سگ ها

علائم اثبات عشق در سگ

16 علامت که سگ تان شما را دوست دارد.

علائم اثبات عشق در سگ، یکی از مهمترین دلایلی که بسیاری از مردم دنیا برای گرفتن سگ اقدام می کنند، عشق بی قید و شرط آنها به صاحبان شان است.طبق مطالعات متعدد، حدود 74.8 میلیون نفر در جهان زندگی می کنند که سگ را به عنوان حیوان خانگی مورد علاقه خود ترجیح می دهند! دلایل این امر ساده است.

از نظر دیگر، سگ فقط یک حیوان خانگی نیست. وقتی یک سگ دریافت می کنید. آنها به سرعت جزئی از خانواده شما می شوند. سگ شما اهمیتی نمی دهد که شما ثروتمند یا فقیر هستید. از چه خانواده ای هستید. سابقه شما چیست یا کجا بزرگ شده اید. سگ شما بدون توجه به آنچه شما هستید شما را دوست خواهد داشت! در سراسر اینترنت داستان هایی وجود دارد که سگهای احساسی پس از گم شدن برای مدت طولانی به صاحبان خود می پیوندند. بنابراین، وقتی سگ می گیرید، تقریباً انتظار دارید که این عشق بی قید و شرط را نیز دریافت کنید !

تشخیص علائم اثبات عشق در سگ

در زیر ما 16 راه برای شناختن اینکه سگ شما را دوست دارد را مرور می کنیم، اما روش شماره 1 برای شناختن اینکه سگ شما را دوست دارد همانطور که ما دوست دارید با خواندن زبان بدن او است .

بدیهی است که سگ شما نمی تواند با شما صحبت کند و احساسش به شما را به شما بگوید. اما سگ ها ارتباط برقرار می کنند. احساسات خود را از طریق زبان بدن نشان می دهند. بسیاری از مطالعات در مورد توصیف زبان های مختلف بدن برای استفاده از سگ ها برای نشان دادن عشق وجود دارد، مانند ” تکان دادن دم سگ “. اگر دم به سمت راست حرکت کند معنی آن بیشتر از آن است که به سمت چپ حرکت کند. مطالعات دیگر می گویند که بالا بردن ابروها، به ویژه چپ، نشانه هایی از آشنایی و عشق است. دلیل این پاسخ ها این است که مغز سگ های شما اکسی توسین آزاد می کند، که معمولاً ” هورمون عشق ” نامیده می شود. وقتی می بینید که ” پوزخند سگی “، خواهید فهمید که سگ شما را دوست دارد !

از علائم اثبات عشق در سگ: وقتی وارد می شوید، هیجان زده می شود.

علائم اثبات عشق در سگ | دام و پت

پس از یک روز طولانی کار در دفتر، یکی از بهترین احساسات برای صاحبان سگ این است که از در عبور می کنند و توله سگ بیش از حد هیجان زده، شما را که تمام روز با صبر و حوصله منتظر دیدار شما است دوست دارد! هیچ احساسی بهتر از این نیست که وقتی از در عبور می کنید سگتان از هیجان روی شما بپرد !

بسیاری از اوقات، حتی فرقی نمی کند که شما تمام روز را رفته باشید یا چند دقیقه فقط به فروشگاه رفته اید. آن ها همیشه از دیدن شما به همان اندازه هیجان زده می شوند. این یک روش آشکار برای تشخیص این است که سگ شما در حالی که غایب بودید دلش برای شما تنگ شده و از بازگشت شما خوشحال است ! با این حال، این را با علائم اضطراب جدایی اشتباه نگیرید. با توجه به شرایط خانه خود هنگام ورود تفاوت را می دانید. اگر سگ شما چیزهایی را پاره کرد و به هم ریخت، ممکن است اضطراب جدایی داشته باشد.

از علائم اثبات عشق در سگ: همیشه کنار شما حاضر می شود.

آیا سگ شما همه جا شما را دنبال می کند و همیشه کنار کاناپه روی کاناپه جمع می شود ؟ یا شاید او حتی سعی کند در تخت شما بخوابد ؟ این به این دلیل است که آن ها در اطراف شما احساس امنیت می کنند و این راهی است که به شما می گویند شما را دوست دارند و به شما اعتماد دارند.

شما می توانید در هر مکانی از خانه باشید و نقطه مورد نظر آن ها به پای شما متمایل باشد یا سر آنها را روی دامان خود قرار دهید. این نشانه خوبی است که سگ شما را دوست دارد و در کنار شما راحتی بیشتری پیدا می کنند.

از علائم اثبات عشق در سگ: روبروی شما غلت می زند.

علائم اثبات عشق در سگ | دام و پت

آیا طبیعی است که هر زمان که شما سگ خود را نوازش می کنید، همیشه در پشت خود غلت بزنند و شما را مجبور به خراشیدن شکم خود کنند ؟ این روش دیگری است که سگ شما محبت نشان می دهد. این نشان می دهد که سگ شما نمی ترسد در اطراف شما آسیب پذیر شود.

این نوع رفتار، سگ شما، به شما نشان می دهد که توجه شما را جلب می کند. حتی بعضی از سگ ها این را به درمان ترجیح می دهند!

گاهی کمی حسادت می کنند.

نکته ای که اگر سگ شما را دوست داشته باشد متوجه خواهید شد این است که هر از چند گاهی تمایل به حسادت دارند. بعضی اوقات سگ ها بین شما و سگ دیگری که با آن بازی می کنید وارد می شوند تا این گونه توجه را جلب کنند.

بعضی از افراد حتی هنگام گفتگو با همسرشان یا بازی با بچه هایشان این مسئله را تجربه می کنند. مقدار زیادی از این رفتار ها می تواند به یک مشکل تبدیل شود، اما این نشانه مطمئنی است که سگ شما شما را در اعماق قلب دوست دارد!

روی لباسهای شما می خوابد.

این برمی گردد به اینکه سگ شما چگونه می خواهد در اطراف شما باشد و همیشه در هر جایی که می روید در کنار شما حلقه می زند. آنها در حضور شما احساس امنیت می کنند. بنابراین، اگر اجازه نمی دهید سگتان در رختخواب شما بالا برود یا اگر از خانه بیرون هستید، گاهی سگ شما با برخی از لباس های قدیمی که دور آن خوابیده اید، حلقه می شود.

آن ها می توانند رایحه شما را از روی لباس لمس کرده و همان احساس امنیت را داشته باشند که اگر در کنار آنها نشسته باشید. این نشانه این است که آنها شما را دوست دارند!

به چشمانت خیره می شود.

در بیشتر مواقع، اگر سگ خود را خیره کنید یا با شما تماس چشمی برقرار کند، احتمالاً او امیدوار به نوعی میان وعده است. شاید آنها به دنبال توجه یا جهت گیری هستند. اما بسیاری از اوقات سگ ها این کار را می کنند زیرا این یکی از راه های نشان دادن عشق سگ شما است. البته، اگر یک یا دو تکه سوسیس را بریزید، ممکن است آن ها شما را بیشتر دوست داشته باشند !

وقتی ترسید دنبال شما می گردد.

یک سگ دوست داشتنی اغلب هر زمان که ترسیده باشند به سمت صاحبش فرار می کند. کودک ناآشنایی که می خواهد برای نوازش کردن آنها یا سر و صدا های بلند مانند آتش بازی یا آژیر های خطرناک، اغلب آن ها را به سمت صاحب خود بیاندازد. وقتی سگ شما در اطراف شما احساس امنیت می کند و برای محافظت به شما نگاه می کند. می دانید که آنها شما را دوست دارند !

وقتی صدایشان میکنید پاسخ می دهد.

نشانه مهم دیگر این که سگ شما را دوست دارد این است که وقتی به حرف های شما دعوت می شوند. آنها می توانند بیرون از خانه در حیاط بازی کنند. یا استخوان را بجوند اما کاری را که انجام می دهند رها کنند. به محض شنیدن صدای شما درست از آنجا می دوند.

آموزش نیز سهم بزرگی در این رفتار دارد، بنابراین فکر نکنید اگر سگ شما بلافاصله پاسخ ندهد، شما را دوست ندارد. این می تواند کمی صبر و آموزش لازم داشته باشد، اما در نهایت سگ شما عشق را به شما نشان خواهد داد!

منتظر شماست تا به خانه برسید.

علائم اثبات عشق در سگ | دام و پت

این نشانه ای است که من از تجربه خودم به عنوان صاحب سگ آموخته ام. درست در زمانی که معمولاً از محل کار به خانه برمی گردید، سگ شما در اطراف در یا پنجره معلق مانده و منتظر رسیدن شما به آنجا است.

برخی از مردم معتقدند که سگ شما نمی داند شما یک ساعت یا ده ساعت دور بوده اید یا خیر، اما مطالعات نشان داده است که سگ ها کار های روزمره و تغییرات محیط را تشخیص می دهند. این توضیح می دهد که چرا سگ شما درست در زمانی که از محل کار به خانه می روید از پنجره مراقب خواهد بود. آنها می دانند که به زودی زمان سلام و احوالپرسی فرا رسیده است !

لبخند می زند.

آیا تا به حال سگ هایی را دیده اید که به نظر می رسد لبخند می زنند ؟ بحث های زیادی در مورد این که آیا سگ در واقع لبخند می زند به دلیل این که آن ها خوشحال هستند یا اینکه به نظر می رسد فقط لبخند می زنند بحث شده است. اما این معنی خاصی ندارد. مطالعات اخیر نشان می دهد که برخی از سگ ها واقعاً لبخند می زنند !

حتی بهتر می شود، آنها یاد گرفتند که چگونه این کار را انجام دهند. سگ ها با خواندن احساسات انسانی کار بسیار خوبی انجام می دهند. طی چند سال می توانند یاد بگیرند که آنچه انسان انجام می دهد را تکرار کنند. اگر آن ها لبخند شما را با شادی مرتبط کنند، شروع به لبخند زدن می کنند که احساس شادی می کنند.

آن ها خمیازه شما را تقلید می کنند.

علم مربوط به این مورد به اندازه علم پشت لبخندی که در بالا در مورد آن صحبت کردیم، مشخص نیست، اما اگر سگ شما هنگام انجام این کار خمیازه می کشد، می تواند نشانه ابراز همدردی با شما باشد.

صورت و دستان شما را لیس می زند.

علائم اثبات عشق در سگ | دام و پت

یکی از روش های نظافت طبیعی سگ ها لیسیدن است. آن ها معمولاً فقط با فرزندان خود این کار را انجام می دهند تا سالم و تمیز بمانند. اگر سگ شما شروع به لیسیدن صورت یا دستان شما می کند، می خواهد بگویید ” دوستت دارم ” .

شما را در اطراف دنبال می کند.

به نظر می رسد سگ شما هر حرکتی را دنبال می کند ؟ وقتی برای کار آماده می شوید آیا آن ها سعی می کنند شما را به کمد بیاورند ؟ هنگامی که مشغول آشپزی هستید، سگ شما درست در پاشنه پا است ؟ یا اگر مدتی در اتاق های مختلف بوده اید، آیا آنها می آیند و شما را چک می کنند تا مطمئن شوند که هنوز خوب هستید ؟ این نشانه عشق است، سگ شما می خواهد مطمئن شود که در امان هستید .

از علائم اثبات عشق در سگ: اشتراک اسباب بازی هایش با شما

این یک کار بزرگ است ! سگ ها به شدت از اسباب بازی های خودمراقبت می کنند. احتمالاً حتی دیده اید که بعضی از سگ ها اسباب بازی های خود را در خاک دفن می کنند تا آن ها را از دید دیگران پنهان کنند. اگر سگ شما اسباب بازی مورد علاقه خود را برای شما به ارمغان می آورد و می خواهد شما با آن بازی کنید، به شما اطلاع می دهد که چقدر به شما اعتماد دارند. می خواهند شما نیز به اندازه آنها با آن سرگرم شوید.

از  شما محافظت می کند.

اگرچه همه سگ ها بیش از حد پرخاشگر نیستند. اما برخی از آن ها برای محافظت از شما بسیار تلاش می کنند. وقتی غریبه ای وارد خانه شما می شود، اکثر سگ ها می بینند که شما چگونه عکس العمل نشان می دهید. تا بفهمند این شخص مورد استقبال قرار گرفته است یا خیر.

اگر سگ شما احساس کند مورد استقبال قرار نگرفته است. با قرار گرفتن در بین شما و غریبه و پارس و غر زدن پرخاشگرانه شما را محافظت می کند. سگها فقط از کسانی که آنها را دوست دارند محافظت خواهند کرد. بنابراین اگر سگ شما همیشه بین شما و خطر قدم گذاشته است، می دانید که آنها شما را دوست دارند.

منبع : https://dogdorable.com/how-to-know-if-your-dog-loves-you/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا