حیوانات خانگی کوچک

آیا خوکچه هندی کاغذ می خورد؟

در پاسخ به اینکه آیا خوکچه هندی کاغذ می خورد؟ باید بدانید که اگر کاغذی در قفس همستر باشد، مطمئن باشید که آن را تکه تکه خواهند کرد. اما سوال اصلی این است که ضرر خوردن روزنامه برای خوکچه هندی چیست؟ آیا با خوردن روزنامه، آن ها می توانند بیمار شوند؟ در این مقاله، در پی یافتن پاسخ این سوالات هستیم.

وقتی نوبت به جویدن اشیا می رسد، خوکچه هندی در مورد آن، متخصص خواهد بود. خوکچه های هندی وقت خود را با خرد کردن هر چیزی که در مسیرشان قرار می گیرد، می گذرانند. زیرا به سرعت حوصله شان سر می رود.

به طور کلی، باید این نکته را بدانید که یک خوکچه هندی، اگر بیش از حد روزنامه بخورد، ممکن است دچار بیماری شود. همچنین کاغذ هیچ گونه مزایای تغذیه ای برای آن ها فراهم نمی کند. هضم کاغذ برای آن ها مشکل است. در نتیجه، خوکچه هندی شما ممکن است دچار یبوست و انسداد دستگاه گوارش شود. با این حال، هر چند وقت یکبار، مصرف یک تکه کاغذ کوچک، مشکلی ندارد.

پس، می توان گفت که مصرف زیاد کاغذ، برای خوکچه هندی شما مضر است، اما این بدان معنا نیست که شما باید کاغذ و روزنامه را به طور کامل از حیوان خانگی تان دور نگه دارید. خوکچه‌ های هندی، از انجام فعالیت ‌هایی که زمان می ‌برند، لذت برده و جویدن کاغذهای خرد شده، این فرصت را به آن ها می ‌دهد.

این مقاله به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چرا خوکچه هندی شما نباید کاغذ بخورد، اما در عین حال، خواهید دانست که چگونه می توانید از کاغذ برای بهبود محیط زندگی خوکچه هندی خود استفاده کنید.

چرا خوکچه هندی من خونریزی می کند؟

ضرر کاغذ برای خوکچه هندی چیست؟

در بیشتر موارد، بازی با کاغذها برای خوکچه هندی، سرگرم کننده تر به نظر می رسد. اتفاقی که می افتد این است که خوکچه های هندی همیشه به تشویق بیشتری نیاز دارند. آن ها آرزوی چالش های طولانی تری را خواهند داشت.

اما پس از بازی با کاغذ، چنین نیست. آن ها کاغذ را نخواهند خورد. خوکچه های هندی گاهی اوقات کاغذ می خورند. زیرا ممکن است احساس گرسنگی کنند. اگر چنین چیزی را مشاهده کردید، مطمئن شوید که خوکچه های شما به اندازه کافی یونجه دریافت می کنند.

اگر خوکچه هندی شما در حال خوردن کاغذ است، چنین شرایطی به این معنی است که نیاز به فیبر در بدن آن ها برآورده نشده است، به آن ها غذای بیشتری بدهید. همچنین، از غذاهایی استفاده کنید که حاوی فیبر هستند. زیرا روزنامه کمبود غذایی آن ها را برطرف نمی کند.

همچنین، شاید حوصله خوکچه هندی شما سر رفته است که روزنامه می خورد. به همین علت است که گاهی اوقات کاغذ را می خورند. در چنین شرایطی، اگر به خوکچه هندی خانگی تان اجازه دهید آزادانه در خانه حرکت کند، اشیاء دیگر را نیز خواهد جوید.

خوکچه هندی با هر چیزی که در فضای زندگی خود پیدا کند، بازی می کند. برخی از صاحبان خوکچه هندی، روزنامه مچاله شده را دور قفس خوکچه هندی خود قرار می دهند. به این ترتیب، خوکچه هندی فرصتی برای غذا خوردن و بازی با آن ها پیدا می کند.

آیا کاغذ به خوکچه هندی من آسیب می رساند؟

آیا خوکچه هندی کاغذ می خورد؟ | دام و پت

در واقع، پاسخ این سوال به این بستگی دارد که خوکچه هندی شما چقدر کاغذ می خورد؟ یک تکه کاغذ کوچک بر سلامت آن ها تأثیری نخواهد گذاشت. بسیاری از خوکچه های هندی کاغذ را به قسمت های کوچک تقسیم می کنند که به راحتی هضم می شوند.

با این حال، پرخوری در مصرف روزنامه، می تواند برای سلامتی حیوان خانگی شما خطرناک باشد. مهم نیست چگونه به این مسئله نگاه می کنید، اما کاغذ برای خوردن نیست. کاغذ، به جای بروز یک سری مشکلات در سلامتی، هیچ چیز خوبی برای خوکچه هندی شما نخواهد داشت.

روده خوکچه هندی برای پردازش غذاهای سبز و یونجه پر از فیبر ساخته شده است. بنابراین، کاغذ در هیچ کجای این دسته بندی ها قرار ندارد. اگر خوکچه هندی شما کاغذ زیادی مصرف می کند، ممکن است بیمار شود. خطر قابل توجهی که خوکچه های هندی را که کاغذ می خورند، تهدید می کند، انسداد روده آن ها است.

مواد سازنده کاغذ را نمی توان در داخل بدن و در مجرای گوارشی به قسمت های کوچک تکه تکه کرد. بنابراین اگر خوکچه هندی مقادیر زیادی کاغذ بخورد، می تواند باعث بروز یبوست شود. ناتوانی در دفع مواد خورده شده، برای خوکچه هندی وحشتناک است. برخی از علائم یبوست در خوکچه های هندی، عبارت اند از:

  • حالت خمیده
  • علائم وجود احساس درد در بدن
  • مشاهده تورم در ناحیه معده حیوان خانگی
  • خوکچه های هندی شما غذا یا علف خشک نمی خورند.

اگر متوجه وجود این علائم در خوکچه هندی خود شدید، فوراً با دامپزشک تماس بگیرید. یبوست در خوکچه های هندی، زمان زیادی نمی برد تا به یک وضعیت جدی، خطرناک و کشنده تبدیل شود.

چگونه از مصرف کاغذ در خوکچه پیشگیری کنیم؟

آیا خوکچه هندی کاغذ می خورد؟ | دام و پت

ساده ترین راه برای جلوگیری از مصرف کاغذ توسط خوکچه هندی این است که روزنامه را از دسترس آن ها دور نگه دارید. بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی، از کاغذ برای ایجاد مرزهایی در اطراف قفس خوکچه هندی خود استفاده می کنند. اگرچه، کاغذ یک ماده طبیعی است که برای پوشش قفس استفاده می شود، اما گزینه های دیگری نیز برای ایجاد حصار در اطراف قفس خوکچه هندی وجود دارند. از جمله این مواد، عبارت اند از:

  • علوفه چمن
  • کوروپلاست
  • تراشه های چوب
  • توپ های کوچک چوبی

اگر از گزینه های فوق استفاده می کنید، مطمئن شوید که گردش هوا در نزدیکی قفس خوکچه های هندی مناسب باشد. از آن جا که خوکچه هندی مستعد ابتلا به مشکلات تنفسی و کبدی است، اگر به درستی از آن ها استفاده کنید، آسیب کمتری به خوکچه هندی شما وارد می شود.

اگر الزامات بهداشتی ضروری خوکچه هندی شما برآورده شود، احتمال کمتری دارد که کاغذ بخورد. این بدان معناست که شما غذاهای کافی مملو از مواد مغذی و فیبر را در اختیار آن ها قرار می دهید. باید این نکته را به یاد داشته باشید که خوکچه هندی شما زندگی اجتماعی شادی دارد.

اگر نمی توانید دو خوکچه هندی را باهم نگه دارید، باید وقت و توجه خود را به خوکچه هندی تنهای خود اختصاص دهید. از آن جایی که خوکچه های هندی تنها، احساس استرس و کسالت می کنند، وقت خود را با خوردن کاغذ می گذرانند. همچنین، داشتن اسباب بازی برای خوکچه هندی ضروری است.

اگر خوکچه های هندی اسباب بازی های زیادی برای بازی داشته و با آن ها مشغول شوند، علاقه ای به خوردن کاغذ نشان نمی دهند. اشیا و چیزهای زیادی را در قفس خوکچه هند خودی قرار دهید تا حواس آن ها به خوردن کاغذ و روزنامه پرت نشود.

ابتلا به بیماری

آیا خوکچه هندی کاغذ می خورد؟ | دام و پت

بله، خوکچه هندی با مصرف روزنامه مریض می شود. شما باید نگران نوع جوهر در کاغذها باشید. برخی از جوهرها برای خوکچه هندی خطرناک هستند. اما امروزه جوهرها بسیار ایمن تر هستند. با این حال، بهتر است که در این زمینه احتیاط کنید.

مضرترین جوهرها برای خوکچه هندی در کارت ها و کتابچه ها یافت می شود. تولیدکنندگان از جوهرهای سمی غیر گران قیمت در این مواد کاغذی استفاده می کنند. زیرا این مواد را در مقیاس بزرگ تولید می کنند. این بدان معنا نیست که جزوات با کیفیت بالا غیر سمی هستند. آن ها حاوی موم هستند که بسیار مضر است.

نکته بعدی که باید بدانید این است که جوهرها می توانند نقاط رنگی روی خز خوکچه هندی تان ایجاد کنند. اگر حیوانات خانگی شما سفید رنگ هستند، ممکن است آن را دوست داشته باشند. اگر متوجه شدید که پنجه های سفید حیوانات خانگی شما خاکستری است، شوکه نشوید.

چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟ 

جوهر روزنامه

روزنامه ها برای قفس خوکچه هندی، جزو مواد قابل مصرف روزمره محسوب می شوند. از آنجایی که مطالعه روزنامه ها روشی متداول برای دانستن اطلاعات مربوط به سراسر جهان هستند، شرکت های مطبوعاتی این روزها مجبور به استفاده از جوهرهای غیر سمی هستند.

مانند زمان های قدیم، برای پایه از نفت استفاده می کردند و اکنون از سویا و آب استفاده می کنند. شما باید این روزنامه ها را قبل از مصرف برای خوکچه هندی آزمایش کنید. می ‌توانید با مالیدن دست ‌های تان روی روزنامه، بررسی کنید، اگر جوهر تار شده، دست‌ های تان لکه‌ دار شد یا وقتی می ‌خواهید آن را بشویید، از دست تان جدا نمی ‌شود، مطمئناً این یک روزنامه نفتی است که نباید به خوکچه هندی خود بدهید.

جوهرهایی که بر پایه نفت هستند هرگز به طور کامل خشک نمی شوند. این روغن حاوی همان روغنی است که در مکانیک ماشین استفاده می کنند. بنابراین توصیه می شود از این نوع جوهرها برای ایجاد مرز برای خوکچه هندی استفاده نکنید.

آیا می توانید از خرده کاغذ برای بستر خوکچه هندی استفاده کنید؟

آیا خوکچه هندی کاغذ می خورد؟ | دام و پت

در برخی شرایط، تکه های کوچک کاغذ نسبت به یک کاغذ با اندازه کامل، بسیار ایمن تر هستند. زیرا قبلاً تکه تکه شده، و اگر خوکچه هندی سعی کند آن را بخورد، کمتر احتمال دارد که باعث انسداد روده شود. تکه های کوچک کاغذ قرار گرفتن در معرض جوهر را کاهش می دهد. یعنی وقتی کاغذ مچاله می شود، تکه های جوهر را نیز می شکند.

حتی با این وجود، روزنامه ها به تنهایی برای استفاده به عنوان بستر برای خوکچه هندی بی خطر نیستند. توصیه می شود آن را با یونجه یا هر بستر تجاری دیگر پر کنید. یکی دیگر از روش ‌هایی که خوکچه ‌های هندی می ‌توانند بدون خطر از کاغذ استفاده کنند، این است که کاغذ را کامل به آنها بدهید تا خودشان آن را پاره کنند.

آن ها این کار را سرگرم کننده خواهند یافت. این سرگرمی، فعالیتی را برای آن ها فراهم می کند. آن ها می توانند از این خرده های کاغذ برای مرتب کردن تخت خود استفاده کنند.

آیا خوکچه هندی می تواند دستمال کاغذی بخورد؟

هنگامی که خوکچه هندی شما در حال مصرف دستمال کاغذی است، خطری برای خوکچه هندی شما وجود ندارد. اما هنوز مشخص نیست که دستمال کاغذی نمی تواند آسیبی در خوکچه های هندی ایجاد کند. اگر برای خوکچه‌ های هندی حوله‌ های کاغذی محکم و جاذب تهیه می ‌کنید، آن ‌ها قادر به هضم آن ‌ها نخواهند بود.

حوله های کاغذی نیز با مقوا شبیه رول توالت پوشیده می شوند که می تواند برای خوکچه هندی سازگار باشد. مطمئن شوید که کارتن حاوی تکه ‌های دستمال کاغذی نباشد. خوکچه هندی همچنین می تواند از دستمال برای بازی، پاره کردن یا استفاده از آنها به عنوان پوشش استفاده کند. اما اگر بخواهند آن ها را بخورند، می تواند باعث ایجاد خطر شود.

دستمال‌ ها جامد هستند و به سختی هضم می شوند. خوکچه های هندی شما ممکن است برای مدت طولانی از جویدن آن‌ ها لذت ببرند، اما این موضوع زمانی به وجود می‌ آید که سعی می ‌کنند آن را بخورند. بالاخره دستمال ها سخت هضم می شوند. همچنین برای زیبایی دستمال از انواع رنگ ها برای ایجاد طرح هایی استفاده می شود که می تواند به سلامت خوکچه هندی آسیب برساند.

شایع ترین علل مرگ ناگهانی خوکچه هندی چیست؟

منبع
https://guineapig101.com/is-eating-newspaper-bad-for-guinea-pigs/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا