پرنده ها

مراقبت از مرغ عشق تازه متولد شده

مراقبت از مرغ عشق تازه متولد شده

مرغ عشق تازه متولد شده یک لحظه شادی فوق العاده است. تولد آنها یک لحظه شاد برای صاحبخانه و والدینش است. در این مقاله، ما نشانه هایی را که تخم مرغ عشق در حال باز شدن است، نحوه مراقبت از مرغ عشق تازه متولد شده و نحوه مراقبت از والدین را نیز بررسی خواهیم کرد.

علائم خارج شدن مرغ عشق از تخم

مرغ عشق پس از جفت گیری تعداد زیادی تخم می گذارد، اما همه آنها به جوجه ها تبدیل نمی شوند. به طور کلی، از هر ده، یک یا دو تخم تخم می گیرند. گاهی اوقات، هیچ یک از تخمها تخم نمی گیرند! گاهی اوقات ممکن است این اتفاق بیفتد که یک جوجه بعد از اینکه مرغ مرغ مادر حدود 40-50 تخم می گذارد، از تخم خارج شود.

 • متوجه رفتار تودرتو خواهید شد.
 • مرغ عشق نر، به ماده غذا می دهد.
 • پرنده ماده ممکن است تهاجمی تر شود.
 • پرنده ماده، تخم را جوجه کشی می کند.
 • تغییرات رنگ تخم مرغ را مشاهده خواهید کرد.

هر یک از این علائم به طور کامل در زیر شرح داده شده است.

تغییرات در رنگ تخم مرغ

مراقبت از مرغ عشق تازه متولد شده | دام و پت

رنگ سفید تخم مرغ ها از خاکستری روشن به خاکستری تیره تغییر می کند. این نشان می دهد که نوزاد در داخل تخمک در حال رشد است. تخم مرغ عشق، در پایان جوجه کشی تیره تر می شود.

جوجه کشی

اگر هر یک از تخمک های مرغ عشق مادر دارای نوزاد باشد، او بدون وقفه زیاد روی آنها می نشیند (جوجه کشی). او کرکی و کمی بزرگتر از حالت عادی خود ظاهر می شود. به این ترتیب، او گرمای لازم برای رشد جوجه را تأمین می کند.

رفتار تودرتو

مرغ عشق مادر هنگام نشستن روی تخم های خود کاغذهایی را که شما برای لانه سازی تهیه می کنید خرد می کند. این رفتار در طول دوره جوجه کشی (رفتار لانه سازی) به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. به این ترتیب او برای نوزادان آینده خود لانه می سازد، که نشانه دیگری از جوجه ریزی است.

پرخاشگری

مرغ عشق مادر تمایل به پرخاشگری دارد، به خصوص وقتی قفس او را لمس می کنیم. او نگران است که ممکن است سعی کنیم به تخمک های او آسیب برسانیم. او ممکن است سعی کند مرغ عشق نر را نیز گاز بگیرد. در این مرحله، تمام تلاش خود را بکنید تا به او فضا بدهید و کاری نکنید که او را ناراحت یا عصبانی کند. وقتی به قفس آنها نزدیک می شویم، مرغ عشق ممکن است محتاط باشد (وقتی جوجه آنها متولد می شود).

مرغ عشق مادر روی تخم هایش می نشیند و غذا نمی خورد. مرغ عشق نر هر چند ساعت یکبار به او غذا می دهد و این نشانه بارز تخم گذاری است. اولین علامت جوجه ریزی، فریاد آن است. هر از چند گاهی صداهای گریه کوچکی ایجاد می کند.

انواع مرغ عشق را بشناسید.

چگونه از  نوزاد مرغ عشق مراقبت کنیم؟

مراقبت از مرغ عشق تازه متولد شده | دام و پت

مرغ عشق بچه کوچک و ظریف است و به مراقبت زیادی احتیاج دارد. رعایت نکاتی که در زیر ذکر کردم بسیار مهم است تا از مرغ عشق شما به درستی مراقبت شود. مطمئن شوید که مرغ عشق بچه در جعبه لانه قرار داده شده است. برای حمایت باید بین دو تخم بدون شلنگ نگهداری شود. به این ترتیب اگر نوزاد دور خود بچرخد، در همان حالت باقی می ماند.

 غذای مورد نیاز نوزاد مرغ عشق را تامین کنید.

اطمینان حاصل کنید که نوزاد به درستی توسط مرغ عشق ماده تغذیه می شود. متوجه خواهید شد که او به نوزاد غذا می دهد. او غذا را در منقار خود آورده و به جوجه خود می دهد. حتماً آب شیرین، غذاهای سالم مانند ذرت، اسفناج، دانه ها، سیب، موز و پوست تخم مرغ خرد شده را برای هر دو مرغ عشق والدین تهیه کنید. در برخی موارد، این امکان وجود دارد که مرغ عشق ماده جوجه را به درستی تغذیه نکند. در چنین شرایطی، شما باید کودک را به آرامی در دستان او بگیرید و سعی کنید با شیر خشک مرغ عشق او را تغذیه کنید.

با استفاده از سرنگ می توانید جوجه را تغذیه کنید. ممکن است در ابتدا غذا را از شما رد کند، اما سعی کنید تا فرمول را بپذیرد. مطمئن شوید که فرمول نازک، بدون توده و کمی گرم است. با اطمینان از این که فرمول زیر دمای بدن است – از دماسنج می توانید استفاده کنید، از سوختن محصولات جلوگیری کنید.

نوزاد مرغ عشق را گرم نگه دارید.

گرما چیزی است که برای رشد جوجه ضروری است. در کنار غذای سالم، برای سالم ماندن نیز به گرما و خواب مناسب نیاز دارد. قفس مرغ عشق خود را حتی در تابستان بپوشانید. برای این کار می توانید از روکش بالش های سبک استفاده کنید. در زمستان ها، اطمینان حاصل کنید که پتوهای نوزاد را دور قفس قرار دهید تا جوجه و والدینش گرم بمانند. اگر منطقه شما دارای زمستان های شدید است، مطمئن شوید که قفس مرغ عشق خود را با پتوهای سنگین تر بپوشانید تا گرمای بیشتری ایجاد شود. گرما برای رشد جوجه مرغ عشق ضروری است. همچنین، گرم نگه داشتن حیوانات خانگی در زمستان بسیار مهم است.

قفس را تمیز نگه دارید.

 

قفس مرغ عشق شما باید روزانه با دانه ها و کاسه های آب نیز تمیز شود. در صورت لزوم باید غذای تازه ارائه شود و هیچ غذایی نباید بیش از دو ساعت در قفس نگهداری شود. می توان از حوله، کاغذ و مجله برای قرار دادن روی پایه قفس استفاده کرد. مرغ عشق زن علاوه بر کمک به گرم نگه داشتن قفس، نیاز به کاغذهایی برای خرد کردن و بازی دارد. هر زمان که احساس رطوبت کردید، چمن خشک داخل جعبه لانه را تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که چمن هرگز مرطوب نیست وگرنه ممکن است نوزاد بیمار شود. مرغ عشق نوزاد تازه متولد شده واقعاً کوچک است و به خواب زیادی احتیاج دارد. اطمینان حاصل کنید که جوجه در همه زمان ها خواب مناسب و آرام دارد.

چگونه مرغ عشق را اهلی و رام کنیم؟

نحوه مراقبت از مرغ عشق والدین

 • پایه قفس باید با کاغذ پوشانده شود.
 • کاسه های بذر و آب باید به درستی تمیز شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که آنها به خوبی تغذیه شده اند.
 • آب شیرین و غذاهای سالم باید همیشه در دسترس باشند.
 • حیوانات خانگی خود را برای بازی بیرون بگذارید و مطمئن شوید که آنها خوشحال هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که مرغ عشق شما حداقل 12 ساعت در خواب آرام و بدون وقفه است.

 پرورش مرغ عشق تازه متولد شده کار دشواری است، اما با مراقبت و توجه مناسب، آنها می توانند به حیوانات خانگی دوست داشتنی و سالم تبدیل شوند.

سوال ها و جواب ها در پرورش مرغ عشق

سوال: مرغ عشق من از نوزادانش مراقبت نمی کند تا آنها بمیرند. این سومین است. آیا می توانم نوزاد تازه متولد شده را بیرون آورده و به او غذا بدهم؟ آیا به قفس نیاز دارد؟ شما قطعاً می توانید به نوزاد تازه متولد شده غذا بدهید. شما نیازی به قفس ندارید، می توانید جوجه را در یک بچه ماهی پر از چمن خشک قرار دهید. این به گرم نگه داشتن آن کمک می کند.

سوال: آیا می توانم به نوزادان مرغ عشق را با دست تغذیه کنم و دوباره در لانه بگذارم؟ آیا والدین به آنها غذا می دهند؟ آیا والدین آنها را رد می کنند؟ مطمئن شوید که به محض رسیدن مرغ عشق به حداقل دو هفته به آن غذا می دهید. پس راحت تر می توان آنها را نگه داشت و کنترل کرد.

سوال: مرغ عشق من به بچه های تازه متولد شده اش غذا نمی دهد. آیا خوب است که آنها را با مرغ عشق دیگرم و نوزادانش در جعبه لانه بگذارم؟ مطمئن نیستیم که مرغ عشق دیگر جوجه های تازه متولد شده را می پذیرد یا خیر. سعی کنید آنها را نزدیک او قرار دهید. اگر او به آنها غذا نمی دهد، باید خودتان به آنها غذا بدهید.

سوال: چرا مرغ عشق مادر مجرد من به جوجه یک ماهه اش حمله می کند؟ مرغ عشق ماده ممکن است ناامید شود. اگر احساس می کنید مادر به او آسیب می رساند، جوجه را جدا کنید. در صورت امکان، برای او یک همسر تهیه کنید.

پرتکرارترین سوال ها در پرورش مرغ عشق

مراقبت از مرغ عشق تازه متولد شده | دام و پت

سوال: مرغ عشق تازه متولد شده من از لانه افتاده و 2 پای او ضعیف است و راه نمی رود. مادرش غذا نمی دهد و او و او غذا نمی خورند. باید چکار کنم؟ لطفاً خودتان به جوجه دست بزنید. مقداری شیرخشک بچه مرغ عشق بخرید، مقداری از آن را با آب ولرم مخلوط کرده و در یک سرنگ کوچک پر کنید. لطفاً حداقل 4 بار در روز به پرنده غذا دهید.

سوال: دو نوزاد مرغ عشق من از لانه افتادند. من آنها را با استفاده از پوسته نارگیل در لانه گذاشتم. پرنده مادر روز بعد آنها را می کشد، علت چیست؟ در مواقعی اتفاق میفتد که مرغ عشق ماده پرخاشگر می شود. حتی مرغ عشق را نادیده می گیرد و به آسیب می رساند. لطفاً دفعه بعد که جوجه ها از تخم بیرون می آیند. جوجه ها را جدا کرده و خودتان به آنها غذا بدهید.

سوال: بچه های مرغ عشقم توسط مادرشان مورد اصابت قرار می گیرند. نوزادان خونریزی می کنند. باید چکار کنم؟ این یک مسئله جدی است. بلافاصله جوجه ها را از مرغ عشق مادر جدا کنید. پودر زردچوبه را روی زخم ها بمالید و به جوجه ها استراحت کافی بدهید. اگر سن آنها کمتر از 1.5 ماه است به آنها غذا بدهید.

سوال: آیا لازم است قفس مرغ عشق خود را در طول روز بپوشانید؟ اگر پرندگان شما نور مصنوعی یا نور خورشید را دوست دارد می توانید قفس را نپوشانید. آنها به هوا احتیاج دارند. اگر می خواهید قفس را بپوشانید از پارچه نازک استفاده کنید.

ویژگی های فنچ جاوا را بشناسید.

منبع
 https://pethelpful.com/birds/Caring-For-Newborn-Lovebirds

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر ،مرغ عشق ما یدونه تخم گذاشته تازه امروز متوجهش شدم اینکه میگن نوزاد مرغ عشق از لونه میوفته درسته برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهادتون چیه؟

  1. سلام فقط باید مراقب باشین و از لانه مناسب استفاده کنید میتونین کف قفس را با کارتن تمیز بپوشونید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا