حیوانات خانگی کوچک

همه چیز درباره گوش همستر

گوش همستر از زیباترین گوش ها است. آنها وقتی از خواب بیدار می‌شود، همیشه در حال گوش دادن به چیزهایی اطراف هستند. ما باید همه چیز را در مورد شنوایی و مشکلات گوش همستر خود بدانیم. پس باید با اصول اولیه بیشتر آشنا شویم.

آیا همسترها شنوایی خوبی دارند؟

همسترها شنوایی بسیار خوبی دارند. شنوایی در واقع یکی از اصلی ترین راه هایی است که همسترها در زیستگاه خود حرکت و از شکارچیان دوری می کنند.همسترها برای «دیدن» محیط خود و برای گوش دادن به شکارچیان بالقوه یا سایر صداهای خطرناک به شنیدن تکیه می کنند. همانطور که گفته شد، یک همستر به اندازه حرکات ناگهانی به صداهای اطراف خود  واکنش نشان نمی دهد. یک حرکت ناگهانی همستر را می ترساند.، در حالی که صدای ناگهانی مورد بررسی و یادگیری قرار می گیرد.

در طبیعت، همسترها تقریباً توسط هر موجودی ممکن است شکار شوند. به این ترتیب، آنها باید مهارت های بقای بسیار خوبی را توسعه می دادند. همسترها بیشتر روز را می خوابند، زمانی که بیشتر شکارچیانشان بیرون بوده و شکار می کنند. وقتی غروب فرا می‌رسد، هامی‌ها از خواب بیدار می‌شوند و گوش‌هایشان را بالا می‌برند. گوش دادن به پنجه های یک روباه،  جغد در حال حرکت، مار در حال لغزش، و هر چیزی که می تواند خطرناک باشد.

همستر اگر چیزی غیر عادی نشنود، بیرون می آید. هنگامی که از تونل ها و گودال ها خارج شد، شروع به جستجوی غذا می کند و بسیاری از قلمرو او را پوشش می دهد. او هرچند دقیقه یکبار می ایستد تا اطراف را  چک کرده، و مطمئن شود چیزی او را تعقیب نمی کند، یا بوی منبع غذایی دیگری را حس کند.

شنوایی اولین خط دفاعی همستر است، زیرا او قبل از اینکه بوی شکارچی را حس کند می تواند بشنود. حتی یک گربه بسیار ساکت و یواشکی نمی تواند یک همستر را به راحتی گول بزند. این ویژگی به همستر حیوان خانگی نیز منتقل شده است. او در مورد صداها بسیار کنجکاو بوده و غریزه گوش دادن به هر چیز عجیب و غریب را خواهد داشت.

گوش های همستر می توانند با افزایش سن تغییر رنگ دهند.

گوش همستر || همه چیز درباره گوش همستر || دام و پت

یک همستر خانگی هنوز هم بسیار شبیه یک همستر وحشی است. جدای از تنوع در رنگ ها، همسترهای خانگی تا حد زیادی همان شخصیت هایی را دارند که همسترهای وحشی داشتند.

با افزایش سن، همسترها به همه صداها و بوهای خانه عادت می کنند. این باعث می‌شود آنها راحت‌تر با محیط اطراف خود سازگار شوند، اما این بستگی به شخصیت همستر دارد که چقدر زود وحشت‌زدگی و استرس ناشی از اطراف را متوقف می‌کند.

بسته به نوع همستری که دارید، احتمال دارد رنگ گوش هامی کمی تغییر کند.اگر یک همستر سوری دارید، بدانید که ممکن است با تبدیل شدن همستر به بزرگسال، گوش‌ها خاکستری تیره شوند.

بنابراین احتمال دارد سوری نیز در صورت داشتن این ژن، گوش‌های خاکستری یا رنگ تیره‌تری روی خزش ایجاد کند. این می تواند برای همه نژادهای همستر اعمال شود، زیرا آنها فقط در حدود 3 ماهگی بالغ می شوند. این جایی است که آنها به اصطلاح به “شکل نهایی” خود می رسند و خیلی تغییر نخواهند کرد. تنها زمانی که آنها پیر شوند، تغییرات دیگری ایجاد می شود. همسترها عمر زیادی ندارند ، می توانند حداکثر به 3 عمر کنند، همانطور که ما انسان ها به 100 سال می رسیم.

چگونه از شر کک در همستر خلاص شویم؟

گوش های همستر تا می خورد!

گوش ها بخش مهمی از زبان بدن همستر  هستند. دانستن آنچه گوش های همستر می گوید به همان اندازه مهم است که بدانید گوش های سگ چه می گویند. برای مثال آنها می‌توانند گوش‌های خود را در چندین موقعیت جمع کنند. اگر تازه از خواب بیدار شده، گوش‌هایش جمع می‌شود و متوجه می‌شوید که به آرامی حرکت می‌کند، چشم‌ها نیمه باز، خز کمی ژولیده است. هیچ کس در صبح عالی به نظر نمی رسد.

شاید گوش‌های جمع‌شده همستر به معنای ترس باشد، زمانی که او از شما یا همستر دیگری دوری می‌کند و خود را بسیار کوچک جلوه می‌دهد (در خودش حلقه می‌زند).این ترس بسته به نوع همستر می تواند خطرناک باشد. برخی از همسترها فرار و برخی دعوا می کنند. اگر صدای عجیب و غریبی وجود داشته باشد، او به آن گوش می دهد. وقتی متمرکز باشد می تواند شدیدترین چهره را به دست آورد.

به طور کلی گوش های همستر بالا، اما آرام است. آنها به اندازه گوش سگ یا گربه حرکت نمی کنند، اما همچنان بسیار متحرک هستند و می توانند صداهای زیادی را دریافت کنند.

همسترها می توانند به چندین مشکل گوش مبتلا شوند.

گوش همستر || همه چیز درباره گوش همستر || دام و پت

از آنجایی که شنوایی بخش مهمی از دفاع همستر است، گوش های او معمولا تمیز هستند. هامی یک حیوان بسیار تمیز است، و در واقع، او می تواند گوش های خود را به خوبی تمیز تا بتواند از آنها به درستی استفاده کند. اما گاهی اوقات، عفونت، یا یک انگل، یا حتی یک آسیب رخ می دهد. مطمئن شوید که همستر بیمار را، از سایر همسترها جدا کرده اید، زیرا اکثر این شرایط مسری هستند.در هر صورت، گاهی اوقات باید به دوست کوچک خود کمک کنید.

عفونت گوش

عفونت گوش می تواند به طرق مختلف ایجاد شود، حتی اگر قفس تمیز باشد. گوش عفونی همستر احتمالاً قرمز، متورم و در لمس داغ شده و احتمال دارد خراشیده باشد. او ممکن است سرش را به پهلو ببرد یا کج شود و در واقع مقداری ترشح ببینید. اگر فکر می کنید اینطور است، نترسید. عفونت گوش خطرناک اما قابل درمان است. با این حال لازم است به دامپزشک مراجعه کنید. دامپزشک یک دور آنتی بیوتیک برای همستر  تجویز می کند.

تومور گوش

تومورهای گوش می توانند در همسترهای مسن رشد کنند و ممکن است به جراحی نیاز داشته باشند. تومورها معمولاً خیلی سریع رشد می کنند. اگر فکر می کنید همستر رشد مشکوکی دارد، تا 48 ساعت آینده آن را زیر نظر داشته باشید. هر چند ساعت یکبار از آن عکس بگیرید تا رشد را مقایسه کنید.

تومورها می توانند هم در زیر و هم روی پوست باشند، بنابراین احتمال دارد مجبور شوید hammy را بردارید و او را لمس کنید. حتی دیده شده در مواردی دامپزشکان تومورها در همستر ها را برداشته و زنده مانده اند، اما این چیزی نیست که برای همه رخ دهد.

چگونه کرم حلقوی در همستر را درمان کنیم؟

کنه های گوش

گوش همستر || همه چیز درباره گوش همستر || دام و پت

تشخیص این موضوع در مورد همسترهای سیاه یا آنهایی که گوش های بسیار تیره دارند دشوار است. آنها مانند نقاط سیاه ریز بوده که در داخل و اطراف گوش همستر حرکت می کنند. همستر احتمالاً با عصبانیت خودش را می‌خراشد. کنه‌ها می‌توانند تا صورت و پنجه‌های همستر، حتی برخی از قسمت‌های خز او انتشار پیدا کنند. همستر را فوراً نزد دامپزشک بیاورید تا او بتواند درمان مناسب را انجام بدهد. درمان می تواند چند هفته طول بکشد، اما همستر خوب خواهد بود.

موم گوش و یا ترشحات

جرم بیش از حد گوش می تواند به دلیل عفونت احتمالی ایجاد یا منجر به عفونت شود. همسترها معمولاً موم گوش زیادی ندارند، بنابراین اگر به طور ناگهانی تجمع پیدا کرد، باید بررسی شود. ترشح از گوش نیز می تواند نشانه عفونت باشد، عفونتی که در واقع پاره شده این موردی است که باید همستر خود را برای درمان نزد دامپزشک ببرید.

بنابراین با دامپزشک خود مشورت کنید تا احتمالاً برای همستر خود درمانی داشته باشید. یکی دیگر از دلایل ریزش خز، اما نه لزوماً در اطراف گوش، می تواند کرم حلقوی باشد. یک عفونت قارچی که باعث ایجاد لکه های طاسی به همستر، همراه با خارش پوست خشک می شود. این نیز توسط دامپزشک قابل درمان است.

علت برآمدگی چشم در همستر چیست؟

منبع
https://firsthamster.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا