سگ ها

آیا سگ ها می توانند انار بخورند؟

آیا سگ‌ها می توانند انار بخورند؟

آیا سگ ها می توانند انار بخورند؟ برخی از افراد از دانستن اینکه میوه برای سگ هایشان مفید است متعجب می شوند. گرچه درست است که سگ سانان در اصل گوشتخوار هستند، میوه ها و سبزیجات بسیاری از مواد  مغذی و ویتامین های مهم را تامین می کنند که برخی از آنها در گوشت موجود نیستند. در این مقاله، ما بطور خاص یک میوه را  بررسی خواهیم کرد.

آیا سگ می تواند انار بخورد؟ بیایید واقعیت ها را بررسی کنیم و کشف کنیم. طبق اکثر منابع، به نظر می رسد که خوردن انار برای سگ ها بی خطر است. برخی ادعاها وجود دارد که باعث درد معده می شود، اما به نظر می رسد تا آنجایی که می توانیم مشاهده کنیم، هیچ مدرکی برای این ادعاها وجود ندارد. بعنوان مثال، در اینجا مقاله ای از یک منبع کاملاً قابل اطمینان در مورد میوه های مفید برای سگ ها آورده شده است. انار عمدتاً به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی زیاد در این لیست قرار دارد.

خواص انار

در حقیقت، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد انار برای سگ سانان دارای ارزش دارویی است.بعنوان مثال  این مطالعه نشان داد که می توان از عصاره ی انار برای بهبود سلامت گوارشی سگ استفاده کرد؛ که این کار را با ترویج تخمیر روده انجام می دهد که توانایی هضم میوه ها و سبزیجات دیگر را نیز بهبود می بخشد. انار حاوی آنتی اکسیدان بسیار بالایی است.آنتی اکسیدان ها از راه های مختلفی با بیماری و پیری مبارزه می کنند و یکی از دلایل اصلی این است که میوه بسیار سالم تلقی می شود. بطور متوسط، انار ها حتی بیشتر از چای سبز حاوی آنتی اکسیدان هستند.

چای سبز اغلب بعنوان یکی از بهترین منابع آنتی اکسیدان در نظر گرفته می شود، بنابراین این واقعاً حرفی برای گفتن دارد. نکته ی خوب دیگر درمورد انار داشتن خواص ضد میکروبی است. اگرچه دقیقاً یک آنتی بیوتیک نیست، اما بطور قطع به بدن شما کمک می کند تا از عفونت ها و میکروب هایی که در غیر این صورت ممکن است مشکلی ایجاد کنند، مبارزه کند. بنابراین، با اطمینان می توان گفت که مصرف منظم انار می تواند بطور بالقوه سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

آیا سگ ها می توانند دانه ی انار را بخورند؟ چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟

بعضی از میوه ها دانه هایی دارند که می تواند برای سگ ها سمی باشند. این میوه ها شامل سیب، گیلاس و چند مورد دیگر است. خوشبختانه دانه های انار برای سگ ها و انسان ها سمی نیست. در حقیقت، دانه ها بعنوان بهترین قسمت در نظر گرفته می شوند. برخلاف اکثر دانه ها، دانه های انار بزرگ و گوشتی است و قوام گوشت مانندی به آنها می دهد که احتمالاً سگ از آنها لذت خواهد برد.

همانطور که گفته شد، دانه ها احتمالاً اسیدی ترین قسمت میوه هستند، بنابراین در این مورد احتیاط کنید. اسید مورد نظر اسید به پونیکیک معروف است. این اسم ممکن است خورنده به نظر برسد، اما این اسید خورنده نیست. در حقیقت اسید پونیکیک دارای برخی از مزایای درمانی مرتبط با استفاده از آن است. ثابت شده است که استفاده از اسید پونیک (در انسان) در کاهش چاقی مفید است. همچنین این ماده خاصیت ضد سرطان زایی دارد و آن را برای درمان و پیشگیری از سرطان مفید می کند. منطقی است که تصور کنیم این مزایا ممکن است توسط دوست سگ شما نیز حاصل شود.

 اگر سگ شما انار خورد چه باید کرد؟

اگر سگ شما انار خورد خواه گوشت یا دانه، در واقع مشکلی ایجاد نمی کند. همانطور که قبلاً بیان کردیم، حتی برخی از مزایای سلامتی نیز وجود دارد که سگ ها می توانند از مقداری از این میوه به دست آورند. اما بیایید به ادعایی بازگردیم که غالباً توسط افرادی که مخالف هستند مطرح می شود: این ایده که انار باعث درد معده ی سگ شما خواهد شد. درست است که دانه های انار بسیار اسیدی هستند. بسیاری از میوه ها نیز دارای آب اسیدی هستند و این مسئله ی بزرگی نیست. با این حال، ممکن است سگ شما در صورت خوردن مقدار زیادی انار، دچار معده درد شود. بنابراین، ما به شما توصیه می کنیم که هربار بیش از یک میوه به سگ خود ندهید.

دستور العمل های غذای سگ با انار

اکنون که می دانید انار برای سگ ها بی خطر است، وقت خلاقیت فرا رسیده است. بیایید چند مورد از غذاهای خانگی سگ که می توان  با انار تهیه کرد، بررسی کنیم. برای تهیه ی دستورالعمل کامل، پیوند های موجود در هر سطر را دنبال کنید.

 غذای تاپیوکای سگ با انار بدون گلوتن

ابتدا بیایید به این غذاهای انار تاپیوکا نگاهی بیندازیم.این غذا از آرد تاپیوکا و آب انار و مواد مختلف دیگر تهیه می شود. این غذا از لحاظ بدون گلوتن بودن مزیت دارند و همچنین از طریق تخم مرغ و شیر موجود در دستورالعمل، دوز مناسبی از پروتئین را فراهم می کند.

دستورالعمل غذای سگ با انار

در مرحله ی بعد بیایید به این خوراکی های انار به شکل کفش هستند نگاهی بیندازیم. این یکی نیز از آب انار، تخم مرغ و آرد تاپیوکا ساخته می شود اما آنها از چیزهای دیگری مانند جو دوسر، روغن نارگیل و عسل را به آن اضافه کرده اند.  اینها مانند کوکی های کوچک به نظر می رسند و سگ ها عاشق آنها می شوند.

غذای دلبر انار

در آخر  ما این غذاهای دلبر انار را داریم که با تم روز ولنتاین ساخته شده اند.این یک دستورالعمل عالی برای کسانی است که در آشپزخانه چندان خوب نیستند. فقط سه ماده ی تشکیل دهنده دارد: انار، تخم مرغ و آرد جو دوسر.شما فقط آنها را باهم مخلوط کرده و تقریبا به شکل قلب کوچک در می آورید. نمی توانید دستورالعمل ساده تری از این پیدا کنید.

خلاصه: آیا سگ من می تواند انار بخورد؟

بطور خلاصه، دادن انار به سگ شما هیچ اشکالی ندارد. ما در مورد این موضوع تا جایی که توانسته ایم تحقیق کرده ایم و هیچ مدرکی در مرد مضر بودن انار برای سگ پیدا نکردیم. در واقعا ما کاملا برعکس آن را یافته ایم. گاه به گاه انار دادن به سگ از چندین جهت برای سلامتی سگ شما مفید است، زیرا مصرف آن باید به یک بار در هر زمان محدود شود.

منبع:

https://thepetdaily.com/can-dogs-eat-pomegranate/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا