حیوانات خانگی کوچک

چرا خرگوش پا می کوبد؟

چرا خرگوش پا می کوبد؟ خرگوش ها می توانند با ضربه پاهای خود، صدای قابل توجهی ایجاد کنند. در اینجا به علل پا کوبیدن خرگوش ها می پردازیم. ضربه پا در خرگوش های وحشی، معمولا علامت این است که یک شکارچی در مجاورت آن هاست است. این رفتار در حیوانات خانگی اهلی، به صورت غریزی، وجود دارد. همچنین، آنها برای جلب توجه یا به عنوان روشی برای ابراز خشم و آزردگی، پایکوبی می کنند.

خرگوش ها احتمالا زمانی پاهای خودشان را می کوبند که آن ها در حال برقراری ارتباط با شما یا خرگوش های دیگر هستند و ایجاد این ارتباط را، مسئله ای فوری و مهم می دانند. خرگوش ‌های وحشی، معمولاً زمانی که به علت وجود تهدید در نزدیکی خود، احساس ترس می ‌کنند، پاهای خود را می ‌کوبند.

ممکن است که با بروز این رفتار، خرگوش شما سعی کند چیزی را که برای شما مهم است، به شما اطلاع دهد. اگر اقدامی نکنید، تا زمانی که شما آن کار را انجام ندهید، خرگوش خانگی تان به این رفتار خود ادامه می دهد. این شرایط می تواند باعث بروز استرس یا آسیب در حیوان خانگی شما شود.

به طور کلی، ضربه  پا، بخش مهمی از ارتباطات خرگوش ها است. در حالی که به نظر می رسد حیوان خانگی شما فقط به دنبال انجام یک رفتار پر سر و صدا است، اما این رفتار، همیشه علتی دارد. توصیه می شود هرگز خرگوشی را که پاهایش را می کوبد، نادیده نگیرید. علل شایع این رفتار در خرگوش، عبارت اند از:

احساس خطر و ضربه پا در خرگوش

چرا خرگوش پا می کوبد؟ || دام و پت

خرگوش های وحشی با مشاهده شکارچیان، پاهای خودشان را می کوبند. این رفتار به دوستان آن ها که زیرزمین هستند نیز هشدار می دهد که این منطقه امن نیست. حیوانات خانگی می توانند این رفتار را تقلید کنند، بنابراین خرگوش شما در مورد یک خطر احتمالی به شما هشدار می دهد.

سرخوردگی

خرگوش ها صبر زیادی ندارند. اگر ناراحت باشند، با ناراحتی پای خود را می کوبند. علل ناامیدی خرگوش ‌ها، شامل نوازش بیش از حد، بی توجهی، حسادت یا مشاهده سایر حیوانات خانگی که بیرون از قفس خود در حال حرکت هستند.

خشم

گاهی اوقات، ناامیدی خرگوش ها، منجر به بروز خشم می شود. خرگوش ها مطیع هستند، اما دوست دارند مورد توجه قرار می گیرند. ممانعت از انجام کاری که خرگوش می خواهد آن را انجام دهد، ممکن است آن ها را عصبانی کند. ضربه پاها، به دنبال عصبانیت، امری شایع است.

بازیگوشی

این امکان وجود دارد که یک خرگوش، دنبال جلب رضایت باشد. اگر یک خرگوش بخواهد بازی کند، ممکن است تا زمانی که شما به آن نگاه کنید، پای خود را بکوبد.

خرگوش ها حیوانات پر سر و صدایی نیستند، بنابراین ضربه  پا، معمولاً پر سر و صدا ترین رفتار آن ها است. گاهی اوقات، این صداها ممکن است با این رفتار همراه شوند. این احتمال وجود دارد که خرگوش عصبانی باشد. اگر خرگوش شما عادت به ضربه  پای خود دارد، علت آن را شناسایی کنید. نادیده گرفتن این عمل می تواند باعث بی اعتمادی خرگوش به شما شود. این مسئله، به پیوند بین شما آسیب می رساند.

چگونه به خرگوش کمک کنیم بخوابد؟

چرا خرگوش من بی علت پاهایش را می کوبد؟

خرگوش ها هرگز بی علت پای خود را نمی کوبند. هر زمان که خرگوش شما پای خود را کوبید، زمانی را به بررسی محیط اطراف حیوان خانگی تان، اختصاص دهید. یاد بگیرید که چرا آن ها اینگونه واکنش نشان می دهند. آیا چیزی آنها را ترسانده است؟ یا حیوان خانگی دیگری آنها را آزار می دهد؟ آیا آنها احساس می کنند مورد بی توجهی قرار گرفته اند و می خواهند چیزی به شما نشان دهند؟

به طور کلی، رفتار ضربه  پای خرگوش، باید جدی گرفته شود. درست مانند نوزادان، خرگوش ها نمی توانند خواهش ها یا خواسته های خود را به صورت شفاهی بیان کنند. بروز رفتار ضربه پا، اولین گام برای کمک به شما در انجام درخواست های آن ها است.

آیا خرگوش وقتی می ترسد پاهایش را می کوبد؟

چرا خرگوش پا می کوبد؟ || دام و پت

پر اهمیت ترین توضیح برای رفتار ضربه  پا در خرگوش، هشدار یا ترس است. خرگوش شما سعی می کند به شما هشدار دهد که خطری در راه است. در ابتدا، ممکن است این وضعیت، برای شما عادی به نظر برسد. باید به خاطر داشته باشیم که خرگوش ها حس بویایی و شنوایی بسیار قوی تری نسبت به انسان دارند.

آن ها ممکن است یک شکارچی را در فاصله ای که از دید ما دور است، شناسایی کنند. خرگوش ها تا زمانی که احساس کنند تهدید از بین رفته است، این رفتار را ادامه می دهند. این رفتار ممکن است کمی طول بکشد،  آن ها به طور فزاینده ای مضطرب خواهند شد. خرگوش شما سعی دارد با بروز این رفتار، به شما هشدار بدهد.

خرگوش خود را تا جایی که می توانید، آرام کنید. حرکات ظریفی انجام دهید و با صحبت کردن با لحنی آرام، به آن ها اطمینان دهید. حیوان خانگی خود را برای درک کلماتی مانند “اشکال ندارد” آموزش دهید. اگر خرگوش شما با جا به جا شدن راحت است، آن را در آغوش بگیرید.

انواع آلرژی در خرگوش ها را بشناسید.

چگونه ترس خرگوش را کاهش دهیم؟

در بیشتر مواقع، نگرانی برای یک انسان وجود ندارد. خرگوش شما ممکن است بوی گربه ای را از دور بشنود. از طرف دیگر، ممکن است آن ها با شنیدن یک صدای بلند، مبهوت شده باشند. به عنوان مثال، بهم خوردن درهای اتومبیل، می تواند برای خرگوش کر کننده باشد.

با این حال، به خرگوش خود نشان دهید که ترس های آن را جدی گرفته اید. رفتار ضربه  پا آن ها را تصدیق و اقدام به محافظت از آن ها کنید. در صورت لزوم، آن ها را به کلبه خود برگردانید. بیشتر خرگوش ها در خانه خود احساس امنیت بیشتری می کنند.

با این حال، بلافاصله خرگوش را بیرون نیاورید و پس از ضربه  پای خود، آن ها را بغل نکنید. اول آن ها را آرام کنید. اگر خرگوش شما می ترسد، این وحشت زمانی که در یک کلبه و در فضای باز تنها هست، بیش تر می شود.

به همان اندازه مهم است که خرگوش شما احساس نکند که به خاطر ضربه  پایش، مجازات می شود. این کار، پیامی را به خرگوش منتقل می کند که هشدار دادن به خانواده، در مورد وجود یک عامل خطر، رفتار بدی است.

آیا خرگوش برای ترساندن شکارچی پاهایش را می کوبد؟

چرا خرگوش پا می کوبد؟ || دام و پت

در صورتی که یک خرگوش فکر کند فرصتی برای دفاع از خود دارد، ممکن است از آن استفاده کند. در حالی که اکثر خرگوش ها به طور غریزی از خطر فرار می کنند، آن ها گاهی اوقات از خود دفاع می کنند. خرگوش با ضربه پای خود، امیدوار است که شکارچی را بترساند.

این کار، یک علامت هشدار دهنده است که می گوید آن ها پاهای عقبی قوی دارند و می دانند چگونه از آن ها استفاده کنند. خرگوش به ندرت این درایت را در برابر حیوانات بزرگی مانند روباه، اتخاذ می کند. آن ها ممکن است این کار را علیه یک شکارچی کوچکتر انجام دهند.

آن ها همچنین برای هشدار دادن به یک حیوان خانگی دیگر، در صورت عدم تمایل به تعامل، این رفتار را بروز می دهند.

آیا خرگوش نوازش کردن را دوست دارد؟

آیا ضربه پا در خرگوش باعث عصبانیت می شود؟

به طور کلی، این امکان وجود دارد که خرگوش شما به علت اینکه از شما خسته شده است، پای خود را بکوبد. خرگوش ها می توانند حیواناتی احساسی باشند. فقط به این علت که آن ها مطیع هستند، باعث نمی شود که آنها همواره نرم و مهربانانه رفتار کنند.

اگر خرگوش شما در اثر عصبانیت پا های خود را می کوبد، این رفتار احتمالاً با ایجاد صداهایی همراه خواهد بود. خرخر کردن، نشان دهنده ناراحتی است. خرگوش ها می توانند هنگام آشفتگی، خش خش و خرخر کنند. علل زیادی وجود دارد که توضیح می دهد چرا یک خرگوش ممکن است این گونه واکنش نشان دهد.

آن ها حیواناتی سرزمینی هستند، بنابراین تمیز کردن قفس، آن ها را ناخشنود می کند. خرگوش شما، این کار را به عنوان تمیز کردن در نظر نمی گیرد. خرگوش های خانگی تان، فکر می کنند که شما به سرزمین آن ها حمله می کنید.

همچنین، خرگوش ها دوست ندارند که از انجام یک فعالیت منع شوند. به عنوان مثال، جویدن کابل های برق را در نظر بگیرید. اگر او خوش خانگی تان را از جویدن کابل برق منع کنید، ناراحت و بد خلق خواهد شد. آن ها نمی فهمند که شما زندگی آن ها را نجات می دهید.

مراقب نشانه های کلامی خود باشید!

چرا خرگوش پا می کوبد؟ || دام و پت

حتی نشانه های کلامی خاص، می تواند بروز این پاسخ خرگوش ها را تحریک کند. خرگوش ها، معنای تعدادی از کلمات را می فهمند. برخی از این ها ممکن است لذت بخش باشند و برخی دیگر از آن ها، ممکن است باعث عصبانیت و خشم خرگوش خانگی تان شوند.

به عنوان مثال، “زمان خواب” را در نظر بگیرید. اگر آماده خواب هستید، احتمالاً می خواهید خرگوش خود را در کلبه خود قرار دهید. حیوان خانگی شما ممکن است برای این کار آماده نباشد و بخواهد برای مدت طولانی تری بیرون از خانه باشد. در این حالت، ممکن است که خرگوش، این رفتار را بروز‌ دهد.

شما نمی توانید در برابر این طغیان تسلیم شوید. با این حال، قبل از دست زدن، خرگوش خود را آرام کنید. یک حیوان خانگی عصبانی، می تواند به طرز شگفت انگیزی، دست شما را سخت گاز بگیرد. قبل از اینکه خرگوش خانگی تان را در آغوش خود بیاندازید، باید دوباره آن را آرام کنید.

چگونه از بوی بد قفس خرگوش پیشگیری کنیم؟

آیا خرگوش برای جلب توجه با پاهایش ضربه می زند؟

نیا به جلب توجه، یکی از توضیحات موجود، برای رفتار ضربه پای خرگوش ها است. در واقع، آن ها متوجه هستند که صدای ضربه زدن پا، به طرز شگفت انگیزی بلند است. تفاوتی بین توجه و بدرفتاری وجود دارد. خرگوش شما ممکن است بخواهد با شما بازی کند. حتی ممکن است بخواهند ترفندی را به شما نشان دهند. بسیاری از خرگوش های خانگی توجه را دوست دارند.

اگر خرگوش شما پای خود را می کوبد، ساعت خود را بررسی کنید. آیا یک وعده غذایی را فراموش کردید؟ یا آن ها برای ورزش از قفس خود خارج می شوند؟ آیا آن ها معمولاً در این زمان دارو مصرف می کنند؟ خرگوش ها، ساعت بدن قابل اعتمادی دارند. آن ها می دانند که چه زمانی برنامه آن ها تعطیل است.

چرا خرگوش من هنگام غذا پاهایش را می کوبد؟

گاهی اوقات، خرگوش ها از شدت هیجان به زمین ضربه می زنند. اگر پاهای خود را بکوبند و شروع به دویدن کنند، می دانند که غذا در راه است. مانند بسیاری از حیوانات خانگی، زمان شام، زمان مطلوبی در برنامه روزانه خرگوش است.

اگر به نظر می رسد که خرگوش شما فقط در کلبه اش این رفتار را بروز می دهد، یعنی اینکه آن ها آزادی می خواهند. خرگوش ها وقتی از یک خواب طولانی بیدار می شوند، پرانرژی هستند. آن ها مشتاق هستند که پاهای خود را دراز و کمی ورزش کنند. اگر سوالات بیشتری درباره رفتارهای مختلف خرگوش های خانگی دارید، با یک‌ دامپزشک تماس بگیرید و با او مشورت کنید.

چرا خرگوش من حالت تهاجمی دارد؟

منبع
https://www.rabbitcaretips.com/why-do-rabbits-thump-their-feet/

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام.خرگوش من یمدته که دائم پاهاش رو به زمین میکوبه.
    چند ماه پیش کف پاهاش زخم شده بود بخاطر راه رفتن روی فرش و سرامیک،که پماد زدیم بهش و خوب شد
    ولی هیچوقت مو در نیومد اون قسمت
    الان که دائم داره پاهاش رو میکوبه زمین ممکنه نشانه ی این باشه که اون زخما باز دارن میشن و مجدد باید براش پماد بزنیم ؟

    1. سلام. نیاز مند شرح حال کامل و عکس کف پا هستش. از طریق نرم افزار حال مشاوره دامپزشکی بگیرید تا دقیق تر راهنمایی شوید. دکتر یاسین باقری-جراح و دامپزشک حیوانات خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا