنها به دلیل نیازهای غذایی آنها دشوار است. نگه داری آنها سخت است زیرا معمولاً فقط غذای زنده می خورند و غذای منجمد یا پلت را رد می کنند. این امر می تواند نگهداری از گونه ماندارین را برای مبتدیان دشوارتر کند، زیرا این امر به دلیل پیچیدگی های ذخیره، رشد و برداشت غذای زنده است. با این حال، رنگ های پر جنب و جوش آنها این مشکل را تا حدودی کمرنگ می کند.

13 نوع از زیباترین ماهی های آکواریومی جهان را بشناسید.

سیچلاید فلاورهورن

اگر به دنبال ماهی منحصر به فرد با ظاهری کاملاً بی رقیب هستید، سیچلاید فلاورهورن برای شما مناسب است. آنها به خاطر سرهای عجیب و غریب و رنگ های زنده خود شناخته می شوند. جالب است بدانید که آنها نتیجه پرورش انتخابی انسان هستند.

هنگام خرید فلاورهورن باید به یاد داشته باشید که رنگ و الگوی آن به طور قابل توجهی با رشد آنها از نوجوانی به بزرگسالان بالغ تغییر می کند. در نتیجه، اگر به دنبال رنگ یا الگوی خاصی هستید، باید یک بزرگسال بالغ بخرید. زیرا باید انتظار داشت که سیچلاید فلاورهورن شما تا 16 اینچ رشد کند، بنابراین به یاد داشته باشید که آنها به یک مخزن بزرگ آب شیرین (حداقل 60 گالن) نیاز دارند.

فرشته ماهی امپراتور نوجوان

امپراتور فرشته ماهی نوجوان که به خاطر رنگ برقی، بدنه مشکی تیره و هایلایت های آبی یا سفید روشن شناخته می شود، در هر آکواریومی برجسته است. این ماهی به یک آکواریوم آب شور با حداقل 125 گالن، با دمای آب بین 72-82 درجه فارنهایت و pH 8.1-8.4 نیاز دارد.

امپراتور فرشته ماهی به خوبی حرکت نمی کند، بسیار مهم است که ماهی خود را قبل از خرید بررسی کنید. شما باید به دنبال خرید یک نوجوان با طول حدود 4-6 اینچ باشید. آنها به بهترین شکل خود را با آکواریوم وفق می دهند.

دیسکس

13 نوع از محبوب ترین ماهی های رنگارنگ || دام و پت

بدون شک رنگارنگ ترین ماهی موجود، دیسکس یک ماهی زیبای آب شیرین است که می تواند تا 8 اینچ رشد کند. آنها ماهی بسیار محبوبی هستند اما برای مبتدیان مناسب نیستند زیرا به تغییرات آب بسیار حساس هستند.

دیسکس باید در دمای آب بین 78-87 درجه فارنهایت و pH بین 4.5 تا 7.8 نگهداری شود. اگر قصد دارید دیسکس را با ماهی های دیگر نگهداری کنید، مطمئن شوید که ماهی های غیر تهاجمی مانند Cardinal Tetras یا Long Fin Red White Clouds را انتخاب کنید.

دلقک ماشه ماهی

دلقک ماشه ماهی نیز به نام Bigspotted Triggerfish، ماهی های بزرگ آب شور هستند که تا 19 اینچ رشد می کنند. آنها بدن بزرگی دارند که بسیار رنگارنگ است. پایه سیاه آن با دهان زرد و مجموعه ای از لکه های سفید برجسته شده است. همچنین باید بدانید که آنها با صخره‌ها سازگار نیستند، اما می‌توانند با راک زنده زندگی کنند.

ماهی ها چگونه جفت گیری می کنند؟

طوطی ماهی رنگین کمان

طوطی ماهی رنگین کمانی به خاطر دهان عجیبش نامگذاری شده است. اگر به دندان های آنها نگاه کنید، خواهید دید که به هم چسبیده اند. این وضعیت یک حالت مانند “منقار” ایجاد می کند. منقار آنها دارای یک ویژگی تکاملی است که به آنها اجازه می دهد جلبک ها را از مرجان ها بتراشند.

از نظر ماهی های گیاهخوار، آنها یکی از بزرگترین ماهی های اقیانوس اطلس هستند که طول آنها به بیش از 1 متر می رسد. به همین دلیل، نگهداری از آن ماهی ها هزینه بر است. زیرا این ماهی ها به یک آکواریوم بزرگ (200 گالن) و غذای زیادی نیاز دارد.

این ماهی که به دلیل رنگ روشن آن شناخته شده است، سایه های سبز، قهوه ای و نارنجی را روی این ماهی خواهید دید.مثل همیشه باید شرایط مخزن را با زیستگاه طبیعی آنها مطابقت دهید، بنابراین از جریان های آب با حرکت آهسته با بستر علف های دریایی اطمینان حاصل کنید.

سیکلید طاووس

13 نوع از محبوب ترین ماهی های رنگارنگ || دام و پت

سیچلایدها به طور کلی به دلیل رنگ‌آمیزی و طرح‌های پر جنب و جوش خود شناخته می‌شوند، اما سیکلید طاووسی زیباترین رنگ‌ها را در بین سیچلایدها دارد. آنها همچنین برخی از گونه های صلح آمیزتر از خانواده سیچلایدها هستند.

سیکلیدهای طاووسی را می توان با سایر سیچلایدها (مانند سیکلید فلاورهورن که در بالا مورد بحث قرار گرفت) نگهداری کرد، فقط مطمئن شوید که فضای کافی برای آنها فراهم کرده اید. مانند سایر گونه‌هایی که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته‌اند، نرها زنده‌ترین رنگ‌ها را دارند، بنابراین اگر رنگ برای شما مهم‌ترین عامل است، یک نر انتخاب کنید. از آنجایی که همه سیکلیدهای طاووسی از دریاچه مالاوی می آیند، بنابراین همه آنها نیازهای زیستگاه آب شیرین مشابهی دارند.

 دلقک ماهی Ocellaris

گونه های رنگارنگ زیادی در خانواده دلقک ماهی وجود دارد که اکثر آنها نارنجی، زرد یا قرمز هستند. تعدادی از آنها نیز با خطوط عمودی سفید روی بدن خود تزئین شده اند. کوچکترین گونه این ماهی ها به 3 اینچ رشد می کند. در حالی که بزرگترها می توانند دو برابر این در 6 اینچ باشند. دلقک ماهی همه چیزخوار است. یعنی هم گیاهان و هم حیوانات را می خورند. در طبیعت، آنها به خوردن زئوپلانکتون های کوچک و جلبک ها معروف هستند.

محبوب ترین گونه دلقک ماهی Ocellaris است که از طریق فیلم Finding Nemo به شهرت رسید. این یک ماهی متوسط نارنجی با نوارهای سفید و خطوط سیاه است. که به عنوان یک ماهی مقاوم شناخته شده است زیرا به راحتی در آکواریوم پرورش می یابد.

کم خونی در ماهی چگونه درمان می شود؟

بادبان طلایی مولی

بدون شک، ماهی مولی یکی از محبوب ترین گونه های ماهی آب شیرین است که امروزه زنده مانده است. در حالی که بسیاری از مردم Mollies را به عنوان رنگ های ساده و کسل کننده می دانند، اما انواع مختلفی از آنها وجود دارند که بسیار رنگارنگ هستند. یکی از اینها بادبان طلایی مولی است، همانطور که از نام آنها پیداست، گلدن مولی ها دارای رنگ خالدار طلایی در بالای پایه نقره ای هستند.

اکثر آکواریوم ها حداقل یک مولی را برای سرگرمی خود نگه داشته اند. زیرا آنها ماهی های ملایمی هستند که به دلیل طبیعت صلح آمیز و نیازهای مخزن کوچکشان برای مبتدیان عالی هستند.

کیلیفیش Blue Lyretail

13 نوع از محبوب ترین ماهی های رنگارنگ || دام و پت

ماهی کیلی‌فیش که با نام Cyprinodontiformes نیز شناخته می‌شود، خانواده بزرگی از ماهی‌ها با حدود 1250 گونه است. این گونه ها آنقدر متنوع هستند که تقریباً در تمام قاره ها به استثنای قطب جنوب و استرالیا زندگی می کنند.

نام آنها “Killi” می تواند تهدیدآمیز و ترسناک به نظر برسد، اما یک عبارت هلندی است که تقریبا به “خندق کانال” ترجمه می شود. یکی از کیلیفیش های رنگارنگ مورد علاقه اکثر افراد، کیلیفیش Blue Lyretail است. این ماهی آبی-نقره ای است، با لکه های قرمز و یک خط زرد یا طلایی در بالای آن. اگر به دنبال رنگارنگ ترین کیلی هستید، مطمئن شوید که یک نر را انتخاب کنید زیرا رنگ های واضح تری دارند.

رام آبی برقی

همانطور که از نام آنها پیداست، این ماهی بسیار پر جنب و جوش و برقی آبی رنگ است. رام علیرغم ظاهر تهاجمی خود، شخصیت فوق العاده ای دارد. این یک ماهی اجتماعی و صلح آمیز است. اندازه این ماهی ها تا 3 اینچ می رسد و باید در یک آکواریوم آب شیرین از قبل بالغ قرار گیرند. نرها را در آکواریوم های تازه راه اندازی شده قرار ندهید. می توانید رام خود را همراه با ماهی های غیر تهاجمی دیگر مانند دیسکس، رنگین کمان کوتوله و تتراهای نئون نگهداری کنید.

رویال گراما

رویال گراما، ماهی ارزشمند بسیاری از آکواریوم های آب شور می باشد. یک ماهی زیبای آب شور، بومی کارائیب است. که یک رنگ بنفش زنده با دم طلایی یا زرد و نوار طلایی روی چشم آنها است. این ماهی ها یکی از سرسخت ترین ماهی های اطراف هستند، که نگهداری آنها هم برای مبتدیان و هم برای ماهی داران باتجربه ایده آل است. اگر به دنبال رویال دوست داشتنی هستید که شخصیتی بازیگوش و رنگ‌بندی فوق‌العاده داشته باشد، رویال گراما می‌تواند ماهی مناسبی برای شما باشد.

Crowntail Betta

 Crowntail Betta  که به دلیل رنگ پر جنب و جوش و باله دمی زیباش شناخته شده است، یکی از محبوب ترین گونه های ماهی آب شیرین در اطراف است. در حالی که گونه‌های زیادی از ماهی بتا وجود دارد، اما بتای دم تاجی بهترین نوع شناخته شده است. اگرچه این گونه تنها 20 سال سن دارد. با رشد کامل باید انتظار داشته باشید که Crowntail شما تا حدود 2.5 اینچ رشد کند. محبوب ترین رنگ ها برای Bettas آبی و قرمز هستند.

چرا ماهی های بتا با هم می جنگند؟

سخن آخر

به یاد داشته باشید که اکثر ماهی های مورد بحث در این مقاله در بزرگسالی رنگ و طرح خود را رشد می دهند. بنابراین اگر می خواهید رنگ دقیق آن را انتخاب کنید، باید ماهی را به عنوان یک بزرگسال بالغ خریداری کنید. با این حال، برای گونه‌های خاصی (فرشته‌ماهی‌های امپراتور نوجوان) باید توجه داشته باشید که آنها به خوبی حرکت نمی‌کنند. لازم است که قبل از گرفتن یک ماهی مطمئن شوید که به خوبی تحقیق کرده اید و هر گونه را درک کرده اید.

منبع
https://www.fishkeepingworld.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا