حیوانات خانگی کوچک

چگونه به کاهش وزن همستر کمک کنیم؟

چگونه به کاهش وزن همستر کمک کنیم؟

گاهی اوقات، حیوانات خانگی، از جمله همسترها، دچار اضافه وزن می شوند. در این مقاله، به تعدادی از موثرترین روش های کاهش وزن همسترهای خانگی، اشاره شده است. همچنین، در این مقاله، به بهترین غذاهایی که به همستر خانگی شما کمک می کنند تا وزن ایده آل داشته باشند، اشاره کرده ایم.

سوال اصلی این است که چگونه می توانیم به همستر خانگی خود، برای کاهش وزن، کمک کنیم؟ شما می توانید با ورزش منظم، اضافه کردن یک چرخ مخصوص همستر، افزودن یک توپ به قفس همستر و نیز، تهیه یک رژیم غذایی مناسب، به همستر خود کمک کنید تا وزن خود را کاهش دهد.

به طور کلی، نکته اساسی این است که برای کاهش وزن همستر خانگی تان، علاوه بر تامین مواد مغذی مورد نیاز حیوان خانگی تان، باید غذای کمتری به آن بدهید. به این ترتیب، همستر خانگی شما خواهد توانست که به طور موثر، اضافه وزن خود را رفع کند.

یکی دیگر از اصول مهم در کاهش وزن همستر های خانگی، افزایش فعالیت و تحرک این ‌حیوان خانگی، است. برای این منظور، شما باید در محل نگه داری از حیوان خانگی تان، انواع مختلف لوازم ورزشی مخصوص همسترهای خانگی را، قرار دهید.

در ادامه مقاله، به نکات مهم فرآیند کاهش وزن همسترهای خانگی، اشاره شده است.

اکثر صاحبان حیوانات خانگی برنامه غذایی مناسبی برای همستر شان ندارند. به همین علت است که حیوانات خانگی آن ها، شروع به افزایش وزن می کنند. در این راهنمای گام به گام، تمام جزئیات مربوط به کاهش وزن همسترهای‌ خانگی را، توضیح داده ایم.

برنامه غذایی مناسب و کاهش وزن در همسترهای خانگی

چگونه به کاهش وزن همستر کمک کنیم؟ | دام و پت

همسترهای وحشی، معمولاً در جنگل ها زندگی می کنند. آنها، سبزیجات، دانه ها، میوه ها و بسیاری چیزهای دیگری را که در جنگل ها یافت می شوند، می خورند. همسترهای وحشی، در زیستگاه کاملاً متفاوتی زندگی می کنند و نسبت به حیوانات خانگی، حساسیت غذایی چندانی ندارند.

برخلاف همسترهای وحشی، همسترهای خانگی سیستم گوارشی حساس تری دارند. بسیاری تصور می کنند که می توانند هر میوه یا سبزی یا دانه ای را به همستر خانگی خود، بدهند. در حالی که باید در رژیم غذایی همستر خانگی شان، دقت کافی داشته باشند.

این که می توان هر غذایی را به همستر های خانگی داد، یک‌ باور رایج کاملا اشتباه است. باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از میوه ها و سبزیجات وجود دارند که برای همسترهای خانگی مناسب نبوده و می توانند به سلامت آن ها آسیب جدی وارد کنند.

اگر از رژیم غذایی مناسب برای همسترهای خانگی، اطلاع چندانی ندارید، با یک‌ دامپزشک تماس گرفته و با او مشورت کنید. وضعیت همستر خانگی تان‌ را به دامپزشک بگویید. او برنامه ای ارائه می دهد و شما باید برنامه غذایی را به دقت دنبال کنید.

به طور کلی، غذاهای پلت شده، یک رژیم غذایی کاملاً متعادل برای همسترهای خانگی هستند. این دسته از غذاها، به افزایش وزن همسترهای خانگی کمکی نمی کنند. معمولاً سه نوع غذای پلت وجود دارد. اولی بیسکویت، دومی کوکی و سومی غلات است.

شایع ترین علل لرزیدن همستر چیست؟

تامین غذای با کیفیت و کاهش وزن همسترهای خانگی

به طور کلی، غذای با کیفیت بالا، کالری کمتری دارد. اگر همستر خانگی تان، دانه ها، میوه ها یا سبزیجات زیادی بخورد، دچار‌ اضافه وزن می شود. این غذاها، برای همستر خانگی تان کاملاً مناسب هستند. اما شما باید این غذاها را در مقدار کم، به حیوان خانگی تان بدهید.

همچنین، این غذاها نباید بخش مهمی از رژیم غذایی یک همستر خانگی باشند. در غیر این صورت، همسترهای خانگی، ممکن است که سر و صدای زیادی در شب ایجاد کنند. به طور کلی، مقادیر غذاهای مختلف موجود در رژیم غذایی یک همستر خانگی، باید متعادل باشد.

رژیم غذایی حاوی غذاهای کیتی فورتی، برای همسترهای خانگی، فوق العاده ای است. اگر همستر شما در دستگاه گوارش خود، مشکلاتی دارد، می توانید از این محصولات استفاده کنید. همچنین، محصولات آکسبو، یکی از بهترین غذاهای آماده هستند و از مواد اولیه با کیفیت بالا تهیه شده اند.

یک بسته غذای آماده از این محصولات، حاوی سی وعده غذایی است. این غذای مخصوص، شامل تمام مواد مغذی و حیاتی است که همسترهای خانگی، برای رشد بهتر، به آن ها نیاز دارند. البته، این محصول غذایی مخصوص همسترهای خانگی، باعث افزایش وزن نمی شود.

همچنین، این نوع از غذاهای مخصوص همسترهای خانگی، مزایای بیشتری دارند. برای انتخاب غذای مناسب برای‌ همستر خانگی تان، می توانید با یک دامپزشک تماس گرفته و با او مشورت کنید. دامپزشک، اطلاعات‌ لازم را به شما ارائه خواهد کرد.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که همسترهای کوتوله، این نوع غذا را خیلی دوست ندارند. تکه های این غذا، بزرگ تر هستند، بنابراین همستر کوتوله، هنگام خوردن این غذا، با مشکل روبرو می شود. قبل از دادن این نوع غذا به حیوان خانگی تان، باید آن را به قطعات کوچک تر، برش دهید.

کاهش غذای مصرفی

چگونه به کاهش وزن همستر کمک کنیم؟ | دام و پت

همسترها، متابولیسم بسیار بالایی دارند. آن ها باید همیشه مقدار زیادی غذا بخورند تا سطح انرژی خود را بالا نگه دارند. اگر یک همستر خانگی، غذای کمتری بخورد، هرگز چاق نمی شود. اگر به همستر خانگی تان تخمه کدو یا دانه کنف مهیا کنید، تنها یک قاشق غذاخوری را به حیوان خانگی تان بدهید.

یک قاشق غذاخوری، به عنوان غذای یک وعده همستر خانگی، کافی خواهد بود. اما اگر می خواهید به حیوان خانگی تان میوه مهیا کنید، فقط نصف قاشق غذاخوری به آن بدهید. اگر به همستر خانگی تان، غذای آماده یا پلت شده می دهید، می توانید به میزان یک قاشق غذا خوری، به حیوان خانگی تان غذا بدهید.

همچنین، یک قاشق غذاخوری غذای مخلوط، برای همستر خانگی تان کافی خواهد بود. زیرا به طور کلی، همسترهای کوتوله، عمر کوتاهی دارند. پس می توان گفت که یک قاشق غذاخوری، برای یک وعده غذایی همسترهای خانگی، کافی خواهد بود. میزان غذای بیشتر باعث افزایش وزن همستر خانگی تان خواهد شد.

علاوه براین، فقط باید در حضور خودتان، به همستر غذا بدهید. زیرا باید مطمئن شوید که حیوان خانگی تان، غذا را ذخیره نمی کند. البته، باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر همستر خانگی تان مقدار کمی غذا ذخیره می کند، جلوی آن را نگیرید. همچنین، اگر همستر خانگی تان پرولاپس راست روده داشته باشد، باید در رژیم غذایی آن دقت داشته باشید.

همسترها چه غذاهایی را می توانند بخورند؟ 

چرخ مخصوص جوندگان 

به طور کلی، همسترها عاشق دویدن هستند. استفاده از چرخ مخصوص همستر، این فرصت را برای آن ها فراهم می کند. بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات علمی، مشخص شده است که همسترهای خانگی، می توانند حدود هشتاد کیلومتر را، با چرخ مخصوص حیوانات خانگی، بدوند.

این ابزار، برای رشد و رفاه بیشتر حیوان خانگی تان ضروری است. باید به این نکته توجه داشته باشید که همسترهای وحشی، وقت زیادی را برای جست و جوی غذا، در جنگل می دوند. چرخ همستر، می تواند فعالیت طبیعی این حیوانات را شبیه سازی کند.

چرخ های همستر، مقرون به صرفه هستند. علاوه براین، به راحتی می توانید آن ها را به صورت آنلاین و یا از فروشگاه های حیوانات خانگی، خریداری کنید. این محصول دارای سطوح محکم بوده و دارای پایه است. همچنین برخی از چرخ ها را می توان به قفس وصل کرد. معمولاً دو نوع چرخ همستر وجود دارد:

اولی چرخ سطحی و دومی چرخ سیمی است. به طور کلی، چرخ سطحی بسیار بهتر از چرخ سیمی است. برای حفظ سلامتی و امنیت همستر خانگی تان، خرید چرخ سطحی توصیه می شود. چرخ سیمی می تواند خطرناک باشد. زیرا ناخن ها یا پاهای همستر، می تواند در بین سیم ها گیر کند.

توپ بازی و کاهش وزن در همسترهای خانگی

چگونه به کاهش وزن همستر کمک کنیم؟ | دام و پت

استفاده از توپ همستر، ساده ترین راه برای انجام تمرینات فیزیکی در همسترهای خانگی است. شما باید مطمئن شوید که یک توپ کامل برای همستر خانگی تان خریداری کرده اید. هنگام خرید توپ برای همستر، توصیه می شود که حیوان خانگی خود را با خود ببرید تا بتوانید با توجه به اندازه همستر خانگی تان، یک توپ مناسب پیدا کنید.

شما باید توپ را به درستی بررسی کنید. مطمئن شوید که توپ فقط یک دهانه دارد و همستر می تواند از آن عبور کند. همچنین مطمئن شوید که توپ دارای سوراخ های هوا، برای تهویه مناسب، است. همچنین می توانید یک توپ را داخل قفس حیوان خانگی تان قرار دهید.

معمولاً توپ دارای یک پایه است، بنابراین لازم نیست آن را به محفظه وصل کنید. همستر خانگی تان، توپ را کشف خواهد کرد. حیوان خانگی تان، به تنهایی این کار را انجام خواهد داد. وقتی همسترتان داخل توپ است و بیرون از قفس بازی می کند، حیوان خانگی تان را زیر نظر داشته باشید.

البته، برای شما راحت نخواهد بود که همستر خانگی تان را با توپ جدید، سازگار کنید. همستر خانگی تان را مجبور نکنید، وگرنه ترسیده و سعی می کند که فرار کند. وقتی همستر خانگی تان را در توپ قرار می دهید، حتما آن را به درستی ببندید و به حیوان خانگی تان اجازه دهید در خانه شما کاوش کند.

وقتی همستر خانگی تان داخل توپ است، به فرزندان خود اجازه ندهید که با توپ بازی کنند. این کار می تواند به دلیل آسیب هایی که هنگام حضور همستر در داخل توپ اتفاق می افتد، حیوان خانگی تان‌ را از بین ببرد. بنابراین هنگام بازی، همواره محیط را بررسی کنید. همچنین، توپ همستر خانگی‌ تان را تمیز نگه دارید. هر روز، بعد از هر 30 دقیقه ورزش، آن را بشویید.

چگونه از همستر بیمار نگهداری کنیم؟

تهیه قفس بزرگ تر

چگونه به کاهش وزن همستر کمک کنیم؟ | دام و پت

اگر فضای کافی برای گردش وجود نداشته باشد، سوزاندن کالری با ورزش، برای همستر خانگی تان آسان نخواهد بود. به خاطر داشته باشید که همسترها، حیوانات خانگی فعالی بوده و همیشه برای سالم ماندن، به مکانی بزرگ نیاز دارند. قفس باید دارای مساحتی در حدود 450 فوت مربع باشد. یک قفس کوچک می تواند همستر را به پرخاشگری و گاز گرفتن وادار کند.

اگر فضای کمتری داشته و یا نمی توانید فضای بیشتری برای همستر خانگی‌ تان تهیه کنید، می توانید به سراغ قفس بلندتری بروید. خرید قفس هایی توصیه می شود که دارای 2 یا 3 طبقه باشند. این طبقه ها به همستر این امکان را می دهند که بالا و پایین برود.

به طور کلی، این موجودات کوچک خانگی دوست دارند که فعالیت کرده و مقداری کالری بسوزانند. با قرار دادن مخفیگاهی در قفس همستر خانگی تان، می توانید یک زمین بازی خوب و مناسب بسازید.

علت خواب زیاد همستر چیست؟

گرد آورنده
https://hamstersauthority.com/how-to-help-hamster-lose-weight/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا