اسب ها

چرا اسب ها لگد می زنند؟

درک علل لگد زدن اسب مفید است. بعد از شناخت علل لگد در اسب ها، می توانیم از این دانش برای پیشگیری از لگد در آنها استفاده کنیم.

لگد زدن یک آسیب تهاجمی اسب ها و به ویژه خطرناک است. زیرا می تواند منجر به صدمه به اسب، نگهبانان و سایر حیوانات شود. نیروی لگد اسب با ضربه یک اتومبیل کوچک که با سرعت 20 مایل در ساعت حرکت می کند مقایسه شده است.

کارکنان اورژانس می توانند استخوان های متلاشی شده و بافت نرم آسیب دیده را که در اثر ضربه لگد ایجاد می شود، تایید کنند. در واقع، یک ضربه به قفسه سینه باعث شده است که کنترل کننده ها دچار ایست قلبی شوند. اسب ها گاهی اوقات با لگد به اشیاء ثابت، به خود آسیب می رسانند و باعث شکستگی استخوان در اندام ها یا داخل سم می شوند.

بیشتر اسب ها با بلند کردن پاهای عقب به سمت جلو و لگد به عقب در یک حرکت جانبی لگد می زنند. یکی دیگر از حرکات لگد اسب به “لگد گاو” معروف است، که ضربه ای به جلو با پای عقب است که معمولاً به سمت کسی که در کنار اسب در قفسه سینه ایستاده است، هدف قرار می گیرد. شکل ضربه با اندازه و ساختار اسب متفاوت است.

تقریباً همه لگدها قابل پیشگیری هستند و با توجه به این واقعیت که می توانند فلج و مخدوش کننده و حتی کشنده باشند، هر سوار کار یا صاحب اسب باید هر بار که اسب به رفتار لگد متوسل می شود، اقدام سریع انجام دهد.

چه زمانی اسب ها لگد می زنند؟

چرا اسب ها لگد می زنند || دام و پت

هنگامی که اسب ها احساس خطر می کنند و یا از چیزی می ترسند، با مبارزه یا فرار پاسخ می دهند. آنها آرواره های قوی دارند و می توانند گاز بدی از خود به جای بگذارند. اما، با ارزش ترین دارایی آنها برای بقا، پاهای قدرتمندشان است. شما قطعا می خواهید از تکنیک هایی برای پیشگیری از لگد اسب استفاده کنید. زیرا ضربات اسب می تواند منجر به کبودی، پارگی عمیق، شکستگی استخوان و در برخی موارد مرگ شود. اسب ها همچنین می توانند برای برقراری ارتباط با وضعیت روانی و جسمی خود لگد بزنند. اگر اسب شما لگد می زند یا تهدید می کند که لگد می زند، باید بدانید که حیوان سعی دارد چیزی به شما بگوید.

کره ها از زمانی که می توانند بایستند و شیر بخورند یاد می گیرند که از پاهای خود استفاده کنند. هنگامی که کره اسب او بیش از حد زورگو و پرخاشگر شیر می دهد، مادیان با بلند کردن پای عقب خود و به آرامی با دور کردن کره اسب از خودش به این رفتار کره ها، پاسخ می دهد.  این به کره اسب می گوید: «این رفتار بدی است. از من دور شو.»

در زمان از شیر گرفتن، اسب های اهلی معمولاً توسط شریک انسانی این کار را انجام می دهند. با این حال، اسب‌ها در طبیعت باید کره‌های خود را به تنهایی از شیر بگیرند. بنابراین، آنها برای شیر گرفتن کره ها از ضربه ملایم تهاجمی تر استفاده می کنند، اما این ضربه آنقدر قوی نیست که آسیب جدی وارد کند.

چگونه یک اسب را تربیت کنیم؟

شایع ترین علل لگد اسب ها، چیست؟

چرا اسب ها لگد می زنند || دام و پت

اغلب اوقات ما اسب‌های جوانی را می‌بینیم که در حال پرورش دادن و لگد به یکدیگر به شکلی شبیه بازیگری هستند. این رفتار در آموزش و تمرین استفاده از مکانیسم دفاعی آنها برای بقا بسیار مهم است.

برخی از اسب ها فقط شخصیتی دارند که آنها را تشویق می کند تا “رئیس” شوند. وقتی اسبی در برابر  اسب‌هایی که نمی‌شناسند قرار می‌ گیرد، بین آنها دوره‌ای از تطبیق و دعوا وجود خواهد داشت.

احساس خطر

اسب ها به دلایل مختلفی رفتار لگد دارند، اما تقریباً در همه موارد آنها پیامی را ارسال می کنند. اغلب، این پیام این است که آنها احساس خطر می کنند. اسب های وحشی برای محافظت از خود در برابر شکارچیان و اسب های تهاجمی تر به لگد متوسل می شوند. با ضربه زدن به متجاوزان، لگد اسب به عنوان یک سلاح دفاعی در اسب ها استفاده می شود.

ابراز ناامیدی

اسب ها همچنین رفتارهای لگد را انجام می دهند تا ناامیدی خودشان را نشان دهند. در این شرایط لگد راهی برای اسب می شود تا به نگهبان بفهماند که می خواهد بیرون بیاید، غذا می خواهد.

بازیگوشی

برخی از اسب ها زمانی که احساس خوبی دارند یا بازیگوش هستند لگد می زنند. این راهی برای سوزاندن انرژی و ورزش خوب است. در این صورت صدمه ای نمی زند، اما لگد اسب می تواند منجر به تصادف با اسب های دیگر یا با افراد شود.

درد

درد، باعث لگد برخی اسب ها می شود. اسبی که کمر درد دارد ممکن است وقتی زین را روی پشتش قرار می‌دهند، به بیرون پرتاب شود. بسیاری از اسب ها هنگام کولیک به ناحیه شکم خود لگد می زنند یا پنجه ها را زمین می زنند.

علائمی که نشان می دهد اسب می خواهد لگد بزند؟

زبان بدن که نشان می دهد اسب در حال آماده شدن برای لگد است، عبارتند از:

  • ترس
  • پرخاشگری
  • بد خلقی
  • عصبی بودن

چگونه از لگد اسب خود جلوگیری کنیم؟

چرا اسب ها لگد می زنند || دام و پت

اولین چیزی که باید بدانید این است که تقریباً غیرممکن است که یک اسب را مجبور به توقف لگد در همه شرایط کنید. به یاد داشته باشید، این ضربه ها می توانند کشنده باشند.

اسب ها می توانند با هر چهار پا لگد بزنند. معمولاً وقتی به لگد اشاره می کنیم، منظور ما پاهای عقبی است. اما، هر چهار پا را می توان در نوعی لگد اسب استفاده کرد. پاهای عقبی می توانند به جلو، پهلو و عقب لگد بزنند.

راه های پیشگیری از ضربه زدن به مزاج اسب و دلیل لگد بستگی دارد. نسبت به حرکات غیرعادی یا تغییر وزن هوشیار باشید. خود را بین انتهای عقب اسب و یک جسم جامد مانند دیوار یا حصار قرار ندهید.

چگونه از تشنج در اسب ها پیشگیری کنیم؟

هنگام نظافت، از دو طرف نزدیک اسب بمانید.

اگر اسبی به دیوارهای غرفه یا اشیایی که ممکن است به او آسیب برساند لگد بزند، بهتر است تخته های لگد نصب کنید. این قفسه‌هایی به عمق دو فوت هستند که در امتداد محیط غرفه در ارتفاع خفه‌ای قرار دارند و از لگد اسب به دیوار جلوگیری می‌کنند.

ناامیدی اسب را درمان کنید.

چرا اسب ها لگد می زنند || دام و پت

در موارد ناامیدی، رفع ناامیدی ساده ترین راه جلوگیری از لگد اسب است. زمانی که اسب انتظار دارد تغذیه شود یا از تریلر بیرون بیاید، فوراً اقدام کنید.

 هر زمانی که اسبی در حین سواری لگد می زند، اسب به یک یادآوری فوری با یک ضربه تند از یک محصول یا انتهای مهار نیاز دارد تا توجه را به کار مورد نظر بازگرداند. حفظ تمرکز اسب روی سوارکار و ایجاد یک رابطه خوب سواری باعث لذت بیشتر و ایمن شدن اسب می شود.

مهمترین ویتامین برای اسب کدامند؟

خشونت راه حل نیست!

خشونت راه حل نیست. شاید اولین واکنش ما باشد، اما ما به عنوان سوارکار باید یاد بگیریم که این واکنش را محدود کنیم.

به یاد بیاورید که مادیان به کره اسب خود گفت: “این رفتار بدی است، پس از من دور شو.” این همان نظریه ای است که توسط مربیان ورزشی در سراسر جهان استفاده می شود. همچنین این همان تئوری آموزشی برای آموزش لگد به اسب ها استفاده می شود.

اسب ها به ترس و پرخاشگری با غریزه پرواز یا مبارزه پاسخ می دهند. لگد اسب نتیجه این است.

اسب ها چی می خورند؟ + بهترین رژیم غذایی آنها را بشناسید.

منبع
https://ihearthorses.com/why-horses-kick-and-how-to-teach-them-to-stop/https://wagwalking.com/horse/condition/kicking

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا