گربه ها

هشت نژاد گربه های چشم آبی

هشت نژاد گربه های چشم آبی

گربه های چشم آبی بالغ زیاد نیستند. این رویداد امری ژنتیکی است.بچه گربه ها با چشم های آبی متولد می شوند. آنها می توانند به همین شکل باقی بمانند اما به طور معمول، با بالغ شدن و تولید رنگدانه ملانین، رنگ چشم شروع به تغییر می کند. گربه های چشم آبی زیاد نیستند. این رویداد امری ژنتیکی است. تولید رنگدانه در عنبیه آنها اتفاق نمی افتد و هنگامی که نور از سطح گرد چشم آنها منعکس می شود، رنگ آنها آبی به نظر می رسد. هرچه سطح انکاس  گربه در چشمان خود بیشتر باشد، میزان تیرگی رنگ آبی بیشتر می شود. ژن های مربوط به طیف رنگی چشم  باعث چشم آبی درآن ها می شوند. گربه های پونت کال، که دارای بدنی روشن تر و اندام های تیره تری هستند، همیشه چشمان آبی دارند. گربه هایی که غالبا از لحاظ  ژنتیکی سفید هستند، گاهی اوقات، نه همیشه، می توانند چشم های آبی داشته باشند. گربه های سفید از نظر ژنتیکی بیشتر مستعد ناشنوایی هستند. در زیر هشت نژاد زیبا گربه چشم آبی آورده ایم. بعضی از این نژادها فقط چشمهای آبی دارند. امابرخی دیگر، رنگ آبی فقط یکی از رنگ چشم ها ممکن است.

در مورد شایع ترین بیماری دهان در گربه ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

گربه بالی

گربه بالی، یک نژاد گربه کالرپوینت و مدرن است که همیشه چشمهای آبی سیری دارد.خز بلند این گربه سانان زیبا در نتیجه یک جهش ژنتیکی خود به خود در گربه های سیامی ایجادشده است. این گربه ها با اندازه متوسط، ​​فقط چهره زیبایی ندارند بلکه معروف به باهوش، کنجکاو، بازیگوش و دوست داشتنی بودن هستند. این گربه ها  می تواند خانواده ای بزرگی از حیوانات باشند . اگرچه چیزی به عنوان نژاد گربه های آزیرایمن واقعاً وجود ندارد، زیرا آنها موهای زیرپوستی ندارند و خیلی کم پوست می اندازند، ممکن است بالیایی واکنش های آلرژیک را به روشی که برخی گربه ها ایجاد می کنند، نداشته باشند. این گربه ها،  برای تنها ماندن اغلب مناسب نیستند. آنها عاشق معاشرت هستند و اگر به اندازه کافی مورد توجه قرار نگیرند، شما به راحتی  این موضوع را در آن ها متوجه می شوید.

بررسی کلی نژاد
 • وزن: 6 تا 11 پوند
 • طول: به طور معمول 18 اینچ
 • مشخصات فیزیکی: بدن لاغر با دم بلند و گوشهای نوک تیز، خزبلند و ابریشمی و به رنگ سفید کرمی است. رنگ  تیره در اطراف صورت ، گوش ها ، دم و پنجه ها مشاهده می شود.

در مورد مشکلات بینایی گربه ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

گربه بیریمن

گربه بیرمن، نژاد پوینت کالر و جذاب دیگری با چشمان آبی است. این گربه مو بلند، در شش رنگ مختلف وجود دارد اما همیشه روی پنجه هایشان چیزی مانند دستکش سفید وجود دارد. تاریخچه دقیق نژادها ناشناخته است، اما تصور می شود که آنها پس از پرورش گربه های سیامی   وارد شده از بورما ایجاد شده اند. تعجب آور نیست که گربه  بیرمن، یک نژاد فوق العاده محبوب است. آنها جذاب، بازیگوش و دوست داشتنی هستند. گرچه آن ها هنوز به عنوان  یک نژاد پرسر وصدا هستند، اما  صدای میو  میو آنها کاملاً به اندازه اقوام بالی و سیامی بلند نیست.

بررسی کلی نژاد
 • وزن: 10 تا 12 پوند
 • طول: 15 تا 18 اینچ

مشخصات فیزیکی: گربه ای تنومند، با اندازه متوسط ​​تا بزرگ با موهای بلند و ابریشمی .خز می تواند  آبی ، شکلاتی، قرمز، کرم  و یا مخلوطی از زرد،مشکی و قهواه ای باشد.

 گربه هیمالیایی

گربه های هیمالیای پوینت کالر، ازتلاقی گربه های سیامی و ایرانی ایجاد شده است. همه تشکلات ها، این نژاد را جدا از نژاد ایرانی نمی دانند. چشمان آنها همیشه آبی روشن است وخز آنها که در رنگ های مختلفی وجود دارد، بلند و متراکم است. گربه های هیمالیایی،  معمولاً بسیار مهربان  و بازیگوش هستند. اگر به آنها غنی سازی و توجه کافی  نشود ، آنها می توانند شیطنت  کنند. این نژاد همچنین از نظافت بالایی برخوردار است.  اگرخز دولایه و ضخیم آن ها  را خر روز شانه نکنید، می تواند نامرتب و معذب کننده شود.

بررسی کلی این نژاد
 • وزن: 7 تا 12 پوند
 • طول: حدود 18 اینچ
 • مشخصات فیزیکی: اندازه متوسط ​​تا بزرگ با قفسه سینه پهن ، شکم گرد و ساختاری عضلانی. اغلب می توانند بزرگتر از آنچه واقعاً هستند به نظر برسند. خز ها به رنگ های کرم، خاکستری، آبی و شکلاتی هستند.

در مورد چگونه از یک گربه نژاد ایرانی مراقبت کنیم؟ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اوجوس آزول

(TICA) انجمن بین المللی گربه،  این نژاد گربه مدرن و فوق العاده نادر  را در سال 1991 به  ثبت رسانده است، اما تعداد آنها بسیار کم است و استاندارد نژادی هنوز در حال توسعه است. ما مجبور شدیم آنها را در این لیست قرار دهیم زیرا  آنها با وجود اینکه به رنگ سفید خا دار یا ثابت نیستند ،چشمانشان همیشه  آبی تیره ای دارند. ریشه این نژاد به سال 1984 برمی گردد، زمانی که  یک گربه چند رنگی کوچ نشین وحشی در نیومکزیکو توله ای با چشمان آبی تیره مانند خودش  به دنیا آورد. آنها به زایش توله هایی با انواع مختلف ادامه داده اند و شاید دارای تیره ترین ترین چشم های آبی در نژاد گربه ها باشند. نام اوجوس آزول ترجمه اسپانیایی “آبی چشمها” است.

 • بررسی کلی نژاد
 • طول: استاندارد نژاد هنوز در مرحله توسعه است.
 • وزن: همانطور که در بالا ذکر شد.

مشخصات فیزیکی: به طور کلی با خز کوتاه و در رنگ های بسیار متنوع، به جز سفید.  اگرچه گونه های سفید هم قابل قبول هستند.

 گربه ایرانی یا پرشین

گربه های ایرانی با خزهای نرم و ابریشمی، چهره های  مبهوت، متمایز و شخصیت های دوست داشتنی یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین نژادها در جهان هستند.  گربه های ایرانی سفید رنگ می توانند چشمهای آبی داشته باشند. متأسفانه، این ترکیب ژنتیکی گاهی اوقات می تواند با ناشنوایی نیز همراه باشد. این نژاد به  کم نیاز، آرام و دوست داشتنی بودن معروف هستند.  چیزی برای آن ها غالباً بهتر از این که به طور محبت آمیز در بغل صاحب خود باشند، نیست. این نژاد به دلیل هوششان  مشهور نیستد و به همین دلیل مانند نژادهای  پوینت کالر  موجود در این لیست تربیت نمی شوند. شما همچنین باید برای یک برنامه  نظافتی دقیق  آماده باشید.

بررسی کلی نژاد
 • وزن: 7 تا 12 پوند
 • طول: 14 تا 18 اینچ
 • مشخصات فیزیکی: تنومند، سایز متوسط ​​ با چهره ای “مبهوت” و چشمانی گرد ودرخشان. خز هایی بلند و ابریشمی که به طور یک دست، دو رنگ ، را ه را ه، نقش دار و سایر رنگ ها هستند.

راگدول

 

آنها ممکن است یکی از بزرگترین نژادها باشند اما شما به طور کلی گربه ای آرامتر از راگدول نخواهید یافت. نام آنها حتی به این واقعیت مربوط می شود که وقتی آنها را بلند می کنید، اغلب مانند یک عروسک پارچه ای بی رمق از لذت زیاد سست می شوند! نمی توانید جذب این گربه های با شخصیت و چشمهای بزرگ و آبی آنها نشوید. طبیعت مهربان و هوشمند آنها اغلب با سگ مقایسه می شود. انجام ترفندهایی برای ارتباط با راگدول ها رایج است. همراهی زیاد در طول روز و غنی سازی زیاد در خانه برای جلوگیری از خسته شدن این گربه های پرانرژی و اجتماعی مهم است.

بررسی کلی  نژاد
 • قد: 9 تا 11 اینچ
 • وزن: 8 تا 20 پوند
 • مشخصات فیزیکی: خز بزرگ، نیمه بلند و چشمان آبی. رنگ می تواند متفاوت باشد.

سیامی

چندین دهه است که گربه های سیامی محبوب و فورا قابل شناسایی، در سراسر جهان، عاشق گربه سانانی دارند. آیا چشمهای جذاب آبی، بادامی، پونت کالرینگ، هیکل زیبا و طبیعت اجتماعی  این گربه ها حیرت انگیز نیست؟ به سببب عشق وعلاقه  زیاد به آنها میزر گفته می شود، آن ها  فوق العاده با هوش و بسیار کنجکاو هستند. ساعتها تنها گذاشتن این نژاد و بدون  هیچ تحریکی  بیشترمی تواند منجر به افسردگی و تخریب روحی آنها شود. گربه های سیامی، با مورد توجه زیاد  قرار گرفتن، رشد می کنند و آنها از اینکه به شما بگویند چه وقت آغوش بیشترینیاز دارند  خجالتی نمی کشند. آنها با  ایجاد طیف گسترده ای از صداها و صدای میو میو بلند، دوست ندارند که نادیده گرفته شوند.

بررسی اجمالی نژاد
 • ارتفاع: 8 تا 10 اینچ
 • وزن: 8 تا 10 پوند
 • مشخصات فیزیکی: بدنی صاف، چشمهای آبی بادامی، گوشهای بزرگ و سر سه گوش

گربه کفش برفی

گربه های کفش برفی، از ترکیب گربه های سیامی با گربه های موی کوتاه آمریکایی ایجاد شده اند. این نژاد پوینت کالر، همیشه چشمان آبی دارند. آنها نام خود را از پنجه های که مثل دست کش سفید شده اند؛ گرفته اند که به نظر می رسد در برف فرو رفته اند. جای تعجب نیست که گربه های کفش برفی صفات مشترک بسیاری را با هم خانواده سیامی خود دارند. این موجودات فضول، می خواهند با همه چیز همراه شوند و مورد توجه بودن را دوست دارند. این نژاد هوشمند، پر سر وصدا  هستند و به راحتی خسته می شوند، برای پیوستن به خانه ای که در آن هم زیست های فراوان و غنی سازی زیادی وجود داشته باشد، مناسب خواهند بود.

بررسی کلی نژاد
 • قد : 8 تا 10 اینچ
 • وزن: 7 تا 12 پوند
 • مشخصات فیزیکی: بدنی  روشن با نقاط “تیره” روی گوش، پاها و دمها. معمولاً قفسه سینه ، پنجه ها و قسمت هایی از صورت سفید ، با نقاط آبی هستند. طول خز کوتاه یا متوسط روبه ​​کوتاه است.

همانطور که استنباط کرده اید، اکثر نژادهای گربه چشم آبی  کالر پوینت هستند. بسیاری از این گربه ها از خانواده سیامی با چشمانی زیبا و آبی هستند. این گربه ها به طور معمول باهوش، مهربان و بازیگوش هستند. با این حال، آنها می توانند نسبتاً پر سر و صدا باشند و نیاز به توجه و غنی سازی زیادی دارند تا به رفتارهای مشکوک ناشی از استرس یا بی حوصلگی غلبه کنند.

منبع: https://www.thesprucepets.com/blue-eyed-cat-breeds-4843130

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا