حیوانات خانگی کوچک

بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر

بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر را بشناسید. برخی بیماری ها ممکن است از انسان به همستر منتقل شوند. همسترها می توانند از انسان ها، دچار بیماری شوند. اگر از هر نوع بیماری رنج می برید، از همستر خانگی خود دوری کنید تا از آن، در برابر بیماری های مختلف، محافظت شود. سوال اصلی این است، آیا همسترها از انسان ها، دچار بیماری می شود؟ بله، همسترها می توانند به بیماری های انسانی مانند آنفولانزا، سرفه، گلودرد و تب، مبتلا شوند. بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر بیشتر بیماری های عفونی می باشند.

در شرایطی که بیمار بوده و مجبور هستید با همستر خانگی تان تعامل داشته باشید، همیشه از دستکش استفاده کرده، ماسک زده و دستان خود را بشویید تا از همستر خانگی تان، در برابر ابتلا به بیماری های انسانی، محافظت کنید. به طور کلی، همسترها برای رهایی از بیماری های خفیف انسانی نیز، نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

همسترها بسیار حساس هستند. زیرا در مقایسه با سایر موجودات و حیوانات خانگی، سیستم ایمنی ضعیف تری دارند. اگر به اندازه نیاز به همستر خانگی‌ تان توجه نداشته باشید، چنین شرایطی می تواند برای همستر خانگی تان، مشکل ساز باشد. بنابراین، باید با دقت از حیوان خانگی تان مراقبت کنید.

اگر از همستر خانگی تان مراقبت نکنید، حیوان خانگی تان ممکن است به بیماری های مختلفی مبتلا شود. پس از بروز بیماری، اگر به خوبی آن را درمان نکنید، می تواند برای همستر شما کشنده باشد. اگر احساس بیماری می کنید، پس باید بیشتر مراقب باشید. به یاد داشته باشید که به سمت همستر خانگی تان، نباید عطسه یا سرفه کنید.

بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر: آنفولانزا

بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر | دام و پت

در زمان هایی که از بیماری آنفولانزا رنج می برید، باید بیشتر مراقب حیوان خانگی تان باشید. شما نباید به روی همستر خانگی تان عطسه کنید. همسترتان در زمانی که بیمار هستید، به توجه شما نیاز دارد. شما نمی توانید همستر خود را بدون توجه کردن به آن ها رها کنید.

اگر از این بیماری رنج می برید، باید از دست زدن و نزدیک شدن به همستر خانگی تان، خودداری کنید. زیرا این بیماری، یک عفونت ویروسی است. این بیماری می تواند خیلی سریع در محیط پخش شود. به خصوص زمانی که از عطسه زیاد رنج می برید، نباید به سمت قفس همستر خانگی تان حرکت کنید. زیرا تمام ذرات این بیماری ویروسی، در قطرات عطسه موجود است.

اگر این قطرات روی قفس بریزند، می توانند به سرعت میکروب ها را در قفس پخش کنند. به همین علت، همستر خانگی تان به بیماری مبتلا می شود. علاوه براین، همسترتان ممکن است دچار مشکلات شدید شود. حیوان خانگی خود را تمیز نگه داشته و همچنین یاد بگیرید که مدفوع همستر را تمیز کنید تا از حیوان خانگی تان، در برابر بیماری های مختلف، محافظت کنید.

بنابراین هنگام بازدید از قفس همستر، باید دهان و بینی خود را به درستی بپوشانید تا احتمال انتقال بیماری به حیوان خانگی تان، به حداقل برسد. به طور کلی، باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که همسترها، می توانند در اثر تماس با سرفه های انسانی، بیمار شوند.

هنگامی که از سرفه و سایر بیماری های مربوط به قفسه سینه، رنج می برید، باید روی مراقبت از همستر تمرکز کنید تا تحت تأثیر بیماری شما قرار نگیرد. سرفه یک بیماری عفونی است. اگر در رو به روی همستر خانگی تان شروع به سرفه کنید، این شرایط تأثیر نامطلوبی بر سلامتی همستر خانگی تان خواهد داشت.

مراقب سرفه کردن خود باشید!

سرفه می تواند برای همستر خانگی تان بسیار خطرناک باشد. زیرا می تواند ریه های همستر را سرکوب کند. این اتفاق می تواند برای یک همستر خانگی، کشنده باشد. در صورتی که از سرفه های شدید رنج می برید، بدون پوشاندن دهان تان، به نزدیکی قفس حیوان خانگی تان نروید.

بنابراین، با رعایت نکات پیشگیرانه، عفونت باکتریایی که از آن رنج می برید، ممکن است برای حیوان خانگی شما مشکلی ایجاد نکند. دهان خود را به درستی بپوشانید. باید دست های خود را به طور دقیق بشویید تا عفونت نتواند به همستر خانگی تان منتقل شود.

همستر نر بهتر است یا همستر ماده؟

بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر :تب

بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر | دام و پت

در شرایطی که از تب بالا رنج می برید، برای محافظت از حیوان خانگی تان در برابر این بیماری، باید اقداماتی را انجام دهید. به طور کلی، همسترها، حیواناتی بسیار حساس هستند. آن ها تحت تأثیر هر بیماری قرار خواهند گرفت. بنابراین، باید مراقب آن ها باشید.

همستر برای رهایی از تب، آنفولانزا و دیگر انواع بیماری های شایع، نیاز به مراقبت بیشتری دارد. این بیماری ها در بین انسان ها شایع هستند. اما بیشتر از انسان ها، برای همسترها کشنده اند. شما باید به صورت روزانه، به همستر خود، آب تازه بدهید.

انسان از مصونیت خوبی در برابر بیماری ها برخوردار است، بنابراین پس از درمان مناسب و استراحت، احساس خوبی خواهد داشت. اما اگر همستر، به دلیل بی احتیاطی انسان ها، به بیماری مبتلا شود، به عنوان مثال، در صورت ابتلا به تب، می تواند حتی از بین برود. هرگز با دست برهنه همستر را لمس نکنید تا حیوان خانگی تان، از تب و سایر عفونت ها، در امان بماند.

بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر :گلو درد

اگر یک انسان از بیماری هایی مانند گلودرد رنج می برد، برای پیشگیری از ابتلا همستر به این بیماری نیز به مراقبت نیاز است. این بیماری، می تواند برای ریه های همستر شما خطرناک باشد. اگر میکروب ها به همستر منتقل شوند، می توانند به شدت، حیوان خانگی را تحت تاثیر این بیماری قرار دهند.

هنگام ملاقات با همستر، باید دهان خود را با پارچه، دستمال کاغذی یا ماسک بپوشانید تا همسترهای خانگی تان سالم بمانند.

چگونه همسترها را از ابتلا به بیماری های انسانی در امان نگه داریم؟

بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر | دام و پت

به طور کلی، پیشگیری، بسیار بهتر از هرگونه آسیب و ضرر است. بنابراین باید محتاط بوده و مراقب باشید. برای شما و همسترتان لازم است که نکات بهداشتی را رعایت کنید. شما می توانید کارهای زیادی برای نجات همستر خود از بسیاری از بیماری ها انجام دهید.

باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. همستر شما نیاز به مراقبت زیادی دارد تا از هر بیماری احتمالی نجات یابد.

چرا همستر من چشم هایش را می بندد؟

استفاده دستکش هنگام نگه داری از همستر

اگر از ابتلا به هر بیماری کشنده ای برای همسترها، رنج می برید، باید قبل از در دست گرفتن همستر، از دستکش استفاده کنید. همسترها نیاز به مراقبت دارند و استفاده از دستکش می تواند آنها را از هر بیماری بزرگی نجات دهد. بیماری های مختلف می توانند از شما به همستر خانگی تان منتقل شوند. همسترهای شما به مراقبت بیش از حد نیاز دارند، بنابراین استفاده از دستکش برای نجات همستر تان از هر نوع بیماری، ضروری است.

استفاده از دستکش می تواند شما و همسترتان را از بسیاری از بیماری های ویروسی نجات دهد. برخی از بیماری ها نیز از همستر به انسان منتقل می شوند. بنابراین استفاده از دستکش می تواند شما و همسترتان را از انتقال بیماری از یک فرد به فرد دیگر، دور نگه دارد.

دستکش به وفور در بازار موجود است. دستکش‌ ها از پلاستیک یا پلی ‌اتیلن ساخته شده‌ اند، بنابراین می ‌توانید پس از استفاده آن‌ ها را با صابون یا هر نوع شوینده ضد باکتری بشویید. همیشه قبل از رفتن به سمت قفس، باید از دستکش استفاده کنید. اما این عادت را زمانی که احساس خوبی ندارید، انجام دهید. استفاده از دستکش برای سلامتی شما و همسترتان مفید است.

استفاده از ماسک

انواع مختلفی از ماسک ها در بازار موجود است. استفاده از ماسک صورت برای نجات هر دو طرف از انتقال بیماری، مفید است. انتقال بیماری را می توان با یک ماسک جراحی ساده، که با قیمت بسیار پایین در بازار موجود است، متوقف کرد. ماسک های جراحی به راحتی در هر فروشگاه پزشکی موجود است. این ماسک ها در مکان های کم امکانات نیز قابل دسترسی هستند. انسان ها می توانند از این نوع ماسک ها برای نجات همستر خانگی خود از هر بیماری، استفاده کنند.

ماسک ها از فیبر ساخته شده اند. این ماسک ها، قدرت پیشگیری از انتشار عفونت از یک موجود زنده به موجود دیگر را دارد. پوشیدن ماسک ها بسیار آسان بوده و به راحتی، و با قیمتی مقرون به صرفه در دسترس هستند. زمانی که از یک عفونت رنج می برید، حتما از ماسک صورت استفاده کنید. زیرا اگر قطرات بینی یا گلوی شما در محیط پخش شود، ممکن است مشکلات جدی برای همستر خانگی تان ایجاد کند. بنابراین برای حفظ سلامتی همستر خانگی خود، باید از آن استفاده کنید.

استفاده از صابون های ضد باکتری

بیماری های قابل انتقال از انسان به همستر | دام و پت

می توانید قبل از رفتن به سمت قفس همستر و نیز، بعد از رفتن از نزد همستر، از صابون های ضد باکتری استفاده کنید. همسترها باید بیش از حد محافظت شوند تا از ابتلا به بسیاری از بیماری ها نجات پیدا کنند. صابون های ضد باکتری برای رهایی از بسیاری از بیماری ها، مفید هستند. این صابون های ضد باکتری می توانند شما و همسترتان را از ابتلا به بیماری های کشنده، نجات دهند.

با استفاده از صابون های ضد باکتری می توان با این بیماری های کشنده، مبارزه کرد. این محصولات به طور گسترده در بازار موجود هستند. این صابون ها باید بخشی ضروری از زندگی روزمره شما باشند. زندگی شما با استفاده از صابون های ضد باکتری، ضدعفونی کننده ها و داروها  می تواند بسیار ایمن شود.

هنگام عطسه و سرفه، همیشه از دست خود استفاده کنید. با این کار، تمام میکروب های بینی و دهان شما، که می توانند برای همستر خانگی تان کشنده باشند، به دست شما منتقل می شوند. به طوری که همیشه پس از عطسه، دست های خود را باید به درستی و دقیق بشویید. برای در امان ماندن از شر بیماری ها و عفونت ها، باید قفس همستر خود را تمیز کنید.

همچنین باید یک برنامه واکسیناسیون مناسب برای همستر خانگی تان تدارک ببینید. واکسیناسیون، روشی پیشگیرانه برای حفظ سلامتی همستر خانگی شما است.

سخن آخر

زمانی که از یک بیماری خاص رنج می برید، باید همستر خانگی تان را با دستکش در آغوش بگیرید. شما باید مراقب این موضوع باشید. زیرا همسترها حساس هستند. به همین علت است که آن ها می توانند خیلی راحت به عوامل بیماری زا، آلوده شوند.

به طور کلی، به عنوان صاحب یک حیوان خانگی، همستر خانگی تان، به مراقبت کامل شما نیاز دارد. پس باید بدانید که همستر خانگی تان، می تواند از شما و سایر انسان ها، دچار بیماری شود. همستر شما بسیار حساس است. این حیوان، می تواند در اثر تماس با سرفه و عطسه شما، بیمار شده و حتی بمیرد. همچنین، زمانی که از تب رنج می برید باید بیشتر مراقب باشید. تب می تواند برای یک همستر، جدی، کشنده و خطرناک باشد.

اگر از یک همستر خانگی نگه داری می کنید و در عین حال، از هر گونه عفونتی رنج می برید، باید همستر تان را از خود دور نگه دارید. همیشه نکات بهداشتی را رعایت کرده و اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از همستر خود در برابر عفونت های مختلف، انجام دهید.

شایع ترین علائم مرگ همستر چیست؟

منبع
https://hamstersauthority.com/can-hamsters-get-sick-from-humans/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا