حیوانات خانگی کوچک

چگونه از شر کک در همستر خلاص شویم؟

کک در همستر خانگی را می توانید به کمک روش هایی آسان، برطرف کنید. برای پاسخ به اینکه چگونه از شر کک در همستر خلاص شوید، می توانید ادامه مقاله را تا انتها بخوانید. کک ها حشراتی هستند که می توانند روی بدن همسترهای خانگی، زندگی کنند. اندازه آن ها کوچک است، بنابراین می توانند به راحتی در لا به لای موهای بدن همستر پنهان شوند. کک متعلق به گونه ای است که به علت شیوع بیماری در بین همسترها، بسیار معروف است.

سوال اصلی این است که چگونه می توانیم از شر کک های همستر خلاص شویم؟ برای خلاص شدن از شر کک، باید دو روش درمانی اساسی را دنبال کنید. اولین مورد این است که شما باید مراقب بهداشت حیوان خانگی تان باشید. دوم، باید برای همستر خانگی تان، حمام شن و شانه کک را مهیا کنید.

کک ها می توانند همسترهای خانگی را آلوده کنند. کک ها، خیلی سریع و به صورت گسترده، در محیط و بدن موجودات زنده پخش می شوند. به طور کلی، سرعت تکثیر آن ها در بدن حیوانات مختلف، بالاست. بنابراین انتشار آن ها، بسیار آسان است. بنابراین اگر یک همستر از آلودگی با کک رنج می برد، سایر همسترهای اطراف آن نیز می توانند به این بیماری مبتلا شوند.

روش های درمانی مختلفی برای رفع آلودگی با کک در همسترهای خانگی وجود دارد. به عنوان مثال، از طریق انجام روش های درمانی خانگی، می توانید به سرعت کک های بدن همستر خانگی تان را درمان کنید. البته، این روش درمانی، زمان بر است. اما نتایج مثبت آن، تضمین شده است. شما می توانید مراحل زیر را برای درمان همستر خانگی خود، انجام دهید.

چگونه جنسیت همستر را تشخیص دهیم؟

رعایت اصول بهداشتی برای رفع کک در همستر

چگونه از شر کک در همستر خلاص شویم؟ || دام و پت

علت اصلی بروز آلودگی توسط کک ها، وجود یک محیط غیر بهداشتی است. اگر محلی که همستر در آن زندگی می کند، دارای میکروب باشد، این شرایط ممکن است به همستر خانگی تان آسیب برساند. این میکروب ‌ها، بستری را برای بروز سایر عوامل عفونی فراهم می ‌کنند. این حالت، می ‌تواند آسیب شدیدی به همستر خانگی تان وارد کند. بنابراین، تمیز کردن محل زندگی همستر خانگی تان، ضروری است.

استفاده از شانه مخصوص کک

شانه کک نیز یکی از رایج ترین ابزارهایی است که برای از بین بردن کک استفاده می شود. شانه کک، مانند یک شانه معمولی است، اما ضخیم و کوچک تر است. به طوری که به راحتی می توان کک ها را گرفت و از بدن همستر خانگی، خارج کرد. به طور کلی، استفاده از شانه کک، بدون دردسر است.

این شانه، درست مثل شانه های دیگر است. باید با این شانه، موهای همستر را شانه کنید. بعد از استفاده از شامپوی ضد کک، می توانید از این شانه استفاده کنید. نتیجه انجام این فرمول درمانی، موثرتر خواهد بود. زیرا به علت استفاده از شامپو، تمام کک ها می میرند و به راحتی در شانه گیر کرده و از بین می روند.

شما به راحتی می توانید شانه مخصوص کک را از هر فروشگاهی که لوازم جانبی همستر یا سایر حیوانات خانگی را ارائه می کنند، خریداری کنید. هنگام استفاده از این شانه، باید بسیار مراقب باشید که همیشه باید از یک فشار و نیروی ملایم، برای از بین بردن کک ها استفاده کنید. اگر به زور شانه بزنید، بدن همستر خانگی تان خراشیده خواهد شد.

شانه زدن بدون شامپو!

بنابراین، این کار را به آرامی انجام دهید تا همستر خانگی تان احساس درد نداشته باشد. شما همچنین، شما می توانید همستر خانگی تان را، حتی بدون استفاده از شامپو، شانه کنید. در این حالت نیز ممکن است کک ها از بدن همستر خانگی تان، خارج شوند.

برای به دست آوردن نتایج بهتر، باید یک بار در روز از شانه کک استفاده کنید. به طور معمول، این کار فقط 5 تا 10 دقیقه طول می کشد. اما استفاده از آن می تواند کک های همستر شما را از بدن خارج کرده و از بروز آلودگی های بعدی، پیشگیری کند.

پس از استفاده از شانه، آن را به درستی بشویید تا در صورت گیر کردن کک در آن، از بین بروند. شما باید شانه همستر خانگی تان را تمیز و مرتب نگه دارید تا بتوانید برای دفعه بعد نیز از آن استفاده کنید. همچنین، شانه زدن، به خنک نگه داشتن همستر در تابستان کمک می کند.

بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر را بشناسید.

سرگرم کردن همستر برای رفع کک

چگونه از شر کک در همستر خلاص شویم؟ || دام و پت

زمانی که کک به بدن همستر خانگی شما حمله می کند، می تواند وضعیت خطرناکی را ایجاد کند. کک ها، همستر را بسیار عصبانی می کنند. به همین علت ممکن است که حیوان خانگی تان، ناراحت و افسرده شود. برای رفع افسردگی و عصبانیت همستر خانگی تان، باید تا جای ممکن، همستر خانگی تان را سرگرم کنید.

برای این که بتوانید همستر خانگی تان را به طور موثر سرگرم نگه دارید، کارهایی را که حیوان خانگی تان‌ دوست دارد، انجام دهید. مثلا، همستر خانگی تان را با خود به پیاده روی ببرید. همچنین، آن چه را که می خواهد، برایش فراهم کنید تا بتواند شاد زندگی کند.

در غیر این صورت، آلودگی با کک، می تواند برای همستر خانگی تان خطرناک باشد. آلودگی با کک، می تواند بدن همستر را حساس کند. همچنین، می تواند عاملی برای بروز بیماری های پوستی دیگر باشد.

وقتی همستر خانگی تان را سرگرم می کنید، تمام مشکلات خود را فراموش می کند و به علت توجه شما، شروع به لذت بردن از زندگی خود می کند. وقتی همستر تنها است، متوجه مشکل خود شده و از آن عصبانی می شود. اما وقتی با آن همراهی می کنید، با شما مشغول می شود و تمام دردها و مشکلات خود را فراموش می کند.

به طور کلی، همسترهای خانگی، بدون آب نمی توانند زنده بمانند. شما باید روزانه به آن ها غذای تازه و آب بدهید.

تمیز کردن قفس همستر خانگی

چگونه از شر کک در همستر خلاص شویم؟ || دام و پت

وقتی که همستر خانگی تان دچار آلودگی ناشی از کک می شود، این انگل ها، فقط در بدن همستر قرار نمی گیرند. بلکه در قفس آن ها نیز زندگی می کنند. بنابراین، قبل از تمیز کردن بدن همستر، باید قفس آن را نیز به درستی تمیز کنید. زیرا اگر خانه همستر را تمیز نکنید، حتی پس از پاک سازی بدن، احتمال آلودگی مجدد همستر توسط کک ها، وجود خواهد داشت.

کک های باقی مانده در محل زندگی همستر، برای حیوان خانگی تان خطرناک است. برای پیشگیری از بروز این وضعیت، باید خانه همستر را به درستی تمیز کنید تا همه کک ها از بین بروند. برای این کار می توانید از شامپوی ضد کک استفاده کنید. 2 تا 3 قاشق غذاخوری شامپو تهیه کنید. آن ها را در یک بطری بریزید. حالا 200 میلی لیتر آب مقطر به آن اضافه کنید و خوب تکان دهید تا محلول صابونی تشکیل شود. بطری را با ثابت کردن نازلی که مانند دوش، محتوا اسپری می ‌کند، ببندید.

از طریق این بطری، محلول صابونی را در قفس اسپری کنید. مهمتر از همه، این محلول را در گوشه های قفس اسپری کنید تا همه کک ها از بین بروند. پس از پاشیدن آن محلول، بگذارید نیم ساعت تا یک ساعت، بدون شست و شو، در قفس همستر خانگی تان باقی بماند.

چگونه کرم حلقوی در همستر را درمان کنیم؟

دمای نور خورشید برای کک در همستر

سپس قفس را با آب جاری بشویید و زیر آفتاب قرار دهید تا خشک شود. گرمای خورشید، برای کک ها خطرناک است. با تابش نور خورشید، آن ها می میرند. به طور کلی، با رعایت نکات بهداشتی، شما می توانید مشکل همستر خانگی تان را درمان و از بروز مجدد آن، پیشگیری کنید.

پس از تمیز کردن خانه همستر، باید بدن حیوان خانگی تان را به خوبی تمیز کنید و سپس در قفس قرار دهید. اگر همستر مبتلا به کک را در قفس قرار دهید، کک های بدن همستر، در قفس خواهند‌ افتاد. بنابراین، مراقب هر قدمی که قرار است برای سلامتی همستر بردارید، باشید.

از بین بردن تخم کک ها

چگونه از شر کک در همستر خلاص شویم؟ || دام و پت

هنگامی که قفس را تمیز می کنید، تخم کک ها را نیز از قفس و همچنین از مناطق اطراف آن، که نزدیک قفس هستند، خارج کنید. از آن جایی که اندازه آن ها کوچک است، بنابراین می توانند به راحتی، در هر زمان و هر مکان، شروع به رشد کنند و به سرعت زندگی جدیدی را آغاز کنند. بنابراین حذف تخم های کک نیز امری ضروری است.

چرا مدفوع همستر من سبز است؟

تعویض لباس های همستر

لباسی که در اختیار همستر خود قرار می دهید، باید تمیز و عاری از کک باشد. کک ها می توانند به راحتی در لباس ها نیز پنهان شوند و به آن ها بچسبند. بنابراین لباس هایی که همستر شما در این شرایط می پوشد، باید در مقایسه با لباس های دیگر، با دقت و مواد شوینده مناسب تری شسته شود.

در صورت امکان، آن لباس ها را به مدت یک هفته زیر نور خورشید بگذارید تا روزانه 3 تا 4 ساعت، زیر نور خورشید، خشک شوند. به طوری که کک ها و تخم های آن، به راحتی از روی پارچه لباس جدا شوند. شما می توانید پس از پاک سازی مناسب، دوباره از آن ها برای همستر خانگی خود استفاده کنید.

اگر کک ها را به خوبی از بین نبرید، آن ها به پارچه می چسبند. وقتی این لباس را به همستر خانگی تان می پوشانید، کک ها به بدن همستر حمله می کنند. بنابراین باید این مراحل را انجام دهید. در غیر این صورت شما و همستر خانگی تان، هر دو با مشکل بزرگی مواجه خواهید شد. شما باید یک محیط بهداشتی ایجاد کنید تا همستر خانگی خود را در مکانی امن نگه دارید.

استفاده از پوست و برگ درخت

استفاده از پوست درخت و برگ درختان نیز، برای از بین بردن کک، مفید است. اما این روند بسیار طولانی و نیازمند تلاش است. با این حال، نتیجه آن فوق العاده است. اگر همستر شما نمی تواند از شر این کک ها خلاص شود، می توانید از این روش استفاده کنید.

در این روش، از برگ ها و پوست مشبک درختان دارای خاصیت ضد عفونی استفاده می شود. این مواد را شب ‌ها روی بدن می‌ مالند و می ‌گذارند تمام شب بماند. البته، در هنگام صبح همستر را باید با آب گرم حمام داد. این کار 50 تا 70 درصد کک ها، را درست بعد از اولین بار، درمان می کند.

دارو درمانی منظم

برای درمان قطعی آلودگی با کک، مصرف منظم دارو، امری ضروری است. شما باید طبق توصیه دامپزشک، این روش درمانی را دنبال کنید. در غیر این صورت، استفاده از دارو نیز بی فایده خواهد بود. بنابراین، در این مورد، باید در نظر داشته باشید که فقط دارو، کمکی به شما نمی کند.

باید از روش های معمولی نیز استفاده کنید و طبق پیشنهاد دامپزشک، یک دوره درمانی کامل را انجام دهید تا خواسته خود را به دست آورید.

چگونه به کاهش وزن همستر کمک کنیم؟

منبع
https://hamstersauthority.com/how-to-get-rid-of-fleas-on-hamsters/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا