حیوانات خانگی کوچک

بچه خرگوش ها چه می خورند؟

غذای بچه خرگوش ها چیست؟ بچه خرگوش‌هایی که رها می شوند، آنهایی که به دلایلی قادر به مصرف شیر نیستند، یا آن‌هایی که مادر خود را از دست می دهند، از بدو تولد تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ شوند، به مواد مغذی خاصی نیاز دارند.

متأسفانه، شما نمی‌توانید مانند خرگوش‌های بالغ به بچه‌های خرگوش‌هایی که در سن از شیر گرفتن نیستند، یونجه و سبزیجات برگ‌دار غذا بدهید. به طور مشابه برای نوزادان انسان، مدتی طول می کشد تا آنها قادر به هضم غذاهای جامد باشند.

بنابراین، زمانی که شیر مادر در دسترس نیست، باید از آنها پرستاری کنید و سپس در زمان مناسب به تدریج غذاهای جامد مانند یونجه و گلوله را معرفی کنید. در این مقاله از دام و پت در مورد نحوه تغذیه یک بچه خرگوش از بدو تولد تا شش ماهگی نکاتی را بیان خواهیم کرد.

بچه خرگوش ها چه می خورند و چه می نوشند؟

پاسخ به این سوال، همراه با میزان تغذیه یک بچه خرگوش، بستگی به این دارد که خرگوش مورد نظر چند سال دارد و آیا شیر مادرش را خورده است یا نه. بچه خرگوش ها مانند هر پستاندار خونگرم دیگری غذا می خورند و می نوشند. به این معنی که اولین مواد مغذی و سایر چیزهای مهم خود را از شیر مادر خود به دست می آورند.

پستاندارانی مانند بچه خرگوش ها به محض تولد، به طور غریزی می دانند که پستانک مادرشان را پیدا کنند و برای اولین غذای حیاتی شیر بخورند. بچه خرگوش ها چند وقت یکبار غذا می خورند؟ با کمال تعجب، خرگوش‌های مادر فقط یک یا دو بار در روز از بچه‌های خود شیر می‌دهند، هر بار فقط چند دقیقه.

بچه خرگوش ها معمولاً از مادرشان شیر می گیریند تا زمانی که دندان ها و سیستم گوارشی آنها به طور کامل رشد کند که حدود شش تا هشت هفته طول می کشد. در طول این مدت، بچه خرگوش ها همه چیز مورد نیاز خود را در اختیار دارند در حالی که بدن آنها برای هضم غذاهای جامد مانند یونجه، سبزیجات تازه و گلوله های حاوی مواد مغذی آماده می شود. شاید برای شما هم جالب باشد که چرا خرگوش بچه هایش را دفن می کنند؟

به بچه خرگوش ها چه غذایی باید بدهیم؟

بچه خرگوش ها چه می خورند؟ || دام و پت

تغذیه بچه خرگوش هایی که به شیر مادرشان نیاز دارند، اما مادری برای شیردهی ندارند یا قادر به مصرف شیر نیستند، می تواند کمی سخت باشد. اگر بچه حیوان دست اموز خیلی مریض یا ضعیف باشد که نمی تواند شیر بخورد، مشکلی با شیر دادن داشته باشد یا به سادگی نتواند در طی یکی از دو شیردهی کوتاه به سرپستانک برسد، این اتفاق می افتد.

ببینید، تغذیه بچه خرگوش هایی که تازه متولد شده یا چند روزه هستند باید با آغوز مکمل انجام شود. آغوز، اولین شیری است که بچه خرگوش بلافاصله پس از تولد و در چند روز اول شیر می خورد. این می تواند مواد مغذی بیشتری را برای کودک فراهم کند که ممکن است در “شیر بعدی” در غلظت های زیاد وجود نداشته باشد.

یک مطالعه در سال 1999 روی 450 خرگوش های نوزاد نشان می دهد که چقدر مهم است که به بچه خرگوش ها آغوز بدهند. از 82 درصدی که توانستند ظرف 12 ساعت پس از تولد از مادران خود شیر بخورند، تنها 7 درصد فوت کردند. از 19% باقیمانده که قادر به پرستاری در همان بازه زمانی نبودند، 16% از آنها فوت کردند.

این مطالعه به این نتیجه رسید که این افزایش در مرگ و میر، در حالی که عوامل مختلفی به آن کمک می کند، به نظر می رسد که همچنان کمبود آغوز (و در نتیجه تغذیه) را با افزایش میزان مرگ و میر در بچه خرگوش ها مرتبط می کند.

به بچه خرگوش هایی که آغوز نخورده اند چه غذایی بدهیم؟

بچه خرگوش هایی که اصلاً قادر به شیر خوردند نیستند باید از رژیم غذایی مکمل آغوز تغذیه شوند. در حالی که آنها معمولاً فقط برای چند روز آغوز را از مادر خود دریافت می کنند، ممکن است تغذیه آنها با آغوز از بدو تولد تا دو یا سه هفتگی ضرری نداشته باشد.

خبر خوب این است که می توانید یک جایگزین شیر را با مقداری آغوز (دام یا درجه انسانی) مخلوط کنید. ممکن است بتوانید آغوز را در یک فروشگاه خوراک دام پیدا کنید. ممکن است آن را راحت‌تر به شکل قرص در یک فروشگاه مواد غذایی بهداشتی برای انسان پیدا کنید (بله، نوزادان انسان نیز به آغوز نیاز دارند!). اگر نمی توانید آغوز تهیه کنید، ممکن است بتوانید یک جایگزین شیر را با برخی پروبیوتیک های اضافی مخلوط کنید تا به مزایای مشابه آغوز کمک کنید. اما خرگوش ها در چه سنی می توانند باردار شوند؟

به بچه خرگوش هایی که آغوز داشته اند چه غذایی بدهیم؟

بچه خرگوش هایی که توانسته اند از مادر خود شیر بخورند، اما برای کمتر از چند روز، هنوز به رژیم غذایی مکمل آغوز نیاز دارند. با این حال، نوزادانی که بیش از دو روز آغوز خورده اند (بنابراین نوزادان کاملاً تازه متولد شده) ممکن است بتوانند با یکی از جایگزین های شیر یا دستور العمل های جایگزین شیر خانگی که در بالا ذکر شد، تغذیه شوند.

اگر نمی‌توانید جایگزین‌های «تخصصی» شیر تهیه کنید، شیر بز یا جایگزین شیر بچه گربه باید برای این بچه‌های کوچک خوب کار کند. با این حال، قبل از انجام هر کاری، بهتر است با یک دامپزشک حیوانات کوچک مشورت کنید، که می تواند به شما بگوید که بچه خرگوش ها بسته به موقعیت منحصر به فرد و سلامت فعلی خود دقیقاً چه چیزی می توانند بخورند.

نحوه تغذیه بچه خرگوش با شیشه

بچه خرگوش ها چه می خورند؟ || دام و پت

حالا که مشخص کردیم به یک خرگوش تازه متولد شده چه غذا بدهیم، بیایید در مورد نحوه غذا دادن به بچه خرگوش صحبت کنیم. همانطور که قبلاً در این مقاله اشاره کردیم، اکثر نوزادانی که برای تغذیه از مادرشان شیر می‌دهند، با میل به دنبال پستانک و شیر دادن به دنیا می‌آیند! ممکن است متوجه شوید که تغذیه با بطری به خرگوشی که مکیدن را یاد نگرفته است، آنقدر که به نظر می رسد آسان نیست. و اگر این کار به درستی انجام نشود، می تواند برای نوزاد خطرناک باشد.

بنابراین، بیایید مراحل شیردهی ایمن بچه خرگوش را با بطری انجام دهیم:

قبل از برداشتن بچه خرگوش، همیشه دست های خود را با آب و صابون ملایم بشویید. انسان ها (و حیوانات) حامل میکروب های زیادی هستند که می توانند به راحتی از طریق تماس پوست با پوست به نوزاد شکننده منتقل شوند.

بطری، سرنگ یا قطره چکان را که می‌خواهید به خرگوش غذا بدهید، تمیز کنید (از اندازه مناسب برای اندازه‌های کوچک شکم و دهان کوچک آنها استفاده کنید). سپس بطری یا سرنگ وقطره چکان را با جایگزین شیر انتخابی خود پر کنید.

 اگر دستان خود را از خز مامان خرگوش بمالید تا بوی او را حس کنید، ممکن است کودک را آرام کند. اگر خرگوش مادر را در دسترس ندارید، ماساژ دست‌هایتان به بستر حیوان یا یونجه تمیز کمک می‌کند، زیرا کودک نیز به عطر آن عادت کرده است.

با استفاده از یک حوله یا پارچه نرم، نوزاد را به آرامی بردارید و با فشار ملایم در آغوش بگیرید. ممکن است در نظر داشته باشید که بنشینید و به او غذا بدهید تا در صورت کج شدن او به طور تصادفی او را رها نکنید.

نوک بطری، نوک سرنگ یا نوک قطره چکان را روی دهان کودک نگه دارید و ببینید آیا او شروع به مکیدن می کند یا خیر. اگر نه، فقط یک قطره کوچک شیر را روی لب‌هایش بریزید تا بتواند آن را لیس بزند و تصمیم بگیرد که بیشتر می‌خواهد! فقط مواظب باشید شیر را به زور وارد دهانش نکنید وگرنه ممکن است خفه شود.

چه مقدار شیر باید به بچه خرگوش ها بدهید؟

بچه خرگوش ها چه می خورند؟ || دام و پت

مقدار شیری که باید به یک بچه خرگوش بدهید بستگی به سن کودک دارد. خرگوش های نوزاد فقط به دلیل کوچکی شکمشان در بدو تولد نمی توانند به اندازه خرگوش های بزرگسال غذا بخورند. همانطور که رشد می کنند، به طور طبیعی می توانند شیر بیشتری را تحمل کنند زیرا معده آنها نیز در حال رشد است! راهکارهای افزایش شیر در خرگوش را یادبگیرید.

طبق بخش زیست شناسی دانشگاه میامی، در اینجا یک راهنمای برای اینکه چه مقدار شیر باید به بچه خرگوش ها بر حسب سن بدهید، آمده است:

  • نوزادان تا دو هفتگی. 5-7 میلی لیتر دو بار در روز، اما بهترین قضاوت خود را بر اساس اندازه نوزاد به کار ببرید.
  • دو هفته تا سه هفته. 7 تا 13 میلی لیتر دو بار در روز مصرف و شروع به معرفی غذاهای جامد کنید.
  • سه هفته تا شش هفتگی. 13 تا 15 میلی لیتر دو بار در روز مصرف کنید، اما شروع به تغذیه شیر خشک یا ارائه آب بدون انتخاب کنید. به معرفی غذاهای جامد ادامه دهید.

چه غذایی می توان به بچه خرگوش های شش هفتگی تا سن از شیرگیری، داد؟

بچه خرگوش ها به طور طبیعی از شش هفتگی یا هشت هفتگی به بعد کمتر به مصرف شیر علاقه مند می شوند. پس از این، می توانید با خیال راحت نوزاد را به یک رژیم غذایی کاملاً جامد تبدیل کنید.

 وقتی بچه خرگوش ها شیر کمتر، آب بیشتری می نوشند و به دنبال غذاهای جامد بیشتری می گردند، چه چیزی می توانند بخورند؟ می توانید با خیال راحت خرگوش های شش تا هشت هفته ای را با غذاهای جامد مانند یونجه نرم شروع کنید. مراقب باشید در مصرف غذاهای جدید به یکباره زیاده روی نکنید. زیرا شکم و بدن آنها هنوز در حال رشد است و به چیزهای جدید عادت می کند.

طبق گفته بیمارستان حیوانات VCA، بچه خرگوش های زیر شش یا هفت ماه باید با گلوله های یونجه و یونجه با انتخاب آزاد تغذیه شوند. این خوراکی ها پروتئین و کلسیم زیادی را برای رشد و قوی شدن آنها فراهم می کند.

هنگامی که به رژیم غذایی جامد عادت کرد، می توانید شروع به معرفی سبزیجات تازه نیز کنید. اما مانند همیشه، اعتدال برای جلوگیری از اسهال خرگوش و ناراحتی های گوارشی کلیدی است.

تغذیه خرگوش های شش ماهه به بالا

خرگوش های شش ماهه و بزرگتر بالغ محسوب می شوند و می توان آنها را به رژیم غذایی بزرگسالان تغییر داد. به جای یونجه، می توانید شروع به تغذیه آنها با یونجه علف انتخابی آزاد (معمولاً تیموتی، باغ یا یونجه بروم) کنید. آنها به پروتئین، کلسیم یا کالری اضافی نیاز نخواهند داشت، زیرا رشد آنها به پایان می رسد.

ناگت های خرگوش با فیبر بالا و برخی سبزیجات تازه رژیم غذایی آنها را کامل می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله ما را در مورد بهترین غذای خرگوش بررسی کنید. بچه خرگوش های یتیم یا آنهایی که نمی توانند شیر بخورند نیاز به رژیم غذایی جایگزین شیر دارند.

این تضمین می کند که آنها مواد مغذی لازم را که در غیر این صورت در هفته های اول زندگی خود از شیر مادر دریافت می کردند، را به دست می آورند. این کار آسانی نیست، اما با دقت و پشتکار دقیق، می توانید شیر جایگزین را تهیهکنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که حیوان شما به اندازه کافی بزرگ شوند. و شروع به خوردن یونجه و در نهایت پلت و سبزیجات تازه نیز کنند.

منبع
https://squeaksandnibbles.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا