آبزیانچرا دام و پت

لاک پشت های دریایی، آنچه که باید بدانید.

آیا از لاک پشت های دریایی می توان در خانه نگهداری کرد؟

لاک پشت های دریایی برای دستیابی به منابع مناسب برای تغذیه و نیز تولید مثل، در مسیر های بسیار طولانی مهاجرت می کنند. یک لاک پشت دریایی به طور متوسط ​​3700 مایل مسافت را برای مهاجرت طی می کند. این حیوانات در دریا جفت گیری می کنند، سپس به سواحل می آیند تا تخم گذاری بکنند و به این ترتیب نسل خود را ادامه دهند.

لاک پشت های ماده حفره ای در ماسه های ساحل حفر می کنند، سپس تخم های خود را در این حفره ها قرار می دهند(تا 100 عدد تخم به ازای هر لاک پشت ماده)، سپس برای حفاظت از تخم ها روی حفره را با ماسه پوشانده و سپس به دریا برمی گردند.

پس از حدود 60 روز، نوزاد های لاک پشت از تخم ها بیرون می آیند. این نوزاد های تازه به دنیا آمده، شبانه از حفره های شان به سمت دریا حرکت می کنند‌. این کار برای نوزاد های لاک پشت یک چالش بزرگ و تلاشی برای رهایی از مرگ و ادامه زندگی محسوب می شود، زیرا پرندگان دریایی، خرچنگ ها و سایر شکارچیان نوزادان لاک پشت تازه متولد شده را شکار می کنند.

تهدید دیگری که برای این موجودات وجود دارد، تغییراتی است که توسط انسان ها در سواحل ایجاد می شود. نور طبیعی که از افق به ساحل می تابد، نوزادان تازه به دنیا آمده را به سمت اقیانوس هدایت می کند. نور های مصنوعی موجود در هتل ها، خانه ها و ساختمان های دیگری که توسط انسان ها ایجاد می شوند، می توانند لاک پشت ها را به سمت اشتباه حرکت دهند.

آیا می توان از لاک پشت های دریایی به عنوان حیوان خانگی نگه داری کرد؟

دوست داران حیوانات مایل هستند حیوانات مختلفی را به عنوان حیوان خانگی نگه داری بکنند. لاک پشت ها یکی از جاندارانی هستند که افراد زیادی در سراسر دنیا دوست دارند از آن ها نگه داری بکنند. اما لاک پشت های دریایی چطور؟ آیا می توان لاک پشت های دریایی را به عنوان حیوانات خانگی نگه داشت؟

به طور خلاصه باید گفت که این حیوانات را نمی توان به عنوان حیوان خانگی نگهداری کرد.این حیوانات گونه ای در معرض خطر انقراض بوده و همچنین ناقل باکتری سالمونلا هستند و این می تواند باعث بیماری زایی آن ها شود. این باکتری می تواند به کودکان کم سن و سالی که اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند منتقل شود. علاوه بر این، مراقبت از این حیوانات آسان نیست و از همه مهم تر نگه داری از این حیوانات به عنوان حیوانات خانگی غیرقانونی است.

ویژگی های عمومی لاک پشت های دریایی

لاک پشت های دریایی، آنچه که باید بدانید. | دام و پت

این حیوانات موجودات بی نظیر و شگفت آوری هستند که به دنیای دریایی تعلق دارند. این جانداران در دریاهای گرمسیری و نیمه گرمسیری بزرگ سراسر جهان زندگی می کنند. این حیوانات در اندازه ها، شکل ها و رنگ های مختلف یافت می شوند. این حیوانات دندان ندارند. با این وجود فک های مستحکم و نیرومندی برای جویدن دارند.

لاک پشت های ماده به ساحل می روند تا تخم های خود را در ماسه ها بگذارند. بنابراین، همه این حیوانات سفر خود را با بیرون آمدن از تخم، از خشکی آغاز می کنند.

Olive Ridley رایج ترین گونه این حیوانات است. با این وجود، گونه رامپلی کمپ یاKemp’s Ridley در میان این حیوانات، در معرض خطرترین گونه آن ها است.

آیا لاک پشت های دریایی می توانند در خشکی نفس بکشند؟

لاک پشت های دریایی، آنچه که باید بدانید. | دام و پت

این حیوانات جزء گروه خزندگان هستند. حتی اگر این حیوانات بخواهند به طور دائمی در دریا زندگی کنند، مجبور هستند که برای تنفس به سطح آب بیایند. این حیوانات مانند همه خزندگان نیاز به تنفس هوا مملوء از اکسیژن دارند. هنگامی که آنها در دریا شنا می کنند، به طور منظم برای تنفس کردن به سطح دریا می آیند. پس این حیوانات در خشکی می توانند نفس بکشند.

تقریباً همه گونه های این حیوان در فهرست انجمن بین المللی حفاظت از گونه های در معرض خطر قرار می گیرند. نگه داری از این حیوانات به عنوان حیوان خانگی غیرقانونی است. بنابراین، شما نمی توانید این جانداران را به عنوان حیوان خانگی نگه داری کنید.

با این حال، یک استثنا در این مورد وجود دارد. اگر در کشوری هستید که قانون آن به شما اجازه می دهد این حیوانات را به شرط کمک به زنده ماندن جاندار نگه داری کنید، می توانید این حیوانات را به عنوان حیوان خانگی نگه دارید. به عنوان مثال، می توانید برای نجات این حیوانات از برخی جراحات، به جاندار کمک کنید.

به عنوان مثال در ایالت فلوریدا ایالات متحده آمریکا، که این حیوانات مجاور ساحل گاهی به دلیل برخورد با جت اسکی و قایق آسیب می بینند می توان تا زمان بهبودی کامل این حیوانات از آن ها مراقبت کنید. پس از بهبود، باید آن ها را به زیستگاه طبیعی خود، یعنی دریا برگردانید.

علت ممنوعیت نگهداری از لاک پشت دریایی در خانه چیست؟

لاک پشت های دریایی، آنچه که باید بدانید. | دام و پت

لاک پشت های دریایی گونه های آبزی بوده و متعلق به دریا هستند. این جانداران برای زندگی در دریا تکامل پیدا کرده اند. به دلایل زیر نمی توانید لاک پشت های دریایی را به عنوان حیوان خانگی نگه داری کنید:

  • این حیوانات از جمله گونه های در معرض خطر انقراض بوده و ناقل باکتری سالمونلا هستند. این باکتری برای انسان خطرناک و آلوده کننده است. در صورت عدم رعایت بهداشت و داشتن ارتباط فیزیکی با این لاک پشت ها، به ویژه کودکان خردسال به سرعت به این باکتری ها آلوده می شوند.
  • همچنین از نظر قانونی نگه داری از این لاک پشت ها به عنوان حیوان خانگی ممنوع می باشد. باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اندازه جثه آنها بسیار بزرگ است. بنابراین محیط منزل برای نگه داری از آن ها مناسب نیست. این جانداران عادت کرده اند که در دریا ها زندگی کنند. دریا قلمرو ازلی و ابدی این جانداران دوست داشتنی است.

به همین دلیل شما هرگز نخواهید توانست محیط دریا را از نظر حجم آب و محتویات آن در خانه تان برای نگه داری از یک لاک پشت دریایی شبیه سازی کنید.

لاک پشت های دریایی ممکن است گاز بگیرند. با وجود این که این جانداران فاقد دندان هستند، ولی فک های محکمی دارند. گاز گرفتن آن ها دردناک است و می تواند منجر به جراحات جدی و گاهی شکستگی استخوان شود. لاک پشت های دریایی در صورت احساس وجود خطر در محیط اطراف خود، معمولاً شروع به گاز گرفتن می کنند.

چرا تعداد لاک پشت های دریایی در حال کاهش است؟

این حیوانات نقش مهمی در حفظ تعادل اکولوژیکی، علی الخصوص در سیستم های دریایی دارند. آنها با اثر گذاری مثبت بر زنجیره غذایی دریایی چرخه مواد مغذی را در دریا حفظ می کنند. متاسفانه در سال های اخیر، تعداد این حیوانات رو به کاهش گذاشته است. این حادثه عمدتا به دلایل زیر رخ داده است:

  • بلایای طبیعی مانند سیل و طوفان ها زندگی دریایی آن ها را تحت تأثیر قرار داده است.
  • زیستگاه زمینی و خشکی آنها به دلیل افزایش سطح آب دریا ها، که عمدتا به دلیل گرم شدن کره زمین رخ داده است، تحت تأثیر قرار گرفته است.
  • دریا و اقیانوس به دلیل فعالیت های مختلف انسانی به شدت آلوده شده اند. این امر لطمه بزرگی به زندگی این حیوانات زده است. در واقع این امر محیط زندگی آن ها را آلوده ساخته است.
  • این حیوانات به دلیل استفاده از پوسته، تخم و پوست شان کشته می شوند. در مکان هایی مانند جزایر کیمن، که این حیوانات به شدت در آن مکان تولید مثل می کنند، اغلب آنها را می کشند و در وعده های غذایی خود از آن ها استفاده می کنند.

همه این عوامل باعث کاهش جمعیت این حیواناتی در سال های اخیر شده است.

آیا نگه داری از لاک پشت دریایی در خانه فوایدی دارد؟

لاک پشت های دریایی، آنچه که باید بدانید. | دام و پت

نگهداری لاک پشت دریایی به عنوان حیوان خانگی هیچ فایده ای ندارد. همچنین تقریباً در همه کشورها نگه داری از لاک پشت های دریایی به عنوان حیوان خانگی غیرقانونی است.

علاوه بر این، لاک پشت های دریایی ناقل باکتری سالمونلا هستند. این شرایط می تواند برای انسان ها کشنده باشد. بنابراین، هنگام دست زدن به لاک پشت های دریایی، باید تمام نکات بهداشتی را رعایت کنید.

همچنین نگهداری از لاک پشت های دریایی به عنوان حیوانات خانگی بسیار پر هزینه است. از آنجا که زیستگاه طبیعی این جانداران در دریا است، برای نگه داری از آن ها شما به یک آکواریوم بسیار بزرگ آب شور و یک محیط مطلوب دریایی برای شبیه سازی محل زندگی اصلی آن ها دارید.

تا اینجا تمام دلایل نامناسب بودن نگه داری از لاک پشت های بزرگسال به عنوان حیوان خانگی بیان شد. اما آیا می توان از بچه لاک پشت های دریایی به عنوان حیوان خانگی نگه داری کرد؟

آیا از بچه لاک پشت دریایی می توان در خانه نگهداری کرد؟

مانند آنچه که در مورد لاک پشت های دریایی بزرگسال گفته شد، بچه لاک پشت های دریایی نیز نمی توانند به عنوان حیوانات خانگی نگهداری شوند. بچه لاک پشت ها دارای ویژگی های مشابه لاک پشت های دریایی بالغ هستند و گونه ای در معرض خطر انقراض به حساب می آیند.

اگر در طبیعت یک بچه لاک پشت دریایی پیدا کردید، بهترین کار این است که آن را در نزدیکی آب، یعنی در حاشیه ساحل قرار دهید. با این کار بچه لاک پشت خواهد توانست که به راحتی به محیط اصلی زندگی خود وارد شود.

سخن آخر

لاک پشت های دریایی را نمی توان به عنوان حیوانات خانگی نگهداری کرد زیرا این کار غیرقانونی است. همچنین، آنها یکی از گونه های در معرض خطر هستند. بنابراین نگهداری از آنها به عنوان حیوانات خانگی توصیه نمی شود.

اما باید مانند سایر حیوانات خانگی مراقب آن ها بود. زیرا انقراض این جانداران مانند سایر حیوانات بر زندگی تمام گونه های موجود بر روی کره زمین تاثیرات بدی خواهد گذاشت.

منبع:

https://jaljeev.com/can-sea-turtles-be-pets/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا