پرنده ها

آیا اردک ها گاز می گیرند؟

آیا اردک ها گاز می گیرند؟

گاز گرفتن اردک ها به جنسیت خاصی بستگی ندارد اردک های نر و ماده نیش می زنند. اردک های نر، معروف به Drakes، بیشتر از ماده ها گاز می گیرند. گزش ها می توانند از یک ضربه کوچک تا یک گاز و کشش قوی متغیر باشند. اردک ها دست ندارند و بنابراین بیشتر با منقار یا همان نوک های خود ارتباط برقرار می کنند و در نتیجه گزش های گاه و بیگاه انجام می شود. از سوی دیگر، جوجه اردک ها به ندرت گاز می گیرند مگر اینکه به اشتباه تصور کنند که در دست فرد غذا است.

تصورات غلط زیادی در مورد رفتار اردک وجود دارد و درک نکردن همه پیچیدگی ها می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

علت گاز گرفتن اردک ها

اردک ها به دلایل مختلف از جمله در عصبانیت، بروز تسلط و عشق، درخواست غذا و غیره گاز می گیرند. اما به یاد داشته باشید، همه نیش ها یکسان نیستند. اردک ها گاهی اوقات برای بروز محبت و حتی “التماس” گاز می گیرند. اگر گاز گرفتن شدید و غیرقابل کنترل است، می تواند به دو دلیل باشد. اولین مورد این است که آنها از شریک خود و تخم مرغ هایش در برابر شکارچی بزرگ محافظت می کنند.

ثانیاً، گاهی اوقات، آنها برای مدت طولانی با انسان ها زندگی می کنند، شاید شما را به عنوان یک شریک احتمالی تصور کنند. و از این رو، درست مانند دیگر اردک ها در طول جفت گیری، آنها برای شروع و نیاز به آمادگی نیش می زنند.

شایع ترین علل مرگ اردک ها را بشناسید.

آیا اردک ها دندان هایی برای گاز گرفتن دارند؟

مانند اکثر پرندگان دیگر، اردک ها دندان ندارند. آنها نوک های دندانه دار با اشکال مشابه تیغه اره دارند. نوک آنها مانند دندان عمل می کند و برای گرفتن لطمه زیر آب دارای دندانه هستند.

آیا گاز گرفتن اردک درد دارد؟

آیا اردک ها گاز می گیرند؟ | دام و پت

نیش اردک احتمال دارد آسیب برساند. این حالت می تواند از فشار کم تا گاز و کشش قوی متفاوت باشد که شاید منجر به کبودی شود. می توانید با گرفتن یک انبردست و فشار ملایم آن، آن را تصور کنید، بنابراین کمی آسیب می زند. وقتی اردک شما را با نوک خود نگه می دارد یا گاز می گیرد، این احساس را دارید. اگر پوست تحت نوک های دندانه دار قرار گیرد و سعی کنید آن را به زور بردارید قلاب های آن در داخل پوست فرو می رود.

می توانید از اردک ها عفونت بگیرید. بر اساس گزارش CDC بیش از 890 نفر به دلیل مجاورت پرندگان از جمله مرغابی ها ،آلوده شدند. اگر اردکی شما را گاز گرفت، می توانید سالمونلا بگیرید. علائم می تواند شامل استفراغ، اسهال، گرفتگی شکم و حتی تب باشد. اگر نگران چیزی هستید، بلافاصله در مورد وضعیت خود با پزشک مشورت کنید. قرمزی و التهاب در ناحیه می تواند علائم عفونت باشد.

آیا اردک ها همیشه تهاجمی هستند؟

همه اردک ها تهاجمی نیستند. بستگی زیادی به شخصیت اردک فردی نسبت به گونه های اردک دارد. با رسیدن به سن بلوغ و به خصوص اگر فصل جفت گیری باشد، می توانند پرخاشگری نشان دهند. پرخاشگری نیز نشانه تنهایی است. اگر تعداد زیادی اردک نر دارید و تعداد کمی ماده، نرها می توانند برای چند ماده موجود بجنگند. نسبت مناسب باید حداقل 3 تا 4 اردک برای یک اردک نر باشد.

لنگیدن اردک ها، از علل تا درمان آن چیست؟

آیا اردک می تواند به حیوانات دیگر حمله کند؟

آیا اردک ها گاز می گیرند؟ | دام و پت

اگر مرغ ها در مجاورت اردک ها باشند، مطمئناً می توانند به آنها حمله کنند. این امر در صورتی طبیعی است که دریک ها ،ماده های دیگری برای جفت گیری ندارند. آنها می توانند با جوجه ها جفت گیری کنند و این منجر به فاجعه می شود. آنها می توانستند منقار خود را به پایین فشار دهند و همچنین با آلت تناسلی خود به مرغ نفوذ کنند که می تواند منجر به مرگ جوجه ها شود. برای اجتناب از چنین شرایطی، اگر رفتارهای تهاجمی مشاهده کردید، مرغابی ها و مرغ ها را از هم دور کنید. همچنین می توانید تعداد دریک ها را به حداقل برسانید.

چگونه می توان یک اردک را از گاز گرفتن منصرف کرد؟

اردک ها گاهی اوقات تهاجمی هستند و می توانند سخت گاز بگیرند. آنها این کار را برای نشان دادن تسلط خود انجام می دهند و شما باید سلطه خود را تعیین کنید.

برای انجام این کار، باید اردک را زمین بگذارید و به آرامی روی او بنشینید در حالی که هر دو فلپ او را برای حداقل 5 دقیقه بدون حرکت نگه می دارید. ملایم اما محکم باشید. انجام مداوم این کار قطعاً این پیام را به اردک می فرستد که حوصله آشفتگی با آن را ندارید و شما رئیس اینجا هستید.

راههای دیگری نیز وجود دارد. می توانید آنها را با اسکناس های خود انتخاب کرده و مدتی با خود حمل کنید و اجازه ندهید، حرکت کنند. باید برخی رفتارهای تهاجمی دریک را نشان دهید. با آنها مانند سایر دریک های تهاجمی رفتار کنید. باید نشان دهید که شما بزرگترین و بدترین دریک موجود هستید.

در حالی که رفتار تهاجمی از خود نشان می دهید، آنها را با دستان خود تغذیه و نوازش نکنید کفش ها و شلوارهای بلند بپوشید، بنابراین جایی برای نوک زدن ندارند.

هر زمان که سعی کردند به شما نزدیک شوند، می توانید آنها را تحت فشار قرار دهید. همچنین می توانید یک چوب کوچک حمل کنید، و این باید سیگنالی ارسال کند که روحیه جدی دارید.

چگونه بفهمیم اردک شما را دوست دارد؟

آیا اردک ها گاز می گیرند؟ | دام و پت

راه های زیادی برای نشان دادن اینکه آیا اردک از شما خوشش می آید وجود ندارد. اردک ها حیوانات شکار شده هستند و بنابراین گاهی اوقات به مراقبت های انسانی خود محبت کافی نشان نمی دهند.

با این حال، برخی از اردک ها این کار را می کنند. اگر اردک شما را دوست دارد، وقتی از بیرون می آیید مقابل شما می ایستد. سپس آنها کمی تردید و همچنین به آرامی دستانتان را گاز می گیرند. اردک های دوستانه اجازه می دهند آنها را نوازش کرده و در آغوش بگیرید.

رژیم غذایی مناسب برای جوجه اردک ها چیست؟

چگونه اردک را رام کنیم؟

اگر از بدو تولد از اردک مراقبت کرده اید، رام کردن اردک بسیار آسان تر است. با اردک های خود وقت بگذارید تا آنها با شما آشنا شوند. فقط در اطراف آنها باشید. در ابتدا نیازی به نوازش یا لمس نیست.

اردک ها عاشق غذاهایی مانند موز، گوجه فرنگی و نخود فرنگی منجمد هستند. برخی از اردک ها نیز عاشق کرم های غذایی و خاکی هستند. ابتدا سعی کنید بفهمید که آنها بیشتر چه چیزی را دوست دارند.

با دستان خود به آنها غذا بدهید، اما در ابتدا فاصله زیادی را رعایت کنید. آنها شاید برای شما تازگی داشته باشند و بنابراین نمی توانند از دست شما غذا بخورند، بنابراین حفظ فاصله خود باعث ایجاد یک رابطه کوچک می شود. سپس، فاصله را با گذشت زمان کاهش دهید. نزدیک و نزدیکتر می آیند.

اگر نتوانستند از دستتان غذا بگیرند، تا زمانی که آنها این کار را می کنند، به آنها غذا بدهید. اکنون، برای شروع تماس، با لمس قسمت پشتی آنها تنها با یک انگشت شروع کنید. در ابتدا صورت را لمس نکنید، در غیر این صورت می توانید روند را کاملاً معکوس کنید.

اگر به آرامی حرکت کنید، بعد از مدتی قادر خواهید بود آنها را نگه دارید. مراقبت از آنها در حین جفت گیری یا چیزهای دیگر نیز می تواند زمان مناسبی برای پیوند باشد. می توانید در حین بهبودی فضای داخلی را در اختیار آنها قرار دهید.

همچنین، هنگامی که آنها را در دست می گیرید سعی کنید آنها را از روی زمین بلند نکنید و فقط دور آنها دیوار بکشید. اردک ها دوست ندارند بزرگ شوند.

چرا جوجه اردک گاز می گیرد؟

آیا اردک ها گاز می گیرند؟ | دام و پت

جوجه اردک ها به ندرت تهاجمی هستند، اما وقتی این کار را انجام می دهند، از دیدگاه آنها به این موضوع نگاه کنید. آنها حیوانات کوچک و طعمه هستند. وقتی دست بزرگی به طرف آنها می آید، آنها می ترسند و از مکانیسم های دفاعی خود استفاده می کنند. شما باید ترس های آنها را درک کنید و از آن بسیار کندتر عمل کنید. با این حال، همه پک ها یکسان نیستند. آنها همچنین احتمال دارد. برای درخواست غذا این کار را انجام دهند.

چرا اردک ها سر و صدا می کنند؟

سر و صدا در اردک معانی مختلفی دارد. برخی می گویند این نشان دهنده پرخاشگری است، در حالی که دیگران می گویند این کار برای آنها طبیعی است. از نظر من می تواند به معنی هر دو باشد. در صورت تجاوز، می توانید صدای خش خش با بال زدن و سایر فعالیت های تهاجمی را مشاهده کنید. علاوه بر این، صدای خش خش نیز می تواند نشان دهد که اردک تدافعی است و سعی می کند از خود یا تخم های خود دفاع کند.

وقتی اردک دم خود را تکان می دهد به چه معناست؟

تکان دادن دم نشانه خوشحالی در اردک ها است. معمولاً اردک ها وقتی در آنجا هستید دم خود را تکان می دهند تا چیزی را به آنها بدهید تا آن را بخورند. وقتی پیش بینی می کنند که اتفاقات خوبی رخ می دهد این رفتار را انجام می دهند.

دریک ها گاهی اوقات می توانند تهاجمی باشند و بنابراین در آن زمانها ایده خوبی نیست که به کودکان اجازه دهید به آنها نزدیک شوند. حصاری درست کنید تا کودکان بتوانند آنها را ببینند، اما به هیچ وجه نمی توانند به آنها صدمه بزنند.

نگهداری از اردک ها به عنوان حیوانات خانگی راهنمایی مبتدیان را بخوانید.

منبع
https://smallpetsite.com/do-ducks-bite-a-guide-to-behaviors/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا