گربه ها

آلرژی بستر در گربه ها

وقتی از آلرژی بستر در گربه ها صحبت می شود، علائم رفتاری تصویر واضح تری را به ما نشان می دهند. اگر گربه همیشه از استفاده از جعبه خود اجتناب کند، آلرژی به بستر دارد. ممکن است دائماً خراشیده شود، سرفه کند، بثورات پوستی داشته باشد یا به دلیل خارش دچار خز تکه تکه شود. ممکن است بی وقفه خودش را تمیز کند، حال بدی داشته باشد و در جای دیگری بدون هیچ دلیل روشنی مدفوع کند. همچنین ممکن است آبریزش چشم، عطسه و تورم در اطراف صورت داشته باشد.

اگر گربه شما بسیار حساس است، می توانید از بسترهای ضد حساسیت مانند گردو، کاج، چوب، ذرت، گندم و سایر بسترهای طبیعی کم گرد و غبار استفاده کنید. در حالی که گربه شما ممکن است هنوز به این موارد واکنش نشان دهد، اما باز هم احتمال آن کمتر است. می توانید انواع مختلف بستر را آزمایش کنید تا زمانی که گربه شما واکنش نشان ندهد.

آیا گربه ها به بستر آلرژی دارند؟

گربه ها ممکن است به بستر خود آلرژی داشته باشند یا ممکن است با آلرژی متولد شوند که به مرور زمان آشکار می شود. به این دلیل که علت آلرژی برای انسان و گربه یکسان است.

پاسخ بدن به یک محرک خارجی منجر به ناراحتی می شود. گاهی اوقات این وضعیت، نشان دهنده واکنش بیش از حد بدن است، در حالی که در برخی مواقع، این یک دفاع طبیعی در برابر یک جسم خارجی است که سیستم را تحریک می کند.

با توجه به Clinical and Translational Alergy ، آلرژی به بستر گربه اغلب نوعی درماتیت آتوپیک است. هیچ راهی پزشکی برای متوقف کردن واکنش آلرژیک به بستر بچه گربه وجود ندارد. در عوض، باید بستر گربه را تغییر دهید که گربه شما به آن حساسیت ندارد.

ترشحات چشم در گربه نشان دهنده چیست؟

علائم آلرژی به بستر در گربه ها چیست؟

آلرژی بستر در گربه ها چیست و چگونه آنرا درمان کنیم؟ || دام و پت

واکنش آلرژیک گربه به بستر بچه گربه ممکن است فیزیکی، رفتاری یا هر دو باشد. به عنوان مثال، برخی از گربه ها فقط با خارش و عطسه واکنش نشان می دهند. برخی دیگر این علائم را نشان نمی دهند، اما به طور مداوم از جعبه زباله خود دوری می کنند و بدخلق می شوند. برای برخی از گربه‌ها، حتی ممکن است به دلیل سوء هاضمه دچار کمبود اشتها و اسهال شوند که به دلیل عدم تمایل به استفاده از زباله‌دانشان ایجاد می‌شود.

در اینجا نشانه هایی وجود دارد که گربه شما به بستر آلرژی دارد:

 • سرفه کردن
 • عطسه کردن
 • خاراندن بیش از حد
 • چشمان خیس
 • تورم در اطراف صورت
 • بثورات در اطراف باسن یا پنجه ها
 • خز تکه تکه شده در نتیجه خراش یا بثورات
 • اجتناب از جعبه زباله، یا به طور ناگهانی آشفتگی در جای دیگر

این علائم می توانند به طور ناگهانی ظاهر شوند یا به مرور زمان به آرامی ایجاد شوند. اغلب، هر چه گربه مدت طولانی تری در معرض بستر مشکل ساز قرار گیرد، علائم با یکدیگر ترکیب می شوند. گربه‌ها به احتمال زیاد تشخیص می‌دهند که این ناراحتی با استفاده از جعبه بستر همراه است. بنابراین، گربه شما ممکن است علائمی نداشته باشد زیرا به هر قیمتی از استفاده از جعبه بستر امتناع می کند.

اگر اینطور است، گربه شما صرفاً به روش خودش با آلرژی مقابله می کند. شما می توانید این را با تغییر به نوع جدیدی از بستر آزمایش کنید و ببینید که آیا گربه شما دوباره از جعبه خود استفاده می کند یا خیر.

بستر گربه ضد حساسیت برای گربه های مبتلا به آلرژی

هنگام انتخاب بستر مناسب برای گربه های آلرژیک، طیف وسیعی از مارک ها و سبک ها را انتخاب می کنید. شما می توانید هر کدام را که برای بودجه و ترجیحات شما ایده آل است انتخاب کنید. کدام بستر گربه برای گربه های آلرژیک بهتر است؟ فقط مطمئن شوید که این جعبه ها را علامت زده است، بنابراین به عنوان ضد حساسیت مناسب است و گربه آلرژیک شما را آزار نمی دهد:

 • انواع مارک بدون آلرژی: این برای گربه هایی طراحی شده است که حساسیت بیشتری دارند.
 • گرد و غبار کم: اغلب این گرد و غبار است که باعث ایجاد آلرژی می شود، بنابراین محدود کردن آن مفید خواهد بود.
 • مواد طبیعی: هر چه مواد مصنوعی یا مواد شیمیایی کمتر باشد، بهتر است. شما می توانید بسترهای ساخته شده از مواد معدنی مانند گردو، و همچنین ذرت، کاج یا گندم را پیدا کنید.
 • انباشته شدن بستر: این اغلب با گزینه های کم گرد و غبار همراه است، اما به جلوگیری از آشفتگی های گربه و جلوگیری از گیر افتادن ذرات ریز بستر در کت گربه شما کمک می کند.
 • ایمن برای انسان: انسان‌ها نسبت به گربه‌ها نسبت به آلرژن‌ها حساس‌تر هستند، بنابراین اگر مارک آن برای جا دادن افراد است، به احتمال زیاد به گربه شما نیز کمک می‌کند.

بسترهایی که معمولاً این علائم را دارند آنهایی هستند که با مواد طبیعی ساخته شده اند. اینها اغلب به شکل گلوله هستند تا همه چیز را مرتب نگه دارند و باعث جمع شدن آنها شوند.

بهترین گزینه ها شامل موارد زیر است:

 • ذرت
 • گندم
 • کاج
 • گردو
 • چوب های دیگر

آیا گربه ها می توانند به بستر ذرت حساسیت داشته باشند؟

آلرژی بستر در گربه ها چیست و چگونه آنرا درمان کنیم؟ || دام و پت

بستر ذرت اغلب محلول ضدحساسیت است، بنابراین به نظر می رسد که برخی از گربه ها به آن حساسیت داشته باشند. در حقیقت، این نادر است، اما اتفاق می افتد. عمدتاً مربوط به کپک هایی است که در طول تولید روی ذرت رشد می کند. گربه شما به کپک حساسیت دارد نه ذرت.

در حین رشد، ذرت ممکن است میزبان کپک آفلاتوکسین شود. پس از برداشت و پردازش، باید به طور کامل حذف شود. از این گذشته، پردازش مستلزم خشک کردن، آسیاب کردن و مراحل نگهداری آن و تبدیل آن به بستر گربه است. با این حال، مواقعی وجود دارد که سم زنده می ماند.

طبق گزارش Toxin Reviews، آفلاتوکسین می‌تواند برای گربه‌ها مضر باشد و منجر به بیماری‌های پوستی، بیماری‌های خونی، مشکلات گوارشی و بیماری‌ها شود. علائم اولیه اغلب تحریک پوست است که می تواند به آلرژی نسبت داده شود. خوشبختانه، اثرات تنها پس از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت رخ می دهد.

به ندرت پیش می آید که کپک آفلاتوکسین در فرآیند تولید راه پیدا کند. ممکن است یک کیسه خاک داشته باشید که باعث واکنش در گربه شما شود و بعد دیگر هرگز آن را تجربه نکند.

اگر می‌خواهید ایمن باشید، تمام بستری که گربه به آن واکنش نشان داده است را بردارید و یک کیسه جدید امتحان کنید. همچنین، اگر می‌خواهید امنیت بیشتری داشته باشید، می‌توانید برند دیگری را انتخاب کنید.

چرا گربه‌ ها جای فرزندانشان را عوض می‌کنند؟

آیا گربه ها می توانند به بستر کاج حساسیت داشته باشند؟

اگرچه غیر معمول است، اما برخی از گربه ها ممکن است به بستر کاج حساسیت داشته باشند. این اغلب با مشکلات تنفسی، سرفه و عطسه مشخص می شود. همچنین، ممکن است متوجه شوید که خارش در گربه شما ایجاد می شود و باعث خراش شدید آن می شود.

اگر متوجه این موضوع شدید، گربه شما به کاج آلرژی دارد و باید بستر دیگری به او داده شود. برای بیشتر گربه ها، بستر کاج ضد حساسیت است، زیرا احتمال مشکلات تنفسی را کاهش می دهد زیرا گرد و غبار بسیار کم است.

آیا گربه ها می توانند به زباله گردو حساسیت داشته باشند؟

آلرژی بستر در گربه ها چیست و چگونه آنرا درمان کنیم؟ || دام و پت

اگر گربه شما به آجیل حساسیت دارد، ممکن است به خاک گردو واکنش نشان دهد. مانند سایر بسترهای ضد حساسیت، این نادر است اما ممکن است رخ دهد. اگر گربه‌تان دچار خارش شدید شود و مرتباً شروع به خاراندن کند، متوجه می‌شوید که به خاک گردو حساسیت دارد.

این در مناطقی که بستر تماس پیدا کرده است، مانند اطراف پنجه ها و پشت، سنگین ترین خواهد بود. خارش ممکن است زمانی گسترش یابد که گربه با پنجه هایش خود را اصلاح می کند.

با این حال، از آنجایی که خاک گردو کم گرد و غبار است، نباید به راحتی با بقیه بدن گربه تماس پیدا کند. اگر شک دارید که گربه شما به آجیل حساسیت دارد، از زباله گردو خودداری کنید.

چرا گربه ها چشمان خود را می بندند؟

آیا گربه ها می توانند به خاک رس آلرژی داشته باشند؟

خاک رس نوعی بستر معمولی برای آلرژی گربه ها است زیرا اغلب با بنتونیت، گرد و غبار سیلیس و سایر مواد شیمیایی که به عنوان چسب عمل می کنند مخلوط می شود. به همین دلیل میزان گرد و غبار بیشتری دارد. اگر بعد از استفاده از بستر سفالی گربه خود متوجه خاراندن یا سرفه شدید، به نوع دیگری تغییر دهید.

آیا گربه ها می توانند به بستر گندم حساسیت داشته باشند؟

مانند بستر ذرت، به ندرت گربه ها به بستر گندم حساسیت دارند. این اغلب یک انتخاب برتر برای گونه های ضد حساسیت است که به گربه های بیمار، حساس یا در حال بهبودی کمک می کند. با این حال، مواقعی وجود دارد که می تواند باعث واکنش آلرژیک شود. بار دیگر، اگر کپک آفلاتوکسین در بستر گندم وجود داشته باشد، این اتفاق می افتد. این می تواند منجر به سرفه، مشکلات گوارشی و بثورات روی گربه شما شود. خبر خوب این است که به ندرت از تولید آن گذشته است، بنابراین بعید است که گربه شما هرگز با آن روبرو شود.

آیا گربه ها می توانند به بستر معطر حساسیت داشته باشند؟

عطرها یکی از رایج‌ترین منابع واکنش‌های آلرژیک در گربه‌ها هستند، زیرا رایحه‌ها اغلب از مواد شیمیایی مصنوعی تولید می‌شوند که ممکن است پوست و ریه‌های گربه شما برای کنترل آن‌ها مجهز نباشد.

اگر گربه شما اصلاً حساسیت دارد، از بسترهای پر عطر خودداری کنید. اگر گربه‌تان به‌کلی از زباله‌دان خود دوری می‌کند، این ممکن است دلیل آن باشد و باید شما را تشویق کند که به نوع دیگری تغییر دهید.

آیا گربه ها می توانند به زباله های چوبی حساسیت داشته باشند؟

آلرژی بستر در گربه ها چیست و چگونه آنرا درمان کنیم؟ || دام و پت

مانند کاج، گربه ها به طور کلی به زباله های چوبی حساسیت ندارند. با این حال، مواقعی وجود دارد که گرده، کپک، گرد و غبار و کپک باعث تولید این نوع بستر می شود. گربه شما ممکن است نسبت به آن حساسیت داشته باشد، که ممکن است باعث واکنش آلرژیک شود. اگر به طور مرتب بستر چوب را عوض نکنید، این امر رایج تر است. بیشتر مستعد رشد کپک، میزبانی از باکتری ها و ایجاد میزبانی از ارگانیسم ها خواهد بود.

گربه شما ممکن است به این موضوع واکنش نشان دهد. این امر باعث می‌شود که اگر متوجه شدید که گربه‌تان واکنش‌های نامطلوبی به آن نشان می‌دهد، عاقلانه است که بستر چوب را به طور مرتب عوض کنید و به یک مارک جدید تغییر دهید.

چه چیزی باعث تغییر رنگ بینی گربه می شود؟

آیا گربه ها می توانند به بستر بچه گربه حساسیت داشته باشند؟

گربه ها ممکن است به بستر بچه گربه حساسیت پیدا کنند، اما این برای هر گربه ای صادق نیست. برخی تمام زندگی خود را می گذرانند، از نوع به نوع و برندی به برند دیگر، بدون مشکل تغییر می کنند. دیگران نیازهای خاصی خواهند داشت و برای شاد بودن به بسترهای ضد حساسیت نیاز دارند. برخی دیگر حتی نسبت به زباله های جلوگیری کننده از آلرژی واکنش های آلرژیک خواهند داشت و به گزینه های کمک بیشتری نیاز دارند.

گربه ها به دلایلی که برای هر حیوانی منحصر به فرد است، آلرژی به بستر پیدا می کنند. نکته کلیدی این است که چیزی را که گربه شما به آن حساسیت دارد محدود کنید، نه به طور کلی بستر.

برخی از گربه ها نسبت به عطر مصنوعی مورد استفاده در بستر خاصی واکنش آلرژیک نشان می دهند، در حالی که برخی دیگر به دلیل گرد و غبار موجود در بسترشان علائم آلرژیک نشان می دهند.

برخی از مواد می توانند به عنوان یک عامل تحریک کننده برای گربه ها عمل کنند. به عنوان مثال، بنتونیت سدیم یک خاک رس است که معمولاً به عنوان یک عنصر استفاده می شود. این خاک رس از ماده معدنی به نام سیلیس تشکیل شده است که با ریختن خاک روی سینی، گرد و غبار ریز سیلیس تولید می کند. استنشاق این گرد و غبار می تواند منجر به واکنش آلرژیک در برخی گربه ها شود.

بهترین پاسخ استفاده از نوع دیگری از بستر است، که باید علائم خود به خود برطرف شود و گربه شما به حالت عادی بازگردد.

چرا گربه من خودش را تمیز نمی کند؟

منبع
https://www.seniorcatwellness.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا