پرنده ها

چگونه عروس هلندی را بخوابانیم؟

یکی از متداول ترین موضوعاتی که صاحبان عروس هلندی های جدید دارند، خواباندن عروس هلندی می باشد. کاکوتی ها روی سوف یا لوازم دست ساز که باید به قفس اضافه شوند. برخی از صاحبان شان برای آنها در قفس قرار می دهند، می خوابند. عروس هلندی های دیگر در موقعیت های جالب روی کاسه غذا می خوابند، در حالی که برخی از صاحبان آنها اظهار کرده اند که پرنده آنها در پایین قفس می خوابد. همچنین معروف است که عروس هلندی ها بر روی صاحب خود به خواب می روند. در هر صورت، سوف ها از بسیاری جهات برای این پرندگان ضروری هستند و باید از آنجایی که برای این پرندگان طبیعی است تهیه شوند و به آنها مکانی برای خواب آرام و عمیق بدهد.

مانند هر پرنده یا حیوان دیگری، همه منحصر به فرد هستند و ترجیحات خاص خود را دارند. به همین دلیل است که برخی از پرندگان ممکن است نحوه خوابیدن متفاوتی نسبت به سایرین داشته باشند. حتی ممکن است در ابتدا از دیدن اینکه چگونه پرنده شما تلاش می کند چشمان خود را ببندد، شوکه شوید.

به همین ترتیب، روند خواب آنها ممکن است در طول زمان تغییر کند، و نحوه خواب آنها به تعدادی از عوامل مانند سن، قفس و سلامت آنها بستگی دارد.

اکنون اجازه دهید نگاهی دقیق تر به ترتیبات خواب این پرندگان بیندازیم. بنابراین، حتما به خواندن این مقاله از دام و پت تا انتها ادامه دهید تا تمام اطلاعات مربوط به نحوه خوابیدن عروس هلندی هایی خود و اینکه چگونه عروس هلندی را بخوابانیم، را به دست آورید!

چگونه به کاکوتی خود کمک کنیم، بخوابد؟

چگونه عروس هلندی را بخوابانیم؟ || دام و پت

وقتی صحبت از داشتن یک کاکوتی به میان می آید، تعدادی کار عملی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که پرنده شما تمام خواب مورد نیاز خود را دارد. پس بهتر است برخی راهکارها را یاد بگیرید تا به عروس هلندی خود کمک کنید بهتر و راحت تر بخوابد.

قفس با اندازه مناسب

کاکوتی ها به قفسی با ابعاد مناسب نیاز دارند تا احساس امنیت و امنیت کافی برای خواب داشته باشند. در حالی که آنها پرندگان فعال و بازیگوش هستند، قفس باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانند بال های خود را باز کنند، فعال باشند و پرواز کنند.

متخصصان اغلب در مورد حداقل اندازه قفس نظرات متفاوتی دارند، اما حداقل برای شروع، قفسی است که حداقل 24 اینچ طول، 18 اینچ عرض و 24 اینچ عمق برای یک پرنده مجرد داشته باشد.

محیط

بخش بزرگی برای احساس امنیت پرنده، محیط داخل و اطراف قفس است.

 • در مورد خود قفس؛ باید به درستی تنظیم و برای پرنده شما بهینه شود. شما باید نشیمنگاه های کافی تهیه کنید، چند عدد توصیه می شود، و آنها باید در ارتفاعات و سطوح مختلف قفس قرار گیرند.
 • خارج از قفس؛ شما باید مطمئن شوید که قفس در یک مکان پر سر و صدا یا شلوغ در داخل خانه شما قرار نگیرد. قفس را از پنجره‌ها یا اتاق‌هایی که در آن‌ها در فعالیت‌هایی شرکت می‌کنید که می‌تواند پرنده شما را بترساند، بیدار کند یا بیدار نگه دارد، دور نگه دارید.

درجه حرارت

کوکاتیل ها در دمای بین 65 درجه فارنهایت تا 80 درجه فارنهایت بهترین عملکرد را دارند. حدس زدید هر پایین‌تر از این خیلی سرد است و هر بالاتر، خیلی گرم است. دمای مناسب تضمین می کند که آنها به اندازه کافی راحت بخوابند و در حالت استرس بیش از حد قرار نگیرند.

اطمینان از اینکه اتاقی که قفس را نگه می‌دارید در طول سال به خوبی گرم می‌شود و در فصول سال تغییر می‌کند، و در اینجا هیچ گونه پیش‌نشینی وجود ندارد.

پوشش قفس

بحث های زیادی در مورد اینکه آیا پوشاندن قفس عروس هلندی در شب با یک پتو بهترین کار است یا خیر وجود دارد. برخی از مالکان در انجام این کار موفقیت بزرگی پیدا می کنند، زیرا می تواند قفس را تاریک تر کند، حواس پرتی را کاهش دهد و باعث شود پرنده احساس امنیت بیشتری کند. با این حال، توسط کارشناسان پرندگان اجباری تلقی نمی شود و همه مالکان این کار را انجام نمی دهند.

شایع ترین بیماری های عروس هلندی را بشناسید.

کاکوتی ها چگونه در طبیعت می خوابند؟

چگونه عروس هلندی را بخوابانیم؟ || دام و پت

عروس هلندی ها طبیعتاً پرندگان اجتماعی هستند. مشتاق زندگی و خوابیدن به صورت جفت یا گروهی به نام گله هستند. آنها از استرالیا منشا می گیرند و هنوز هم می توان گله های وحشی زیادی را در آنجا دید و یافت. آنها عمدتاً به تالاب ها، بوته زارها و بوته زارها علاقه دارند – در درجه اول برای دسترسی به آب و غذا که چنین مکان هایی به ارمغان می آورند.

آنها اغلب به دنبال درختان باز با شاخه های زیاد می گردند، و گاهی اوقات زمانی که آب و هوا به بدترین حالت تبدیل می شود، به دنبال مناطق محصور درخت می گردند. با انجام این کار، آنها می توانند خود را از بسیاری از شکارچیانی که در زیر آن قرار دارند، و حتی دیگرانی که مانند پرندگان شکاری در آسمان یافت می شوند، در امان نگه دارند.

عروس هلندی ها در قفس چگونه می خوابند؟

عروس هلندی که به عنوان حیوان خانگی خود نگهداری می کنید، بدیهی است که تجملات درختان، شاخه ها و محیط طبیعی را ندارد. به این ترتیب، به عنوان یک مالک مسئول، باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا جایی که می توانید روش بومی زندگی آنها را تکرار کنید. بدیهی است که این فقط تا حدی امکان پذیر خواهد بود. یک قفس به طور طبیعی طوری طراحی شده است تا آنها را محصور نگه دارد.

برای تکثیر شاخه های چوبی طبیعت، برخی از صاحبان ماکت های چوبی سوف را انتخاب می کنند. فواید انجام این کار این است که پرنده احساس امنیت بیشتری می کند. این نشیمن‌گاه‌ها به راحتی به قفس متصل می‌شوند و می‌توان آن‌ها را در بالا و پایین قرار داد.

برای برخی از عروس هلندیها، آنها ترجیح می دهند هر طور که مناسب می بینند بخوابند. حتی ممکن است متوجه شوید که عروس هلندی شما لذت می برد یا ترجیح می دهد در ته قفس خود بخوابد. به طور مشابه، آنها حتی ممکن است در حالی که روی کاسه غذای خود شناور هستند بخوابند.

یک نکته اضافی که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که پرنده ای که روی سکوهای ارائه شده نمی خوابد، می تواند نشان دهد که آنها بیمار هستند. اگر متوجه تغییر در رفتار خواب پرندگان خود شده اید یا متوجه تغییرات عجیب و غریب دیگری مانند تغییر در اشتها یا انرژی شده اید، اکیداً توصیه می شود که این موضوع را با دامپزشک خود در میان بگذارید.

چگونه کاکوتی ها ایستاده می خوابند؟

عروس هلندی ها دارای پنجه ها و پاهای قوی هستند که در آنها برای تحمل وزن خود در هنگام خواب تکامل یافته اند. جالب اینجاست که کاکوتی که در محیط خود راحت، شاد و راضی است، در واقع روی یک پا می خوابد.

در حالی که خوابیدن روی دو پا هر از گاهی اتفاق می افتد (معمولاً هنگام چرت زدن) و همیشه دلیلی فوری برای نگرانی نیست، اگر خیلی زیاد اتفاق بیفتد، قطعاً باید نگاه دقیق تری به آن بیندازید و بررسی کنید.

حالت طبیعی خوابیدن برای عروس هلندی در حالت عمودی، روی نیمکت و تکیه بر یک پا است. از آنجا معمولاً سر خود را در پرهای خود قرار می دهند و از بدن خود به عنوان یک بالش نرم استفاده می کنند.

آیا کوکاتیل ها با چشمان باز می خوابند؟

چگونه عروس هلندی را بخوابانیم؟ || دام و پت

کاکاتیل ها مانند بسیاری از حیوانات و پرندگان دیگر با چشمان باز می خوابند. با این حال، در طول دوره‌های خواب سبک‌تر، یا مثلاً اگر چرت می‌زنند، ممکن است هر از گاهی چشمانشان را باز کنند. این برای بررسی محیط اطراف آنها و اطمینان از ایمن بودن آنها است.

به همین دلیل، ممکن است متوجه شوید که بچه عروس هلندی که اخیراً به خانه آورده یا منتقل شده است، در قفس دیگری قرار داده شده است یا محیط آن به روشی مشخص تغییر کرده است، احتمالاً هنگام خواب چشمان خودش را باز می کند.

با این حال، با گذشت زمان، عروس هلندی های که راحت و در استراحت عمیق هستند، هر دو چشم خود را در طول شب خواهند بست.

لرزیدن در عروس هلندی علل زیادی دارد. اگر پرنده خانگی شما مبتلا به لرز شده مقاله دام و پت را بخوانید.

کاکوتی ها چقدر می خوابند؟

عروس هلندی پرندگانی هستند که برای رشد به خواب زیادی نیاز دارند. به طور کلی، آنها به 10-12 ساعت بدون وقفه نیاز دارند تا در بهترین حالت خود باشند. آنها همچنین پرندگانی هستند که نه تنها در طول شب و ساعات تاریک تر می خوابند، بلکه در طول روز نیز چرت می زنند.

این به طور فزاینده ای در پرندگان مسن تر و در فصول خاص رایج است. به عنوان مثال، عروس هلندیها در فصولی که روزها طولانی تر است، بیشتر چرت می زنند، زیرا برای تامین انرژی اضافی خود به استراحت بیشتری نیاز دارند.

در حالی که باید چرت زدن را انتظار داشت، اما اگر آنها شروع به چرت زدن برای مدت طولانی یا زیاد کنند، می تواند نشان دهنده این باشد که آنها از یک بیماری رنج می برند. مجدداً، هر رفتار یا علائم غیر طبیعی دیگری ممکن است مشاهده شود. آنها ممکن است از خوردن یا نوشیدن دست بکشند، پرهایشان پف کرده باشد و کمتر سر و صدا کنند. اگر متوجه هر یک از این موارد در ترکیب شدید، با دامپزشک خود تماس بگیرید.

یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به افزایش خواب این پرندگان در خارج از ساعات معمول آنها شود، زمان پوست اندازی است. در این شرایط پرهای آنها می ریزد و پرهای جدید جایگزین می شوند.

رژیم غذایی و تغذیه همیشه برای سلامتی و کمک به خواب عروس هلندی کلیدی است، اما شاید در زمان پوست اندازی حتی مهمتر باشد.

اطمینان حاصل کنید که آنها غذاهای با کیفیت بالا، خوراک پلت شده متراکم مغذی همراه با انواع میوه ها و سبزیجات می خورند. مطمئن شوید که هرگز به پرنده خود رژیم غذایی انحصاری از دانه ها ندهید. حتی اگر آنها به عنوان غذاهای کامل، معرفی و تبلیغ می شوند.

سخن آخر

عروس هلندی ها عاشق خواب هستند و به طور متوسط ​​بین 10 تا 12 ساعت در شب و در پرندگان سالم به خواب می روند. آن‌ها این کار را به روش‌های واقعاً جالبی انجام می‌دهند، معمولاً روی یک پا می‌ایستند، عمودی، با سرهایشان در پرها و روی یک نشیمنگاه می خوابند.

همانطور که گفته شد، همه پرندگان، محیط ها و شرایط یکسان ندارند. برخی از عروس هلندی ها متفاوت می خوابند و روش خاص خود را برای استراحت دارند.

تا زمانی که پرنده شما رفتارها یا علائم دیگری از خود نشان نمی دهد، در مورد نحوه خوابیدن آنها نباید هیچ نگرانی وجود داشته باشد. در صورت بروز علائم دیگر پس قطعاً زمان این فرا رسیده که با دامپزشک خود مشورت کنید.

فقط مطمئن شوید که همه چیزهایی را که پرنده برای یک خواب خوب نیاز دارد فراهم کرده اید. این بدان معناست که یک قفس به اندازه کافی بزرگ، یک محیط آرام، دمای مطلوب و دسترسی به تعداد زیادی سکوی طبیعی داشته باشد.

شاید شما هم به دنبال این هستید که چرا عروس هلندی من عصبانی می شود؟

منبع
https://peteducate.com/

نوشته های مشابه

12 دیدگاه

 1. سلام، من عروس هلندی خودم رو بین ساعت 9 تا 10 ضب در اتاق تاریکی میزارم تا بخوابه و فردا صبح بین ساعت 8 تا 10 صبح از اتاق بیرون میارمش، میخواستم بدونم این ساعت خواب برای عروس هلندی مناسب است؟

   1. سلام من عروس هلندیم رو یک هفته هست گرفتم شبا تاریک میکنیم تا بخوابه چند بار اومدم بهش سر بزنم تو این چند شب ببینم خوابه یا بیدار دیدم چشماش باز بود بنظرتون نمی‌خوابه یا من نزدیکش میشم چشماش رو باز می‌کنه؟خیلی نگرانشم میترسم خواب کافی نداشته باشه تو طول روزم عادیه رفتارش و کلی بازی می‌کنه و شارژه فقط دو سه بار تو طول روز سکوت میشه خونه یکم چشماش و می‌بنده و باز می‌کنه میشه راهنمایی کنید من واقعا نگرانشم که نکنه نمی‌خوابه

 2. سلام وقت بخیر
  من تقریبا دو هفته هست ک عروس هلندی هامو خریدم ولی امروز یکیش خیلی میخوابه و چرت میزنه قبلا اینطوری نبود ایا طبیعی هست یا کسالت داره ؟

  1. سلام. باید شرایط زندگی و تغذیه ای رو کامل توضیح بدید تا بتوان به یک جمع بندی مناسب رسید. در صورت نیاز می توانید از نرم افزار پزشکت مشاوره دامپزشکی بگیرید.

  2. سلام من نزدیک به ده ماه میشه عروس هلندی بهم هدیه داده شده و هنوز واسه حموم از آب میترسه تواین ده ماه دوبار تو وان خودش حموم کرده نمی‌دونم چیکار کنم ترسش بریزه ؟

   1. باید عادت کنه. کار خاصی لازم نیست. مقدار اب کم باشه یا تحت فشار قرار نگیره برای حمام تا یه میل خودش اینکار رو کنه. وقتی هم حموم میکنه مورد تشویق قرار بگیره

 3. سلام اقای دکتر، میخواستم بدونم خوابیدن درست عروس هلندی چطوریه، اینکه ساعت ۹ شب بزاریمش تو اتاقی ک کسی داخلش نمیره و تا ۹ صبح فردا خودش تنها باشه درسته یا نه، ایا تنهایی میترسه؟ ممنون میشم ی توضیحی بدین ک‌کاملا متوجه بشم

 4. سلام وقت شما بخیر . ۲ روزه که یک عروس هلندی ۲ ماهه آوردم و به تازگی از پدر و مادرش جدا شده . آب و غذا رو فقط با کمک من و توی دستم و زمین میخوره و جاهای قفسش رو بلد نیست اما خوراکش منظمه . شب ها هم وقتی نگاهش میکنم چشماش بازه آیا این طبیعی هست؟ میشه یه راهنمایی برای طرز رفتار با عروس هلندی این سنی بکنید

  1. کم کم یاد میگیره.به محیط نا آشنا هستش. کم کم خودش باید غذاش رو بخوره.ممکنه بیشتر در طول روز بخوابه. در کل اغلب پرندگان زیاد میخوابند و یا چرت میزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا