پرنده ها

8 پرنده خانگی با طول عمر کوتاه

8 پرنده خانگی با طول عمر کوتاه

8 پرنده خانگی با طول عمر کوتاه را بشناسید تا در هنگام انتخاب پرنده خانگی خود بتوانید بهترین نوع را متناسب با وضعیت زندگی خود انتخاب کنید. برخی از اعضای خانواده پرندگان طولانی ترین عمر را در بین حیوانات خون گرم روی کره زمین دارند. ماکائوها به دلیل داشتن طول عمر تا 80 یا حتی 100 سال مشهور هستند. سایر طوطی های خانگی معمولی می توانند 40 تا 60 سال عمر کنند.

برای بسیاری از مردم، این امر می تواند در انتخاب پرنده به عنوان حیوان خانگی یک نکته کلیدی باشد. در حالی که بسیاری از ما دوست داریم تا جایی که ممکن است حیوانات خانگی خود را در اطراف خود داشته باشیم، برخی از مردم قصد ندارند 30 تا 90 سال آینده را از یک پرنده خانگی نگهداری کنند. تغییرات آینده زندگی مانند دانشگاه، سفر و فرصت‌های شغلی می‌تواند باعث شود که شخصی حیوان خانگی را ترجیح دهد که ظرفیت زندگی یک چهارم تا نیمی از عمر انسان را ندارد.

چرا طوطی های خانگی پرواز و فرار نمی کنند؟

هرچه پرنده بزرگتر باشد، طول عمر بیشتر است.

یکی از روندهای آشکار طول عمر پرندگان خانگی این است که پرندگان بزرگتر، عمر طولانی تری دارند و پرندگان کوچکتر کمترین امید به زندگی را دارند. این در تضاد مستقیم با سگ‌ها است، جایی که سگ‌های کوچک‌تر، قطعا طولانی‌تر عمر می‌کنند. در طوطی‌های با جثه متوسط ​​تفاوت‌هایی وجود دارد که در آن برخی از پرندگان، مانند مخروط‌ها، حدود 20 سال عمر می‌کنند، اما می‌توانند تا 40 سال هم طول عمر داشته باشند.

در مواردی از این دست، این احتمال وجود دارد که بسیاری از گونه‌ها به دلیل مراقبت نادرست، زودتر بمیرند، حتی اگر بیشتر از زندگی وحشی زندگی کنند. بیشتر گونه های پرندگان خانگی دارای طول عمری هستند که حداقل به 20 سال (یا بیشتر) می رسد. طول عمر 25 تا 30 سال در بین پرنده های خانگی رایج است.

8 پرنده خانگی با طول عمر کوتاه: پرندگانی با 20 سال عمر

برای بخش اول این فهرست، پرندگانی را فهرست می‌کنم که بیش از 20 سال عمر نمی‌کنند و هیچ یک از آنها بیش از 10 سال از این تعداد تجاوز نمی‌کنند.

بلدرچین دکمه ای، یکی از 8 پرنده خانگی با طول عمر کوتاه

بلدرچین های دکمه ای و سایر گونه های بلدرچین دارای طول عمر بسیار کوتاهی هستند که با جوندگان خانگی کوچک قابل مقایسه است. به طور متوسط، نرها 3 تا 5 سال و ماده ها 2 تا 4 سال عمر خواهند کرد. برخی از آنها تا 9 سال عمر کرده اند، که باعث می شود طول عمر این گونه بسیار کمتر از 20 سال باشد.

سلامت ماده ها را می‌توان با تعداد دفعات تخم‌گذاری و دریافت یا عدم دریافت مواد مغذی کافی برای این موضوع تعیین کرد. برهمین اساس بسیاری از مردم ممکن است فکری به حال بلدرچین به عنوان حیوان خانگی نکنند، اما با مراقبت صحیح، برای افرادی که به دنبال پرنده ای هستند تا چند سال با آنها همراهی کنند، بسیار مناسب هستند.

فنچ زبرا

8 پرنده خانگی با طول عمر کوتاه | دام و پت

فنچ گورخری یک پرنده خانگی محبوب است که بیش از 100 سال است که در قفس نگهداری می شود. آنها می توانند حدود 5 سال در طبیعت و 5 تا 9 سال در قفس زندگی کنند. یک مورد تا 14.5 سال عمر کرد.

فنچ های گولدیان یکی دیگر از پرندگان خانگی رنگارنگ و محبوب هستند که به طور متوسط ​​8 سال عمر می کنند، اگرچه برخی از آنها به 12 سال عمر می کنند. فنچ ها پرندگان بسیار خوبی برای افرادی هستند که ترجیح می دهند طول عمر حیوان خانگی کمتر از 15 سال باشد.

چرا طوطی تخم هایش را می شکند؟

طوطی

“Budgies” برخی از کوچکترین طوطی ها هستند و حیوانات خانگی بسیار محبوبی هستند. سهولت مراقبت و طول عمر کوتاه Budgies، آنها را به پرنده “شروع کننده” خوبی برای صاحبان پرنده و کودکان مسئول تبدیل می کند. مدت زمان زندگی این پرندگان کوچک به شدت به کیفیت مراقبت آنها بستگی دارد. طول عمر آنها از 5 تا 20 سال متغیر است. احتمالاً به همان اندازه که انسان‌های بزرگ‌تر از 105 سال را می‌بینید، طوطی‌های 20 ساله را خواهید دید. بنابراین تخمین بهتری برای یک طوطی که خیلی خوب از آنها مراقبت شده 8 تا 10 سال است.

مرغ گینه

منشا مرغ هندی اهلی، آفریقا است و می توان آن را به روشی مشابه جوجه ها نگهداری کرد. آنها با پرندگان شکاری دیگر مانند قرقاول، بوقلمون و کبک ارتباط دارند. آنها می توانند تا 15 سال زندگی کنند.

قناری

برخلاف فنچ‌ها، این پرنده های کوچک معمولاً 5 تا 10 سال عمر می‌کنند، اما برخی از آنها می‌توانند تا 15 یا حتی 20 سال عمر کنند. با مراقبت‌های زیاد، قناری می‌تواند به اندازه یک سگ عمر کند. پس این را در نظر بگیرید. قناری‌های نر بیشتر از ماده‌ها عمر می‌کنند زیرا تولید تخم‌مرغ بر بدن آن‌ها فشار وارد می‌کند.

طوطی

طوطی های کوچک متاسفانه مستعد مرگ تصادفی هستند. به عنوان پرندگان ریز و تعاملی که از همراهی انسان لذت می برند، ممکن است به طور تصادفی روی آنها پا گذاشته شود، چیزهایی روی آنها بیفتد یا وقتی اجازه بازی در خارج از قفس به آنها داده شود، به روش های غم انگیز دیگری له شوند. هنگام رها شدن طوطی ها باید بسیار احتیاط کرد.

گفته می شود که این پرندگان کوچک عمری بین 12 تا 20 دارند. با این حال، برخی از مالکان بالاتر، احتمالا تا 30 را گزارش کرده اند. بنابراین با وجود جثه آنها، آنها پرنده ای با عمر طولانی تر هستند و توجه شما را می طلبند.

۸ گونه از بهترین طوطی های سخنگو را بشناسید.

مرغ عشق

8 پرنده خانگی با طول عمر کوتاه | دام و پت

همانطور که از نام آنها پیداست، پرندگان عشق ترجیح می دهند یک پرنده دیگر برای شریک شدن داشته باشند، اما اگر آنها به تنهایی نگهداری شوند، یک انسان باید یک دوست جانشین در دسترس برای آنها باشد. پرندگان عشق به طور متوسط ​​10 سال عمر می کنند، اما می توانند تا 20 سال عمر کنند. برخی از صاحبان، اگر درست گفته باشند، حتی عمر بالاتری را تا 25 گزارش کرده اند.

کبوتر اهلی

کبوترها در طبیعت عمر کوتاهی در حدود 5 سال دارند، اما گفته می شود در قفس حدود 15 سال عمر می کنند. یک مورد هم تا 33 سالگی ثبت شد.

پرندگان با بیش از 20 سال عمر

از آنجایی که بیشتر پرندگانی که معمولاً کمتر از 20 سال زندگی می کنند کوچکتر هستند و تعداد بسیار کمی از آنها پرندگان همراه هستند، در اینجا لیستی از پرندگان خانگی که ممکن است بیش از 20 سال زندگی کنند آورده شده است. به طور کلی، میانگین طول عمر حیواناتی که به خوبی از آنها مراقبت می شود 20-25 سال است.

کبوتر گردن حلقه ای

8 پرنده خانگی با طول عمر کوتاه | دام و پت

کبوترهای گردن حلقه ای پرندگان اهلی محبوب با آوازهای متمایز هستند. آنها بسیار اهلی هستند و به عنوان پرندگان جامعه به خوبی عمل می کنند. طول عمر تخمینی آنها 15 تا 27 سال است.

کاکوتی

در طبیعت، این پرندگان بسیار محبوب و دوست داشتنی می توانند 10 تا 14 سال عمر کنند، اما به طور کلی بیشتر پرندگانی که به خوبی از آنها مراقبت شده اند حدود 20 سال عمر می کنند. موارد بیش از این تعداد وجود داشته است، اما به 32 سال هم رسیده است.

آراکاری سبز

آراکاری ها پرندگان بسیار جالبی هستند و به اندازه سایرین در این لیست به عنوان حیوان خانگی نگهداری نمی شوند. آنها از خانواده توکان هستند و به سطوح بالای آهن در رژیم غذایی خود حساس هستند. وقتی با گلوله های مخصوص کم آهن و رژیم میوه تازه تغذیه شوند، می توانند 20 سال عمر کنند که 26 سال طولانی ترین سال ثبت شده است.

کانور

کانورها طوطی‌های کوچک و متوسط ​​محبوبی هستند که طول عمر آنها از 20 تا 25 تا 30 سال متغیر است.

عوامل موثر بر طول عمر پرنده

8 پرنده خانگی با طول عمر کوتاه | دام و پت

البته، یک صاحب حیوان خانگی اخلاقی تمام تلاش خود را انجام می دهد تا مطمئن شود که حیوان تا حد امکان زندگی طولانی و سالمی دارد. عوامل زیادی در تجارت پرندگان خانگی وجود دارد که شکاف بزرگی بین مدت زمانی که یک پرنده می تواند به طور بالقوه زندگی کند و مدت زمانی که آنها تمایل دارند در قفس بماند ایجاد می کند. متأسفانه، در حالی که پرندگان خانگی می توانند در قفس بسیار بیشتر از حیات وحش زندگی کنند، بسیاری از پرندگان به دلایل مختلف زودتر از موعد می میرند:

رژیم غذایی

تغذیه احتمالا تنها مهم ترین عامل موثر بر پرندگان خانگی است. بسیاری از گونه‌های طوطی‌ها از رژیم غذایی حاوی دانه تغذیه می‌شوند. امروزه به طور گسترده به ناکافی بودن آن و مرگ زودرس منجر می‌شود. بسیاری از پرندگان خانگی به رژیم غذایی نامناسب خود عادت می کنند. جایگزین کردن آنها به یک رژیم غذایی سالم متشکل از گلوله های غذایی کامل و سبزیجات تازه دشوار است.

پاکیزگی

پرندگان می توانند موجودات بسیار آشفته ای باشند و مواد زائد زیادی تولید می کنند تا بدن خود را برای پرواز سبک تر نگه دارند. اگر قفس آنها به طور منظم تمیز نشود، این می تواند محیطی ایده آل برای عوامل بیماری زا ایجاد کند و باعث عفونت در پرنده شوند.

اجتماعی شدن

رفاه روانی به اندازه سلامت جسمی حیوانات اهمیت دارد. استرس می تواند باعث بیماری و مرگ زود هنگام پرندگان شود. یکی از دلایل استرس، فرصت های ناکافی برای معاشرت پرنده با سایر پرندگان یا مراقب آنها است. متأسفانه، پرندگان اغلب به خانه‌های خود بازگردانده می‌شوند. این امر به وضعیت ضعیف‌تر و فرصت کمتری برای پیوند با صاحبان جدیدشان کمک می‌کند.

غنی سازی

یکی دیگر از عوامل استرس زا برای پرندگان اسیر، بی حوصلگی است. راه‌های آسان زیادی وجود دارد که به حیوان خانگی‌تان اجازه می‌دهید غذا بجوید، خود را از نظر ذهنی تحریک و ورزش کند.

باهوش ترین طوطی ها به عنوان حیوان خانگی کدامند؟

منبع
https://pethelpful.com/birds/Pet-Birds-With-Short-Life-spans-Under-20-Years

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا