آبزیان

ماهی بتا چه می خورد؟

ماهی بتا چه می خورد؟

اگر کنجکاو هستید که بدانید ماهی بتا چه می خورد؟ یا نحوه تغذیه و غذا دادن به ماهی بتا چگونه است؟ به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه مقاله را تا انتها بخوانید. ماهی بتا گوشتخوار است و به غذاهای غنی از پروتئین نیاز دارد. این بدان معناست که سخت‌پوستان کوچک، لارو حشرات، کرم‌ها و حتی ماهی‌های کوچک را می‌خورند. در آکواریوم خانگی، ماهی بتا می تواند غذاهای متنوعی مانند:

 • دافنی
 • بتا فلکس
 • لارو پشه
 • میگو میسیس
 • گلوله های بتا
 • کرم های خونی
 • میگوی آب شور
 • کرم های Tubifex

صاحبان جدید بتا باید از یک پلت با کیفیت که مخصوصاً برای ماهی بتا فرموله شده و از غذاهای خاص به عنوان درمان و مکمل استفاده کنند. ماهی داران باتجربه شاید بخواهند غذاهای غنی تری را بیشتر در رژیم غذایی بتا خود بگنجانند. بسیاری از غذاهای ویژه ماهی به شکل های منجمد و زنده موجود هستند.

ماهی بتا تغذیه کننده های فرصت طلبی هستند که می توانند دسته ای از چیزهایی را بخورند که شاید هرگز انتظار نداشته باشید.  به این معنی که تغذیه و مراقبت از این ماهی ها به طور کلی آسان است وبه ایده‌های عجیبی در مورد اینکه چه چیزی برای تغذیه یک بتا مناسب است، منجر می‌شود.

علائم نزدیک بودن مرگ در ماهی بتا چیست؟

نحوه تغذیه ماهی بتا

ماهی بتا غذا را از سطح آب می گیرد و از طریق ستون آب می افتد، بنابراین تغذیه آنها بسیار آسان است. آنها همچنین غذای خود را از لای شن و تزئینات شکار می کنند. دانستن این موضوع به چند دلیل مهم است.

 • شاید بتا در حالی که توجه ندارید غذای نخورده را پیدا کند. پس زمانی که مرحله تغذیه بعدی فرا می رسد، او به غذا بی علاقه است.
 • غذای نخورده پوسیده می شود و آب مخزن را کثیف می کند. تغذیه بیش از حد می تواند منجر به بیماری و مرگ زودرس برای بتا شود.

شما می توانید هر دوی این مشکلات را با حذف غذای نخورده پس از تغذیه محدود یا از بین ببرید.

انواع غذای بتا

نگهبانان جدید بتا باید رژیم غذایی ماهی خود را حول یک پلت با کیفیت قرار دهند. احتمال دارد بخواهند برندها و انواع گوناگون را در روزهای مختلف هفته تغییر دهند.  نه تنها به این معنی است که پایه های خود را از نظر تغذیه پوشش خواهند داد، بلکه غذا را برای بتاها کمی جالب تر می کند.

استفاده از غذاهای آماده تجاری دارای مزایا و معایبی است. از یک طرف احتمال بروز مشکلات گوارشی وجود دارد، به خصوص اگر بیش از حد غذا دهید. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که گلوله‌ها مخصوصاً برای بتا ساخته شده‌اند و غذاهای منجمد شده انتخابی از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

برخی از گلوله ها آب را جذب کرده و منبسط می شوند. هنگامی که شروع به کار با مارک جدید پلت می کنید، قبل از دادن آن به ماهی،  آن را در آب خیس کنید.

غذاهای زنده و منجمد ارزش غذایی بیشتری دارند، به همین دلیل است که مورد علاقه ماهیگیران با تجربه است. با این حال، مبتدیان شاید با تغذیه بیش از حد از غذاهای غنی ،بیشتر ضرر را تجربه کنند  تا مفید باشد.

کرم های خونی یخ زده غذاهای عالی و بسیار غنی هستند. اگر تازه کار هستید، پیشنهاد می کنم قبل از غذا دادن به ماهی کمی تجربه داشته باشید.

توجه: همیشه غذاهای منجمد را قبل از تغذیه ذوب کنید. هرگز آنها را مستقیم در مخزن ماهی نیندازید!

چقدر باید به ماهی بتا غذا بدهم؟

ماهی بتا چه می خورد؟ | دام و پت

شکم یک ماهی بتا به اندازه چشم او است، بنابراین هنگام ریختن غذا در مخزن این را در نظر بگیرید. این به معنای حدود سه گلوله یا مقدار غذایی است که او می تواند در حدود دو دقیقه بخورد.

احتمال دارد کمی طول بکشد تا بتوانید این میزان را با انواع مختلف غذا تخمین بزنید. در نهایت، یاد خواهید گرفت که میزان غذای بتای خود را اندازه بگیرید تا به او مقدار زیادی غذا داده نشود.

به نوع غذایی که می خورد نیز توجه کنید. اگر غذاهایی را پیشنهاد می کنید که مصرف آنها بیشتر طول می کشد، یا اگر بتا دیر خور است، کمی بیشتر به او فرصت دهید.

 نکات برتر ماهی بتا کدامند؟

هر چند وقت یکبار باید به آنها غذا بدهم؟

بسیاری از حافظان بتا دوست دارند دو بار در روز به ماهی های خود غذا بدهند. این خوب است، تا زمانی که بتوانید قسمت ها را تحت کنترل داشته باشید و از تغذیه بیش از حد اجتناب کنید. من ترجیح می‌دهم یک بار در روز به بتاها غذا بدهم، زیرا احساس می‌کنم آسیب احتمالی ناشی از تغذیه بیش از حد بیشتر از نگرانی‌های مربوط به تغذیه کم است.

چرا بتا من غذا نمی خورد؟

تغذیه بیش از حد باعث عدم علاقه به غذا می شود.یا شاید به این دلیل باشد که آنها به غذای خاصی که ارائه می دهید علاقه مند نیستند. می توانید نوع یا برند دیگری از غذا را امتحان کنید.

در بدترین سناریو، بتا شاید بیمار باشد. به دنبال علائم بیماری باشید، به خصوص شکم پف کرده که می تواند نشان دهنده یبوست باشد. متأسفانه، این اتفاق برای بتای بیش از حد تغذیه شده زیاد رخ می دهد.

چرا بتاها غذا را تف می کنند؟

ماهی بتا چه می خورد؟ | دام و پت

این یک رفتار بسیار رایج است، اگرچه می تواند برای صاحبان جدید بتا هشدار دهنده باشد. ماهی بتا احتمال دارد این کار را برای نرم شدن و شکستن غذای خود انجام دهد. می توانید سعی کنید غذا را به قطعات کوچکتر بشکنید یا  غذاهای مختلف بدهید تا ببینید آیا نتیجه متفاوتی خواهید گرفت.

این رفتار معمولاً به خودی خود دلیلی برای نگرانی نیست. اما، مثل همیشه، مراقب علائم کلی بیماری در بتا باشید.

چرا ماهی های بتا با هم می جنگند؟

ماهی بتا چه مدت می تواند بدون غذا زنده بماند؟

بتاها می تواند برای مدت طولانی بدون غذا خوردن تا دو هفته -بماند. این بدان معناست که شما باید راهی برای تغذیه ماهی در حالی که در تعطیلات هستید پیدا کنید!

هر یک یا دو هفته یک روز ناشتا را در برنامه غذایی وی قرار دهید. این هم  به مخزن کمک می کند تمیز باشد و به ماهی کمک می کند تا سالم بماند.

تغذیه بیش از حد ماهی بتا چه عوارضی دارد؟

تغذیه بیش از حد یکی از بزرگترین تهدیدات برای سلامت ماهی بتا است. یادگیری اجتناب از این مشکل یکی از مهمترین کارهایی است که یک نگهدارنده جدید بتا می تواند انجام دهد.

غذای ماهی نخورده، فاسد شده و آب را کثیف می کند. اگر بیش از حد غذا می دهید، ضایعات ماهی زیادی در مخزن خود خواهید داشت. کیفیت آب آسیب می بیند و به طور بالقوه منجر به بیماری برای ماهی می شود.

برخی از مواردی که می توانید برای پیشگیری از مشکلات احتمالی امتحان کنید عبارتند از:

 • تغذیه فقط یک بار در روز.
 • فقط به اندازه مناسب ماهی خود را در عرض دو دقیقه عرضه کنید.
 • مرتباً شن را جاروبرقی بکشید تا مواد غذایی نخورده و ضایعات را از بین ببرید .

آیا ماهی بتا می تواند غذای انسان را بخورد؟

ماهی بتا چه می خورد؟ | دام و پت

ماهی بتا عاشق میگو است.  بدیهی است که ماهی بتا می تواند غذاهای زیادی را که انسان ها می خورند، استفاده کند.

در اینجا خلاصه ای از برخی از غذاهای انسانی است که برای تغذیه ماهی بتا هستند:

نان

بتا می تواند محصولات نان را بخورد اگر آنها را به ماهی ارائه دهید، اما برای آنها خوب نیست. به یاد داشته باشید: ماهی بتا گوشتخوار هستند !

گوشت

اگر چه ماهی گوشتخوار است و می توانند گوشت گاو و مرغ بخورند اما باید از دادن به آنها اجتناب کنید. هیچ دلیلی برای آن وجود ندارد وقتی گزینه های بسیار دیگری برای ماهی بتا وجود دارد. احتمال آسیب بیشتر از فواید آن است.

میوه

میوه هم یکی دیگر از گزینه های مضر برای ماهی است و می تواند پارامترهای آب را مختل کند. دلیلی برای تغذیه میوه بتا وجود ندارد.

سبزیجات

یک تکه سفید و پوست کنده نخود اغلب برای بتای پف کرده با مشکلات یبوست مفید است. همچنین می توانید سبزیجاتی مانند کاهو یا خیار را امتحان کنید. بتا شاید آنها را بخورد. این سبزیجات بهتر است برای هدف خاص و نه به عنوان یک رژیم غذایی معمولی باقی بمانند.

ماهی تن و سایر ماهی ها

بتاها مقدار کمی ماهی می خورند، اما باز هم از آن اجتناب کنید. خطرات بیشتر از فواید آن است. بهتر است از غذاهای ساخته شده برای بتا استفاده کنید.

آیا ماهی های بتا گیاه می خورند یا ریشه گیاه؟

ماهی بتا گیاهان یا ریشه آنها را نمی خورد! درک این موضوع برای نگهبانان جدید بتا احتمال دارد به دلیل محبوبیت گلدان هایی که با ماهی بتا همراه آنها فروخته می شود، سخت باشد. گفته می شود، هرگز نیازی به تغذیه بتا یا تعویض آب ندارید.

این یک راه وحشتناک برای حفظ بتا است. ماهی های بتا عاشق گیاهان در مخزن خود هستند، اما نه برای خوردن. آنها به غذاهای گوشتی نیاز دارند. بتا شاید از روی ناامیدی ریشه گیاه را بخورد، اما گیاهان منبع غذایی خوبی برای آنها نیستند.

ماهی های بتا عاشق گیاهان در تانک خود هستند، اما آنها را نمی خورند!

۱۰ نشانه استرس در ماهی های گرمسیری چیست؟

آیا ماهی بتا می تواند مورچه ها، مگس ها و سایر حشرات را بخورد؟

بسیاری از صاحبان بتا حشرات کوچک و زنده را به ماهی های خود تغذیه می کنند. ماهی بتا حشرات را در طبیعت می خورند. اگر یک مورچه یا مگس در مخزن بتا قرار بگیرد و او آن را بخورد، احتمالاً جای نگرانی نیست.

یکی از دلایلی که هشدار می دهد حشرات صید شده وحشی را به ماهی های خود ندهید، همان دلیلی است که به مردم توصیه می کنم در مورد افزودن اشیایی که در طبیعت می یابند به مخازن خود مراقب باشند: شما هرگز نمی دانید که چه نوع آفت کش ها یا سایر مواد شیمیایی برای این حشره استفاده شده است.

آیا آنها می توانند غذای معمولی ماهی بخورند؟

ماهی بتا چه می خورد؟ | دام و پت

بتاها می توانند غذای معمولی ماهی استوایی بخورند و خواهند خورد. در کوتاه مدت به آنها آسیب نمی رساند، اما برای آنها ایده آل نیست.

بیشتر غذاهای ماهی حاوی پروتئین کمتری نسبت به بتا هستند. شما می توانید به مواد تشکیل دهنده نگاه کنید و به صورت موردی قضاوت خود را انجام دهید.

آیا ماهی بتا میگوی شبح می خورد؟

بستگی به بتا دارد. مانند هر مسئله دیگر ماهی بتا ، هیچ راهی برای دانستن آنها وجود ندارد تا زمانی که آنها را جمع آوری کنید. بتاها شکارچی و میگوهای کوچک در منوی غذا هستند. اگر بتا  میگوی روح را به عنوان طعمه ببیند، او را مورد آزار و اذیت قرار می دهد و احتمالا سعی می کند آنها را بخورد.

آیا ماهی بتا حلزون می خورد؟

بتاها نمی توانند مانند ماهی های دیگر ماهی خالدار سبز، صدف حلزون را بخورند . با این حال، انها سعی می کنند به قسمت های گوشتی حلزون دست پیدا کنند.

اگر حلزون آفت دارید ، این می تواند چیز خوبی باشد. اگر یک حلزون حیوان خانگی مانند حلزون سیب در مخزن خود دارید، باید مراقب همه چیز باشید تا مطمئن شوید که بتا آن را آزار نمی دهد.

بهترین توصیه در مورد تغذیه بتا

بهترین توصیه برای تغذیه ماهی های بتا، عبارتند از:

 • از تغذیه بیش از حد خودداری کنید.
 • فقط به اندازه ای که در دو دقیقه می خورد، غذا بدهید.
 • یک روز روزه را در برنامه غذایی او در نظر بگیرید.
 • خوراکی هایی مانند کرم خونی و میگو خشک شده با انجماد را گهگاه پیشنهاد دهید.
 • به طور منظم آب را تعویض و غذای نخورده را با جاروبرقی خارج کنید.
 • غذاهای عجیب و غریب را آزمایش نکنید، مگر اینکه کاملاً از آنچه به او می دهید مطمئن باشید.
 • هنگامی که تجربه بیشتری پیدا کردید، به سمت تغذیه غذاهای منجمد و زنده با مواد مغذی تر بروید.
 • یک غذای پلت با کیفیت که مخصوصاً برای ماهی بتا ساخته شده را به عنوان اصلی ترین غذای او انتخاب کنید.

اگر بتوانید این پیشنهادات اساسی را دنبال کنید، فکر می‌کنم بتای شما می‌تواند یک زندگی طولانی، سالم و شاد داشته باشد.

علت بیرون پریدن ماهی از آب چیست؟

منبع
https://pethelpful.com/fish-aquariums/What-Do-Betta-Fish-Eat-Feeding-Guide

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا