اسب ها

چرا اسب ها دراز می کشند؟

چرا اسب ها دراز می کشند؟ آیا دراز کشیدن اسب ها، غیرطبیعی است؟ اسبی که دراز می کشد چه مشکل و یا بیماری دارد؟ پاسخ خود را در این مقاله از دام و پت بخوانید.

اسب ها حیوانات حساسی هستند که حالت ذهنی خود را از طریق احساسات و الگوهای عادت  خودشان بیان می کنند. این روش ها شامل الگوهای استراحت و روش خواب آنها است. با تجزیه و تحلیل الگوهای خواب، می توانید علائم اولیه بیماری را در اسب خود مشاهده کنید.

اسب‌ها  حیوانات طعمه‌ای هستند و طوری برنامه‌ریزی شده‌اند که فوراً اولین علائم خطر را مشاهده کنند. بنابراین، این حیوانات بیشتر اوقات حتی در هنگام خواب نیز می ایستند. آنها برای فواصل زیاد طولانی نمی خوابند. اسب ها حیواناتی قدرتمند و موجودات خستگی ناپذیری هستند. تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک چرت برقی برای شارژ مجدد است.

چگونه یک اسب را تربیت کنیم؟

آیا طبیعی است که اسب ها دراز بکشند؟

از طرفی هم، خوابیدن روی زمین می تواند برای اسب ها خطرناک باشد، زیرا جریان خون را مسدود می کند. بر همین اساس، اسب ها به ندرت دراز می کشند. اسب ها به طور طبیعی به گونه ای ساخته شده اند که بدن آنها می تواند در حالت ایستاده استراحت کند، آنها می توانند در حالت ایستاده از هوش بروند. پاهای آنها این قابلیت را دارد که در موقعیتی قفل شوند که از افتادن اسب در هنگام خواب جلوگیری کند.

دیدن اسب در حالتی که حیوان کاملا دراز کشیده، چیزی است که تقریبا جالب و غیر عادی است. زیرا به ندرت اتفاق می افتد و فقط برای دوره های کوتاه مدت اسب ها ممکن است دراز بکشند. صاحبان اسب ها این را به خوبی می دانند زیرا به ندرت اسبی را می بینند که روی سطح صاف نشسته یا دراز کشیده باشد. دیدن اسبی که روی زمین خوابیده ممکن است شما را نگران کند که آیا حال اسب من خوب است؟

خواب REM (حرکت سریع چشم) جایی است که موجودات زنده چشمان خود را می‌بندند و به خواب عمیق‌تری می‌روند در حالی که بدن کاملاً در حالت استراحت یا دراز کشیده است. در آن فعالیت مغز افزایش می‌یابد و به عضلات بدن استراحت بسیار لازم می‌دهد. انسان برای عملکرد صحیح و فعال ماندن به حداقل 6 تا 10 ساعت خواب REM در 24 ساعت نیاز دارد.

با این حال، حیواناتی مانند اسب به خواب REM برای فواصل بسیار کوتاه نیاز دارند. این تنها زمانی است که اسب برای خواب عمیق دراز می کشد. اسب ها REM را برای یک ساعت یا کمتر در روز دریافت می کنند. برای این کار ممکن است صاف دراز بکشند یا به چیزی سنگین تکیه دهند. اسب های بالغ ممکن است برای چند دقیقه به خواب REM بپردازند و کاملا حالشان خوب است.

الگوهای خواب اسب و دراز کشیدن آنها

چرا اسب ها دراز می کشند؟ | دام و پت

یک اسب در طول 24 ساعت شبانه روز، در فواصل معینی می خوابند. آنها حدود 10 تا 15 ساعت در روز در حالت ایستاده استراحت می کنند و کمتر از یک ساعت را دراز می کشند. در حالی که در حالت استراحت ایستاده اند، هر از گاهی می خوابند.

به طور متوسط، خواب اسب بین دو تا سه ساعت در روز متغیر است. اسب‌های بالغ کمتر می‌خوابند در حالی که اسب‌های کوچک‌تر زمان بیشتری را صرف دراز کشیدن و خوابیدن می‌کنند. کره ها وزن کمتری دارند بنابراین دراز کشیدن برای آنها راحت تر است.

برخلاف انسان ها، اسب ها برای مدت طولانی نمی خوابند. آنها در طول روز و شب در فواصل زمانی می خوابند. الگوی اسب ها خواب بستگی به منطقه، آب و هوا، و نحوه نگهداری آنها دارد.

اسب زمانی که احساس می‌کند از او محافظت می‌شود، بهتر می خوابد. آنها زمانی بیشترین احساس محافظت و مراقبت را دارند که در انبار با اسب‌های دیگر نگهداری می شوند. ممکن است فکر کنید که اگر اسبی را در غرفه‌اش محبوس کنید و در را ببندید، ممکن است احساس امنیت کند. اما آنها ممکن است در زمان محدود و منزوی احساس خطر کنند. این به او اجازه نمی دهد خواب REM مناسبی داشته باشد.

کوتاه کردن دم اسب، عوارض و مزایا چیست؟

اسب من زیاد دراز می کشد، آیا بیمار است؟

دانستن اینکه آیا اسب دچار درد و ناراحتی می شود یا نه، دشوار است. زیرا تصور می شود اسب ها علائم ضعف و آسیب را پنهان می کنند. آسیب یا هر بیماری می تواند الگوی خواب اسب ها را مختل کند. سفتی در پشت، بیماری مفاصل یا عفونت می تواند اسب را برای دوره های غیر طبیعی دراز بکشد یا بایستد. صاحب اسب باید مراقب الگوهای خواب اسب باشد و در صورت مشاهده نوعی ناهنجاری فوراً کمک بگیرد.

اسبی که به اندازه کافی نمی خوابد ممکن است دچار کمبود خواب شود. دلایل متعددی وجود دارد که اسب می تواند از نشستن و دراز کشیدن روی زمین بی میل شود. اسبی که برای مدت طولانی دراز نکشیده ممکن است از حال برود و روی زمین بیفتد و بلافاصله بایستد. یک صاحب اسب می تواند با نگاه کردن به مفاصل و قوزک پا علت کم خوابی اسب خودش را تشخیص دهد. ممکن است پاها و زانوهای او آسیب دیده به نظر برسد.

چرا اسب من دراز نمی کشد؟

چرا اسب ها دراز می کشند؟ | دام و پت

دلایلی که اسب نمی‌نشیند ممکن است شامل مشکلات عضلانی، مشکلات قلبی و اضطراب باشد. اسبی که درد اسکلتی عضلانی دارد نمی‌نشیند زیرا بلند شدن با آن، باعث تنش در پاهای او می‌شود.

دلیل دیگر دراز نکشیدن این است که اسب ممکن است در محیط اطراف خود احساس ناامنی و ناراحتی کند. ممکن است از تنهایی احساس انزوا یا اضطراب کند.

اسبی که از اختلال و کمبود خواب رنج می برد، کارایی کمتری دارد. همین وضعیت می تواند تاثیرات جدی بر عملکرد و سلامت روانی او بگذارد و حیوان را مستعد آسیب دیدگی کند.

در مقابل اگر اسبی برای مدت طولانی تری بنشیند و دراز بکشد نیز غیرطبیعی است. این وضعیت می تواند نشان دهنده ابتلای اسب به بیماری باشد. حتی می تواند نشانه ضعف عمومی و کمبود تغذیه باشد.

اسب ممکن است پس از اتمام زمان چرت خود به دلیل درد اسکلتی عضلانی از جای خودش بلند نشود. اگر متوجه شدید که اسب شما برای فواصل طولانی تری دراز می کشد، باید دقت کنید و اسب را به طور کامل مشاهده کنید. دراز کشیدن طولانی مدت اسب ها خطرناک است و حتی می تواند گردش خون در اسب بزرگسال را مختل کند. انسداد در جریان خون می تواند باعث حمله قلبی، آسیب ریه و مشکلات تنفسی در اسب شود. در این شرایط اسب ممکن است نیاز به تغییر رژیم غذایی داشته باشد. حتی حال مبارزه با چیزی در بدن خود باشد.

چرا اسب من زیاد دراز می کشد؟

چرا اسب ها دراز می کشند؟ | دام و پت

اسب‌ها نوسانات خلقی دارند و گاهی اوقات ممکن است برای استراحت سریع دراز بکشند. با این حال، اگر اسب شما دوره‌های طولانی و افسردگی دارد، گرسنه نیست، درد شکم دارد یا مدام به شکمش لگد می‌زند، بهتر است یک آزمایش کامل اسب (WHE) انجام دهید و دمای آن را ثبت کنید. این احتمال وجود دارد که اسب بیمار باشد و درد داشته باشد.

همچنین باید تغییر رنگ لثه، نبض حیوان خود را بررسی کنید و مقداری مکمل و خوراک معمولی ارائه دهید. اگر اسب سعی کرد در 10 دقیقه بیشتر دراز بکشد، بهتر است با دامپزشک تماس بگیرید. اگر اسب بالغ شما شروع به غلت زدن کرد، بهتر است تا زمان رسیدن دامپزشک آن را به پیاده روی ببرید.

مهمترین ویتامین برای اسب کدامند؟

آیا صدای شکم در اسب ها طبیعی است؟

یک اسب سالم صدای غرش منظمی دارد که دامپزشک شما از طریق گوشی پزشکی به آنها گوش می دهد. برای تشخیص این صداهای غرش به هر دو ناحیه شکم را باید گوش دهید. تشخیص صداها در هر چهار ربع شکم ضروری است. دامپزشک باید 1 تا 3 صدا در دقیقه بشنود. کمتر از یک حرکت به معنای کم حرکتی است. به این معنی است که حرکت کافی وجود ندارد.این ممکن است منجر به اسهال شود و نیاز به درمان فوری دارد. بیش از 3 حرکت منجر به عوارضی می شود که ممکن است علت انسداد باشد. این مشکلات با ورزش منظم قابل درمان است.

ضربان قلب طبیعی اسب چقدر است؟

میانگین ضربان قلب یک اسب بالغ بین 24 تا 38 ضربان است. با این حال، نژادهای بزرگتر دارای ضربان قلب به سمت انتهای پایین هستند. ضربان قلب اسب های تازه متولد شده به 120 ضربه در دقیقه می رسد. ضربان قلب اسب های میانسال در محدوده متوسط بین 40 تا 60 ضربان قلب است.

چگونه می توانم به زبان بدن اسبم گوش دهم؟

چرا اسب ها دراز می کشند؟ | دام و پت

تکان دادن خفیف دم همراه با تکان دادن سر ساده بخشی از زبان بدن اسب است که نشان دهنده آرامش آن است. اگر اسبی برای خود فضایی بخواهد، دم خود را به آرامی تکان می دهد. اگر می خواهید با اسب خود ارتباط برقرار کنید، مطمئن شوید که زمین شما با اسب خود مطابقت دارد تا بتوانید با آنها طنین انداز شوید.

همچنین سعی کنید حرکات آنها را بررسی کنید زیرا این کار به آنها کمک می کند تا با شما آشنا شوند. تمام این تلاش ها باعث ایجاد اعتماد به اسب نیز می شود. آنها همچنین با استفاده از زبان بدن افراطی احساسات خود را نشان می دهند. به عنوان مثال، اگر اسب شروع به بی قراری کند، ممکن است جایی که شما آن را می برید دوست نداشته باشد. اگر روی باند کار کنید، متوجه خواهید شد که اسبتان به دنبال شماست. هنگامی که شما نگران هستید توجه می کند و همچنین عشق خود را نسبت به شما اعلام می کند.

سخن آخر

بیشتر اوقات، اسب ها در حالت ایستاده می خوابند و فقط برای مدت کوتاهی دراز می کشند. دلایل متعددی برای دراز کشیدن اسب وجود دارد و این دلایل به شدت با وضعیت روانی آن مرتبط است. در بیشتر مواقع، اسب شما دراز می کشد تا کمبود خواب خود را جبران کند، اما اگر حیوان شما دوره های افسردگی و علائم درد فیزیکی را نشان داد، بهتر است با دامپزشک مشورت کنید.

آیا اسب ها نان می خورند؟

منبع
https://horseracingsense.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا