حیوانات خانگی کوچک

نحوه مراقبت از خرگوش رکس

مراقبت از خرگوش رکس

خرگوش های رکس حیوانات خانگی خوبی هستند. آنها باهوش، اجتماعی، بازیگوش و دوست داشتنی هستند. نحوه مراقبت از خرگوش رکس، به راحتی می توانید از سلامت، تغذیه، ورزش و مسکن آنها مطلع شوید.

خرگوش Rex یک نژاد مطیع است که بهتر است در داخل خانه در یک کلبه با فضای زیاد نگهداری شود. نیازی به نظافت زیاد ندارد و گاهی اوقات با یک پارچه مرطوب تمیز می شود. رژیم غذایی خرگوش رکس باید شامل یونجه، سبزیجات برگ دار و مقداری میوه باشد.

خرگوش های رکس به عنوان یک نژاد، خوش اخلاق و آرام هستند. آنها برای کودکان خردسال مناسب نیستند زیرا تحمل حمل از کمر را ندارند. خرگوشهای رکس حیوانات بسیار اجتماعی هستند و بهتر است به صورت جفت نگهداری شوند (به عنوان مثال نرهای عقیم شده با ماده عقیم شده).

مراقبت از خرگوش رکس

نحوه مراقبت از خرگوش رکس | دام و پت

وزن خرگوش رکس در بزرگسالی به طور متوسط ​​7 تا 10.5 پوند است. وزن ایده آل برای یک خرگوش بزرگسال 9 پوند و 8 پوند برای دلار است. اطمینان حاصل کنید که خرگوش شما به طور منظم ورزش می کند و غذای مناسب می خورد تا وزن خود را در حد مطلوب نگه دارد.

خرگوش های رکس به عنوان یک نژاد، آرام، مهربان و مادری هستند و اغلب خرگوش های دیگر را مادر می کنند. آنها بسیار باهوش هستند و واقعاً از همراهی انسان لذت می برند. خرگوش های رکس همچنین می توانند بازیگوش و پر جنب و جوش باشند و معمولاً با سایر حیوانات خانگی خانگی خوب هستند.

اگرچه خرگوش های رکس ” بچه دوست ” در نظر گرفته می شدند، اما این خرگوش ها برای کودکان کوچک مناسب نیستند. آنها از جابجایی بیش از حد لذت نمی برند و تحمل اشتباه برداشتن آنها را ندارند. آنها دارای کمرهای ضعیفی هستند که در صورت افتادن خرگوش به راحتی آسیب می بینند.

در طبیعت، خرگوش ها در گروه های بزرگ با فضای زندگی وسیع زندگی می کنند. بسیار توصیه می شود که خرگوش Rex با یک همراه مناسب ترجیحاً از جنس مخالف جفت شود. مطمئن شوید که هر دو خرگوش عقیم شده اند تا از تولید مثل جلوگیری شود.

شایع ترین علل ریزش مو در خرگوش ها چیست؟

عقیم سازی خرگوش رکس شما

نحوه مراقبت از خرگوش رکس | دام و پت

اگر قصد پرورش خرگوش Rex خود را ندارید، به محض رسیدن به بلوغ جنسی، آن را عقیم کنید (حدود 3.5 ماه برای نر و 4-6 ماه برای ماده ها). عقیم سازی خرگوش شما نه تنها از زایمان ناخواسته جلوگیری می کند، بلکه از بسیاری جهات از سلامت حیوان خانگی شما نیز محافظت می کند.

عقیم نشدن خرگوش او را مستعد رفتارهای هورمونی مانند دعوا، پرخاشگری، سمپاشی ادرار و نگه داری غذا می کند. اگرچه خرگوش های رکس کمتر خصمانه شناخته می شوند، اما عقیم سازی آنها فقط باعث آرامش آنها می شود. خرگوش های ماده ای که عقیم نشده اند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان رحم هستند.

خرگوش های نر که عقیم نشده اند ممکن است به دلیل هورمونهای خشمگین خود با یکدیگر بجنگند. به گزارش علوم رفتاری کاربردی حیوانات، خرگوشهای ماده عقیم نشده وقتی در کنار هم قرار می گیرند کمتر می جنگند، اما به دلایل فوق باید همچنان عقیم شوند.

مراقبت از دندان در خرگوش رکس

رشد دندان های خرگوش هرگز متوقف نمی شود. رشد دندان های آنها توسط ساییدگی هایی که هنگام جویدن (مخصوصاً هنگام جویدن یونجه) صورت می گیرد کنترل می شود.

اگر دندان های خرگوش شما ساییده نشوند، ممکن است دندان ها در صورت و فک ها رشد کرده و باعث درد جدی شوند. همیشه نشانه های رشد بیش از حد دندان ها یا عفونت ناشی از رشد دندان ها در فک، مانند از دست دادن اشتها، آبریزش (چانه خیس)، و فعالیت کند را بررسی کنید.

هر هفته دهان خرگوش خود را از نظر علائم رشد بیش از حد دندان ها بررسی کنید. اگر مشکوک هستید که حیوان خانگی شما دچار عفونت شده است، آن را برای درمان آنتی بیوتیکی به دامپزشک ببرید. دامپزشک شما همچنین می تواند دندان های بزرگ شده خرگوش شما را برطرف کند.

سلامت گوش

به طور مرتب گوش خرگوش رکس خود را از نظر وجود کنه های گوش بررسی کنید. این امر در خرگوش ها، به ویژه خرگوش های فضای باز بسیار رایج است.

لانه یا قفس برای خرگوش رکس

نحوه مراقبت از خرگوش رکس | دام و پت

بهتر است خرگوش های رکس را در داخل خانه نگهداری کنید زیرا خطر هیپوترمی، گرمازدگی، حمله شکارچیان و تنهایی آنها را کاهش می دهد. علاوه بر این، خرگوش های رکس در صورتی که در خارج از خانه نگهداری شوند، به جای اینکه در داخل خانه نگهداری شوند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

حتی اگر خرگوش رکس شما در یک کلبه امن خارج از خانه شما قرار دارد، به یاد داشته باشید که خرگوش ها به راحتی می ترسند. خرگوش ها فقط از دیدن یک شکارچی یا شنیدن صدای بلند می توانند از ترس بمیرند .

نگهداری خرگوش Rex در خارج می تواند آن را ضد اجتماعی تر کند. به عنوان مثال، حیوان خانگی شما ممکن است علائم پرخاشگری یا ترس از مردم را نشان دهد.

الزامات قفس

شما می توانید خرگوش خود را در یک قفس استاندارد، یک کانکس خرگوش یا یک سگ توله سگ قرار دهید. هنگام انتخاب یک محفظه برای خرگوش Rex، موارد زیر را در نظر بگیرید:

اندازه قفس. قفس باید به قدری بلند باشد که خرگوش شما بتواند روی پاهای عقبی خود بایستد، بدون اینکه گوش هایش به قسمت بالایی آن برخورد کند.

طبقه. قفس های سیمی می تواند به پای خرگوش شما آسیب برساند. قفس زیر فلزی جامد بسیار بهتر است. اگر نمی توانید یکی را پیدا کنید، مقداری تخته سه لا را روی کف قفس قرار دهید تا تمام کف آن پوشانده شود.

ملافه. کف محوطه خرگوش خود را با حداقل 2-3 اینچ ملافه بپوشانید. ملافه برای خرگوش ها شامل نی، مقوا خرد شده و خمیر کاغذ است. هرگز از تراش کاج یا سرو به عنوان بستر یا بستر استفاده نکنید زیرا ممکن است منجر به مشکلات کبدی و تنفسی در خرگوش شود.

به دنبال قفس هایی باشید که به اندازه کافی بزرگ باشند تا خرگوش شما بتواند راحت دراز کشیده و بازی کند. این باید با حداقل 32 فوت مربع فضای بازی امن برای خرگوش شما همراه باشد. مطمئن شوید که این فضا توسط یک دروازه یا قلم به درستی محصور شده است تا از حوادث جلوگیری کنید.

همچنین باید ملافه خرگوش خود را هر روز تمیز کرده و هر هفته یکبار آن را کاملاً تعویض کنید. در اینجا چند توصیه در مورد نحوه تمیز کردن کلبه خرگوش وجود دارد.

پنهان کردن نقاط

مخفی کردن نقاط برای رفاه خرگوش بسیار مهم است. همه خرگوش ها، از جمله خرگوش های رکس، هنگام احساس ترس یا استرس از مکان های مخفی برای جستجوی راحتی استفاده می کنند. شما می توانید با برش یک دهانه از یک جعبه مقوایی کوچک که در کلبه خرگوش خود قرار می دهید، مخفیگاهی برای خرگوش خود ایجاد کنید.

هر خرگوش باید مخفیگاه خود را داشته باشد تا از رقابت و دعوا جلوگیری شود. اسباب بازی های مورد علاقه خرگوش و مقداری یونجه را روی آن قرار دهید، که هنگام استرس مفید خواهد بود.

جعبه بستر

می توانید خرگوش خود را برای استفاده از جعبه بستر آموزش دهید. یک جعبه زباله کوچک در گوشه ای از قفس خرگوش خود قرار دهید و آن را با یونجه یا تکه های روزنامه پر کنید. حتماً هر روز جعبه زباله را عوض کنید تا از بوی غیر ضروری در خانه جلوگیری شود. جعبه زباله را در گوشه ای قرار دهید که خرگوش ترجیح می دهد در آن دفع کند. اطمینان حاصل کنید که 1-2 جعبه زباله در داخل خانه شما نیز وجود داشته باشد تا خرگوش شما وقتی در خارج از قفس بازی می کند به دستشویی برود.

رژیم غذایی و تغذیه

نحوه مراقبت از خرگوش رکس | دام و پت

رژیم غذایی خرگوش رکس باید 70 درصد یونجه با کیفیت (مانند یونجه باغی) و باقی مانده باید ترکیبی سالم از سبزیجات برگ دار، سبزیجات، میوه ها و گلوله باشد. یونجه، مانند یونجه، بهتر است در حد اعتدال مصرف شود و میوه ها و سبزیجات حاوی سطح قند بالا فقط باید به عنوان خوراکی مصرف شوند.

پیش از آنکه خرگوش رکس خود را با هر نوع غذایی پیشنهاد دهید، آن را به یک عادت تبدیل کنید. برخی غذاها بی خطر هستند و برخی غذاها می توانند خرگوش شما را بیمار کنند. همچنین بسیار مهم است که خرگوش شما همیشه و به ویژه در روزهای گرم به آب تازه و تمیز دسترسی داشته باشد.

چگونه از بوی بد قفس خرگوش پیشگیری کنیم؟

رفتار و مزاج

خرگوش های رکس نژاد آرام تری از خرگوش ها هستند که اغلب تحمل نوازش و جمع آوری آنها را دارند، به خصوص اگر به آنها اجازه دهید در خارج از قفس خود بازی کنند و محیط اطراف خود را کشف کنند.

مانند دیگر حیوانات اهلی، یک خرگوش رکس به عضوی از خانواده عادت می کند که به آنها غذا می دهد و بیشترین زمان را با آنها می گذراند. با این حال، خرگوش های رکس از کسی نمی ترسند که آنها را به آرامی برداشته و به آنها حیوان خانگی دهد.

برای اجتماعی شدن بیشتر خرگوش های رکس، باید آنها را از محوطه خود بیرون آورید. به خرگوش خود اجازه دهید حداقل 2 ساعت در روز در یک اتاق بدون خرگوش آزادانه پرسه بزند. هرچه بیشتر با دیگر همراهان انسان تعامل داشته باشند، مطیع تر، تعاملی تر و بازیگوش تر می شوند.

وقتی صحبت از اسباب بازی می شود، درک کنید که هر خرگوش رکس دارای شخصیت خاص خود است. اسباب بازی ای که یک خرگوش از آن لذت می برد ممکن است مورد علاقه دیگری نباشد. خرگوش ها اسباب بازی هایی را ترجیح می دهند که بتوانند آنها را بجویند و با آنها سرگرم شوند. اگرچه خرگوش های رکس از اسباب بازی های فروشگاه حیوانات خانگی لذت می برند، اما احتمالاً از اسباب بازی های ساده مانند رول کاغذ توالت نیز لذت می برند.

بهترین نژاد های خرگوش برای نگهداری در خانه را بشناسید.

منبع
https://www.rabbitcaretips.com/rex-rabbit-care/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا