پرنده ها

چرا مرغ ها و خروس ها پرواز نمی کنند؟

چرا مرغ ها و خروس ها پرواز نمی کنند؟ چنین مرغ هایی، نمی توانند آزادانه در فضاهای کوچک حرکت کنند. پرورش برای تخم گذاری، بهره برداری آشکار از این حیوانات به دست صاحبان است.

اگرچه مرغ ها قابلیت پرواز محدودی دارند، اما ویژگی های زیادی دارند که اکثر مردم از آن بی اطلاع هستند. به عنوان مثال، آن ها حیوانات بسیار باهوشی هستند. با این حال، باید به این نکته توجه داشته باشید که مرغ ها، به علت وزن شان، پرواز نمی کنند.

مرغ خانگی، بسیار سنگین است. زیرا برای تولید تخم مرغ و گوشت پرورش می یابد. این حیوانات، تحت نوعی پرورش قرار می گیرند که به آن ها کمک می کند تا وزن خود را افزایش دهند. مشکل دیگر این است که این پرندگان پرورشی، هر روز تخم می گذارند. این مسئله، واقعیتی که باعث افزایش وزن این حیوانات نیز می شود.

اشتباهات رایج در پرورش مرغ گوشتی کدامند؟

مرغ ها در چه سنی می توانند پرواز کنند؟

مرغ ها وقتی به سن بلوغ می رسند، که معمولا بین پنج تا هشت ماهگی است، قادر به پرواز هستند. با این حال، برخی از نژادها می توانند زودتر از آن زمان پرواز کنند. صاحبان مرغ باید همیشه نژاد مرغی را که در ملک خود دارند، قبل از اجازه دسترسی آزاد به آن ها، در نظر بگیرند. زیرا برخی از نژادها به سادگی حیاط خانه را ترک و پرواز می کنند. علاوه براین، یک کشاورز می تواند بال های مرغ را بچیند تا از پرواز آن جلوگیری کند.

سخن آخر

در طول تکامل گونه ها، مرغ اهلی شد و در نهایت توانایی پرواز را از دست داد.

شایع ترین بیماری های چینه دان در مرغ ها کدامند؟

منبع
https://www.farmanimalreport.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا