پرنده ها

رفتار اردک ها و هر آنچه که باید بدانید!

رفتار اردک ها و هر آنچه که باید بدانید را در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم. اگر به نگهداری از اردک ها علاقه دارید بهتر است رفتار آنها را بشناسید. اردک ها، حیواناتی بسیار باهوش و با روابط اجتماعی پیچیده، هستند. این واقعیت، یکی از مسائلی است که نگه داشتن و پرورش اردک ها را بسیار جالب و مفید می کند! در این مقاله، نگاهی به برخی از رایج ترین سوالاتی که در مورد رفتارهای اردک ها و علت ایجاد کننده آن ها، می ‌اندازیم.

به طور کلی، جوجه اردک‌ های جوان، در همان ساعات اولیه زندگی، نسبت به موجوداتی که با آن ها وقت می گذرانند، وابسته می شوند. در اغلب اوقات، این موجودات، مادر یا خواهر و برادر آن ها هستند، اما اگر یک جوجه اردک را در انکوباتور جوجه ریزی کرده اید، ممکن است که نسبت به شما وابسته شود.

وقتی یک اردک به شما وابسته می شود، می خواهد شما را دنبال کند و همیشه با شما باشد. این واقعیت، مسئله ای است که ممکن است نیاز باشد تا کمی به آن فکر کنید. اگرچه وابسته شدن یک جوجه اردک به شما، شرایطی سرگرم کننده به نظر می رسد، اما شما باید به شادی طولانی مدت اردک نیز فکر کنید.

اردک ها تقریباً به همراهی دائمی نیاز دارند.

اگر بیرون از خانه کار می کنید یا به مدرسه می روید، نباید از یک اردک نگه داری کنید. اگر قرار است اردک در بیرون از حیاط شما زندگی کند، نباید حتی یک اردک هم تهیه کنید. آیا وقتی اردک بالغ شد و شما آن را به بیرون منتقل کردید و نتوانستید تمام روز با اردک خانگی تان باشید، این حیوان می تواند به تنهایی زندگی کند؟

پاسخ کوتاه این است. بله، اما اردک غمگین خواهد بود و هیچ کس یک اردک غمگین را نمی خواهد! بهتر است جوجه اردک ها را حداقل به صورت جفت پرورش دهید. اجازه دادن به آن ها برای داشتن یک “خواهر و برادر”، به اردک خانگی تان این امکان را می دهد که زمانی که با آن ها نیستید، بتوانند معاشرت داشته باشند.

این مسئله بدان معنا نیست که جوجه اردک ها شما را دوست نخواهند داشت، بلکه به این معناست که با وجود یک اردک دیگر، تمام دنیای آن ها دور شما نمی چرخد. این وضعیت، در نهایت برای اردک خانگی تان، بهتر است. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد پرورش جوجه اردک، می توانید با یک‌ دامپزشک تماس گرفته و با او مشورت کنید.

آیا اردک ها گاز می گیرند؟

نیاز اردک به آب برای مصرف غذا

رفتار اردک ها و هر آنچه که باید بدانید! | دام و پت

لذت بخش بودنT خوردن و آشامیدن برای اردک ها، بر کسی پوشیده نیست. همچنین، اکثر افراد می دانند که اردک ها، عاشق آب هستند. اما آیا می دانستید که آن ها نباید بدون آبT غذا بخورند؟ ممکن است متوجه شوید که اردک ‌های شما دوست دارند یک تکه بزرگ از غذای شان را بردارند و سپس آن را در آب غوطه ‌ور کنند و نهایتا، وقتی غذای شان مرطوب شد، آن را بخورند.

آن ها این کار را فقط به عنوان یک‌ عادت بی اهمیت یا برای هدر دادن قسمتی از غذا انجام نمی دهند. اردک ها باید غذای خود را در آب غوطه ور کنند تا بتوانند آن را هضم کنند. اگر اردک ها بخواهند مقدار  زیادی غذا را بدون وجود آب بخورند، خوراک در چینه دان آن ها انباشته می شود و وقتی بخواهند دوباره آب بنوشند، غذا متورم می ‌شود. این شرایط، احتمالاً می تواند آن ها را خفه کند. نگه داری اردک ها، نیازمند داشتن اطلاعات کافی درباره رفتار های مختلف این پرندگان است.

معاشقه اردک های نر و ماده

همچنین، بهتر است بدانید که اردک های نر و ماده، دوست دارند با یکدیگر معاشقه کنند. در صورتی که اردک نر و ماده داشته باشید، و آن ها را در ساعاتی از روز در یک منبع آب قرار دهید، متوجه خواهید شد که این حیوانات، دوست دارند به روش های مختلف، با یکدیگر تعامل داشته باشند.

اردک ها وقتی شنا می کنند، گردن خود را دراز می کنند. هر دو اردک نر و ماده برای معاشقه، سر خود را به طرف یکدیگر بالا و پایین می کنند. ماده ها بدن خود را روی سطح آب، در حالت جفت گیری، در نزدیکی اردک های نر صاف می کنند تا با اردک هایی که به آن ها علاقه دارند  معاشقه کنند.

شایع ترین علل مرگ اردک ها چیست؟

جفت گیری اردک ها

رفتار اردک ها و هر آنچه که باید بدانید! | دام و پت

به طور کلی، اردک ها برای جفت گیری، رفتارهای خاصی از خود نشان می دهند. البته این رفتارها، بدون علت نیستند و هر کدام از آن ها، برای هدفی انجام می شوند. اردک های نر و ماده، معمولا دوست دارند که در آب جفت گیری کنند. به طور کلی، اردک ها معمولاً در آب جفت می شوند، اما در خشکی نیز می توانند جفت گیری کنند.

هنگام جفت گیری در آب، بدن اردک ماده، در حالت راحت تری قرار می گیرد و بدین ترتیب، احتمال آسیب دیدن این حیوان، به حداقل می رسد. اردک ماده، مانند یک تخته موج سواری، صاف می شود و اردک نر، از پشت اردک ماده بالا می رود. سپس، اردک نر، پشت سر یا گردن اردک ماده را با نوک خود می گیرد تا به تعادل هر دو حیوان، کمک کند.

رفتار اردک نر در جفت گیری

گاهی اوقات یک اردک نر، می تواند پرهای پشت گردن ماده را بیرون بکشد و حتی هنگام تلاش برای یافتن حالت تعادل یا در حالی که از فرار اردک ماده جلوگیری می کند، باعث خونریزی این حیوان شود. گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که اردک نر سعی دارد اردک ماده را غرق کند و سر آن را مکرراً در آب فرو می برد.

گروه‌ هایی از اردک های نر شناخته شده‌ اند که با یک اردک ماده جفت گیری می ‌کنند. به طور کلی، ممکن است که همه این رفتارها، خشن به نظر برسد، اما متأسفانه رفتار جفت گیری برای اردک ها، وضعیتی طبیعی است. مهم است که احساسات و انتظارات انسانی را در روابط اردک ها با یکدیگر وارد نکنید.

اردک های اهلی نر، تک همسر نیستند. آن ها اردک ماده مورد علاقه خود را انتخاب می کنند و بیشترین زمان را با آن می گذرانند و نیازهای آن را تامین می کنند. به عنوان مثال، اردک نر، برای اردک ماده، خوراکی می آورد. اما اردک نر، با هر اردک ماده ای که امکان آن وجود داشته باشد، جفت می شود.

اردک های ماده‌، نر مورد علاقه خود را انتخاب می ‌کنند و احتمالاً این جفت، تنها اردک نری است که داوطلبانه با آن جفت می‌ شوند. معمولا، اغلب سوالاتی که افراد مختلف می پرسند، حول رفتارهای اردک نر متمرکز است. به طور کلی، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اردک‌ های نر، گاهی اوقات می ‌توانند رفتار تند داشته باشند.

چگونه مرغ و اردک را در کنار هم پرورش دهیم؟

زندگی گروهی اردک ها

رفتار اردک ها و هر آنچه که باید بدانید! | دام و پت

برای حدود نیمی از سال، اردک های نر، آرام و به طور کلی خوب هستند. اما فصل جفت گیری، داستان دیگری دارد (اواسط فوریه – اواسط جولای در نیمکره شمالی زمین). به طور کلی، هورمون های اردک های نر در این زمان، بیش از حد افزایش می یابد.

در فصل جفت گیری، اردک های نر، رفتارهای سرزمینی بروز می دهند. اگر از چند اردک نر نگه داری کنید، ممکن است مشاهده کنید که برای اثبات ریاست خود، آن ها با یکدیگر درگیر می شوند. در این فصل، اردک های نر، رفتارهای مربوط به جفت گیری را بیش از حد بروز می دهند.

حتی اردک‌ های ماده، ممکن است در اثر رفتارهای مبتنی بر جفت گیری اردک های نر، کشته شوند. در فصل جفت گیری، اردک نر اجازه نمی دهد اردک های جدید به راحتی وارد منطقه خود شوند. حتی ممکن است که آن ها فرزندان خود را تعقیب کنند و اگر فکر کنند که  سایر اردک ها، زمان زیادی از معاشرت با اردک ماده را می گیرند، آن ها را بکشد!

در فصل جفت گیری، اردک های نر رفتارهای عجیبی از خود بروز می دهند. به عنوان مثال، ممکن است که با مشاهده یک اردک ماده، به سمت آن بدوند. همچنین، ممکن است که اردک های نر، از استخر محافظت کنند و منتظر یک اردک ماده بمانند. رفتارهای اردک هی نر در دوره جفت گیری، منحصر به فرد هستند.

فرق رفتار اردک نر و ماده

رفتار اردک ها و هر آنچه که باید بدانید! | دام و پت

البته، در اغلب موارد، اردک های نر، حیواناتی آرام هستند و به دنبال درگیری با سایر موجودات نیستند. رفتار آن ها با جوجه مرغ ها و جوجه خروس ها، خوب است (اگرچه حضور خروس ها، احتمالاً به این امر کمک می کند). اما گاهی اوقات ممکن است نیاز باشد که اردک های نر را برای مدتی، از گله دور نگه دارید.

به علاوه، با افزوده شدن یک اردک نر به گله، رفتار اردک های ماده نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی، اردک های ماده، از ورود یک نر جدید به گله، استقبال نمی کنند. زیرا آن ها اردک نر مورد علاقه شان را دارند و نمی‌ خواهند با اردک نر دیگری جفت شوند.

اردک ماده غالب، معمولاً آن اردک ماده ای است که در تمام طول روز، در نزدیکی اردک نر، زمان خود را می گذراند. اگر چندین اردک نر دارید، باد بدانید که هر اردک نر، معمولاً یک «همسر» دارد که بیشتر با آن معاشرت می ‌کند و برای آن، از سایر اردک ها، بهتر است.

اما این واقعیت، مانع از جفت گیری با تمام اردک های دیگر مزرعه نمی شود. ماده ها در جفت گیری دخالت نمی کنند، اما مطمئناً به سایر ماده ها می گویند که این اردک، اردک نر “من” است. به طور کلی، داشتن یک اردک نر در میان گله، فواید بسیاری دارد. به عنوان مثال، با داشتن یک اردک نر، شما می‌ توانید مطمئن شوید که تخم های اردک های تان، باور هستند.

علاوه براین، یک اردک نر، می تواند از اردک های ماده، در برابر خطرات گوناگون، محافظت کند.

سخن آخر

البته، با این وجود، تمام اردک ها، حیوانات خانگی جذاب و فوق العاده ای به حساب می آیند. همچنین، باید به این نکته توجه داشته باشید که اردک های مختلف، در صورتی که به تنهایی نگه داشته شوند، ممکن است رفتارهای متفاوتی بروز دهند. اما اردک هایی که به طور گروهی زندگی می کنند، معمولا رفتارهای مشابهی بروز می دهند.

اردک های ماده از داشتن تعداد زیادی دوست اردک ماده خوشحال خواهند‌ بود و در استخر و غذا و حشرات و سایه درخت، آن ها را سهیم خواهند کرد. در چنین شرایطی، اگر یک اردک نر را به گروه اضافه کنید، به طور کلی، همه چیز پیچیده تر می شود.

اگر سوالات بیشتری درباره رفتار اردک های ماده و نر دارید، می توانید با یک دامپزشک‌ تماس بگیرید و با او مشورت کنید. به طور کلی، پرورش اردک، پیش از هر چیز، نیازمند اطلاع از نحوه زندگی اردک ها دارد.

علت اسهال در اردک ها چیست؟

منبع
https://thecapecoop.com/understanding-backyard-duck-behavior/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا