گربه ها

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد

شناخت 30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد برای صاحبان حیوانات خانگی می تواند جالب و حتی مفید باشد. چون مصرف برخی غذاهای انسانی در گربه ها منجر به مرگ آنها می شود. پس بهتر است برای شناخت 30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد ادامه این مقاله از دام و پت را تا انتها بخوانید. اما به طور کلی گربه ها در واقع می توانند انواع غذاهای انسانی از جمله میوه ها و سبزیجات را بخورند. گرچه گربه ها اغلب به عنوان گزنده خواران شناخته می شوند، اما ارائه غذاهای متنوع و سالم می تواند پالت و تغذیه آنها را افزایش دهد.

گربه ها به عنوان گوشتخواران اجباری طبقه بندی می شوند، به این معنی که آنها برای سالم بودن به مقدار زیادی گوشت و پروتئین در رژیم غذایی خود نیاز دارند. آنها نباید رژیم گیاهخواری یا گیاهخواری داشته باشند – این رژیم ها فاقد تائورین هستند که اساساً برای حفظ سلامت گربه شما است. تائورین فقط در پروتئین حیوانی یافت می شود.

گرچه گربه شما باید رژیم غذایی گوشتخوار داشته باشد، اما می توانید غذاهای رنگارنگ زیادی را وارد رژیم روزانه خود کنید، فقط به یاد داشته باشید که همیشه این کار را در حد اعتدال انجام دهید. علاوه بر این، ابتدا با دامپزشک خود مشورت کنید. اگر گربه شما دارای هرگونه شرایط بهداشتی شناخته شده باشد، بسیار مهم است، زیرا اگر گربه شما دارای شرایط قبلی باشد، غذاهای غلیظ و مغذی می توانند اندام و بدن را به خطر بیاندازند.

گربه ها چه سبزیجاتی می توانند بخورند؟

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد | دام و پت

سبزیجات زیر به موقع و در مقادیر کم برای گربه شما بی خطر است.

مارچوبه

گربه شما ممکن است هر از گاهی از یک وعده کوچک مارچوبه بخارپز و خرد شده لذت ببرد. مطمئن شوید که پخته و سرد شده است. با این حال، توجه داشته باشید که چون مارچوبه مشخصات قلیایی بالایی دارد، بهتر است آن را کنار بگذارید، به خصوص اگر گربه شما دارای مشکلات ادراری است. علاوه بر این، مارچوبه سرشار از پتاسیم است و می تواند منجر به تشکیل کریستال و انسداد مجاری ادراری در گربه هایی با سابقه چنین مشکلاتی شود (این امر به ویژه در مورد گربه های نر عقیم شده صادق است).

کلم بروکلی

کلم بروکلی غیر سمی محسوب می شود (در انجمن پیشگیری از ظلم به حیوانات آمریکا ذکر نشده است) و می توان آن را به صورت بخارپز و برای گربه ها خنک کرد. سرشار از آنتی اکسیدان های سالم است. به یاد داشته باشید که این غذا را فقط به عنوان یک درمان نادر و در مقادیر کم تغذیه کنید. افزودن هر چیزی به رژیم غذایی گربه، حتی یک درمان کوچک، در صورت عدم انجام دقیق آن می تواند باعث ناراحتی شکم شود.

هویج

گربه ها قطعاً می توانند هویج بخارپز بخورند. آنها سرشار از فیبر هستند و دارای مواد مغذی بسیار مفیدی هستند. باز هم، مانند سایر سبزیجات، گربه ها باید حداقل و در فواصل نادر از هویج تغذیه کنند. مهم است که از هویج خام اجتناب شود. اطمینان حاصل کنید که هویج را به قطعات کوچکتر خرد کنید تا گربه شما خفه نشود.

لوبیا سبز

لوبیا سبز برای گربه ها بی خطر تلقی می شود و منبع خوبی از فیبر، پروتئین و ویتامین های سالم است. هویج یک میان وعده مناسب برای گربه هایی است که از چاقی رنج می برند. غذاهای غنی از فیبر گاهی اوقات می توانند باعث ایجاد گاز معده و ناراحتی گوارشی شوند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که این درمان را به آرامی معرفی کرده و در فواصل کمیاب ارائه دهید. به گربه خود کنسرو لوبیا سبز نمک ندهید – به دنبال غذای تازه و ارگانیک باشید.

نخود فرنگی

گربه ها قطعاً می توانند نخود فرنگی بخورند و بسیاری از غذاهای تجاری گربه حاوی پروتئین نخود به عنوان جایگزینی برای پروتئین های دیگر برای گربه هایی هستند که به پروتئین غذایی حساسیت دارند. نخود فرنگی هم کربوهیدرات و هم پروتئین را ارائه می دهد و می تواند یک درمان سرگرم کننده برای بچه گربه شما باشد. همیشه نخود را در حد اعتدال تغذیه کنید.

کدو تنبل

این سبزی خوبی از فیبر و ویتامین برای گربه شما است. کدو تنبل همچنین می تواند به مشکلات مربوط به یبوست یا حتی عوارض ناشی از ضربه های ناشی از گلوله مو کمک کند. مطمئن شوید که فقط نوع خالص را به گربه خود پیشنهاد دهید. نباید حاوی ادویه و چاشنی باشد.

اسفناج

گربه ها به طور طبیعی سبزیجات برگ دار را دوست دارند و اسفناج حاوی ویتامین های مفیدی برای گربه شما است. اگرچه، از خوردن اسفناج به گربه هایی که به دلیل محتوای کلسیم در اسفناج و سایر سطوح بالای ویتامین ها دارای مشکلات کلیوی یا مثانه (ادراری) هستند، خودداری کنید.

اسکواش زمستانی

گربه ها قطعاً می توانند کدو زمستانی بخورند. می توان آن را به صورت پوره یا خرد شده سرو کرد، اما بهتر است به صورت پوره سرو شود. کدو زمستانی انواع ویتامین ها و مواد معدنی سالم مانند ویتامین B، C، پتاسیم و منیزیم را علاوه بر مقادیر سالم فیبر ارائه می دهد.

گربه ها از کدام میوه ها می توانند بخورند؟

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد | دام و پت

میوه های زیر می توانند به موقع و در مقادیر کم به گربه شما پیشنهاد دهند.

سیب

اگر می خواهید به گربه های خود سیب بدهید، مطمئن شوید که آنها ارگانیک هستند و بدون پوست تغذیه می شوند. علاوه بر این، تمام دانه ها را حذف کنید (حاوی سیانید و سمی هستند). گربه ها در واقع طعم های شیرین را تشخیص نمی دهند، بنابراین گربه شما ممکن است یک تکه کوچک سیب را بخورد یا نگیرد.

موز

موز برای گربه ها سمی نیست اما به دلیل فیبر زیاد هضم آن دشوار است. همچنین حاوی مقدار زیادی پتاسیم و دارای قند بالایی است، بنابراین اگر موز را پیشنهاد می کنید. آن را در حداقل و به مقدار کم نگه دارید.

تمشک ها

گربه ها قطعاً می توانند انواع دیگر توت ها مانند توت سیاه را بخورند و مقدار زیادی فیبر و ویتامین هایی مانند A، C، E و K. دارند و انواع توت ها را به آنها پیشنهاد دهید تا گربه شما خفه نشود و همیشه به عنوان یک غذا به عنوان یک نوع توت غذا دهد. در مقادیر زیاد

بلوبری

بلوبری برای گربه ها بی خطر تلقی می شود و آنتی اکسیدان هایی که ارائه می دهند ممکن است برای بچه گربه شما مفید باشد. برخی از غذاهای گربه حتی حاوی پودر زغال اخته هستند. محتوای فیبر و آب موجود در زغال اخته برای حیوانات خانگی که از مشکلات ناشی از کم آبی رنج می برند مفید است. این می تواند یک سرگرمی سرگرم کننده برای ارائه در مناسبت باشد.

طالبی

کمی طالبی برای گربه شما مناسب است و گربه ها واقعاً تمایل دارند این غذا (علاوه بر سگ) را دوست داشته باشند. تصور می شود که بافت و عطر طالبی برای آنها جذاب است. البته، مطمئن شوید که خربزه را خرد کرده و به اندازه های کوچکتر برش دهید تا گربه شما خفه نشود. حتی ممکن است تصفیه آن را در نظر بگیرید

آب شیرین

بر اساس ASPCA، Honeydew برای گربه ها سمی نیست. اگرچه برای بسیاری میوه تازه ای است، اما ممکن است بخواهید آن را به عنوان یک غذای گاه به گاه به گربه خود پیشنهاد دهید. سرشار از ویتامین A و C است و منبع عالی فیبر است.

تمشک

Rasperries یک درمان عالی برای ارائه گربه شما است. آنها قند کمی دارند و فیبر بالایی دارند و خواص ضدالتهابی فوق العاده ای ارائه می دهند. با این حال، تمشک باید فقط در حد اعتدال تغذیه شود زیرا به طور طبیعی حاوی مقادیر کمی زایلیتول است که برای حیوانات به مقدار زیاد سمی است، به ویژه اگر از مصنوعی گرفته شده باشد. هرگز تمشک به صورت عمده به گربه خود ندهید.

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد: هندوانه

هندوانه بدون دانه برای گربه ها مناسب است و بیشتر گربه ها از خوردن آن لذت می برند. این درمان خوبی برای گربه هایی است که در غیر این صورت با هیدراتاسیون مبارزه می کنند. با این حال، گربه هایی که دیابتی هستند یا به مقدار زیادی قند حساس هستند، نباید شیرینی هایی مانند هندوانه به دلیل دارا بودن قند زیاد به آنها پیشنهاد شود.

 گربه ها می توانند غلات بخورند؟

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد | دام و پت

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد: برنج قهوه ای

برنج قهوه ای پخته شده اگر به گربه شما ساده باشد پیشنهاد می شود. به طور کلی برنج به سگهایی که اسهال دارند توصیه می شود – این نیز ترفندی است که می تواند برای گربه ها نیز استفاده شود. درک کنید که برنج بسیار تند و زننده است، بنابراین از آن با نظارت دامپزشک خود استفاده کنید.

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد: جو

جو یک غلات هضم کننده عالی برای گربه ها است و می توان سبزیجات را در جوانه ها ارائه کرد تا به هضم گربه کمک کند. گربه ها عاشق جو هستند. حاوی آنزیم های فعال است و به سالم ماندن پوست و پوست آنها کمک می کند.

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد: ذرت

ذرت اغلب در غذای حیوانات خانگی استفاده می شود و وقتی پخته و آسیاب شود مشکلی ندارد. بسیاری از تأمین کنندگان غذای حیوانات خانگی از ذرت به عنوان پرکننده و به طور منظم در غذای سگ و گربه استفاده می کنند. برخی از گربه ها تمایل دارند در موارد نادر از تکه های کوچک چیپس ذرت لذت ببرند.

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد: ارزن

این غلات پروتئین را به گربه شما ارائه می دهد و حاوی مقداری چربی است که جایگزین سالمی برای برخی از مواد غذایی حیوان خانگی محسوب می شود. حتی پخته شده آن یکی از غلات رایج در برخی غذاهای تجاری سگ و گربه است.

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد: بلغور جو دوسر

گربه ها از بلغور جو دوسر لذت می برند و می توان آن را به روشی مشابه که برای خودتان تهیه می کنید، پیشنهاد کرد. از افزودن مقدار زیادی نمک، کره یا شیر خودداری کنید. می توان آن را در حد اعتدال به عنوان یک درمان گاه به گاه ارائه کرد.

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد: گندم

گندم یکی دیگر از غذاهای اصلی در رژیم غذایی گربه ها است، به همین دلیل طعم گاه به گاه رشته فرنگی  ساده یا خرده نان کوچک به طور کلی خوب است. به شدت در غذای سگ و گربه استفاده می شود اما برخی مواد مغذی مهم را نیز ارائه می دهد. اگر به گربه خود چیزی با گندم می دهید، محصولات ارگانیک را در نظر بگیرید.

گربه ها می توانند گوشت بخورند؟

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد | دام و پت

گربه ها گوشت خوار اجباری هستند، بنابراین گوشت باید بخش عمده ای از رژیم غذایی خود را تشکیل دهد. بین ماهی، گوشت سفید و گوشت قرمز، در اینجا برخی از انواع رایج گوشتی است که ممکن است به گربه خود غذا دهید. البته، همیشه به دلیل خطر سالمونلا و E. coli از گوشت پخته تغذیه کنید و مطمئن شوید که استخوان ها را به طور کامل برداشته اید:

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد: ماهی

ماهی قزل آلا، ماهی قزل آلا، شاه ماهی، ماهی خال مخالی، ماهی تن و ماهی سفید.

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد: گوشت قرمز و سفید

مرغ، گوشت خوک، بوقلمون، قرقاول و گوشت گاو. (توجه: اردک ممکن است گاه به گاه ارائه شود، اما به دلیل چربی زیاد، می تواند خطرناک باشد).

30 غذای انسانی که گربه می تواند بخورد: تخم مرغ

تخم مرغ منبع غذایی غنی از پروتئین است و می تواند برای گربه شما مفید باشد. اگر به گربه خود تخم می زنید، این کار را به مقدار کم انجام دهید و از تغذیه تخم مرغ خام به دلیل خطر سالمونلا یا E. coli خودداری کنید.

آیا گربه ها می توانند جگر بخورند؟

شما باید از تغذیه زیاد جگر به گربه خودداری کنید. کبد می تواند باعث سمیت ویتامین A شود که می تواند به ساختار اسکلتی گربه شما آسیب برساند. این می تواند منجر به تغییر شکل استخوان و پوکی استخوان شود. سمیت شدید ویتامین A نیز ممکن است منجر به مرگ شود.

آیا گربه ها می توانند لبنیات بخورند؟

اینکه آیا گربه ها باید از لبنیات تغذیه کنند، بحث طولانی است و ممکن است به گربه شما بستگی داشته باشد. لاکتوز، درست مانند انسان، می تواند باعث استفراغ، اسهال و نفخ و گاز ناخوشایند در آنها شود.

برخی از گربه ها پنیر را دوست دارند و گاهی اوقات آن را به عنوان یک درمان گاه به گاه بسیار خوب انجام می دهند. ممکن است از پنیرهای خشک برای تقویت کام استفاده کنید. به طور کلی، کمی پنیر یا یک قطره لبنی بدون شیرین و بدون طعم ممکن است خوب باشد، فقط به گربه خود یک کاسه شیر ندهید.

غذاهایی که برای گربه ها سمی است

برخی از غذاهای شناخته شده وجود دارد که برای گربه ها سمی است و هرگز نباید به آنها خورانده شود، این غذاها عبارتند از: انگور، کشمش، شکلات، پیاز/سیر، خمیر نان (مخمر)، الکل، زایلیتول، کافئین، جگر، ترشی، و داروهای انسانی توجه داشته باشید که زایلیتول در ماست و غذاهای شیرین به عنوان شیرین کننده اضافی یافت می شود. علاوه بر این، هرگز نباید به انسان گربه داروهای انسانی بدهید.

منبع
https://pethelpful.com/cats/What-Human-Foods-That-Cats-Can-Eat

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا