حیوانات خانگی کوچک

چرا لاک پشت ها کرم می گیرند؟

کرم در لاک پشت ها هم برای خود حیوان خانگی شما و هم برای خانواده خودتان به خصوص کودکان خطرناک است. پس اگر به دنبال این هستید که چرا لاک پشت ها کرم می گیرند؟ مقاله را بخوانید. درست مانند هر حیوان وحشی یا در واقع حیوان خانگی، لاک‌پشت‌ها به همان سطوح بهداشتی که ما رعایت می‌کنیم، پایبند نیستند و نمی توانند بهداشت را رعایت کنند.

آیا توقع دارید یا می توانید که گربه خود را مجبور کنید پنجه هایش را بعد از گرفتن موش بشوید؟ این به سادگی امکان پذیر نیست که انتظار داشته باشیم حیوانات به اندازه ما تمیز باشند. حیوانات خانگی از جمله لاک پشت ها مستعد ابتلا به بیماری های مرتبط با بهداشت نامناسب و مواد غذایی آلوده هستند که مردم کشورهای توسعه یافته به ندرت به آن مبتلا می شوند. هنگامی که آنها حامل انگل هستند، می تواند برای شما حتی خانواده و لاک پشت شما خطری برای سلامتی ایجاد کند.

اگر فرزندان خردسالی دارید یا می توانید به دوران کودکی خود فکر کنید، با مشکل کرم ها آشنا خواهید شد. کودکان خردسال که در رعایت بهداشت خود کوتاهی می کنند، مستعد ابتلا به کرم هستند و این امر در مورد لاک پشت ها نیز صادق است.

آیا لاک پشت ها به کلسیم نیاز‌ دارند؟

چگونه لاک پشت ها کرم می گیرند؟

چه از طریق مصرف غذای آلوده باشد، چه از طریق بلع بستر آلوده، راه‌های انتقال بسیاری وجود دارد که کرم‌ها دستگاه گوارش لاک پشت شما را آلوده می‌کنند. بسته به محیطی که لاک پشت خود را در آن نگهداری می کنید، حیوان خانی شما ممکن است به سرعت یا در مدت زمان طولانی با کرم ها دچار مشکل شود.

به عنوان مثال، اگر مدفوع آلوده وجود داشته باشد و به طور منظم دفع نشود، می تواند محل پرورش کرم ها باشد که می تواند بارها و بارها لاک پشت را دوباره آلوده کند. در این مورد، کرم ها بیشتر قابل مشاهده هستند.

از سوی دیگر، لاک پشتی که به طور منظم تمیز می شود (و محوطه لاک پشت) احتمال عفونت را به حداقل می رساند. اگرچه ممکن است آن را به طور کامل ریشه کن نکند. بنابراین ممکن است متوجه شوید که لاک پشت شما کرم دارد اما در سطحی که هیچ نگرانی عمده ای ندارد و نگران کننده نیست.

برخی از مردم حتی بر این باورند که تعداد کمی از کرم‌ها در روده لاک پشت می‌توانند با کمک به فرآیند هضم، برای هضم غذای لاک‌پشت مفید باشند. با این حال این یک نظریه است و هنوز از نظر علمی ثابت نشده است.

چگونه متوجه می شوید که لاک پشت شما کرم دارد؟

چرا لاک پشت ها کرم می گیرند؟ | دام و پت

اگر واقعاً بتوانید کرم ها را در مدفوع لاک پشت خود مشاهده کنید، احتمالاً نشان می دهد که انگل ها به خوبی در روده لاک پشت شما مستقر شده اند. به طور معمول آنها شبیه نخ های کوچک سفید هستند. اگرچه ظاهر آنها باتوجه به نوع کرم خاص متفاوت است.

با این حال، اغلب کرم ها در مدفوع لاک پشت شما قابل مشاهده نیستند. تنها راه برای اطمینان این است که یک نمونه برای تجزیه و تحلیل به دامپزشک محلی خود ببرید. بهتر است لاک پشت خود را از نظر کرم در ماه های تابستان آزمایش کنید. زیرا هر گونه درمان نادرست به طور بالقوه سیستم ایمنی بدن آنها را از بین می برد. شما می خواهید مطمئن شوید که آنها دوباره به موقع برای خواب زمستانی می جنگند!

چرا لاک پشت غذا نمی خورد؟

علائم قابل مشاهده در لاک پشت مبتلا به عفونت کرم ها

از آنجایی که وجود انگل‌هایی که در دستگاه گوارش زندگی می‌کنند می‌تواند برای لاک‌پشت بسیار ناتوان کننده باشد. ممکن است متوجه بی‌حالی و بی‌ اشتهایی لاک پشت خود شوید. این همراه با حملات اسهال و استفراغ در صورت عدم درمان می تواند  خطرناک باشد.

برخی از کرم ها علاوه بر دستگاه گوارش، از جمله ریه ها را نیز می توانند سایر قسمت های لاک پشت را آلوده کنند. بنابراین حتی ممکن است متوجه شوید که لاک پشت خود در حال تقلا برای نفس کشیدن است. یا صداهای غیرعادی هنگام نفس کشیدن ایجاد می کند. هر شرایطی باز هم می تواند بسیار خطرناک باشد مگر اینکه بررسی و درمان شود.

انواع کرم های انگلی در لاک پشت ها، کدامند؟

چرا لاک پشت ها کرم می گیرند؟ | دام و پت

انواع مختلفی از کرم وجود دارد که لاک پشت شما ممکن است به آنها آلوده شود یا قبلاً به آنها آلوده شده باشد. به طور کلی دو نوع فرعی وجود دارد که می تواند لاک پشت شما را آلوده کند، آنها عبارتند از:

کرم های چرخه حیات غیر مستقیم

اینها فقط می توانند در روده لاک پشت شما رشد کنند که توسط یک میزبان میانی مانند حلزون بلعیده شده باشند.

نمونه‌ای از کرم‌های چرخه حیات غیرمستقیم، کرم‌های گرد (یا نماتدها) هستند و علیرغم مسیر پیچیده آنها برای عفونت، اکثریت قریب به اتفاق عفونت‌های کرمی را در لاک پشت‌ها تشکیل می‌دهند. چیزی که آنها را به یک مزاحمت خاص تبدیل می کند، میزان تغذیه ای است که آنها می توانند از روده لاک پشت برای خود تامین کنند.

کرم های چرخه حیات مستقیم

اینها مستقیماً با روده لاک پشت ها رشد می کنند و از تخم بیرون می آیند. بنابراین می توانند بسیار راحت تر رشد کنند. در نتیجه مواد غذایی با ارزش را از غذای موجود در روده لاک پشت را می خورند.

نمونه‌هایی از کرم‌های چرخه حیات مستقیم عبارتند از کرم‌های قلاب‌دار و کرم‌های سوزنی، و اگرچه نادرتر از کرم‌های گرد می‌توانند حتی برای لاک‌پشت مضرتر باشند. از آنجایی که آنها می توانند به طور مستمر لاک پشت را دوباره مبتلا کنند، می توانند به سرعت دستگاه گوارش لاک پشت را تحت تأثیر قرار دهند.

سنگ مثانه در لاک پشت ها چگونه درمان می شود؟

کرم در لاک پشت ها را چگونه درمان کنیم؟

چرا لاک پشت ها کرم می گیرند؟ | دام و پت

اگر مشکوک هستید که لاک پشت شما کرم دارد و نمونه مدفوع این موضوع را ثابت می کند، دامپزشک شما درمانی برای دفع کرم ها از سیستم لاک پشت شما تجویز می کند. درمان باتوجه به انگل مورد نظر متفاوت خواهد بود. ممکن است یک دوره بدون درمان یا دوره ای باشد که چندین هفته یا بیشتر ادامه یابد.

در حالی که دامپزشک شما باید دقیقاً بداند که چه دوره درمانی را ارائه دهد. ارزش آن را دارد که از چند روش درمانی که در واقع برای لاک پشت ها سمی هستند آگاه باشید.

بزرگترین مشکل در درمان عفونت های  انگلی در لاک پشت ها، تجویز داروهایی است که به راحتی برای گربه ها و سگ های کرمی تجویز می شود (و از این رو به راحتی در دسترس است).

ایورمکتین (Ivomec) و آلبندازول هر دو برای این منظور استفاده می شوند. اما نباید برای درمان لاک پشت استفاده شوند. زیرا سمیت آنها برای لاک پشت ها می تواند کشنده باشد.

رایج ترین دارویی که برای درمان کرم در لاک پشت ها تجویز می شود، پاناکور (فنبندازول) است. این با اکثر گونه های رایج کرم ها سروکار دارد، اگرچه تخم های آنها را نمی کشد. بنابراین، معمولاً تا زمانی که هر اثری از کرم‌ها به طور کامل دفع نشوند، به درمان مداوم نیاز است.

عوارض ابتلا لاک پشت به کرم ها چیست؟

به شرطی که درمان مناسب را در اسرع وقت شروع کنید، لاک پشت شما باید از عفونت کرم به طور کامل بهبود یابد. با این حال، هر چه عفونت و علائم شدیدتر باشد، احتمال بروز عوارض طولانی مدت بیشتر است، به عنوان مثال ممکن است مشکلات تنفسی یا گوارشی مداوم، حداقل در کوتاه مدت وجود داشته باشد.

بزرگترین نگرانی این است که مطمئن شوید از لاک پشت شما در طول دوره بهبودی به درستی مراقبت می شود. دوزهای نادرست یا نوع نادرست دارو می تواند برای لاک پشت ها کشنده باشد، بنابراین تعجب آور نیست که بدانید حتی دوزهای صحیح نیز می تواند به شدت لاک پشت شما را ضعیف کند.

بنابراین بسیار مهم است که در طول دوران نقاهت مراقب لاک پشت خود باشید. این شامل قرنطینه کردن حیوان خانگی تان از سایر لاک‌پشت‌ها یا در واقع دیگر حیوانات خانگی، رعایت سطوح بسیار دقیق بهداشت در محوطه آن‌ها و اطمینان از اینکه آنها همانطور که باید می‌خورند و مخصوصاً می‌نوشند، می‌شود.

مخصوصاً در مورد محفظه آنها، لاک پشت را در حین بهبودی روی میز یا محفظه لاک پشت نگهداری کنید. زیرا کنترل بسیار بیشتری بر تمیزی این محیط در مقایسه با حیاط خلوت خود دارید. جایی که ممکن است همه نوع انگل در کمین باشد. زمانی که لاک پشت سلامت کاملی داشته باشد، به احتمال زیاد مشکلی پیش نمیاید.

 آیا لاک پشت ها بوی بدی دارند؟

چگونه از عفونت انگلی در لاک پشت، پیشگیری کنیم؟

چرا لاک پشت ها کرم می گیرند؟ | دام و پت

در مورد اکثر بیماری ها در مورد کرم ها پیشگیری بهتر از درمان است. همانطور که می دانیم بهداشت نامناسب و شرایط غیربهداشتی منشا آن است. هیچ راهی برای از دفع ایمن شرایطی که کرم‌ها می‌توانند در آن رشد کنند و لاک پشت شما را بیمار کنند وجود ندارد. مطمئناً می‌توانید شرایط بهتری نسبت به شرایط دیگر ایجاد کنید.

اول از همه مهم است که خود لاک پشت را تمیز نگه دارید. در حالی که برای جذب آب باید هفته ای یک یا دو بار لاک پشت خود را حمام کنید، اما به دلایل پاکیزگی نیز ضروری است.

شما باید لاک پشت خود را در ظرفی جداگانه نسبت به ظرفی که در میز لاک پشت یا محفظه بیرونی شما قرار دارد حمام کنید. به سادگی به طوری که هرگونه کثیفی یا مدفوع که لاک پشت را برطرف می کند. حتی به راحتی و بدون خطر عفونت مجدد دفع شود.

پاکسازی ضایعات غذای کثیف یا فاسد و مدفوع لاک پشت به صورت روزانه بسیار مهم است. همچنین تعویض آب نیز مهم است. واضح است که هر چه مدت زمان طولانی تری ضایعات مایع یا مواد غذایی در اطراف باقی بمانند. احتمال انگل ها بیشتر می شود و روی آنها تکثیر می شوند.

مورد کلیدی دیگری که باید مراقب آن باشید، بستر داخل محفظه داخلی شما است. یا اگر فضای بسته در محوطه بیرونی خود دارید. این باید به طور منظم از زباله ها تمیز شود و مناطق محلی کثیف باید روزانه جایگزین شوند. در حالی که باید به طور کامل هر دو هفته یکبار تعویض شوند.

سخن آخر

لاک پشت هایی که در داخل خانه نگهداری می شوند، احتمالاً به اندازه لاک پشت هایی که در فضای باز زندگی می کنند، شانس زیادی برای ابتلا به بیماری به کرم ها ندارند. به این دلیل ساده که شما سطح بیشتری از کنترل بر محیط آنها دارید.

ما نمی گوییم که شما باید لاک پشت خود را برای همیشه در داخل خانه نگه دارید البته! مزایای زندگی لاک پشت در فضای باز بسیار بیشتر از مزایای منفی آن است. با این حال فقط باید از افزایش خطر یا عفونت انگلی آگاه باشید.

شایع ترین بیماری در لاک پشت ها را بشناسید.

منبع
https://tortoiseexpert.com/why-tortoises-get-worms-prevention-cure/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا