خزندگان

علائم مرگ لاک پشت های خانگی

علائم مرگ لاک پشت های خانگی چیست؟ متأسفانه برای همه دوستداران حیوانات خانگی، واقعیت غم انگیز داشتن یک حیوان خانگی این است که آنها روزی خواهند مرد. با این حال، در مورد یک لاک پشت خانگی، گاهی اوقات تشخیص اینکه آیا حیوان خانگی شما مرده است یا فقط به لاک خود رفته است، می تواند دشوار باشد. بخشی از این امر به این علت است که اکثریت قسمت های بدن لاک پشت در داخل پوسته سخت و دور از دید پنهان شده است. شایع ترین علتی که تشخیص مرده بودن لاک پشت خانگی شما را دشوار است، فرآیندی به نام بروماسیون است. فرآیند Brumation نسخه خواب زمستانی لاک پشت ها است.

در طی این فرآیند، سیستم بدن لاک پشت کند می شود و حیوان می تواند بی جان به نظر برسد. بنابراین، چگونه می توانید متوجه شوید که لاک پشت خانگی شما مرده است یا فقط در حالت بروماسیون است؟ در این مورد 8 علامت وجود دارد که هنگام بررسی مرده یا زنده بودن لاک پشت خانگی باید به دنبال آنها باشید.

عدم پاسخ به تحریک

یک لاک پشت در حالت بروماسیون هنوز به اندازه کافی از محیط اطراف خود آگاه است که اگر شما عمداً سعی کنید آنها را تحریک کنید متوجه می شود. سعی کنید به آرامی پاهای لاک پشت خود را بکشید، روی کلوکا آنها فشار دهید یا حتی آنها را به پشت بچرخانید. اگر لاک پشت شما سعی نمی کند حرکت کند یا به تلاش های شما پاسخ ندهد، به احتمال زیاد مرده است.

احساس سرمای غیر عادی

اگر در هنگام لمس کردن لاک پشت خانگی تان احساس سرمای غیرعادی کردید، ممکن است حیوان خانگی تان مرده باشد. با این حال، این علامت کمی پیچیده‌ تر است. زیرا لاک ‌پشتی که در حال بروماسیون است دمای بدن کمتری دارد. ممکن است لازم باشد به دنبال علائم دیگری باشید تا تایید کنید که لاک پشت شما مرده است یا خیر.

بوی بد بدن

جسم یک لاک پشت مرده با تجزیه شدن بدن، شروع به متصاعد کردن بو می کند. این فرآیند در یک لاک پشت مرده به سرعت آغاز می شود، اگرچه دماهای پایین تر می تواند کمی آن را به تاخیر بیندازد. این بو به طور خاصی بد است و نشانه خوبی برای این مسئله است که لاک پشت خانگی شما مرده است.

گودرفتگی چشم ها

علائم مرگ لاک پشت های خانگی || دام و پت

اگر مطمئن نیستید که لاک پشت خانگی تان مرده است یا خیر، چشمان حیوان خانگی خود را بررسی کنید. چشمان تو رفته و گود افتاده می تواند نشانه ای از مرگ لاک پشت خانگی شما باشد. با این حال، لاک ‌پشت ‌های کم‌ آب نیز می‌ توانند چشم ‌های فرورفته داشته باشند، بنابراین ممکن است لازم باشد به دنبال نشانه‌‌های دیگری باشید تا تأیید کنید لاک‌پشت شما دیگر زنده نیست.

تجمع مگس و انگل دور لاک پشت مرده

اگر متوجه شدید که حشرات یا مگس ها به بدن لاک پشت خانگی شما حمله می کنند، به احتمال زیاد آنها مرده اند. سیستم ایمنی لاک ‌پشت ‌ها در حالت برومیناسیون کند می ‌شود، که گاهی اوقات ابتلا به آسیب ‌های ناشی از آلوده شدن با حشرات را برای آن ها آسان ‌تر می ‌کند. با این حال، لاک پشت آلوده شده با مگس یا انگل به احتمال زیاد مرده است.

پوست چروکیده و فرو رفته

پوست لاک پشت مرده ممکن است شل، چروکیده یا فرورفته به نظر برسد. این حالت می تواند زمانی اتفاق بیفتد که بدن لاک پشت مرده شروع به تجزیه شدن کند. اگر پوست لاک پشت خانگی شما چروکیده یا غیرطبیعی به نظر می رسد، ممکن است مرده باشد.

پوسیدگی پوسته یا پوست نشانه دیگری است که نشان می دهد با یک لاک پشت مرده سر و کار دارید. باز هم این پوسیدگی با شروع تجزیه بدن لاک پشت مرده اتفاق می افتد. گاهی اوقات پوسته لاک پشت هنگام برومیناسیون نرم می شود، بنابراین قبل از اینکه کاملاً لاک پشت خود را رها کنید، سایر علائم مرگ را نیز در نظر بگیرید.

لاک ‌پشتی که در حالت برومیناسیون است هنوز هم کنترل ماهیچه ‌های خود را در اختیار دارد. اگر متوجه شدید که لاک پشت خانگی شما بی حرکت است و پاهایش از غلاف بیرون زده است، سعی کنید آن ها را بردارید. اگر پاهایشان سست و بی جان باشد، احتمالا مرده اند. یک لاک پشت در حالت برومیناسیون هنوز باید بتواند کنترل پاهای خود را حفظ کند.

مراقبت و نگهداری از لاک پشت در حال مرگ

علائم مرگ لاک پشت های خانگی || دام و پت

اگر لاک پشت خانگی شما سرد و بی حرکت به نظر می رسد اما هیچ نشانه دیگری از مرگ وجود ندارد، چند ترفند وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنید تا ببینید آیا هنوز زنده هستند یا خیر. این روش ها عبارت اند از:

بررسی تنفس لاک پشت

یک لاک پشت در حالت برومیناسیون همچنان نفس می کشد، اگرچه سیستم تنفسی آن ها بسیار کند می شود. یکی از راه‌های تشخیص اینکه لاک پشت هنوز نفس می ‌کشد یا خیر، این است که یک پر یا چیزی مشابه آن را جلوی بینی حیوان خانگی بگیرید.

اگر لاک پشت همچنان نفس می کشد، متوجه حرکت پر خواهید شد. از آنجایی که تنفس لاک ‌پشت در حالت برومیناسیون بسیار کند می‌ شود، باید صبور باشید و حداقل 10 دقیقه صبر کنید تا متوجه شوید که لاک پشت نفس نمی ‌کشد. از آنجایی که لاک ‌پشت‌ ها در حالت برومیناسیون می ‌توانند از طریق کلواکا خود نفس بکشند، می ‌توانید آن ناحیه را نیز بررسی کنید.

اگر لاک پشت نفس می کشد، حرکت یا نبض کلواکا را خواهید دید. مجدداً، ممکن است لازم باشد 10 دقیقه یا بیشتر ناحیه را تماشا کنید تا تنفس لاک پشت را بررسی کنید. شایع ترین علل آبریزش بینی در لاک پشت ها را بشناسید.

گرم کردن بدن لاک پشت خانگی

اگر فکر می کنید بدن لاک پشت خانگی شما فقط سرد است و حیوان خانگی تان نمرده است، می توانید سعی کنید آن ها را گرم نگه دارید تا ببینید آیا علائم دیگری از زنده بودن را تشخیص می دهید یا خیر. لاک پشت خانگی خود را در یک وان امن قرار دهید و آن را با آب هم دما با اتاق و تا حدود نیمی از پوسته آنها پر کنید.

لاک پشت خانگی خود را حدود 15-30 دقیقه گرم نگه دارید. اگر لاک پشت خانگی شما زنده است، پس از آن زمان باید نشانه های حیات را بررسی کنید. لاک پشت خانگی شما ممکن است در آب، ادرار یا مدفوع دفع کرده یا شروع به حرکت کند.

مراجعه به دامپزشک

بهترین راه برای تشخیص زنده بودن لاک پشت خانگی این است که آنها را نزد دامپزشک ببرید. دامپزشک می ‌تواند لاک ‌پشت خانگی شما را معاینه کند، زنده بودن آن‌ ها را تشخیص دهد و در صورت ابتلا به بیماری، آن ‌ها را درمان کند. از آنجایی که ما حیوانات خانگی خود را دوست داریم، می خواهیم آنها برای همیشه زنده بمانند.

متأسفانه هرگز چنین نخواهد شد. با این حال، وقتی صحبت از لاک پشت خانگی شما می شود، همیشه این احتمال وجود دارد که حیوان خانگی به ظاهر بی جان شما هنوز در کنار شما باشد. به دنبال این علائمی باشید که در مورد آنها صحبت کردیم تا مشخص کنید آیا لاک پشت شما مرده است یا خیر و امیدواریم که به جای بدترین خبرها، خبرهای خوب را پیدا کنید.

لاک پشت ها در پنهان کردن درد یا بیماری حرفه ای هستند و گاهی اوقات تا قبل از جدی شدن بیماری، علائم اختلال را نشان نمی دهند. با این حال، باید همیشه مراقب علائم غیر معمولی باشید که حیوان خانگی شما آن ها را نشان می دهد. عدم تغذیه و حتی عدم تحرک، ممکن است همیشه به این معنی نباشد که لاک پشت خانگی تان در حال مرگ است.

لاک پشت ها به علت شرایط محیط یا سنشان می توانند این علائم را به طور طبیعی نشان دهند. یک صاحب لاک پشت بی تجربه با دیدن حیوان خانگی خود در چنین وضعیتی وحشت می کند، اما یک لاک پشت در حال مرگ ممکن است علائم دیگری را نشان دهد.

چگونه بفهمیم لاک پشت خانگی مان در حال مرگ هستند؟

علائم مرگ لاک پشت های خانگی || دام و پت

راه اصلی تشخیص نزدیکی مرگ لاک پشت های خانگی، مشاهده علائمی مانند امتناع از خوردن غذا، شنا کردن به پهلو، وجود ترشحات از دهان، داشتن پوست ناسالم، تنبل شدن، مشکلات تنفسی، دفع مدفوع غیرطبیعی و مشکلات پوسته در لاک پشت است.

عدم تغذیه

از دست دادن اشتها می تواند یکی از نشانه های مرگ لاک پشت باشد. اگر لاک پشت خانگی شما به طور کامل از خوردن غذا امتناع می کند، ممکن است با مشکل گوارشی روبرو شده باشد که علت آن مشخص نیست. با وجود مشکلات گوارشی، مدفوع حیوان نیز تغییر می کند، بنابراین مراقب ظاهر مدفوع حیوان خانگی خود باشید.

در لاک پشت های ماده، از دست دادن اشتها می تواند در شرایطی اتفاق بیفتد که قادر به تخم گذاری به روش طبیعی نباشند. این وضعیت به عنوان دیستوشی شناخته می شود و می تواند کشنده باشد. علاوه بر این، یک لاک پشت خانگی ممکن است هنگام بارداری از خوردن غذا دست بکشد.

مشکلات تنفسی

اگر لاک پشت خانگی شما علائم خس خس سینه، عطسه یا ترشحات بینی را نشان می دهد، ممکن است به این معنی باشد که حیوان خانگی‌ شما از ذات الریه رنج می برد. ذات الریه در لاک پشت ها می تواند کشنده باشد، بنابراین در صورت مشاهده هر یک از این علائم در اسرع وقت با یک دامپزشک مشورت کنید.

یک لاک پشت خانگی مبتلا به ذات الریه یا هر بیماری تنفسی دیگری نیز ممکن است هنگام تنفس صداهای عجیبی تولید کند.

شنا به پهلو

اگر لاک پشت خانگی شما به پهلو شنا می کند، این مسئله نشانه نفخ در لاک پشت است. شما باید برای کاهش مشکلات معده و ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی حیوان، هرچه سریع تر اقدام کنید تا مطمئن شوید که لاک پشت خانگی شما در اثر یک بیماری جدی معده نمی میرد.

علاوه براین، لاک ‌پشت های خانگی زمانی که دست‌ ها و پاهایشان در اثر بیماری های مختلف ضعیف می ‌شوند، به پهلو شنا می ‌کنند.

ترشحات غیرعادی

یک لاک پشت خانگی در حال مرگ ممکن است ترشحاتی از بینی یا دهان خود داشته باشد. این وضعیت به عنوان “حباب زدن” نامیده می شود و نشانه یک بیماری تنفسی است. علاوه بر این، ترشحات ممکن است از چشم آن ها بیرون بیایند. ترشحات از چشم ها و گوش ها می تواند غلیظ باشد. علاوه براین، می تواند با متورم شدن پلک ها یا گوش ها همراه باشد.

این مسئله به علت کمبود ویتامین A بروز پیدا می کند. برای پیشگیری از این امر، باید مطمئن شوید که شرایط مناسبی را برای حیوان خانگی تان آماده کرده اید. علاوه براین، باید رژیم غذایی مناسبی به آن ها بدهید.

منبع
https://www.turtleholic.com/https://petkeen.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا