گربه ها

خون در مدفوع گربه من به چه معناست؟

خون در مدفوع گربه من به چه معناست؟

یافتن خون در مدفوع گربه شما می تواند یک منظره ترسناک باشد. طبیعی است که فکر کنید همیشه نشان دهنده یک چیز جدی است. اما در واقع دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است در مدفوع گربه شما خون وجود داشته باشد. بسیاری از آنها به راحتی قابل درمان هستند. علل خون در مدفوع گربه عبارتند از:

 • آلرژی غذایی
 • خوردن چیزی نامناسب
 • عفونت، و انگل
 • واکنش به برخی داروها
 • مشکلات غدد مقعدی و کولیت (التهاب روده بزرگ).

حتی استرس می تواند باعث ایجاد خون در مدفوع گربه شما شود، به عنوان مثال اگر اخیرا خانه را تغییر داده اید یا فصل آتش بازی است . سایر دلایل احتمالی عبارتند از پانکراتیت، سمیت (مانند خوردن سم موش)، سرطان یا اختلال خونی. در حالی که بسیاری از این علل خفیف هستند، برخی دیگر تهدید کننده زندگی هستند و همیشه به درمان اورژانسی نیاز دارند برای ایمن شدن با دامپزشک صحبت کنید.

وقتی در مدفوع گربه شما خون است چه باید کرد؟

اگر گربه شما خون ریزش می کند، باید همیشه با دامپزشک تماس بگیرید تا هر چیز جدی را رد کرده و مطمئن شوید که هر گونه درمان مورد نیاز را دریافت می کند. در حالی که ممکن است وجود خون در مدفوع گربه شما نشان دهنده چیزی جدی باشد، دلایل خفیف تری نیز وجود دارد که می توان آنها را درمان کرد. آماده باشید که مدفوع گربه خود را توضیح دهید (آیا سفت است یا نرم، خون قرمز روشن است یا تیره؟) و هر جزئیاتی که می تواند به تشخیص مشکل کمک کند – برای مثال، آیا گربه شما نزدیک چیزی سمی بوده است یا علائم دیگری داشته است. ? اگر بتوانید نمونه ای از مدفوع خون آلود گربه خود را جمع آوری کنید تا به دامپزشک نشان دهید که ایده آل خواهد بود.

اگر فکر می کنید که وضعیت گربه شما ممکن است وخیم باشد و در شب است که دامپزشک شما در طول روز تعطیل است، کلینیک های ما در سراسر کشور در خدمت شما هستند. نزدیکترین کلینیک اورژانس حیوانات خانگی Vets Now خود را در اینجا پیدا کنید .

اگر مایل به مشاوره و آرامش هستید، دامپزشکان ما هر روز بین ساعت 8 صبح تا 11 شب برای گفتگوی ویدیویی در دسترس هستند. درباره خدمات مشاوره آنلاین ما در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آیا خون در مدفوع طبیعی است؟

خون در مدفوع گربه من به چه معناست؟ | دام و پت

در حالی که خون در مدفوع گربه شما همیشه نشان دهنده تهدیدی برای زندگی نیست، اما این طبیعی نیست و قطعا چیزی نیست که شما باید نادیده بگیرید. حتی علل خفیف‌تر نیز اغلب باید توسط دامپزشک درمان شوند و در مورد علل جدی‌تر مانند مسمومیت، واقعاً زمانی برای تلف کردن وجود ندارد.

یافتن خون در مدفوع گربه شما می تواند نگران کننده باشد اما دلایل احتمالی زیادی وجود دارد

گربه من خونریزی دارد اما علائم دیگری ندارد، این به چه معناست؟

به یاد داشته باشید که گربه ها در پنهان کردن علائم بیماری بسیار خوب هستند، بنابراین فقط به این دلیل که نمی توانید علائم واضح دیگری را مشاهده کنید، به این معنی نیست که باید خون در مدفوع آنها را نادیده بگیرید. منتظر ظهور علائم دیگر نباشید، خود خون کافی است تا با دامپزشک تماس بگیرید . در حالی که ممکن است علت خفیف باشد و دلیل بزرگی برای نگرانی نباشد، همیشه ایمن بودن بهتر از متاسف بودن است.

آیا کرم ها می توانند باعث ایجاد خون در مدفوع شوند؟

کرم ها و سایر انگل ها یکی از علل احتمالی خون در مدفوع گربه شما هستند. اما حتی گربه هایی که سالم به نظر می رسند نیز می توانند کرم داشته باشند، بنابراین مهم است که مرتباً آنها را کرم زده، حتی اگر علائمی از خود نشان نمی دهند. کرم‌ها می‌توانند گربه‌تان را بسیار ناخوشایند کنند (و برخی از آن‌ها می‌توانند به انسان منتقل شوند)، بنابراین مهم است که کرم‌کشی را به‌عنوان بخشی منظم از برنامه‌های روزمره خود قرار دهید. در مورد نحوه درمان کرم در گربه خود در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید .

آیا استرس می تواند باعث ایجاد خون در مدفوع شود؟

خون در مدفوع گربه من به چه معناست؟ | دام و پت

استرس شدید می تواند باعث ایجاد خون در مدفوع گربه شود. موقعیت هایی مانند خانه تکانی، سوار شدن به گربه هنگام رفتن به تعطیلات یا نزدیکی شب آتش بازی، همگی می توانند باعث استرس گربه شما شوند. اگر شک دارید که گربه شما به دلیل استرس خون ترشح می کند، بهتر است از دامپزشک مشاوره بگیرید زیرا ممکن است راه هایی برای کمک به گربه ارائه دهند. همچنین این احتمال وجود دارد که علائم گربه شما به دلیل یک بیماری زمینه ای باشد که دامپزشک شما بهترین موقعیت را برای تشخیص و درمان دارد.

اگر مایل به مشاوره و آرامش هستید، دامپزشکان ما هر روز از ساعت 8 صبح تا 11 شب برای چت ویدیویی در دسترس هستند .

آیا خون در مدفوع گربه اورژانسی است؟

دلایل احتمالی زیادی برای خون در مدفوع گربه شما وجود دارد. بدون دانستن اطلاعات بیشتر نمی توان گفت که آیا این یک وضعیت اورژانسی است یا خیر. در حالی که بسیاری از علل مدفوع خونی خفیف هستند، برخی دیگر خطرناک هستند و نیاز به درمان اضطراری دارند. همیشه ارزش دارد که با دامپزشک صحبت کنید و در مورد علائم گربه خود و هر چیزی که ممکن است منجر به ریزش خون شده باشد صحبت کنید.

بسته به اینکه مکالمه چگونه پیش می رود، آنها ممکن است به سادگی از شما بخواهند که گربه خود را تحت نظر داشته باشید، به شما توصیه کنند که یک قرار ملاقات رزرو کنید تا او را بررسی کنید یا توصیه کنند فوراً آنها را نزد دامپزشک ببرید. تماس تلفنی با دامپزشک شما یا خیال شما را راحت می کند یا اطمینان حاصل می کند که گربه شما در صورت نیاز تحت درمان قرار می گیرد.

اگر فکر می کنید که وضعیت گربه شما ممکن است تهدید کننده زندگی باشد یا نیاز به درمان فوری داشته باشد، با دامپزشک خود یا بدون ساعات کاری با نزدیکترین کلینیک اورژانس حیوانات خانگی Vets Now تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن درمان شوند.

آیا تغییر غذای گربه باعث ایجاد خون در مدفوع می شود؟

خون در مدفوع گربه من به چه معناست؟ | دام و پت

تغییر ناگهانی غذای گربه شما می تواند باعث ناراحتی معده شود که می تواند منجر به خون در مدفوع شود. به همین دلیل مهم است که به تدریج از غذای فعلی خود به رژیم جدید خود منتقل شوند. زیرا این امر می تواند به آنها در تشخیص و درمان مشکل کمک کند.

چگونه مدفوع خونی گربه ها را درمان کنیم؟

درمان خون در مدفوع گربه شما در وهله اول به علت ایجاد آن بستگی دارد. بسته به آنچه که دامپزشک تشخیص می دهد، درمان های ممکن شامل موارد زیر باشد:

 • حذف یا تغییر چیزی در رژیم غذایی
 • دارو و درمان ضد انگل
 • مایعات برای درمان کم آبی بدن
 • انجام جراحی

 دامپزشک شما وقتی گربه شما را معاینه کرد و تشخیص داد که چه چیزی باعث دفع خون در مدفوع می شود، ایده بهتری خواهد داشت.

کولیت استرس در گربه ها چیست؟

خون در مدفوع گربه من به چه معناست؟ | دام و پت

کولیت التهاب روده بزرگ گربه است که به نام روده بزرگ یا تحتانی نیز شناخته می شود. اما کولیت می تواند با استرس ایجاد شود، در حالی که سایر علل شایع عبارتند از کرم ها و عدم تحمل غذایی یا آلرژی. این می تواند مزمن باشد. به این معنی که در یک دوره زمانی طولانی ایجاد شده است، کولیت حتی می تواند حاد باشد. به این معنی که به سرعت و به شدت بروز می کند. علائم رایج کولیت در گربه‌ها شامل اسهال آبکی یا خونی و مخاط یا ژله در مدفوع آنها است. علائم دیگر عبارتند از:

 • یبوست
 • نفخ شکم
 • بی اشتهایی
 • کاهش وزن

اما همیشه عاقلانه است که با دامپزشک صحبت کنید تا مطمئن شوید که این علت علائم آنهاست و بیماری زمینه ای که نیاز به درمان دارد، مانند عفونت یا جراحت ندارد.

منبع
https://www.vets-now.com/pet-care-advice/blood-in-cats-poo/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا