سگ ها

بهترین نژادهای سگ برای دونده ها

بهترین نژادهای سگ برای دونده ها

بهترین نژادهای سگ برای دونده ها ، آیا به دنبال شریک برای دویدن هستید؟ شاید تعجب کنید اگر بدانید که همه سگها برای تحمل نیازهای جسمی یا روحی دویدن ساخته نشده اند. در واقع ، برخی از سگها – به خصوص نژادهای کوتاه دماغ یا صورت صاف مانند پاگ ، بوکسور ، بولداگ ، شی تزو و چیهوا – می توانند به دلیل دویدن دچار گرمازدگی شوند. همچنین عاقلانه است که به خاطر داشته باشید سگها تا 12 ماهگی به اوج توانایی خود می رسند. دویدن با توله سگها باید دقیقاً کنترل شود و به حداقل برسد.

دونده های مسافت طولانی

برای کسانی که با سرعت ثابت بیش از 10 مایل در حال دویدن هستند ، سگهایی با سرعت متوسط ​​به عنوان شریک دویدن شما مناسب هستند :

 • ویزلا
 • ویمارانر
 • تریرهای جک راسل
 • دوندگان مسافت پایین

اگر دوست دارید مسافت طولانی بدوید ، اما این کار را با سرعت کم انجام دهید ، ممکن است یک سگ نژاد بزرگ برای شما ایده آل باشد. نکته اصلی این است که آهسته بدوید زیرا سگهای نژاد بزرگتر می توانند سریعتر خسته شوند :

 • کاتاهولاس
 • دالمیایی ها
 • بازیابی لابرادور
 • پودل های استاندارد
 • دوندگان مسافت کوتاه

سریع و کوتاه مدت می دوید ؟ پس یکی از این نژادهای سگ لاغر و عضلانی را با خود ببرید. هر کدام توانایی دو سرعت را دارند:

 • بیگل
 • پیت بول
 • سگهای تازی
 • بازیابی لابرادور
 • رتریورهای طلایی
 • دونده های سریع

اگر می توانید یک مایل را در هفت دقیقه یا کمتر بدوید ، بنابراین هر یک از این نژادهای سگ از نظر روحی و جسمی توانایی همگام شدن با شما را دارند :

 • ویزلا
 • ویمارانر
 • سگهای تازی
 • Whippets

نژادهای سگ سرسخت و مطمئن برای ادامه مسیر در مسیرهای با موانع شامل موارد زیر هستند :

 • ویزلاس
 • ویمارانرها
 • نژاد بلژیکی
 • کلیلی های مرزی

به یاد داشته باشید ، هیچ نژاد سگ “عالی” برای دویدن ساخته نشده است. سگ خود را هنگام دویدن هیدراته نگه دارید و مراقب هرگونه نشانه ای از خستگی وی یا آسیب دیدگی باشید. به خصوص در روزهای با درجه حرارت بالا احتیاط کنید – گرمازدگی و کم آبی می تواند برای سگ ها کشنده باشد. در طی آب و هوای سردتر ، مسیرهای پیاده رو ، یا آسفالت می توانند لغزنده یا یخ زده شوند و سگ شما از آسیب جدی به پنجه های خود رنج ببرد.  

بهترین نژادهای سگ برای دویدن

بهترین نژادهای سگ برای دونده ها | دام و پت

بهترین نژادهای سگ برای دویدن ، سگها از هر نژاد و اندازه می توانند برای دونده شدن آموزش ببینند ، بهترین نژاد سگ برای دویدن که فعالیت بدنی طولانی را دوست دارند. بسته به مسافت ، زمین و سبک دویدن ترجیحاً یک نژاد سگ مناسب برای شما وجود دارد. من می خواهم روشن کنم که نژادهای ذکر شده در اینجا تنها نژادی نیستند که باید در نظر بگیرید ، اینها فقط پیشنهاد هستند.   تحقیق خود را انجام دهید ، با دوستان در حال اجرا با نژادهایی که در نظر دارید صحبت کنید و تصمیم خود را بر این اساس قرار دهید.

چه چیزی سگ را برای دویدن آماده می کند؟

سگهای موجود در این لیست عمدتا از سگهای شکار و گله تشکیل شده اند. این بدان معنی است که آنها برای اداره مسافت های طولانی پرورش داده می شوند و مشتاق گذراندن ساعات زیادی در خارج از خانه هستند.

 تصمیم برای انتخاب نژاد سگ مناسب برای دویدن

وقتی تصمیم می گیرید کدام نژاد برای شما مناسب است ، وقت بگذارید و به ترجیحات دویدن خود فکر کنید و سگی را انتخاب کنید که با سبک شما مطابقت داشته باشد.   اگر یک دونده دنباله رو هستید و از رفتن به مسافت دو رقمی در کوه لذت می برید ، به دنبال یک نژاد دلچسب مانند سگ گله ، کوتاه مو آلمان یا ویزلا باشید. اگر حداکثر 3-5 مایل بیرون هستید ، سگی را انتخاب کنید که مسافت کمتری مانند برخی از تریرها یا سگهای بزرگتر مانند سگهای کوهستانی Bernese را ترجیح دهد. به یاد داشته باشید که همه چیز در مورد سگ منفرد و آموزش هایی است که شما ارائه می دهید.      

کدام سگ ها می توانند بیشترین مسافت را بدوند؟

بهترین نژادهای سگ برای دونده ها | دام و پت

آنچه بیش از شکل و اندازه اهمیت دارد این است که شما به سگ خود چگونه آموزش می دهید. مانند انسانها از هر شکل و اندازه که می توانند مسافت های مختلف را بپیمایند ، با آموزش صحیح ، سگ ها نیز می توانند. البته استقامت در برخی نژادها بیش از نژادهای دیگر است.

سگهای گله مانند مرزی کولی ها ، چوپانان استرالیایی پرورش یافته اند که برای کار در تمام روز در مزارع و کوه هایی که مسافت زیادی را طی می کنند استفاده می شوند. نژادهای شمالی مانند Husky یا Malamutes برای کشیدن سورتمه در مسافت های طولانی پرورش داده می شوند. سایر گروه های نژادی مانند نژادهای شکار (Vizsla ، Pointer ، Weimaraner و غیره) نیز می توانند مسافت قابل توجهی را طی کنند و شرکای خوبی برای دویدن هستند . لازم به ذکر است که نژاد سگ مهم نیست ، شما باید به تدریج و با گذشت زمان فاصله سگ خود را ایجاد کنید و هر هفته بیش از 10٪ مسافت را اضافه نکنید.

کدام نژاد سگ برای دویدن ایده آل نیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، تقریباً هر سگی می تواند یک دونده شود ، هرچند ممکن است مسافتی که طی می کند متفاوت باشد. به طور کلی ، نژادهای کوتاه دماغ دارای مشکلات تنفسی هستند و برای دویدن ایده آل نیستند. این شامل پاگ ها ، بولداگ ها ، بولداگ های فرانسوی ، بوکسورها ، چیهوا ، بوستون تریر ، لیلاسا آپسوس ، پکنژ ، ماستیف ها و شی تزوس است.

با این حال ، همانطور که در بالا اشاره کردم ، من یک دوست دارم که با پاگ خود می دود.   نکته اصلی این است که هنگام دویدن سگ خود را کنترل کنید و ببینید قبل از مشاهده علائم لازم برای استراحت ، آنها تا چه حد راحت می توانند پیش روند.

بهترین نژادهای سگ برای اجرای دویدن برای فاصله های طولانی

اینها بهترین نژادهای سگ برای دونده های ماراتن و فوق ماراتن هستند. من بارها با سورا تا 20 مایل دویدم و معتقدم که او می توانست بیشتر بدود . من دوستانی دارم که با سگهای خود مسیر 40+ مایل را دنبال می کنند. دوباره می گویم برای دویدن باید سگ خود را آموزش دهید. در غیر این صورت خطر آسیب دیدگی را ایجاد می کند و می تواند در دراز مدت آسیب ببیند.

ویزلا

ویزلا در سالهای اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده است. آنها سگ های زیبایی هستند که دیوانه وار ورزشکار هستند. آنها دارای اندازه متوسط ​​هستند و برای روزهای طولانی آزمایش مناسبی هستند. به دلیل صاف و کوتاه بودن آنها ، احتمالاً به نوعی ژاکت زمستانی مخصوص سگهای فعال نیاز خواهند داشت.

آب و هوای ایده آل

معتدل یا گرم اما می توانند آب و هوای سردتر را تحمل کنند. Cattle Dogs Cattle Dogs در میان نژادهای مختلف سگ در فضای باز بهترین هستند (بدیهی است ؛). مانند یک دامدار معمولی ، Cattle Dogs ورزشی ، بسیار باهوش و به راحتی قابل تمرین است.   Cattle Dog برای برتری به تحریک و ساختار ذهنی نیاز دارند ، این ویژگی آنها را به عنوان یک همراه عالی در دویدن می کند ، زیرا به آنها شغل می بخشد. خواسته های جسمی و روحی آنها زیاد است ، بنابراین علاوه بر دویدن منظم ، Cattle Dogs به یک دوز سالم تحریک ذهنی مانند چابکی ، گله داری و آموزش روزانه برای حفظ تعادل نیاز دارد.

چوپان استرالیایی

در حقیقت ، من فکر می کنم آنها از بهترین نژاد سگ های ماجراجویی هستند. Aussies به داشتن انرژی قابل توجه ، و وفاداری بی وقفه مشهور هستند. بعضی اوقات چوپانان استرالیایی می توانند کمی وفادار باشند و از صاحبانشان محافظت کنند یا در برخورد با غریبه ها احتیاط کنند. این چیزی است که ما با سورا تجربه کردیم ، اما با آموزش صحیح می توان آن را مدیریت کرد. با توجه به ماهیت غرایز گله اوسی ، این نژاد ساخته می شود تا در تمام طول روز در مزرعه یا چراگاه بماند. آنها بسیار باهوش هستند و به تحریک مداوم نیاز دارند.

  Border Collies

بهترین نژادهای سگ برای دونده ها | دام و پت

Border Collies دارای انرژی بی پایان ، بسیار ورزشی و باهوش تر از یک کودک 5 ساله متوسط ​​است. آنها همراهانی عالی برای دوندگان بسیار فعال هستند. Border Collies که برای کار یا جابجایی حیوانات در مزرعه پرورش یافته است می تواند تمام مدت روز ادامه دهد. آنها تحمل بالایی برای فعالیتهای پرماجرا مانند دویدن فوق العاده ، آموزش ماراتن و سایر تلاشهای استقامتی دارند. هوش و قابلیت آموزش Border Collies ، آنها را از سگهای سربی نیز متمایز می کند.

پشم صاف و نرم آنها را در دو درجه حرارت گرم و سرد عایق نگه می دارد ، هرچند بخاطر داشته باشید کسانی که پوست سیاه دارند بیشتر مستعد گرمازدگی هستند. در حالی که آنها بهترین ورزشکاران را تشکیل می دهند ، این سگها فقط برای کسانی که وقت کافی برای ورزش و تحریک آنها دارند توصیه می شود.

Huskies و Malamutes

سیبری هاسکی ها و مالاموت ها سگ های برجسته دونده می سازند. این نژادها که برای پرورش صدها مایل در هوای بسیار سرد پرورش یافته اند ، دونده های طبیعی هستند. سگهای عاشق برف مانند هاسکی می توانند در ورزش اسکی اسکوراسیون / دوچرخه سواری و پیاده روی سرآمد باشند. آنها عاشق فعالیت و شغل از جمله دویدن هستند. با توجه به پوشش های ضخیم ، هاسکی ها ترجیح می دهند آب و هوای سردتر داشته باشند و در دمای گرم نیز وضعیت خوبی ندارند. آب و هوای ایده آل: هوای سرد ، اما می تواند با آب و هوای گرمتر سازگار شود .

ویمارانر، یکی از بهترین نژادهای سگ برای دونده ها

ویمارانر یک سگ خارق العاده و پر انرژی در حال دویدن است. ویمارانر برخلاف نژادهای گله ، به طور معمول مستقل نیستند و از نزدیک بودن با صاحبانشان لذت می برند و همین امر آنها را به عنوان کاندیداهای عالی خارج از بند معرفی می کند. گفته می شود ، آنها می توانند به دلیل غرایز سگ شکاری خود ، طعمه های زیادی داشته باشند و سنجاب ها ، گربه ها را تعقیب کنند. آب و هوای ایده آل: معتدل یا گرم اما می توانند با دنده مناسب آب و هوای سردتر را تحمل کنند.

مو کوتاه آلمان مو کوتاه آلمان (GSP) سگهای عالی را برای صاحبان ایجاد می کند. به لطف سابقه شکار ، آنها برای استقامت ساخته شده اند و دوست دارند برای مدت طولانی کار کنند. مو کوتاه آلمانی سگهای بسیار عالی برای دویدن طولانی هستند. نژادی پرانرژی ، دوستانه و مشتاق یادگیری است. از آنجا که آنها در حال شکار هستند ، احتمالاً یک طعمه قوی خواهند داشت ، که می تواند با آموزش اختصاصی رام شود.

Rhodesian Ridgebacks

Rhodesian Ridgebacks که برای تعقیب شیرها در آفریقا پرورش یافته است . آنها در یک خانه فعال رشد خواهند کرد. برای آموزش آنها می توانند کمی لجباز و چالش برانگیز باشند ، بنابراین به یک دستیار نیاز دارند که بتواند جهت و ثبات را فراهم کند. آنها علی رغم انرژی زیاد ، خاموش هستند و از تحریک ذهنی و ورزش بدنی خوشحال می شوند که در خانه انجام می شوند.   آب و هوای ایده آل: به هر حال ، در گرما عالی هستند و ممکن است در ماه های زمستان به گرما نیاز داشته باشند

پودل بسیاری از مردم وقتی به فکر پودل می افتند ، به ورزش فکر نمی کنند ، اما برای افراد فعال سگهای عالی می سازند. پودل ها که معمولاً برای نمایش ها خیزدار دیده می شوند ، برای قرن ها برای کارهای نظامی و پلیس مورد استفاده قرار گرفته اند. پودل ها که در میان باهوش ترین نژادها قرار می گیرند ، در سه اندازه مختلف (استاندارد ، مینی و اسباب بازی) ارائه می شوند. نام نژاد که در اصل برای بازیابی بازی از آب پرورش یافته است و از کلمه آلمانی pudel به معنی گود آمده است.

سگ چوپان آلمانی، یکی دیگر از بهترین نژادهای سگ برای دونده ها

ژرمن شپرد یک سگ بزرگ محسوب می شود آنها بسیار باهوش ، وفادار و فعال هستند. چوپانان آلمانی توانایی برتری در انواع شرایط سخت را دارند. آنها به خاطر توانایی یادگیری سریع و آموزش آسان مشهور هستند. البته ، هر دوستدار GSD می داند که مستعد نمایش مفصل ران است ، بنابراین قبل از رفتن به مدت طولانی با دامپزشک خود مشورت کنید.

منبع :

https://www.petinsurance.com/healthzone/pet-breeds/dog-breeds/lifestyle-dog-breeds/best-dog-breeds-for-runners/ https://longhaultrekkers.com/the-11-best-dog-breeds-for-running/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا