اسب ها

شایع ترین علل گاز گرفتن اسب ها چیست؟

گاز گرفتن اسب ها می تواند خطرناک باشد. از صدمات گرفته تا عوارض جدی، همه اینها به نوع گزش و معنای واقعی آن بستگی دارد. چرا اسب ها مردم را گاز می گیرند؟ دلایل زیادی وجود دارد که اسب شما ممکن است شما را گاز بگیرد. به طور معمول، اسب کسی را به نشانه پرخاشگری گاز می گیرد. با این حال، در برخی موارد، اسب می تواند شما را به شیوه ای بازیگوش یا حتی به نشانه محبت گاز بگیرد. اگرچه این می تواند در ابتدا شیرین به نظر برسد، اما هر نوع گاز گرفتن باید فوراً متوقف شود.

بسته به دلیلی که اسب شما افراد را گاز می گیرد، رویکردهای زیادی برای تنظیم این رفتار وجود دارد. در این مقاله از دام و پت برخی از دلایلی که اسب شما ممکن است شروع به گاز گرفتن کند را به اشتراک بگذاریم.

چرا اسب ها مردم را گاز می گیرند؟

وقتی اسب‌ها با اسب‌های دیگر تعامل دارند، گاز گرفتن و نیش زدن می‌تواند نشانه‌ای از پرخاشگری، محبت یا هر چیز دیگری باشد. متأسفانه، این سبک ارتباطی می تواند به نحوه تعامل اسب شما با شما تبدیل شود. اگر متوجه شدید اسب شما شروع به گاز گرفتن افراد می کند، به دقت به شرایط مربوط به حادثه توجه کنید. بسیاری از اوقات، عناصر محیطی می توانند اسب شما را به این عادت بد تبدیل کنند.

یادگیری دلیل اصلی اینکه اسب شما شما یا افراد دیگر را گاز می گیرد به شما این امکان را می دهد که به طور موثرتری از رفتار بد جلوگیری کنید.

در اینجا جدولی برای خلاصه کردن چند نوع نیش اسب و دلایلی که اسب ها برای انجام این کار وسوسه می شوند آورده شده است:

نوع نیش اسب
دلیل
پرخاشگری ادعای تسلط؛ انرژی فروخورده را آزاد کند
زین ناخوشایند درد ناشی از بند تنگ یا زین که مناسب نیست
ناراحتی یا درد یک بیماری زمینه ای که دردناک است
کنجکاوی کاوش یک اقدام جدید و اینکه آیا آن پاداش است
ژست بازیگوش بازی با ضربه آرام و نیش زدن (اسب یا انسان)
Scratching یا Allogrooming خراشیدن پژمرده اسب همنوع
ناشی از ترس از روی دفاع شخصی و تسلط

اکنون بیایید نگاهی عمیق تر به این انواع داشته باشیم و کمی بیشتر در مورد آنها مطالعه کنیم.

علائم صورت اسب نشان دهنده چیست؟

گاز گرفتن تهاجمی اسب و پرخاشگری

شایع ترین علل گاز گرفتن اسب ها چیست؟ || دام و پت

بسیار مهم است که انرژی اسب خود را با مقادیر مناسب ورزش و فعالیت های تحریک کننده تخلیه کنید.

اگر اسب شما به دلیل پرخاشگری گاز می گیرد، احتمالاً علائم گویای دیگری را در زبان بدن او مشاهده خواهید کرد.

این مشکل در ماه‌های سرد یا بارانی، زمانی که سوارکاری به یک چالش تبدیل می‌شود، بسیار شایع‌تر می‌شود.

علائم پرخاشگری می تواند منجر به برخی از فاجعه بارترین نیش ها شود. تغییر سریع در رفتار و وضعیت بدن ممکن است با یک اقدام تهاجمی همراه باشد. اگر اسب شما دارای انرژی منفی است، ممکن است به گاز گرفتن یا نیش زدن متوسل شود. بهتر است در حین حرکت این احساسات را مهار کنید تا اسب خود را بهتر درک کرده و کنترل کنید. این نوع از گاز گرفتگی در اسب ها، اغلب برای تسلط بر مالک انسان انجام می شود. اما یک واکنش متفکرانه به چنین اقداماتی می تواند به سرعت اوضاع را بدتر کند.

چگونه از پرخاشگری اسب پیشگیری کنیم؟

در این شرایط بهتر است بیش از حد واکنش نشان ندهید، عصبانیت خود را ابراز نکنید، یا با ناامیدی به اسب ضربه نزنید. اگر این کار را انجام دهید، به احتمال زیاد وضعیت را بدتر می کند. یک پاداش (مانند استراحت) بعد از ورزش ممکن است بهتر عمل کند.

اسب نر در مقایسه با اسب‌های دیگر ممکن است خیلی سریع‌تر به تهاجم متوسل شود و به آموزش دقیق‌تری نیاز دارد. اگر تازه وارد اسب سواری هستید، بهتر است از نژادهای متنوع تر استفاده کنید. با این حال، اگر چنین شرایطی ادامه پیدا کند، ممکن است به کمک دامپزشک نیاز باشد.

چگونه اعتماد به نفس اسب را افزایش دهیم؟

گاز گرفتن اسب و بازیگوشی

شایع ترین علل گاز گرفتن اسب ها چیست؟ || دام و پت

اسب ها ذاتاً بازیگوش و عاشق یک بازی سریع هستند.

برخی از اسب ها به عنوان وسیله ارتباطی گاز می گیرند. چه آن‌ها بخواهند توجه شما را جلب کنند یا نیازی را بیان کنند، این عادت باید فوراً از بین برود. این نوع رفتار همچنین نشان دهنده عدم احترام به شما به عنوان رهبر رابطه است.

گاز گرفتن اسب از روی کنجکاوی

کره ها به طرز باورنکردنی باهوش هستند و نمی دانند چه چیزی برای آنها و صاحب انسانشان خوب و چه چیزی بد است. بنابراین، با کنجکاوی و طبیعت خود برای کاوش، ممکن است شما را نیش بزنند یا گاز بگیرند یا چیز دیگری. اغلب، این کار برای دیدن اینکه آیا عمل آنها پاداش دهنده بود یا خیر انجام می شود که واضح است که چنین نبود.

چرا اسب را نعل می کنند؟

دفاع شخصی یا گاز گرفتن ناشی از ترس

شایع ترین علل گاز گرفتن اسب ها چیست؟ || دام و پت

اسب ها حیوانات شکاری هستند. غریزه طبیعی آنها فرار از موقعیت خطرناک به جای مبارزه است.

اگرچه این احساس مداوم ترس برای اسب ها برای صاحب انسانی آنها مشکلی نخواهد داشت. با این حال، هرگز نمی دانید چه زمانی اسب ممکن است یک اقدام را توهین آمیز بداند. این شامل پرخاشگری اسب به اسب و انسان به اسب می شود که ممکن است به آنها اجازه دهد غرایز خود را روشن کنند.

برای ایمن تر بودن، بهتر است به رفتارهای ملایم تری تکیه کنید و مجازات ها هرگز خیلی خشن یا تهاجمی نباشند وگرنه ممکن است اسب شما را دور کنند!

خارش

بنابراین اگر تا به حال دیدید اسب ها همدیگر را گاز می گیرند (به شرطی که ملایم باشد و مضر نباشد)، آن را یک خراش ساده در نظر بگیرید! باز هم، چنین اقداماتی در مورد یک انسان باید از همان ابتدا دلسرد شود.

نامناسب بودن زین

زین نامناسب می تواند باعث ایجاد درد و ناراحتی برای اسب شما شود و منجر به ایجاد علائم گازگرفتگی اسب در سراسر بدن شما شود.

بهتر است زین را تنظیم کنید یا آن را به طور کامل تغییر دهید. همچنین، می توانید کمی آهسته تر سوار اسب شوید تا زمانی که در سوارکاری مهارت بیشتری داشته باشید و دور آن را بیش از حد سفت نکنید. همیشه به سوارکاران توصیه شود زین‌ها را از یک تولیدکننده باکیفیت خریداری کنند که اندازه‌های زین زیادی در دسترس دارد.

ناراحتی، بیماری یا درد

بدتر شدن شرایط سلامتی ممکن است منجر به نوسانات خلقی بیشتر در اسب ها شود و آنها را ناراحت کند. اگر تغییری در وضعیت، بدن، دندان ها یا رفتار اسب احساس کردید، همیشه بهتر است با دامپزشک مشورت کنید. یک متخصص ممکن است بتواند علت نوسان خلق را بهتر درک کند و به اسب شما کمک کند احساس بهتری داشته باشد.

پرسش های مرتبط گاز گرفتن اسب ها

شایع ترین علل گاز گرفتن اسب ها چیست؟ || دام و پت

چگونه می توان جلوی یک اسب را گرفت شما را گاز نگیرد؟ گازگرفتگی یک نگرانی جدی در مورد اسب ها است. اغلب در جوانی اسب ها نادیده گرفته می شود و بعداً مشکل ساز می شود. رفتار هولناک معمولاً به این اشاره دارد که اسب بر شما تسلط دارد. یک تمرین کوچک که می توانید انجام دهید این است که یک طناب به دور اسب خود ببندید و به آن علامت دهید که حرکت کند. اگر باز هم نشد، با چوب تمرین به بدن ضربه بزنید. این کار را در حالت ایستاده و سپس در حین راه رفتن تکرار کنید.

آیا اسب می تواند انگشت انسان را گاز بگیرد؟ بسیار بعید است که اسب انگشت انسان را گاز بگیرد.

آیا اسب ها می توانند به انسان ها محبت نشان دهند؟ بله، اسب ها نشانه هایی از عشق و محبت را به انسان نشان می دهند. با این حال، زمان می برد زیرا باید اعتماد و احترام اسب را به دست آورید. این کار از طریق مراحل کوچکی انجام می شود که شامل رفتار ملایم و آراستگی است.

آیا نعل به اسب ها آسیب می رساند؟

منبع
https://horsyplanet.com/https://equinehelper.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا