چرا دام و پتحیوانات خانگی کوچک

شکستگی ناخن در خرگوش، علل و راهکارهای آن

شکستگی ناخن در خرگوش، علل و راهکارهای آن

شکستگی ناخن در خرگوش، وقتی رخ می دهد که ناخن های حیوان خانگی شما بیش از حد بلند و خم شوند. ناخن های پای خرگوش شما به راحتی می توانند شکسته و دچار پارگی شوند. ناخن آسیب دیده یا پاره شده می تواند خونریزی کرده یا عفونی شود. همچنین ممکن است متوجه شوید که ناخن برخی خرگوش ها بدون هیچ نشانه ای از خونریزی، می افتد.

ناخن های شکسته شده یک خرگوش معمولاً دوباره رشد می کند، اما این فرایندی است که 6 ماه طول می کشد. هر یک از ناخن ها با سرعت متفاوتی رشد می کنند. ناخن های برخی از خرگوش دوباره رشد می کنند. همچنین اگر آسیب زیادی به بستر ناخن وارد شده باشد، ممکن است پنجه شکسته به هیچ وجه رشد نکند.

وقتی ناخن حیوان خانگی شما دچار شکستگی می شود، تمیز و خشک نگه داشتن بستر ناخن برای جلوگیری از عفونت بسیار مهم است. اعمال فشار بر روی ناحیه به مدت 1-2 دقیقه، خونریزی را به حداقل می رساند. هرگونه قرمزی و تورم که در طی 24-72 ساعت آینده رخ دهد، واضح ترین نشانه هایی است که نشان می دهد عفونت باکتریایی رخ داده است.

وقتی ناخن خرگوش می افتد چه کنیم؟

ناخن های پاره شده برای خرگوش ها بسیار دردناک است و معمولاً زمانی رخ می دهد که ناخن های بریده نشده روی قفس های سیمی، فرش ها یا شکاف های سطح شیب دار گیر می کنند. اما اگر پاره شدن، شکسته شدن و آویزان شدن ناخن های پا پس از آنکه جریان خون به طور کافی کنترل شد نیازی به مراقبت های بعدی ندارد.

ناخن پاره شده

شکستگی ناخن در خرگوش، علل و راهکارهای آن | دام و پت

ناخن های پاره شده معمولاً با مقداری خونریزی همراه هستند. شما می توانید با اعمال فشار ملایم روی ناحیه آسیب دیده برای چند دقیقه خونریزی را متوقف کنید. خرگوش شما ممکن است به دلیل درد برخی رفتار های نادرست و حتی پرخاشگرگرانه را از خودش نشان دهد.

تسکین ندادن درد بعد از آسیب ناخن پا می تواند منجر به استرس و عوارض بعدی مانند کاهش اشتها و بی اشتهایی در حیوان خانگی شما شود. با توجه به یافته های دانشکده پزشکی مورهاوس، در این شرایط خرگوش شما پس از کاهش درد به عادت های معمول غذا خوردن و آشامیدن خود باز می گردد. اگر خرگوش شما به رفتار معمول خود بازگشت، پاره شدن ناخن پا را برای 3-4 روز و اطمینان از تمیز و خشک بودن آن کافی است.

در برخی موارد، بافت در معرض ممکن است دچار عفونت شود. در صورت مشاهده هرگونه تورم یا قرمزی، باید توسط دامپزشک ارزیابی شود. بر همین اساس بهتر است در صورت بروز این علائم با دامپزشک مشورت کنید.

ناخن شکسته و آویزان

اگر ناخن درست در جایی که با گوشت برخورد می کند شکسته شود، باید ناخن آویزان را با دقت برش دهید. شما باید از یک جفت ماشین اصلاح قیچی استفاده کنید.

به خرگوش خود اجازه دهید قبل از ارزیابی رفتار، روی زمین بپرد. اگر خرگوش شما نشانه هایی از رفتار طبیعی خود را نشان می دهد و روحیه خوب یا شادی دارد، به احتمال زیاد نیازی به انجام کارهای دیگر ندارید.

با این حال، اگر ناخن در بستر ناخن پاره شده و به پوست آسیب زده است، سعی کنید هر ناخن آسیب دیده ای را کوتاه کنید. می توانید از ناخن گیر مخصوص گربه برای بریدن ناخن های خرگوش خود استفاده کنید. برش را بر اساس اندازه خرگوش انتخاب کنید. اکثر مردم برای برش آسانتر خود، قیچی را ترجیح می دهند. با این حال، هنگام بریدن ناخن خرگوش خود باید از بروز مشکلات زیر اجتناب کنید:

  • برش سریع. هرگونه صدمه به “سریع” باعث درد شدید و خونریزی می شود.
  • فشار بر ستون فقرات. ستون فقرات حیوان خانگی شما بسیار حساس بوده و در برابر شکستگی آسیب پذیر است.
  • پس از اتمام کار، خرگوش خود را دوباره روی زمین بگذارید و رفتار او را از نظر علائم واضح ناراحتی کنترل کنید.

خونریزی و درد بستر ناخن

شکستگی ناخن در خرگوش، علل و راهکارهای آن | دام و پت

اگر ناخن کاملاً پاره یا جدا شده باشد، اعمال فشار ملایم برای کاهش خونریزی مفید خواهد بود. بستر ناخن را با N lvasan کاملاً تمیز کنید. این کار را با پوششی از پماد آنتی بیوتیک مانند نئوسپورین دنبال کنید. از “Ne sp rin Plus” یا هرگونه پماد دیگر حاوی کورتیزون استفاده نکنید. کورتیکواستروئیدها در خرگوشها داروهای ضعیف کننده سیستم ایمنی هستند. اگر ناخن قابل مشاهده ای روی بستر ناخن باقی ماند، از پودر استاتیک یا آرد برای کاهش خونریزی استفاده کنید.

در صورت مشاهده عفونت، خرگوش خود را نزد دامپزشک ببرید. عفونت های باکتریایی، اگر درمان نشوند، می توانند به استخوان منتقل شوند و عوارض بیشتری ایجاد کنند.

آیا ناخن خرگوش من دوباره رشد می کند؟

در بیشتر موارد، ناخن پا پاره شده در حیوانات خانگی به طور کامل رشد می کند، اما این یک روند سریع نیست. شما باید بیش از 6 ماه صبر کنید تا این اتفاق بیفتد. اما اگر بستر ناخن در اثر کندن ناخن به شدت آسیب ببیند، ممکن است این اتفاق نیفتد. این احتمال وجود دارد که ناخن فقط تا حدی به عنوان یک ناخن کوچک بدشکل برگردد یا اصلا رشد نکند. ناخنی که دوباره رشد نکند برای خرگوش خانگی مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

خطرات پنجه پاره شده در خرگوش ها

برخی از خرگوش ها سابقه شکستن ناخن ها یا پنجه های خود را دارند. این بیشتر در خرگوش های فعال تر رایج است زیرا به احتمال زیاد ناخن هایشان در اجسام نرم، شکاف ها و شکاف های اطراف قفس خود گیر می کند.

شکستگی ناخن در خرگوش هایی است که برنامه منظمی برای کوتاه کردن ناخن ندارند بسیار رایج است. خرگوش های وحشی به دلیل تغذیه، حفاری، کوهنوردی و سایر فعالیت های روزمره چنگال خود را می سایند. به عنوان صاحب یک حیوان خانگی، باید مطمئن شوید که نظافت ناخن برای خرگوش شما انجام شده است.

عفونت های باکتریایی

مانند هر گونه صدمه ای که شامل آسیب بافتی می شود، خطر عفونت با شکستگی ناخن های پا نیز وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد، پس از گذشت یک یا دو روز متوجه قرمزی و تورم در اطراف محل آسیب می شوید.

درد شدید یا پودودرماتیت

کوتاه نکردن ناخن پای خرگوش نیز می تواند باعث ایجاد درد در پا شود. این جایی است که خز روی ساق ها دردناک و عفونی می شود. وقتی ناخن خرگوش بیش از حد طولانی شود، می تواند در زاویه متفاوتی رشد کند. خم شدن ناخن پا می تواند روی راه رفتن خرگوش شما تأثیر بدی بگذارد.

یک ویژگی ژنتیکی از خز نازک روی لبه ها نیز می تواند خطر ایجاد لکه های زخم را افزایش دهد. ناخن های بریده نشده وضعیت را بدتر می کند.

اگر پای عقبی خرگوش شما در زاویه مناسب قرار نگیرد، وزن بدن او به زور به پاشنه هایش برمی گردد. این منجر به درد شدید می شود.

چگونه از شکستگی ناخن در خرگوش ها جلوگیری کنیم؟

شکستگی ناخن در خرگوش، علل و راهکارهای آن | دام و پت

پارگی ناخن به احتمال زیاد برای خرگوش ها و خرگوش های بزرگتر که در قفس های سیمی قرار دارند اتفاق می افتد. اگر قفسی با سیم دارید، قرار دادن تخته های چوبی در بالای آن توصیه می شود. علاوه بر اجتناب از قفس های ته سیم و دور نگه داشتن اجسامی که ناخن خرگوش به آنها گیر کرده است، باید ناخن های خرگوش خود را نیز کوتاه نگه دارید.

ناخن خرگوش می تواند خیلی بلند شود. همانطور که رشد می کنند، زاویه را تغییر می دهد و یک قلاب ایجاد می کند. ناخن های بلند نه تنها به راحتی چنگ می زنند، بلکه باعث سایش بیشتر مفاصل می شوند. زیرا در این شرایط خرگوش شما به طور غیر طبیعی حرکت می کند. ناخن های بلند به راحتی پاره و کشیده می شوند. این وضعیت کاملا برای خرگوش شما دردناک است. حتی احتمالاً مقداری خونریزی وجود خواهد داشت. اما در بیشتر موارد، به راحتی قابل حل است.

ناخن های شکسته یا پاره شده در خرگوش ها معمولاً خود به خود رشد می کنند. با این حال، آسیب جدی به بستر ناخن ممکن است مانع از رشد مجدد ناخن شود.

سخن آخر

ناخن های پاره شده در خرگوش ها یکی از آسیب های معمول رایج است که اغلب در خرگوش های خانگی ما مشاهده می شود. شاید ناخن پای خرگوش به چیزی برخورد می کند و این وضعیت اتفاق می افتد و در پایه پاره می شود. پارگی ناخن معمولاً خونریزی خرگوش ها را به دنبال دارد و قطعاً باعث خشم خرگوش شما می شود. ناخن های پاره شده برای خرگوشهای حیوان خانگی ما بسیار دردناک است و این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که ناخن های بریده نشده در قفس سیمی، شکاف در سطح شیب دار یا حتی فرش گیر می کنند.

خوشبختانه، این نوع آسیب ها ممکن است نیازی به مراقبت جدی نداشته باشند. اگر ناخن پای خرگوش کاملاً کنده شده باشد، انجام یک فشار ملایم که حداقل تا یک دقیقه به یک ناحیه وارد می شود می تواند از خونریزی آن جلوگیری کند. وقتی هنوز ناخن قابل مشاهده ای باقی مانده است، می توانید از پودر استپتیک یا فقط آرد برای جلوگیری از خونریزی استفاده کنید. در برخی موارد نادر ممکن است بافت در معرض عفونت قرار گیرد. بنابراین در صورت مشاهده قرمزی یا تورم در 24 تا 27 ساعت آینده، به دنبال مشاوره با دامپزشک باشید تا چنین مناطقی را بررسی کند. اینها علائم متداولی است که نشان می دهد عفونت باکتریایی ایجاد می شود.

https://www.rabbitcaretips.c m/rabbit-nail-br ke- ff/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا