حیوانات خانگی کوچک

شنوایی خوکچه های هندی چقدر است؟

شنوایی خوکچه های هندی خوب است و حتی می توانند امواج صوتی را در محدوده فراصوت شناسایی کنند. خوکچه های هندی می توانند صداهایی با فرکانس 50000 هرتز را درک کنند که توانایی انسان، حتی به آن نزدیک هم نیست. اما خوکچه های هندی در واقعیت چقدر خوب می شنوند؟ در این مقاله، درباره شنوایی خوکچه های هندی صحبت خواهیم کرد.

محدوده شنوایی خوکچه های هندی

به طور متوسط، محدوده شنوایی خوکچه هندی بین 54 هرتز تا 50000 هرتز است. با این حال، آن ها می توانند این صداها را از فاصله 2 مایلی تشخیص دهند. همچنین، خوکچه هندی می تواند هر دو گوش را بچرخاند تا صداها را از جهات خاصی دریافت کند. داشتن حس قوی شنوایی برای آن ها، برای شناسایی تهدیدهایی مانند وجود شکارچیان، ضروری است.

ساختار گوش انسان مانند خوکچه هندی است. به جز قسمت بیرونی گوش که تفاوت هایی دارند. در خوکچه های هندی، گوش خارجی، مانند یک دستکش بیسبال برای امواج صوتی عمل می کند و آن ها را به گوش میانی هدایت می کند. این امواج صوتی پرده گوش میانی را به ارتعاش در می آورند.

این ارتعاشات، توسط استخوان های ظریف بین گوش داخلی و میانی، تجزیه و تحلیل می شود. در داخل گوش داخلی، این ارتعاشات توسط غشای بازیلار به سیگنال ‌های عصبی تبدیل می ‌شوند که سپس توسط مغز به صدا تبدیل می‌ شوند. ممکن است سوالات زیادی در ذهن شما وجود داشته باشد. بنابراین، بدون تاخیر، این مقاله را بخوانید.

آیا خوکچه هندی کاغذ می خورد؟

آیا خوکچه هندی شنوایی خوبی دارد؟

خوکچه های هندی، به عنوان حیوانات طعمه، طبقه بندی می شوند. مانند بسیاری دیگر از مزایای تکامل، خوکچه هندی به تدریج شنوایی خود را، در اثر اضطراب که توسط شکارچیان ایجاد شد، توسعه داد. خوکچه های هندی تمام زندگی خود را با گوش دادن به صداهای جزئی و ضعیف، می گذرانند.

این صداهای ضعیف، نشانه اولیه وجود خطر هستند که شامل تهدیدات خارجی یا وجود شکارچیان در اطراف آن ها است. به طور کلی، یک خوکچه هندی اهلی نباید نگران این موضوع باشد. با این حال، خوکچه هندی شما برای تشخیص صداهای موجود در جهان و تعامل با صاحب اش، به شنوایی خود اتکا دارد.

با شنیدن صدا، خوکچه ‌های هندی متوجه می ‌شوند که صاحب شان کجاست. همچنین، خوکچه هندی شما می تواند تهدیدات جزئی را تشخیص دهد، برای مثال، اگر موجودات دیگری در اطراف خانه باشند یا چیزی از روی میز بیفتد، خوکچه هندی متوجه آن می شود.

خوکچه هندی به علت نوع ساختار گوش خارجی و داخلی، حس شنوایی خوبی دارد. همچنین، به علت داشتن اندام های حسی حساس، خوکچه هندی چنین ویژگی هایی دارد. آن ها حس شنوایی باورنکردنی دارند. بر اساس مطالعات انجام شده، خوکچه ‌های هندی می‌ توانند صداهایی را تا 54 هرتز بشنوند.

این حالت، محدوده شنوایی خوکچه های هندی را بین 54 تا 50000 هرتز قرار می دهد. از این منظر، محدوده شنوایی انسان 20 هرتز الی 20000 هرتز است. انسان ‌ها می ‌توانند به فرکانس ‌هایی که پایین ‌تر هستند، گوش دهند، اما خوکچه ‌های هندی به فرکانس‌ هایی که بالاتر اند، حساس هستند. در مقایسه با انسان، آن ها می ‌توانند طیف وسیعی از صداها را بشنوند.

آیا خوکچه هندی بهتر از انسان می شنود؟

شنوایی خوکچه های هندی چقدر است؟ || دام و پت

خوکچه هندی، با این محدوده شنوایی، قادر به شنیدن همه صداها، با وضوح بالا، نیست. یک خوکچه هندی معمولی می تواند به وضوح به صداهای بین 1000 هرتز تا 18000 هرتز گوش دهد. البته، هر صوتی خارج از این محدوده توسط آن ها شنیده می شود اما نه با وضوح مناسب.

خوکچه های هندی می توانند فرکانس های بالاتری را در مقایسه با انسان بشنوند. با این حال، محدوده شنوایی خوکچه ‌های هندی می ‌تواند طیف وسیع‌ تری از فرکانس ‌ها را شناسایی کند. به همین علت است که آن ها می ‌توانند به فرکانس ‌های بالاتری گوش دهند.

در عین حال، خوکچه های هندی، از موسیقی، مشابه ما انسان ها، لذت نخواهند برد. اما عملا، خوکچه هندی در مقایسه با انسان، حس شنوایی بهتری دارد. همچنین، ساختار گوش خارجی خوکچه هندی، به آن ها نوعی برتری نسبت به انسان ها می دهد.

گوش‌ های انسان‌ ها تقریباً صاف به سمت جمجمه است و پوسته بیرونی آن ها در مقایسه با گوش ‌های خوکچه هندی، بسیار کوچک است. ساختار گوش خوکچه هندی نیز بسیار مهم است. ساختار گوش خوکچه هندی، این اجازه را می دهد که امواج صوتی بیشتری را تشخیص داده و آن ها را به پرده گوش خوکچه هندی هدایت کند.

در خوکچه ‌های هندی، ساختار داخلی گوش ‌ها، ظریف ‌تر است. این ساختار به آن‌ ها اجازه می ‌دهد تا فرکانس ‌هایی را در محدوده بالاتر از انسان، بشنوند.

آیا خوکچه هندی بهتر از سگ می شنود؟

محدوده شنوایی سگ و خوکچه هندی بسیار شبیه هم است. یک سگ معمولی ​​می تواند محدوده بین 67 هرتز تا 45000 هرتز را بشنود. اما، حساسیت شنوایی بین نژادهای مختلف سگ، متفاوت است. سگ ها می توانند امواج صوتی را که برد کمتری دارند، بشنوند، اما خوکچه های هندی می توانند به امواج صوتی بالاتر نیز گوش دهند.

همچنین، خوکچه ‌های هندی می ‌توانند صداهایی را بشنوند که در مقایسه با سگ‌ ها، کیلومترها دورتر هستند. یک سگ معمولی، ​​می تواند صداها را از ¼ مایلی دورتر تشخیص دهد که کمتر از یک خوکچه هندی معمولی است.

خوکچه ‌های هندی می ‌توانند صداهایی را که تا 2 مایل دورتر به وجود آمده اند، بشنوند. البته، این میزان را می توان بسته به زیر و بم بودن یا قدرت صدا، تغییر داد. فرکانس ‌های پایین در مقایسه با فرکانس ‌های بالا، مسافت زیادی را طی می‌ کنند. بنابراین، خوکچه‌ های هندی می‌ توانند بیشتر آن ها را بشنوند.

چرا خوکچه هندی شما آب زیاد می خورد؟

آیا خوکچه ‌های هندی می‌ توانند امواج مافوق صوت را بشنوند؟

شنوایی خوکچه های هندی چقدر است؟ || دام و پت

اولتراسونیک، آن دسته از امواجی هستند که فرکانس بالای 20000 هرتز دارند. این فرکانس، در محدوده شنوایی خوکچه ‌های هندی است. اگر از ابزارهای دافع جوندگان اولتراسونیک استفاده می ‌کنید، باید به خاطر داشته باشید که خوکچه ‌های هندی نیز می ‌توانند تحت تأثیر این اصوات قرار گیرند. اکثر دستگاه های دافع، صوتی بین 30000 هرتز تا 62000 هرتز تولید می کنند.

این دستگاه‌ ها، صداهایی را منتشر می ‌کنند که می‌ توانند خوکچه های هندی را آزار دهند. مخصوصاً زمانی که دستگاه دافع جوندگان اولتراسونیک در نزدیکی منطقه ‌ای که خوکچه هندی زندگی می‌ کند، قرار گیرد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض چنین صدایی، می تواند باعث احساس درد شود یا حتی می تواند برای همیشه به گوش داخلی خوکچه هندی آسیب برساند.

آناتومی گوش خوکچه هندی

یکی از ویژگی های متمایز کننده خوکچه هندی، ساختار گوش آن ها است. گوش های بلند خوکچه هندی برای هدایت و انتقال صداها به سمت گوش داخلی ساخته شده اند. این گوش ها برای بقای خوکچه هندی ضروری هستند. زیرا آن ها حیوانات طعمه ای هستند که در انتهای زنجیره غذایی قرار دارند.

گوش بیرونی در خوکچه هندی

گوش بیرونی در خوکچه های هندی، امواج صوتی را دریافت می کند و سپس آن ها را به گوش میانی و گوش داخلی می فرستد. خوکچه‌ های هندی می ‌توانند گوش ‌های خود را حدود 270 درجه بچرخانند تا صداهایی را که از همه جهات می ‌آیند، دریافت کنند و تشخیص دهند.

خوکچه هندی می تواند به طور مستقل، هر یک از گوش های خود را در جهات مختلف حرکت دهد. بنابراین، خوکچه هندی می تواند جهتی که صدا از آن جا می رسد را به درستی تشخیص دهد.

گوش میانی و داخلی در خوکچه های هندی

مجرای شنوایی خارجی، امواج صوتی گرفته شده را به پرده گوش، در گوش میانی، منتقل می کند. امواج صوتی، به غشای پرده گوش برخورد می کنند. این فرآیند باعث ایجاد ارتعاش در پرده گوش می شود که توسط استخوان های ظریف گوش میانی گرفته شده و به گوش داخلی منتقل می شود.

گوش میانی پر از حفره های هوا است، که مانع از مرطوب شدن امواج صوتی در مایع گوش داخلی می شوند. استخوان رکابی که استخوان سوم گوش میانی است، به حلزون گوش داخلی متصل شده و به شکل مارپیچی و از مایع پر شده است. غشای بازیلار در نزدیکی حلزون قرار دارد.

غشای بازیلار در مکان های مختلفی می لرزد. بسته به فرکانس امواج صوتی، در پاسخ به ارتعاشات، موهای کوچک متصل به این لایه می توانند به انتهای عصب راه پیدا کنند. این قسمت، سیگنال‌ ها را به قسمت ‌هایی از مغز که مسئول پردازش شنوایی هستند، منتقل می ‌کنند. مغز این سیگنال ‌ها را به صورت صدا ترجمه می‌ کند.

چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟ 

آیا خوکچه های هندی صدای انسان ها را می شنوند؟

شنوایی خوکچه های هندی چقدر است؟ || دام و پت

به طور کلی، خوکچه ‌های هندی قطعاً می ‌توانند هرچه که انسان ها می گویند را بشنوند. آن ها طیف وسیعی از توانایی های مربوط به شنوایی را دارند. فرکانس صدای انسان از 85 هرتز تا 265 هرتز متغیر است که به خوبی در ظرفیت شنیداری آن ها جای می گیرد. همچنین، مطالعات نشان داده اند که آن ها می توانند کلمات و بیان انسان ها را درک کنند.

آیا خوکچه هندی من ناشنوا است؟

با دانستن علائم ناشنوایی در خوکچه های هندی، می توانید درباره وضعیت شنوایی حیوان خانگی تان، قضاوت کنید. اگر بتوانید علت را در مراحل اولیه تشخیص دهید، می توانید از ناشنوایی خوکچه هندی خود پیشگیری کنید. اگر خوکچه هندی تان حس شنوایی خود را از دست بدهد، نسبت به صدایی که معمولا قبلاً به آن واکنش نشان می داد، دیگر واکنش نشان نمی دهد.

در صورت ناشنوا بودن، گوش خوکچه ‌های هندی نمی ‌تواند به سمت صدا بچرخد یا وقتی نام آن ها را صدا می ‌زنند، نمی ‌توانند جهت را تشخیص دهند. اگر بیش از یک خوکچه هندی دارید، خوکچه هندی دیگر می تواند از خوکچه هندی ناشنوا تقلید کند تا به صدا پاسخ دهد.

با توجه به این که خوکچه های هندی چقدر حس شنوایی خود را از دست می دهند، آن ها می توانند فقط به فرکانس های خاصی گوش دهند. شما می توانید با پخش کلیپ های کوتاهی از موسیقی با فرکانس های مختلف، چند تست صدا را در مورد خوکچه هندی خود انجام دهید.

همچنین، یک خوکچه هندی ناشنوا، می تواند پرخاشگر و تحت استرس باشد. خوکچه های هندی موجوداتی هستند که به شدت به شنوایی خود وابسته هستند، بنابراین ناشنوایی می تواند تغییر سختی در زندگی آن ها باشد. با این حال، خوکچه هندی می تواند بدون شنیدن اصوات، با زندگی جدید خود سازگار شود.

چرا خوکچه هندی آب نمی نوشد؟

سخن آخر

خوکچه های هندی حس شنوایی کاملی دارند، زیرا این توانایی، یک ویژگی مربوط به بقاء در آن ها است. محدوده شنوایی این حیوانات، بین 54 هرتز تا 50000 هرتز است. به جز قسمت بیرونی گوش، ساختار گوش انسان و خوکچه هندی، یکسان است. خوکچه هندی، حیوانی طعمه است.

تمام زندگی خوکچه های هندی وحشی، صرف توجه به صداهای جزئی و ضعیف محیط می شود. با این حال، خوکچه های هندی اهلی  استرسی را در این مورد تحمل نمی کنند. اما با این حال، آن ها برای کشف منبع صداها از همه جهات و ارتباط با شما، به حس شنوایی شان نیاز دارند.

منبع
https://guineapig101.com/guinea-pigs-hearing/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا