حیوانات خانگی کوچک

جدا کردن خرگوش نر و ماده از هم

جداسازی خرگوش های نر و ماده از هم یکی از اصول نگهداری از آنها است. آیا خرگوش نر و ماده دارید و می خواهید بدانید چه زمانی بهتر است آنها را از هم جدا کنید؟ یا شاید شما فقط دو خرگوش را پرورش داده اید و می خواهید ببینید آیا آنها می توانند تا زمانی که خرگوش ماده باردار است با هم بمانند؟  نگه داشتن خرگوش های نر و ماده در کنار هم بعد از هشت هفتگی ایده خوبی نیست مگر اینکه بخواهید بچه های زیادی داشته باشید.

چرا خرگوش من چاله میکند؟

چرا باید خرگوش های نر و ماده را از هم جدا کرد؟

اما شما به عنوان صاحبان باید چهار دلیل که چرا باید خرگوش های خود را جدا کنید را بشناسید.

جفت گیری مکرر

خرگوش ها به دلیل تولید مثل بیش از حد و جفت گیری های مکرر خود معروف هستند. یک جفت خرگوش نر و ماده در صورت نگهداری در کنار هم می توانند ماهی یک بار تولید مثل کنند. با میانگین پنج کیت در هر بستر، خرگوش ماده شما می تواند بیش از 60 الی 200 بچه خرگوش در سال داشته باشد! به همین دلیل ضروری است که خرگوش های نرها و ماده باید از هم دیگر جدا شوند.

بارداری ناخواسته

جدا کردن خرگوش نر و ماده از هم || دام و پت

حتی پس از باردار شدن خرگوش ماده شما، بهتر است آنها را جدا نگه دارید. خرگوش ها فقط حدود بیست و پنج روز حامله می شوند و به محض زایمان می توانند دوباره باردار شوند. اگر چند دقیقه بعد از زایمان آنها را از همدیگر جدا نکنید و آنها با هم باشند، احتمال دارد دوباره باردار شود. این به این دلیل است که خرگوش ها مانند اکثر پستانداران چرخه تخمک گذاری را تجربه نمی کنند. در خرگوش ها، تخمک گذاری آنها به دلیل عمل جفت گیری است که به تخمک گذاری القایی معروف است، به این ترتیب می توانند بلافاصله پس از زایمان دوباره باردار شوند.

این برای خرگوش ماده مناسب نیست و می تواند منجر به عوارض شود. اگر می خواهید خرگوش خود را دوباره پرورش دهید، بهتر است حدود شش هفته پس از تولد کیت ها صبر کنید و اجازه دهید دوباره جفت گیری کند. اما از آنجایی که این دو خرگوش به احتمال زیاد به هم پیوند دارند، برای کاهش استرس در هر دو طرف باید به طور مکرر در تماس باشند.

جدا نگه داشتن نر و ماده خود با یک مانع ایمن که همچنان به آنها اجازه می دهد تا همدیگر را ببینند، مهم است. فقط مطمئن شوید که به اندازه کافی ایمن است که نتوانند با همدیگر جفت گیری کنند.

چرا خرگوش پنجه خودش را بالا نگه می دارد؟

پیشگیری از بارداری در سنین پایین

جدا کردن خرگوش نر و ماده از هم || دام و پت

خرگوش ها به طور متوسط ​​بین 12 تا 16 هفتگی به بلوغ جنسی می رسند، اما می تواند تا ده هفتگی هم به بلوغ برسند. خرگوش ها بر خلاف سایر حیوانات دیرتر به بلوغ جسمی نمی رسند. بنابراین اگرچه خرگوش ها می توانند در سنین پایین باردار شوند، اما بارداری در سنین پایین برای آنها مناسب نیست.

پرخاشگری

خرگوش های نر و ماده زمانی که در کنا هم باشند ممکن است تهاجمی شوند. آنها می توانند بسیار وابسته شوند و ارتباط آنها با خرگوش های دیگر یا حتی صاحب آنها را سخت کند. حتی اگر به نظر می رسد که خرگوش های شما بیشتر اوقات با هم کنار می آیند، باز هم ممکن است به همدیگر حمله کنند و پرخاشگر شوند.

آنها همچنین می توانند رفتارهای هورمونی را از خودشان بروز دهند. این رفتار ها می تواند شامل تخریب اقلام و محیط اطرافشان باشد. آنها با افزایش سن آرام می شوند، بنابراین ممکن است خرگوش شما همیشه قوی و پرخاشگر نباشد.

چه زمانی باید خرگوش های نر و ماده را جدا کنیم؟

به طور متوسط، خرگوش ها بین 12 تا 16 هفته به بلوغ جنسی می رسند. با این حال، آنها می توانند در اوایل ده هفته به بلوغ برسند. بهتر است خرگوش های خود را قبل از آن جدا کنید، اما نه قبل از اینکه خرگوش شما از شیر گرفته شود.

تلاش برای از شیر گرفتن خرگوش ها زودتر از زمان موعود می تواند منجر به بروز مشکلات سلامتی زیادی در کیت هایتان شود. حدود هشت هفته زمان خوبی در نظر گرفته می شود و خرگوش ها را می توان کمی بعد از آن جدا کرد. با این حال، هنگام تغییر دادن نرها، توجه به این نکته ضروری است که حتی پس از عقیم سازی، خرگوش های نر همچنان می توانند تا شش هفته بارور باشند.

اگر از روز دقیق عقیم سازی خرگوش خود مطمئن نیستید، بهتر است شش هفته کامل بدون معرفی نر و ماده خود صبر کنید تا کاملاً مطمئن شوید که نمی توانند باردار شوند.

چرا خرگوش پا می کوبد؟

آیا می توانم آنها را در قفس های جداگانه اما در کنار یکدیگر قرار دهم؟

قرار دادن خرگوش ها در قفس های مجزا در کنار یکدیگر روش بسیار مفیدی برای معرفی خرگوش ها به یکدیگر است. همچنین یک راه عالی برای جدا نگه داشتن جنسیت های مختلف بدون تغییر یا بارداری ناخواسته است. هنگامی که خرگوش ماده به پایان دوران بارداری خود نزدیک می شود، این یک ابزار عالی است. خرگوش های پیوند خورده زمانی که شریک زندگی شان در اطرافشان نباشد، تنها و افسرده می شوند.

نگهداری آنها نزدیک به هم، اما از طریق حصار یا قفس از هم جدا شده اند، یکی از بهترین گزینه ها برای نگهداری از آنها است زیرا آنها هنوز هم می توانند یکدیگر را ببینند، بدون خطر بارداری.

چرا خرگوش بوی بدی می دهد؟

آیا خرگوش نر را از مادرش جدا کنم؟

جدا کردن خرگوش نر و ماده از هم || دام و پت

در جوانی تشخیص جنسیت خرگوش دشوار است.

بهترین زمان برای جدا کردن خرگوش ها از مادرشان هفته هشتم است. زودتر از آن، و زنده نگه داشتن نوزادان بسیار سخت است. مدت کوتاهی پس از از شیر گرفتن، بهتر است خرگوش های نر خود را از خواهر و مادرشان جدا کنید. وقتی خرگوش ها به بلوغ جنسی می رسند، این امر از هر گونه جفت گیری یا به طور کلی تولید مثل جلوگیری می کند.

جداسازی آنها قبل از رسیدن به بلوغ جنسی برای جلوگیری از بارداری غیرمنتظره و همخونی ضروری است. به همین دلیل، دور نگه داشتن پدر از نوزادان ماده نیز ضروری است. با عقیم سازی خرگوش ها، بسیاری از مسائل هورمونی و ارضی خود را از دست می دهند. همچنین به خرگوش های نر و ماده اجازه می دهد بدون خطر حاملگی ناخواسته با هم پیوند برقرار کنند.

پیوند بین خرگوش های نر و ماده قوی ترین پیوند بین خرگوش ها است که اضطراب و تنهایی را در خرگوش های شما کاهش می دهد.

RSPCA تغییر همه خرگوش ها را توصیه می کند زیرا هر گونه مشکل را کاهش می دهد و مراقبت از آنها را بسیار آسان می کند. همچنین می تواند شانس سرطان تخمدان و یا بیضه را کاهش دهد.

دو خرگوش از یک جنس را می توانیم در کنار هم نگهداریم؟

جدا کردن خرگوش نر و ماده از هم || دام و پت

همچنین می توان دو خرگوش از یک جنس را پیوند داد، اگر تغییر دادن یک خرگوش کاری نیست که شما می خواهید انجام دهید. با این حال، باید توجه داشت که پیوند بین دو ماده به اندازه یک نر و ماده قوی نیست، اما ممکن است.

اگر دو نر را به هم پیوند می دهید، باید به این نکته توجه داشته باشید که دو نر ممکن است برای دوره هایی با هم کنار بیایند، اما در نهایت با یکدیگر درگیر می شوند یا در قلمرو یکدیگر قرار می گیرند که منجر به آسیب های بزرگ در هر دو خرگوش می شود.

اگر مخالف تغییر خرگوش های خود هستید، داشتن پیوند دو ماده با یکدیگر بهترین گزینه است. آنها هنوز هم سمپاشی می کنند و کمی منطقه ای هستند، اما به اندازه دو نر افراطی نخواهد بود.

چگونه به خرگوش کمک کنیم بخوابد؟

سخن آخر

جدا کردن خرگوش های نر و ماده در سنین پایین، حدود هشت تا ده هفته، فواید زیادی دارد. این می تواند پرخاشگری بین خرگوش های شما را کاهش دهد یا از بارداری ناخواسته جلوگیری کند.

RSPCA قویاً عقیم کردن هر دو خرگوش خانگی خود را توصیه می کند. عقیم کردن آنها می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی را که برای اندام های تناسلی خرگوش ها مورد هدف قرار می گیرند مانند سرطان کاهش دهد.

اگر قبلاً هر دو خرگوش را خریداری کرده باشید، این می تواند برای شما به عنوان مالک یک چالش باشد. در غیر این صورت، باید آنها را حداقل به مدت 6 هفته جدا نگه دارید. مدیریت این امر به خصوص اگر خرگوش های خانگی باشند می تواند دشوار باشد. اگر هنوز در فکر هستید و هنوز دو خرگوش نخریده اید، بهترین برنامه این است که صبر کنید. هنگامی که خرگوش نر خود را به یک ماده جدید معرفی می کنید، صبر کنید تا 6 هفته از عقیم شدن خرگوش شما بگذرد.

آیا خرگوش ها سکسکه می کنند؟

منبع
https://cleverpetowners.com/https://petkeen.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا