سگ ها

8 علامت مشکوک به عفونت در سگ

 8 علامت مشکوک به عفونت در سگ چیستند؟ برای اینکه بهترین طبیعت را تجربه کنید، باید که از سلامت سگ خود در برابر انگل های موجود در حیات وحش و سایر سگ ها و گربه ها از جمله کک، کنه و کرم محافظت کنید. یکی از راه های محافظت از سگ این است که قبل از بدتر شدن مشکل، علائم عفونت را تشخیص دهید.

در اینجا هشت علامت مشکوک به عفونت در سگ، علل بالقوه این علائم و آنچه که در صورت مشاهده آنها باید انجام دهید، آورده شده است.

8 علامت مشکوک به عفونت در سگ

8 علامت مشکوک در سگ های فعال | دام و پت

سرفه

سگ ها به دلایل مختلف سرفه می کنند. علل غیر عفونی سرفه در سگ ها عبارتند از بیماری قلبی، سرطان، برونشیت و آلرژی. علل عفونی سرفه سگ شامل باکتری ها و بیماری های ویروسی مانند سرفه لانه و دیستمپر، ذات الریه ناشی از آنفولانزا، عفونت های انگلی مانند کرم قلب و بیماری های قارچی است. برخی از علل عفونی می توانند مستقیماً از سگی به سگ دیگر منتقل شوند در حالی که برخی دیگر از راه های دیگر منتقل می شوند و مستقیماً به سگ های دیگر مسری نیستند.

بیماری کرم قلب یکی از علل عفونی شایع سرفه در سگ های جوانی است که به طور منظم برای پیشگیری از کرم قلب تجویز نمی‌شوند. توسط پشه ها منتقل می شود.

خوشبختانه، بسیاری از علل عفونی سرفه در سگ ها قابل پیشگیری است. واکسن های موثر احتمال ابتلای سگ شما به دیستمپر، آنفولانزا و سرفه لانه را کاهش می دهند. Heartworms و انگل های روده می تواند در مقابل محافظت با تجویز یک dewormer وسیع الطیف ماهانه، مانند رهگیر ® علاوه (milbemycin اکسیم / پرازی کوانتل).

اگر متوجه سرفه های سگ خود شدید و این سرفه بیش از 24 ساعت طول کشید، اگر سگ شما بی حال است، یا اگر لثه های سگ شما رنگ پریده است، فوراً با دامپزشک خود قرار ملاقات بگذارید تا سگ خود را معاینه کنید.

خاراندن یا لیس زدن بیش از حد

خاراندن یا لیس زدن زیاد همیشه مشکوک است. سگ ها اغلب به یک دلیل خود را می خارند یا می جوند: خارش دارند. اگرچه بسیاری از چیزها می توانند باعث خارش سگ شوند، کک یکی از رایج ترین دلایلی است که سگ ها خود را می خراشند.

برخی از سگ ها آنقدر حساس هستند که نیش کک باعث واکنش آلرژیک (به نام درماتیت آلرژی کک) می شود که در آن ممکن است خود را خام بخراشند. سایر علل احتمالی خاراندن بیش از حد می تواند شامل آلرژی های فصلی، کنه های پوستی، عفونت های مخمری و باکتریایی باشد و حساسیت به مواد نیز می تواند باعث خاراندن، خارش و ریزش موی سگ شود.

اگر سگ شما بیش از حد معمول خراش می کند، آن را توسط دامپزشک معاینه کنید. یک دامپزشک معاینه ای را انجام می دهد و ممکن است آزمایش و درمان پوست را توصیه کند. اگر کک اشاره شد، پس از آن کنترل کک با یک محصول مانند Credelio ® (lotilaner) ممکن است توصیه شود. با استفاده از داروی ماهیانه کنه و کک، می توانید به دو هدف به طور همزمان دست یابید: علاوه بر کشتن کک های بالغ و درمان آلودگی به کک، Credelio همچنین هجوم کنه ها را درمان و کنترل می کند.

8 علامت مشکوک به عفونت در سگ

تکان دادن سر

8 علامت مشکوک در سگ های فعال

سگ ها اگر چیزی در گوش خود دارند یا گوششان عفونی، خارش یا درد دارد، سر خود را تکان می دهند. به عنوان مثال، سگ ها می توانند دانه های علف را پس از بو کشیدن اطراف علف ها در گوش خود قرار دهند. گوش سگ ها نیز می تواند با کنه ها، مخمرها یا باکتری ها آلوده شود.

تکان دادن سر نشانه مشکوکی است که مشکلی در یک یا هر دو گوش وجود دارد و اگر بعد از یک روز متوقف نشد یا سگ شما به شدت سر خود را تکان داد و متوقف نشد، به دامپزشک مراجعه کنید.

8 علامت مشکوک به عفونت در سگ

مدفوع شل

سگ ها می توانند وارد انواع مواد نامطلوب شوند که منجر به التهاب دستگاه گوارش، عفونت، استفراغ و اسهال می شود. انگل های روده‌ای، التهاب گوارشی، پانکراتیت، تغییر رژیم غذایی، و شکار و جمع‌آوری مواردی هستند که می‌توانند باعث درد شکم و شل شدن مدفوع شوند.

اگر متوجه اسهال یا مدفوع شل شدید شدید، خونی، همراه با استفراغ یا بیش از 24 ساعت شدید، با دامپزشک خود تماس بگیرید.

اگر متوجه چیزی مشکوک در مدفوع سگ خود شدید که شبیه دانه های برنج یا اسپاگتی است، می تواند نشانه عفونت انگل روده ای باشد.

توده ها در سگ ها

بسیار متداول است که صاحبان حیوان خانگی سگ خود را با یک “برآمدگی” جدید نزد دامپزشک بیاورند و آن را یک کنه خروشیده نشان دهند.

آبسه ها معمولاً در اثر زخم های گزش عفونی ایجاد می‌شوند و متورم، پر از مایع، در لمس گرم به نظر می‌رسند و ممکن است دردناک باشند یا چرک را تخلیه کنند.

اگر سگ شما تومور دارد، به خاطر داشته باشید که برخی از آنها خوش خیم هستند و نیازی به درمان ندارند، در حالی که برخی دیگر باید در اسرع وقت برداشته شوند.

اگر سگ شما زگیل داشته باشد، سفت و صاف به نظر می رسد و ممکن است بیش از یک زگیل وجود داشته باشد.

یکی دیگر از دلایل ایجاد توده در سگ ها، cuterebra، لارو مگس است که زیر پوست سوراخ می کند و با سوراخ تنفسی توده ایجاد می کند. هر توده یا برآمدگی که مشاهده کردید باید در اسرع وقت به دامپزشک خود اطلاع داده شود.

اسکوت سگ

8 علامت مشکوک در سگ های فعال | دام و پت

سگ ها وقتی که خارش دارند، کاکل های خود را به اطراف می چرخانند. خارش پوست سگ اغلب به دلیل تحریک یا عفونت غدد مقعدی ایجاد می شود، جایی که یک یا هر دو غدد بویایی که درست در داخل مقعد قرار دارند تحریک شده یا بیش از حد پر می شوند.

پوسیدگی سگ همچنین می تواند توسط کرم های نواری، یک انگل روده، ایجاد شود. سگ های آلوده بخش های کرم نواری را در مدفوع خود می ریزند. برخی از بخش های کرم نواری شبیه دانه های برنج هستند که اغلب به مقعد یا موهای اطراف مقعد می‌چسبند، در حالی که انواع دیگر کرم ها با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند.

شایع ترین کرم های نواری توسط کک منتقل می شوند، بنابراین اگر سگ شما کرم نواری دارد، احتمالا سگ شما نیز کک دارد. با این حال کک ها تنها یکی از منابع کرم های نواری هستند.

8 علامت مشکوک به عفونت در سگ

کمبود انرژی

اگر سگ شما که به طور معمول فعال است، بی حال عمل می کند، می تواند یک علامت مشکوک باشد. اگر سگ ها خیلی گرم باشند یا بیش از حد بازی یا دویدن داشته باشند، می‌توانند بی‌حال باشند. این نوع بی‌حالی معمولاً خود به خود برطرف می‌شود.

بی حالی در سگ ها همچنین می تواند ناشی از درد، مشکلات هورمونی، بیماری کبد، بیماری قلبی، بیماری کلیوی، اختلالات مغزی و غیره باشد.

اگر متوجه شدید که سگ شما بیش از یک روز انرژی کمتر از حد معمول دارد، با دامپزشک خود قرار ملاقات بگذارید.

8 علامت مشکوک به عفونت در سگ

کاهش وزن

8 علامت مشکوک در سگ های فعال | دا م و پت

کاهش وزن زمانی اتفاق می افتد که سگ به اندازه کافی غذا نمی خورد. کالری را از روده به دلیل انگل ها یا بیماری های گوارشی جذب نمی کند. یا کالری زیادی را در اثر انگل ها، سرطان یا بیماری های دیگر از دست می دهد. اگر با دامپزشک خود مشورت کرده‌اید و به مقدار مناسبی غذا می‌دهید و سگ سالم و شاد شما همچنان وزن کم می‌کند، چیزی درست نیست.

اگر سگ شما مقدار غذای معمولی یا افزایش یافته ای می خورد و همچنان وزن کم می کند. وقت آن است که از دامپزشک محله دوستانه خود کمک بگیرید. او از شما سوالاتی می پرسد، سگ شما را معاینه می کند. و آزمایش مدفوع را توصیه می کند و ممکن است آزمایش خون یا ادرار را توصیه کند. بسته به نتایج آزمایشات، او درمان و یا اصلاح رژیم غذایی را توصیه می کند.

انگل های روده‌ای برخی از شایع‌ترین علل کاهش وزن در سگ های فعال و جوان هستند و سه انگل روده رایج در سگ ها در ایالات متحده کرم های قلاب‌دار، کرم های گرد و کرم های شلاقی هستند. برخی از این کرم ها حتی برای انسان نیز مسری هستند. عفونت با تعداد کمی کرم ممکن است در ابتدا مورد توجه قرار نگیرد، در حالی که تخم کرم ها از مدفوع سگ عبور می کند و محیط را آلوده می کند و در نتیجه منبع عفونت های بعدی است.

دانش قدرت است. دانستن اینکه چگونه این علائم مشکوک را کنترل کنید و در صورت مشاهده آنها چه کاری انجام دهید ممکن است به جلوگیری از مشکلات سلامتی یا درد در دوست پشمالوی شما کمک کند. چه کسی می داند – ممکن است فقط جان سگ خود را نجات دهید.

نشانه های Credelio

Credelio کک های بالغ را از بین می برد و برای درمان و پیشگیری از آلودگی به کک، درمان و کنترل آلودگی کنه ها (کنه ستاره ای تنها، کنه سگ آمریکایی، کنه پا سیاه و کنه سگ قهوه ای) به مدت یک ماه در سگ ها و توله ها 8 هفته توصیه می شود.

لوتیلانر از دسته داروهای ایزوکسازولین است. این دسته با عوارض جانبی عصبی از جمله لرزش، ناهماهنگی و تشنج همراه بوده است. در سگ هایی با سابقه تشنج یا اختلالات عصبی با احتیاط مصرف شود. استفاده ایمن از Credelio در سگ های مولد، باردار یا شیرده ارزیابی نشده است. برای اطلاعات کامل ایمنی، لطفاً برچسب محصول Credelio را ببینید یا از دامپزشک خود بپرسید.

نشانه های Interceptor Plus

Interceptor Plus از بیماری کرم قلب پیشگیری می کند. و عفونت کرم گرد، کرم قلابدار، کرم شلاقی و کرم نواری بالغ را در سگ ها و توله سگ های 6 هفته یا بیشتر و 2 پوند یا بیشتر درمان و کنترل می کند.

درمان با کمتر از 6 دوز ماهانه پس از آخرین تماس با پشه ممکن است پیشگیری کامل از کرم قلب را فراهم نکند. قبل از تجویز Interceptor Plus، سگ ها باید از نظر عفونت های موجود در کرم قلب آزمایش شوند. ایمنی Interceptor Plus در سگ هایی که برای تولید مثل یا ماده های شیرده استفاده می‌شوند ارزیابی نشده است.

منبع
https://www.greatpetcare.com/wellness/8-suspicious-symptoms-in-active-dogs/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا