حیوانات خانگی کوچک

چینچیلا یا خوکچه هندی کدام بهترند؟

انتخاب بین خوکچه هندی یا چینچیلا یک انتخاب واقعا سخت است. آنها هر دو بسیار ناز، سرزنده و بسیار کرکی هستند. شما قطعا در بلاتکلیفی چینچیلا در مقابل خوکچه هندی تنها نیستید. در واقع، همانطور که در ادامه می خوانید، خواهید آموخت که این یکی از “بحث های بزرگ” در بین علاقه مندان به حیوانات خانگی جیبی امروز است. در این مقاله از دام و پت قصد داریم بهترین، به روزترین و دقیق ترین اطلاعات را در مورد چینچیلا و خوکچه هندی به شما ارائه دهیم. بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که چینچیلا یا خوکچه هندی برای سبک زندگی و خانواده شما مناسب تر است.

چینچیلا در مقابل خوکچه هندی

در این سناریو، چینچیلا یک سیب و خوکچه هندی یک پرتقال است. به همین دلیل، تلاش برای مقایسه نقطه به نقطه آنها هرگز کار آسانی نخواهد بود. اما چیزی که واقعاً مهم بوده این است که نگاهی به خلق و خو، لانه، فضا، آب و هوا، غذا و نیازهای اجتماعی یک چینچیلا و خوکچه هندی بیندازیم.

سپس خواهید دانست که هر نوع حیوان خانگی برای رشد به چه چیزی نیاز دارد. حتی می توانید نیازهای فردی آنها را با آنچه که در حال حاضر می توانید به یک حیوان خانگی پستاندار کوچک ارائه دهید، مقایسه کنید. این در واقع یک راه عالی برای تصمیم گیری عاقلانه و آگاهانه در مورد انتخاب چینچیلا یا خوکچه هندی است.

چه تفاوتی بین چینچیلا و خوکچه هندی وجود دارد؟

خوکچه هندی و چینچیلا شباهت های جالبی دارند. تا آنجا که هنوز هم طبیعی است که برخی از مردم آنها را خوکچه هندی چینچیلا خطاب کنند، مثل اینکه آنها یک حیوان و مثل هم هستند.

اما در حالی که چینچیلا و خوکچه هندی در اصل اهل آمریکای جنوبی هستند، هر دو پستانداران پشمالو هستند. و هر دو به طور کلی به عنوان “حیوانات خانگی جیبیی” در صنعت حیوانات خانگی طبقه بندی می شوند، هر چه نزدیکتر نگاه می کنید، این دو کمتر شبیه به هم به نظر می رسند.

پس بیایید نگاهی دقیق‌ تر بیندازیم و ببینیم در مورد شباهت‌ ها و تفاوت‌ های هر کدام چه چیزهایی باید یاد گرفت.

چینچیلا چیست؟

چینچیلا با نام علمی Chinchilla laniger یک پستاندار خزدار با جثه متوسط ​​از خانواده جوندگان است. بسیاری از علاقه مندان توصیف می کنند که کاملاً شبیه یک “خرگوش کوچک” است. این به دلیل گوش‌های بزرگ و سرهای پیازی، به‌علاوه پاهای جلویی کوتاه و پاهای عقب قدرتمند و تمایل آنها به پریدن و پریدن است.

به طور شگفت انگیزی، تک تک چینچیلاهایی که امروزه در قفس هستند، می توانند اصل و نسب خود را به 13 چینچیلای اصلی که در سال 1927 به ایالات متحده آورده شدند، ردیابی کنند. زمانی که تاجران خز و حامیان آنها متوجه شدند که این مشت های پشمالوی کوچک واقعا چقدر بامزه هستند و در خدمت تجارت خز بودند، مدت زیادی طول نکشد و شروع به نگهداری از آنها به عنوان حیوان خانگی کردند.

چینچیلاهای وحشی، که هنوز هم جمعیتی دلچسب وجود دارد، در مناطق مرتفع، بایر و خنک در کوه‌های آند شیلی زندگی می‌کنند. به همین دلیل، آنها نمی توانند دمای بالای 80 درجه فارنهایت (26.67 درجه سانتیگراد) را بدون خطر قابل توجه گرمازدگی کشنده تحمل کنند.

چینچیلاها به هیچ وجه در برابر باد، رطوبت یا منابع حرارتی مستقیم مقاوم نیستند. رطوبت بالای 40 درصد می تواند برای یک چینچیلا کشنده باشد. آنها در این راه نسبتاً شکننده هستند و اگر در یک منطقه جغرافیایی با آب و هوای مکمل با آنچه که در یک محیط وحشی پیدا می کنند زندگی نکنید، نگهداری از آنها می تواند حیوانات خانگی دشواری باشد.

در طبیعت، چینچیلا بسیار اجتماعی است و دوست دارد در گروه های بزرگ زندگی کند. در قفس، بهتر است آنها را به تنهایی نگهداری کنند. مگر اینکه شما آنها را پرورش دهید یا یک جفت همجنس قفس داشته باشید که از کودکی با هم بوده اند. در غیر این صورت ممکن است دعوا کنند.

سلامت چینچیلا

چینچیلا یا خوکچه هندی کدام بهترند؟ || دام و پت

عمر چینچیلا ها کاملاً طولانی مدت هستند و اگر همه نیازهای اولیه مراقبت به طور مداوم برآورده شوند، اغلب به سن 20 سالگی در قفس می رسند. یک چینچیلا بالغ معمولاً بین 400 تا 600 گرم (0.88 تا 1.3 پوند) وزن دارد. ماده ها کمی بیشتر از مردان هستند. طول یک فرد بالغ می تواند بین 8 تا 12 اینچ باشد.

شخصیت و خلق و خوی چینچیلا

چینچیلاها معمولا ساکت و خجالتی هستند. آنها تا حد زیادی crepuscular هستند (فعال در سپیده دم / غروب)، اگرچه در قفس ممکن است در دوره های روشنایی روز بیدار باشند.

آنها شیرین و باهوش هستند، اما می توانند قوی باشند. بر خلاف خوکچه هندی، آنها معمولاً صدا نمی کنند، که برخی از صاحبان حیوانات خانگی ترجیح می دهند. به خصوص از آنجایی که چینچیلا در هنگام سحر و غروب زمانی که برخی افراد از خواب لذت می برند، فعال تر می شوند.

مراقبت از چینچیلا

چینچیلاها گیاهخوار هستند، یعنی مواد گیاهی را می خورند. دستگاه گوارش آنها می تواند مقدار زیادی فیبر را مدیریت کند که برای سالم ماندن به مقدار زیادی فیبر نیاز دارند.

آنها حیوانات خانگی بی بو هستند و در آب حمام نمی کنند. بلکه برای حمام کردن به پودر نیاز دارند. با این حال، آنها نیاز به دسترسی مداوم به آب آشامیدنی تمیز دارند. چینچیلاها با رژیمی از گلوله های چینچیلا همراه با مصرف گهگاهی کشمش بهترین عملکرد را دارند که آنها کاملاً آن را دوست دارند.

آنها به یک قفس سیمی محکم با کف صاف نیاز دارند. ته مشبک یا سیمی به پاهای آنها آسیب می رساند. آنها همچنین به قفسی نیاز دارند که حداقل دو فوت مربع فضای کف همراه با ارتفاع کافی برای پریدن، بالا رفتن و پریدن داشته باشد، که چینچیلاها از آن عالی هستند و واقعاً از آن لذت می برند.

چینچیلاها همچنین نیاز به دسترسی دائمی به مکانی برای پنهان شدن و استراحت دارند که آنها را از دید دور نگه دارد. یک قوطی قهوه ساده یا جعبه دستمال کاغذی خالی برای این کار خوب است. در مورد آن، چینچیلاها نمی توانند در برابر جویدن مقاومت کنند و نیاز به دسترسی مداوم به مواد جویدنی و اسباب بازی دارند. چوب و سنگ پوکه مخصوصاً برای دندان درآوردن و جویدن دندان مفید هستند.

اگر می‌خواهید چینچیلا را برای زمان بازی از قفس خارج کنید، مطمئن شوید که اتاق را کاملاً ضد چینچیلا کرده‌اید و همه خروجی‌ها را ایمن کرده‌اید. آنها هنرمندان فرار طبیعی هستند و همچنین مشتاقانه سیم های برق و سایر مواد خانگی بسیار ناایمن را می جوند.

الزامات ویژه چینچیلا

چینچیلاها به نوع خاصی از پودر حمام نیاز دارند که هر روز تهیه شود. آنها همچنین باید همیشه تمیز و خشک بمانند در غیر این صورت خز آنها ممکن است قارچ آسیب رسان به سلامتی رشد کند. چینچیلاها نیاز به دسترسی مداوم به مواد جویدنی دارند. اگر یک چینچیلای در قفس نتواند بجود، دندان هایش به رشد خود ادامه می دهند تا در نهایت باعث آسیب یا مرگ شوند.

چینچیلاها با بدن کوچک و باریک خود از نظر فیزیکی شکننده هستند. تنها راه صحیح برای رسیدگی به چینچیلا این است که آن را از بدنش بگیرید و در حین انجام این کار از تمام بدن حمایت کنید. هرگز چینچیلا را با دستان خود نگیرید.

نحوه گرفتن آنها این امر حیاتی است، زیرا با برخورد نادرست، یک چینچیلا ممکن است یک تاکتیک دفاعی ضد شکارچی به نام “لغزش خز” از خود نشان دهد. در اینجا، چینچیلا یک تکه خز بزرگ می ریزد، به این امید که از دست شما خارج شود. این از دست دادن خز لزوماً به حیوان خانگی شما آسیب نمی رساند، اما ممکن است ماه ها طول بکشد تا دوباره رشد کند و ممکن است چینچیلا را در معرض حساسیت بیشتری به دما قرار دهد.

چینچیلاها به طور طبیعی خلق و خوی عصبی دارند، همانطور که بیشتر حیوانات طعمه کوچک و خوش طعم دارند. آنها نیاز به ثبات در زیستگاه، برنامه روزانه و محیط کلی خود دارند یا ممکن است آنقدر استرس داشته باشند که بیمار شوند.

خوکچه هندی چیست؟

چینچیلا یا خوکچه هندی کدام بهترند؟ || دام و پت

خوکچه هندی با نام علمی Cavia porcellus یک پستاندار پشمالوی کوچک تا متوسط ​​از خانواده جوندگان است. در طبیعت، خوکچه‌های هندی در دسته های بزرگی زندگی می‌کنند که معمولاً فقط شامل یک نر آلفا و چند ماده هستند. در قفس، بهترین استراتژی این است که یک جفت خوکچه هندی را در کنار هم نگهداری کنید. اگر یک خوکچه هندی در قفس به تنهایی نگهداری شود، ممکن است رشد نکند.

مانند چینچیلا، اولین خوکچه هندی ممکن است در ابتدا به دلیل ارزش غذایی یا دارویی خود در قفس ظاهر شود، اما مانند چینچیلا، خوکچه هندی نیز بسیار بامزه است. در طبیعت، خوکچه هندی حفره نامیده می شود. (مخفف نام خانوادگی آنها Cavida)  عمدتاً شبگرد هستند و در گروه های خانوادگی تا 10 خوک زندگی می کنند. آنها مناطق صخره ای، چمنزار یا حتی باتلاقی را در نزدیکی مناطق جنگلی ترجیح می دهند.

محدوده دمایی مطلوب آنها 65 تا 75 درجه فارنهایت (18.33 تا 23.89 درجه سانتیگراد) است. تحمل سرما را بیشتر از گرما دارند. تحمل آنها در برابر رطوبت بیش از حد پایین است، همچنین تحمل آنها برای تنها ماندن بدون حفره های همراه پایین است. حفره های وحشی انواع بزرگی هستند. آنها در زیر زمین زندگی می‌کنند و لانه می‌سازند و اغلب مجموعه‌ای از لانه‌های به هم پیوسته را می‌سازند که در آن می‌توانند غذا ذخیره کنند و از شکارچیان بسیار خود پناه بگیرند.

سلامت خوکچه هندی

یک خوکچه هندی سالم ممکن است تا 8 سال عمر کند به شرطی که تمام نیازهای مراقبت در قفس به طور مداوم برآورده شود. یک خوکچه هندی بالغ معمولاً بین 680 تا 1180 گرم (1.5 تا 2.6 پوند) وزن دارد. مانند چینچیلا، طول آنها بین 8 تا 12 اینچ در بزرگسالان متغیر است.

شخصیت و خلق و خوی خوکچه هندی

خوکچه‌های هندی تا زمانی که همه چیز در زیستگاه، غذا و برنامه روزانه‌شان ثابت بماند، به‌عنوان شیرین مزاج و آرام شناخته می‌شوند. آنها می توانند کاملاً خوش صدا باشند و با صاحبان خود و جفت قفسشان صدای جیر جیر و صدا بزنند. اما آنها تغییر را دوست ندارند، و بنابراین باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا زندگی خوک شما تا حد ممکن قابل پیش بینی باشد.

خوکچه‌های هندی به ندرت نیش می‌زنند یا گاز می‌گیرند مگر اینکه به‌طور نادرست با آنها رفتار شود یا خیلی ترسیده باشند. صاحبان همچنین می گویند خوک های خانگی اغلب شخصیت های بسیار منحصر به فردی مانند گربه ها و سگ ها ایجاد می کنند!

مراقبت از خوکچه هندی

خوکچه هندی گیاهخوار است. آنها نیاز به دسترسی مداوم به آب دارند و به طور مکرر می نوشند. آنها نمی توانند ویتامین C خود را بسازند (دقیقاً مانند انسان)، بنابراین به غذای غنی شده نیاز دارند.

یک سوال رایج در میان صاحبان جدید خوکچه هندی این است که “آیا چینچیلاها می توانند غذای خوکچه هندی بخورند؟” پاسخ یک «نه» ساده است. خوکچه های هندی باید گلوله های فرموله شده مخصوص خود را با غنی سازی اضافی ویتامین C داشته باشند.

در مورد آن موضوع، خوکچه‌های هندی با رژیمی از قرص‌های خوکچه هندی، با یونجه تیموتی، گهگاهی یونجه و سبزیجات سبز غنی از ویتامین C برای مکمل‌ها و درمان‌ها بهترین عملکرد را دارند. شما بهتر است از ظروف سنگین برای غذا و آب خوکچه هندی خود استفاده کنید تا ظروف واژگون نشوند. تمیز کردن مداوم هر دو ظرف بسیار مهم است، زیرا گاهی اوقات خوکچه هندی ممکن است ظرف غذا یا آب را با کاسه توالت اشتباه بگیرد!

خوکچه هندی به قفس یا زیستگاهی با کف صاف نیاز دارد. ته سیمی یا مشبک به پاهای حساس و حساس خوک آسیب می رساند. سیم قطعا ماده انتخابی قفس است زیرا در برابر جویدن و جویدن مقاوم است. خوکچه هندی همچنین برای دویدن و ورزش به فضای کافی برای دویدن و ورزش نیاز دارد، اما آنها واقعاً به ارتفاع نیاز ندارند، زیرا اصلاً بالا نمی روند.

هر خوکچه هندی باید حداقل 7 فوت مربع فضای کف شخصی داشته باشد.

الزامات ویژه خوکچه هندی

از آنجا که خوکچه هندی شما از جوندگان حفاری به حساب می‌آیند، نیاز ذاتی شدیدی به دسترسی دائمی به یک فضای امن برای مخفی کردن دارد، بنابراین باید همیشه یک فضای مخفی در اختیار داشته باشید. مانند چینچیلا، خوکچه هندی نیاز به جویدن دارد. اسباب‌بازی‌های چوبی یا استخوانی هر دو گزینه‌های خوبی برای جویدن هستند تا دندان‌ خوکچه هندی شما را کنترل کنند.

قبل از اینکه خوک خود را برای زمان بازی بیرون بیاورید، مطمئن شوید که همه سیم های برق را جدا کرده اید، پریزها را با پوشش های ضد کودک محکم کرده اید و همه خروجی ها را مسدود کرده اید. گرفتن خوکچه هندی حیوان خانگی فراری می تواند بسیار سخت باشد!

خوکچه هندی برای حفظ سلامت پاهای خود نیاز به کوتاه کردن منظم ناخن دارد. همچنین، اگر خوکچه هندی با خز بلند را انتخاب کنید، برای جلوگیری از تشک زدن باید حداقل هر هفته خز را مرتب کنید. مانند چینچیلا، خوکچه هندی دندان هایی دارد که به طور مداوم رشد می کنند. جویدن و جویدن مواد و اسباب بازی ها تنها راهی است که خوک می تواند از بلند شدن بیش از حد دندان های خود و آسیب احتمالی آنها جلوگیری کند.

آیا چینچیلا و خوکچه هندی می توانند با هم زندگی کنند؟

چینچیلا یا خوکچه هندی کدام بهترند؟ || دام و پت

از آنجایی که چینچیلاها و خوکچه‌های هندی دارای ویژگی‌های مشابهی هستند، تصور اینکه آنها می‌توانند با خیال راحت مسکن خود را به اشتراک بگذارند، می‌تواند یک اشتباه ساده برای مبتدیان باشد.

در واقع، این یک سوال عالی است که بپرسیم – “آیا چینچیلا و خوکچه هندی می توانند با هم زندگی کنند؟” اما برای ایمنی و سلامتی هر گونه، نگهداری چینچیلا و خوکچه هندی با هم در یک قفس توصیه نمی شود.

همچنین، چینچیلاها تا حد زیادی در قفس منزوی هستند. در غیر این صورت، آنها تمایل به مبارزه با جفت قفسی دارند. بنابراین نگهداری هر حیوان دیگری با چینچیلا، حتی چینچیلای دیگر، می‌تواند خطرناک باشد، مگر اینکه هر دو حیوان تحت نظارت دقیق باشند.

آیا چینچیلا می تواند غذای خوکچه هندی بخورد؟

در اینجا مجدداً یادآوری این نکته ضروری است که خوکچه هندی مانند انسان نمی تواند منبع ویتامین C خود را بسازد. به همین دلیل، غذای خوکچه هندی باید با ویتامین C اضافی که چینچیلا و سایر حیوانات خانگی به آن نیاز ندارند، فرموله شود. همچنین، هر ترکیب غذای پلت شده دقیقاً برای نیازهای هر گونه فرموله می شود. و به همین دلیل تقسیم غذا بین این دو گونه ممکن یا حتی ایمن نیست.

خوکچه هندی یا چینچیلا، کدام حیوان خانگی بهتری است؟

همانطور که تمام اطلاعات اینجا را مطالعه می کنید، به راحتی می توان فهمید که چرا بحث حیوان خانگی بهتر خوکچه هندی یا چینچیلا هنوز حل نشده است! این یک تصمیم گیری بسیار سخت است.

گاهی اوقات تهیه یک لیست “مزایا و معایب” برای کمک به انتخاب های دشوار مانند این می تواند بسیار مفید باشد. بنابراین در اینجا یک فهرست کلی وجود دارد که می توانید آن را برای بحث و تصمیم بزرگ خانواده خود شخصی سازی کنید.

مزایا و معایب نگهداری چینچیلا

چینچیلا یا خوکچه هندی کدام بهترند؟ || دام و پت

طرفداران نگهداری از آنها معتقدند که چین چیلا از لحاظ زیر مزیت هایی دارند:

 • نیازی به واکسیناسیون ندارد.
 • طول عمر بالقوه بسیار طولانی
 • آرام (روز و شب صدا نمی دهد).
 • بدون بو، بنابراین می تواند برای کسانی که آلرژی دارند عالی باشد.
 • به یک قفس بزرگ اما بلند نیاز دارد که فضای زیادی را اشغال نکند.
 • خرید در مقایسه با سایر “حیوانات خانگی جیبی” می تواند بسیار گران باشد.
 • می توان به تنهایی در خانه نگهداری کرد، بنابراین نیازی به خرید حیوان خانگی دوم نیست.
 • از نظر سلامتی نسبتاً مقاوم شناخته شده است. رشد دندان یک مسئله اصلی سلامتی است.

اما برخی معتقدند نگهداری از آنها معایبی هم دارد، از جمله:

 • کرپوسکولار (فعال در سحر/غروب)، بنابراین ممکن است افراد سبک خواب را بیدار نگه دارد.
 • آنها به یک محیط بسیار دقیق از نظر رطوبت و دما نیاز دارند. رفتن به بالای 80 درجه فارنهایت (26.67 درجه سانتیگراد) برای یک چینچیلا کشنده است.
 • اگر دو چینچیلا در کنار هم قرار بگیرند، همیشه لازم است قفس دوم در کنار هم باشد، زیرا ممکن است خلق و خوی آنها تغییر کند و ممکن است دعوا کنند.
طرفداران نگهداری از خوکچه معتقدند که آنها از لحاظ زیر مزیت هایی دارند:
 • به ندرت گاز می گیرد.
 • نیازی به واکسیناسیون ندارد.
 • بسیار خوش اخلاق و اجتماعی هستند.
 • به طور کلی تغذیه و مراقبت از آن آسان است.
 • خرید در مقایسه با بسیاری دیگر از “حیوانات خانگی جیبی” گران نیست.
 • عاشق صدا زدن است که بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی از آن لذت می برند.
 • از نظر سلامتی نسبتاً مقاوم شناخته شده است. رشد دندان یک مسئله اصلی سلامتی است.

اما برخی معتقدند نگهداری از آنها معایبی هم دارد، از جمله:

 • طول عمر کوتاه تر به اندازه نصف.
 • به یک قفس بزرگ و طولانی نیاز دارد که فضای زیادی را اشغال کند.
 • شبانه است، بنابراین ممکن است افراد سبک خواب را بیدار نگه دارد.
 • به همراهی تقریباً ثابت نیاز دارد، بنابراین بهتر است دو خوک تهیه کنید.
 • خیلی ادرار می کند و حتی با تمیز کردن روزانه قفس ممکن است بو کند.
 • ممکن است با ادرار کردن و جویدن کثیف شود و قفس به تمیز کردن مکرر نیاز دارد.

خوکچه هندی در مقابل چینچیلا، کدام گزینه بهتری برای نگهداری با کودکان است؟

خوکچه هندی به طور کلی برای خانواده هایی با بچه های کوچکتر انتخاب بهتری برای حیوان خانگی محسوب می شود.

در اینجا چند دلیل اصلی وجود دارد که چرا صاحبان حیوانات خانگی می گویند خوکچه هندی به عنوان اولین حیوان خانگی برای بچه های جوان انتخاب بهتری است:

 • خوکچه هندی از نظر خلق و خوی عمومی برون گرا و اجتماعی تر است.
 • آنها در واقع کاملاً نوازشگر هستند و از رسیدگی به آنها لذت می برند.
 • خوکچه های هندی در مجموع ملایم و بردبار هستند و شخصیت های شیرینی دارند.
 • آنها باهوش هستند و با انگیزه های غذایی کوچک قابل آموزش هستند، که می تواند برای بچه ها سرگرم کننده باشد.
 • خوکچه هندی از نظر جسمی جوندگان سخت‌تر و محکم‌تری است و در صورت برخورد نادرست، توده‌های بزرگی از خز را بیرون نمی‌ریزد یا نیش نمی‌زند.
 • با طول عمر کوتاه‌ترشان، وقتی کودکی در دبیرستان شلوغ‌تر می‌شود و سپس به دانشگاه یا زندگی مستقل می‌رود، در موقعیتی قرار نخواهند داشت که از بین بروند. بخوانید که فرق خوکچه هندی و همستر چیست؟
منبع
https://squeaksandnibbles.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا