حیوانات خانگی کوچک

آیا همسترها از گربه ها می ترسند؟

آیا همستر ها از گربه ها می ترسند؟

آیا همستر ها از گربه ها می ترسند؟ این سوالی است که برای صاحبان حیوان خانگی که قصد نگهداری از آنها دارند می تواند چالش برانگیز باشد. هنگامی که یک حیوان خانگی جدید را به خانه تان می آورید، به خصوص اگر این حیوان، همستر باشد، اگر حیوانات خانگی دیگری نیز در خانه داشته باشید، به خصوص گربه ها و سگ ها، باید موارد زیادی را برای پرورش و نگه داری خوب و مناسب از همستر جدید تان، در نظر بگیرید.

البته نمی خواهیم بگوییم که این شرایط، یک وضعیت هشدار دهنده است، اما همستر شما ممکن است از حیوانات خانگی دیگر، ترسیده و یا دچار اضطراب شود. اگر از قبل، یک گربه خانگی در خانه خود دارید، ممکن است لازم باشد که بیشتر از قبل، هوشیار باشید.

بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی، این سوال را می پرسند که آیا نگه داری از یک همستر، به همراه گربه‌ های خانگی و سایر حیوانات خانگی، بی‌ خطر است؟ در این مقاله، درباره نگه داری همزمان همستر ها و گربه های خانگی، اطلاعات مفیدی ذکر شده است.

آیا ترس همستر از گربه طبیعی است؟

به طور کلی، می توان گفت که یک همستر، می تواند به سرعت از گربه ها و سایر حیوانات خانگی بترسد. همسترها، حیوانات کوچکی هستند و این گونه حیوانات، زمانی که خطری را، در اطراف خود احساس می کنند، می ترسند. توصیه می شود در صورت خرید یک همستر خانگی، مراقب گربه خود باشید.

همسترها، جزو جوندگان هستند. این جانداران، قلب بسیار کوچکی دارند. به همین علت، می توانند تا حد مرگ بترسند. در صورتی که یک حیوان خانگی جدید، چه همستر یا گربه، به خانه تان اضافه می کنید، باید اقدامات احتیاطی را انجام داده و نکات ایمنی را رعایت کنید.

چگونه به کاهش وزن همستر کمک کنیم؟

شایع ترین علل ترس همستر از گربه ها

آیا همسترها از گربه ها می ترسند؟ | دام و پت

گربه ها طبیعتاً حیواناتی درنده هستند. در این واقعیت که گربه ها حیوانات خانگی بسیار صمیمی هستند، شکی نیست، اما آن ها حیواناتی درنده هستند. به طور کلی، عادات طبیعی یک حیوان، گاهی اوقات باعث می شود که دست به کارهایی نامطلوب و خسارت بار بزند.

همستر یک حیوان طعمه است. حیوانات طعمه، به طور طبیعی از شکارچیان می ترسند. همسترها، حیوانات خانگی کوچکی هستند و اگر حیوان خانگی دیگری نیز در خانه داشته باشید، می توانند با دیدن آن، وحشت زده شوند. در ابتدای کار، پیشنهاد می شود برای مدتی، همستر جدید و سایر حیوانات خانگی خود را در یک اتاق نگه داری نکنید.

همچنین، باید به این نکته توجه داشته باشید که همسترها، می توانند خطر را استشمام کنند. بوی گربه می تواند باعث ناراحتی و ترس آن ها شود. اگر گربه شما با حیوان خانگی جدید، صمیمی نباشد، می تواند برای همستر خانگی تان، خطرناک و حتی کشنده باشد.

ترس همسترهای خانگی از پرخاشگری گربه ها

بیایید فرض کنیم که گربه و همستر شما با هم دوست شده اند و با بازی کردن با یکدیگر در تمام طول روز، با یکدیگر خیلی خوب کنار می آیند. اما هنوز احتمال بروز حوادث بد و نامطلوب، وجود دارد. اگر همستر و گربه‌ های تان زیاد با هم بازی می ‌کنند، ممکن است نیاز باشد که بر آن ها نظارت کنید.

گاهی اوقات در طول بازی، گربه ها می توانند فوق العاده تهاجمی شوند. البته این شرایط، زیاد اتفاق نمی افتد، اما ممکن است اتفاق بیفتد. وقتی یک گربه عصبانی یا آشفته است، به انسان یا حتی همبازی خود نیز، حمله می کند. همستر خانگی شما، شانس بسیار کمی برای رهایی از خشم گربه خواهد داشت. حتی اگر همستر خانگی تان، از گربه فرار کند، می تواند بسیار بترسد و مضطرب شود. همسترها اگر از چیزی بترسند، ممکن است که بمیرند.

بهتر است در زمانی که بر حیوانات خانگی تان نظارت ندارید، به گربه و همستر خود اجازه بازی ندهند. البته، راه‌ هایی وجود دارد که از طریق آن ها، گربه و همستر خانگی تان، می توانند با هم بازی کنند.

علت برآمدگی چشم در همستر چیست؟

همستر خانگی و آسیب های احتمالی

آیا همسترها از گربه ها می ترسند؟ | دام و پت

گربه ها بیشتر اوقات بازیگوش هستند. ما با آن ها بازی می کنیم و آن ها عاشق در آغوش گرفته شدن و بازی کردن با ما هستند. گاهی اوقات، فقط برای نشان دادن عشق و محبت شان، از چنگال های تیزشان استفاده می کنند. آن ها حتی می توانند زمانی که ما برخلاف میل آن ها کاری انجام می دهیم، به ما صدمه بزنند.

همسترها نیز می توانند بازی کنند. گربه ها در حالی که با همستر شما بازی می کنند، می توانند ناخواسته، به آن آسیب برسانند. آن ها قصد آسیب رساندن به همستر خانگی تان را ندارند، اما پنجه های تیز آن ها می تواند در حین بازی، به همستر شما آسیب برساند.

این شرایط، می تواند همستر شما را بترساند. زیرا بدن کوچک آن ها مستعد مقاومت در برابر چنین پنجه ها و جراحات وحشیانه ای نیست. اگر دیدید همستر شما زخم دارد، در اسرع وقت آن را نزد دامپزشک ببرید. باید زخم همستر خانگی تان را به سرعت درمان کنید.

خورده شدن همسترهای خانگی توسط گربه ها

گربه ها، یکی از غیر قابل پیش بینی ترین حیوانات خانگی هستند. نوسانات خلقی آن ها بسیار عجیب است و زمانی که گرسنه هستند، ممکن است بسیار نامطلوب رفتار کنند. یک گربه، می تواند مارمولک، جیرجیرک، سوسک، موش و چیزهایی از این قبیل که می توانند گرسنگی آن را برطرف کنند، بخورد. حال، اگر همستر شما در فضای باز باشد، به احتمال زیاد گربه آن را می خورد (در صورتی که سینی غذای گربه تان خالی باشد).

همچنین، در صورتی که همستر خانگی شما، در قفس خود، در شرایط ایمنی قرار دارد، گربه شما تمام تلاش خود را می کند تا سعی کند همستر کوچک شما را به عنوان یک وعده غذایی، بخورد. همستر شما خیلی از گربه می ترسد. همسترها در صورت ترس از مرگ می توانند از خوردن غذا یا تعامل با محیط، دست بکشند.

بهترین کار این است که به موقع به گربه خانگی تان غذا داده و آن را از همستر خود دور کنید. اگر ضروری نیست، سعی کنید هر دو حیوان خانگی خود را جدا از هم نگه دارید. همچنین، به طور کلی، بازی یا دعوای گربه ها با حیوانات خانگی دیگر، می تواند همستر خانگی شما را بترساند.

چرا همستر من چشم هایش را می بندد؟

چگونه از ترس گربه در همستر پیشگیری کنیم؟

آیا همسترها از گربه ها می ترسند؟ | دام و پت

آیا همستر ها از گربه ها می ترسند؟ گربه ها طبیعت بسیار تهاجمی دارند، به ویژه در دوره جفت گیری. آن ها می توانند به گربه های نر، صدمه زده و یا با آن ها، رقابت کنند. اگر گربه شما به سرعت نزدیک قفس همستر شما بدود، می تواند حیوان خانگی کوچک تان را بترساند. اگر همستر شما نظاره گر دعوای گربه شما با حیوانات خانگی یا گربه های دیگر باشد، آن وقت می تواند به سرعت بترسد.

در آن زمان، لازم است که با همستر خود بسیار آرام صحبت کنید. سعی کنید گربه ها را برای مدتی در اتاق دیگر یا خارج از آن اتاق نگه دارید. مطمئن شوید که همستر خانگی تان را آرام کرده اید، یک اسباب بازی زیبا به آن بدهید تا بازی کند. همچنین، اجازه دهید که همستر، در محیط زندگی خود، قدم بزند. علاوه براین، بهتر است که قفس همستر را، دور از دسترس گربه قرار دهید.

اگر همستر یا گربه شما تازه وارد است، پس آن ها با بوهای جدید آشنا نخواهند بود. آن ها باید خودشان را با خانه جدید، سازگار کنند، اما این فرآیند، نیاز به زمان دارد. یک گربه، به دلیل احساس بوی یک طعمه، سعی می کند راه هایی برای رسیدن به همستر شما پیدا کند.

ضروری است که قفس را دور از گربه و یا آن را در جایی قرار دهید که گربه شما به آن دسترسی ندارد. قرارگیری قفس همستر خانگی در یک مکان دور از دسترس گربه، کافی نیست. شما باید مطمئن شوید که قفسی که همستر شما در آن زندگی می کند، به اندازه کافی ایمن است که بتواند در برابر حمله یک شکارچی مقاومت کند.

ابتدا باید به دنبال درها بگردید.

مطمئن شوید که درها محکم هستند و در صورت حرکت و سقوط، قفس باز نمی شوند. سپس، شما به چنین قفسی نیاز دارید که میله های خیلی باز نداشته باشد. گربه ها می توانند از میان میله ها، با پاها و پنجه های خود، به همستر خانگی تان، آسیب برسانند.

مطمئن شوید که قفس به اندازه کافی محکم بسته شده باشد تا گربه نتواند دستان خود را داخل آن قرار دهد. البته، بهترین کار این است که همستر و گربه خانگی تان را، جدا از هم نگه دارید. البته، طبیعی است که جدا کردن یک حیوان خانگی از دیگری، سخت است. اما گاهی اوقات، باید راه سخت را طی کرد.

اگر بیش از یک اتاق دارید، سعی کنید گربه خود را در جای دیگر قرار دهید، یا می توانید همستر خود را در اتاق خواب جداگانه ای قرار دهید. به این ترتیب، تعامل آن ها بسیار کمتر خواهد شد و همستر شما ممکن است زندگی طولانی و بدون ترس و استرسی را داشته باشد.

اختلال دم مرطوب یا دم خیس همستر چیست؟

مراقب رفتار خود با گربه ها باشید.

همچنین، نیاز است که با هر دو حیوان خانگی، خوب رفتار کنید. گربه ها حیواناتی بسیار سرزمینی هستند. اگر کسی را بیشتر از آن ها دوست داشته باشید، می توانند بسیار حسود شوند. اگر از یک نوزاد جدید در خانه استقبال کنید، این اتفاق، یعنی حسادت گربه، بسیار رخ می دهد. یک همستر، همان تهدید را برای گربه شما ایجاد می کند.

اگر به گربه خود توجه و محبت داشته باشید، باید در هر شرایطی، با آن ها خوب رفتار کنید. به همین ترتیب، شما همچنین باید به همستر خود، در حضور گربه تان، توجه داشته و با آن بازی کنید تا گربه شما بفهمد که همستر نباید کشته شود. همیشه هنگام بازی با همستر خود، بسیار مراقب باشید. گربه شما می تواند همستر خانگی تان را دزدیده و به آن آسیب برساند.

استفاده از توپ های ورزشی برای همستر خانگی

آیا همسترها از گربه ها می ترسند؟ | دام و پت

توپ های ورزشی در بازار موجود است که مخصوص همسترها هستند. می توانید آن را بخرید و همستر خود را داخل آن قرار دهید. این توپ، وسیله جدیدی برای همستر شما خواهد بود که می تواند داخل آن، به گشت و گذار در خانه بپردازد.

همچنین، این وسیله، یک توپ بازی برای گربه شما خواهد بود. گربه ها عاشق بازی با توپ هستند. می ‌توانید به گربه ‌تان اجازه دهید تا با نظارت شما، با توپ ورزشی بازی کند. به آن ها اجازه ندهید بیش از 15 دقیقه بازی کنند. زیرا همستر شما می تواند با بازی مداوم و حرکات زیاد، خسته شود.

در صورتی که گربه می خواهد به همستر خانگی تان حمله کند، با نه گفتن گربه را متوقف کنید. گربه های خانگی، به حرف صاحبانشان گوش می دهند. اگر گربه خود را دیدید که سعی می کند به همستر خانگی تان، آسیب برساند و یا بترساند، فقط لحن خود را تندتر کرده و نه بگویید. این کار باعث می شود که گربه شما بداند که قرار نیست همستر را بترساند و از آن دور می شود.

سخن آخر

همستر، حیوان خانگی بسیار ظریفی است. اگر یک همستر خانگی دارید، باید خیلی از آن مراقبت کنید. گربه ها حیوانات خانگی دوست داشتنی هستند، اما به دلیل رقابت موجود بین شکارچیان و طعمه ها، توصیه نمی کنیم که اجازه دهید این دو آزادانه و به تنهایی، باهم تعامل داشته باشند.

آیا همستر ها از گربه ها می ترسند؟ این سوالی است که برای صاحبان حیوان خانگی که قصد نگهداری از آنها دارند می تواند چالش برانگیز باشد. هنگامی که یک حیوان خانگی جدید را به خانه تان می آورید، به خصوص اگر این حیوان، همستر باشد، اگر حیوانات خانگی دیگری نیز در خانه داشته باشید، به خصوص گربه ها و سگ ها، باید موارد زیادی را برای پرورش و نگه داری خوب و مناسب از همستر جدید تان، در نظر بگیرید.

منبع
https://hamstersauthority.com/are-hamsters-scared-of-cats/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا