چرا دام و پت

نحوه عکاسی از حیوانات خانگی

چگونه از حیوانات عکس بگیریم؟

چگونه از حیوانات عکس بگیریم؟ آموزش عکاسی از حیوانات خانگی برای تهیه عکس های جالب و به یاد ماندنی می تواند موثر باشد. برای یادگیری نحوه عکاسی از حیوانات خانگی این مقاله از دام و پت را بخوانید. با رعایت نکات برتر ما برای گرفتن عکس های عالی از سگ، گربه، اسب یا خرگوش، بهترین عکس را از  حیوان خانگی خود را بگیرید.

برنامه ریزی و آماده سازی

 برای آن برنامه ریزی کنید،  وقت بگذارید و چیزهای مختلف را امتحان کنید. برای عکس برداری خود برنامه ریزی کنید تا در مواقعی که حیوان خانگی شما می خواهد غذا بخورد یا بخوابد (مگر آنکه این همان چیزی باشد که شما می خواهید ازآن عکس بگیرید)، این کار انجام نگیرد.

اگر می خواهید حیوان خانگی خود را بیشتر مشغول کنید، قبل از آن کمی از زمان بازی را امتحان کنید . اگر تازه از خواب بعد از ظهر بیدار شده اند، انتظار نداشته باشید که آن ها سرحال و سرزنده باشند.

از قبل او را به صدای دوربین عادت دهید.

حتی تلفن ها صدای “شاتر” بدهند. نیازی نیست که دوربین را به سمت آنها بگیرید اما چند ضربه محکم و ناگهانی نزدیک آنها یزنید و ببینید که آنها چگونه به سر و صدا واکنش نشان می دهند، هر بار که دوربین سر و صدایی ایجاد می کند به آن ها خوراکی دهید بنابراین آنها صدا را با چیز مثبت مرتبط می کنند.

اگر از دوربین بزرگتری استفاده می کنید، به آنها فرصت دهید تا به اسباب شما نیز عادت کنند. لنزها شبیه چشم هستند، بنابراین ممکن است اولین بار ی  که یک دوربین دیجیتال تک لنزی با نور بازتابی (DSLR ) قدیمی و بزرگ با نوارهایی که به پایین آویزان شده و چشمک های موجود در بالای آن می بینند، وحشت  کنند.  مخصوصا اگر آن را از بالا نگه دارید و هنگام عکس گرفتن چهره شما پنهان باشد.

استفاده از دوربین را با یک دست تمرین کنید تا برای عکاسی عالی آماده باشید در اینصورت قادر خواهید بود از دست دیگر برای نگه داشتن یک اسباب بازی یا خوراکی برای جلب توجه حیوان خانگی خود استفاده کنید.

آماده باشید. اسباب بازی ها و غذاهای مورد علاقه آنها را به همراه داشته باشید. خوراکی های بزرگتر را به قطعات کوچک برش دهید. شاید لازم باشد تعداد کمی از آنها را استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه در حال تفریح  و خوشحال ​​هستند.

نحوه عکاسی از حیوان خانگی|دام وپت

مدت زمان عکاسی کوتاه باشد- در صورت طولانی نگه داشتن بسیاری از حیوانات خانگی حوصله آنها سر رفته و خسته  می شوند.

شما ممکن است فکر کنید که آنها جذاب وشاد  به نظر می رسند، اما هرگز آنها را در موقعیت ها و لباس ها یی  که  برای آن ها ناراضی ، ترسناک  یا ناراحت  کننده  هستند قرار ندهید. این در عکس نشان داده می شود و مهمتر اینکه برای حیوان خانگی شما استرس آور است.

 لیکس و آرام باشید، اگر همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود، ناامید نشوید اگر استرس دارید، آنها  متوجه این موضوع می شوند.

 دوربین خود را به صورت حیوان خانگی خود نچسبانید. اگرچه برای حیوان خانگی شما خوب است که به سمت  شما بیاید؛  پس سعی کنید یک  چیز جالب  به بالای دوربین خود بچسبانید تا جذاب تر شود

شخصیت

عکاسی عالی فقط خلق مجدد تصویر های بی نقص نیست – برخی از جالب ترین و جذاب ترین عکس ها آن هایی هستند  که لحظه ها را شکار می کنند  به عنوان مثال،  اگر شما یک حیوان خانگی  تنبل دارید  که آیا می توانید از  خمیازه بزرگ عکس بگیرید.

برای جلب توجه آنها صداهایی ایجاد کنید، البته  چیز ترسناکی نباشد!  سعی کنید صدای  بوسیدن،  تق تق کردن یا سوت زدن ایجاد کنید  تا این شکل ظاهری کج و معوج را ثبت کنید.

 زرنگ و آب زیر کار  باشید – اما ما نمی گوییم شما باید آن ها را به وحشت بیاندازید ! وقتی آن ها حضور شما را فراموش می کنند؛ هدف ثبت رفتار طبیعی حیوان خانگی  به جای تمرکز بر روی شما است. این رفتار ها می توانند

  • رویاپردازی ، یا تماشای چیزی با دقت باشند
  •  به چیزی که آنها را بی نظیر می کند ارزش قائل شوید.
  • سگ پیر؟  از آن  سگ های خاکستری و برجسته عکس بگیرید.

آویز بزرگ؟ خوراکی مورد علاقه آنها را به همراه داشته باشید و به آنها  اجازهدهید که بدانند شما آن را برای عکس گرفتن از آن ها و لیس زدن  زدن  به لبهایشان دارید.

بچه گربه لوچ ؟ از جلوی  از آن ها عکس بگیرید.

عاشق بازی کردن با سگ ؟ یک دوست را  بر روی  تخه سوار شوید و برای گرفتن  چند عکس اقدام به پارک بروید. شما عکس می گیرید.

خلاق باش

نحوه عکاسی از حیوان خانگی|دام وپت

سعی کنید از لگن عکس بگیرید یا به زمین نزدیک شوید – حتی می توانید از یک چوب سلفی برای گرفتن زوایای غیرمعمول استفاده کنید. اغلب اوقات ، صحنه های از دید حیوان خانگی جذاب ترین عکس ها  هستند

برخی  از وسایل را بیاورید – آیا توله سگ یا بچه گربه شما واقعاً ریز است؟ با داشتن چیزی در تصویر مانند یک  توپ فوتبال،  مقیاس را  مشخص تر کنید ، یا  یک دوست برای مدل دستی داشته باشد.

از قسمت های مجزا مثل  گوش ، سبیل های بلند یا لایه های نرم پنجه تافت شده نزدیک نمایی کنید

پس زمینه درست کنید – از قبل از مقداری پارچه روشن ، یا بالشتک های  رنگارنگ ، حتی یک سبد لباسشویی فراهم کنید . هر چیزی که رنگ ، جذابیت و بامزگی را اضافه کند

به یاد داشته باشید که حیوان خانگی خود را از قبل به هر وسیله ای عادت دهید ، از غذای مخصوص یا اسباب بازی برای ایجاد شرایط مثبت استفاده کنید

نکات فنی

برای نور پردازی طبیعی تر و راحت تر از پنجره پشت سرتان استفاده کنید.

اگر می توانید روی یک ویژگی خاص حیوان خانگی خود تمرکز کنید ، سعی کنید از آن ویژگی استفاده کنید. (دوربین های ‘مناسب’ شما را قادر به انجام این کار می کند ، اما بسیاری از تلفن های هوشمند دارای این ویژگی هستند که به شما امکان می دهد منطقه ای را برای برجسته سازی مشخص کنید.) و اگر شک دارید بر روی چشم ها  ی آن ها تمرکز کنید.

نور طبیعی بهتر است. فلش باعث قرمزی چشم می شود اما همچنین می تواند ناراحت کننده و یا حتی ترسناک باشد.

این روزها بسیاری از تلفن های هوشمند به شما امکان افزودن فیلتر را می دهند بنابراین ازآن ها استفاده کنید.

و در نهایت به حیوان خانگی خود پاداش  دهید تا مطمئن شوند که آنها در آینده مدل های مایل هستند.

منبع:

https://www.bluecross.org.uk/pet-advice/how-to-photograph-pets

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا