حیوانات خانگی کوچک

12 نژاد خرگوش کوتوله جذاب

12 نژاد خرگوش کوتوله جذاب برای افرادی که می خواهند از این حیوانات پشمالو به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند، وجود دارند. آنها نه تنها قابل ستایش هستند، بلکه هر کدام ویژگی ها، شخصیت و سبک خاص خود را دارند. اگر فکر می کنید هیچ چیز زیباتر از یک خرگوش بامزه و کرکی وجود ندارد، صبر کنید تا نگاهی به این خرگوش های نژاد کوتوله بیاندازید.

در این مقاله 12 نژاد خرگوش کوتوله برتر را معرفی کرده ایم. ما در مورد هر کدام صحبت خواهیم کرد تا درک بهتری از این تپه های مینیاتوری به شما ارائه دهیم.

12 نژاد خرگوش کوتوله جذاب

خرگوش های کوچک به دلیل قد و قامت شایان ستایش و توانایی حیوان دوستی شان بیشتر محبوب شده اند. نژادهای خرگوش از بزرگ تا کوتوله متغیر است و محققان بر این باورند که غیرفعال شدن ژن HMGA2 است که باعث می شود خرگوش های خاصی کوچک بمانند.

به طور معمول، یک خرگوش کوتوله بزرگتر از پنج پوند نمی شود و اکثر آنها در محدوده 2.5 پوندی قرار دارند. همانطور که گفته شد، این گلوله های خزدار کوچک می توانند حیوانات خانگی عالی برای شما باشند. با این حال، مانند هر حیوانی، هر کدام شخصیت خاص خود را دارند و نژادهای مختلف ویژگی ها و ویژگی های متفاوتی دارند. بنابراین، بدون بحث بیشتر، بیایید نژادهای مختلف خرگوش های کوتوله را بررسی کنیم:

هلند لوپ، یکی از 12 نژاد خرگوش کوتوله جذاب

12 نژاد خرگوش کوتوله جذاب || دام و پت

هلند لوپ، یکی از چندین نژاد لوپ است. اصطلاح “لوپ” به گوش‌های آنها اطلاق می‌شود که روی آنها می‌چرخد. هلند لوپ توسط مردی به نام آدریان دی کوک در هلند را در دهه 1940 با پرورش نژاد انگلیسی لوپ، فرانسوی لوپ و کوتوله هلندی ایجاد کرد. این نژاد دارای خز نرم و ضخیم در رنگ های مختلف است. کت آنها نیز می تواند سه رنگ یا دو رنگ باشد. آنها بدن کوچک و فشرده با گوش های نیمه بلند دارند. آنها از 2 تا 4 پوند رشد می کنند و سر به طور قابل توجهی صاف خواهند داشت.

چرا خرگوش من همه چیز را لیس می زند؟

خرگوش ساتن کوچک، یکی دیگر از 12 نژاد خرگوش کوتوله جذاب

این یکی دیگر از نژادهای خرگوش کوچک است که از ایالات متحده نشات می گیرد. آنها به دلیل کت خزشان که شبیه ساتن است محبوب هستند. متأسفانه، ژن مغلوب که باعث ایجاد این خز می شود، این خرگوش را کمیاب کرده و به راحتی پیدا نمی شود.

مینی ساتن علاوه بر خز، دارای گوش‌هایی با موهای کوتاه است که مستعد بلند شدن هستند و فریمی عضلانی کم‌حجم دارد. آنها همچنین دارای سرهای باریک هستند و می توانند در رنگ های متنوعی تولید شوند. اگرچه آنها نادر هستند، اما حیوانات خانگی بزرگ با شخصیتی آرام می سازند.

امیدواریم از اطلاعات بالا در مورد انواع خرگوش های کوتوله لذت برده باشید. اگرچه آنها با جثه کوچک خود فوق العاده زیبا هستند، اما همه آنها رفتارهای متفاوتی و ویژگی های مختلفی دارند. هر کدام اراده و شخصیت خاص خود را دارند.

خرگوش مینی لوپ، یکی دیگر از 12 نژاد خرگوش کوتوله جذاب

12 نژاد خرگوش کوتوله جذاب || دام و پت

اگرچه این خرگوش کوچک یک نژاد جدید است، اما یکی از محبوب ترین نژادها محسوب می شود. این خرگوش کوتوله که از منشأ آنها مطمئن نیستیم، ممکن است از یک پیشینه فرانسوی یا فلاندری باشد. شما می توانید این نژاد را با سر بزرگتر و بدن عضلانی آنها تشخیص دهید. آنها علاوه بر ماهیچه ها دارای فریم های کوتاه و گرد با پوششی ضخیم از خز با طول متوسط هستند.

وزن این خرگوش بین 5.5 تا 7.5 کیلو پوند خواهد بود. گوش های آنها با نوک های گرد بریده شده است. در حالی که گوش ها بلند هستند، همچنین می‌بینید که خز آن‌ها دارای رنگ‌های زیادی از جمله سه‌رنگ یا دو رنگ است. این توپ خزدار همچنین دارای امید به زندگی پنج تا هفت سال است.

آیا حمام برای خرگوش بی خطر است؟

خرگوش پشمی جرسی

خرگوش وولی جرسی در دهه 1970 در نیوجرسی پرورش پیدا کرد. این نژاد گوش های کوتاه قائم با پوششی نرم دارد و جالب اینکه لگد نمی زند. آنها حیوانات خانگی بزرگی می سازند که روی بغل شما می نشینند، به علاوه آنها بسیار مهربان هستند.

با بدنی عضلانی و فشرده، بزرگسالان می توانند بیش از 3 پوند رشد کنند. سر مربعی دارند و حالتی آرام دارند. آنها برای کسانی که هرگز از خرگوش‌ها مراقبت نکرده‌اند، حیوان خانگی خوبی هستند، زیرا آنها به کار اضافی خارج از حد معمول نیاز ندارند. همچنین امید به زندگی آنها بین شش تا نه سال است.

خرگوش سر شیر

همانطور که از نام آنها پیداست، این نژاد کوتوله به خاطر یال زیبای خزش معروف است. نه تنها این، بلکه گوش های آنها می تواند تا هفت سانتی متر رشد کند، اگرچه گاهی اوقات در تمام خز گم می شوند. جالب تر اینکه، می‌توانید این خرگوش را با گوش‌های کوتاه‌تر و بلندتر نیز بیابید.

این یک نژاد کوتوله بزرگتر است که می تواند تا 5 پوند وزن داشته باشد. آنها می توانند به دلیل تمام خزشان بزرگتر به نظر برسند. همچنین می‌خواهیم به این نکته اشاره کنیم که بسیاری از شیرها پس از رسیدن به سن بلوغ، بخش زیادی از “یال” خود را از دست می‌دهند. این یک نژاد انگلیسی و بلژیکی و دارای پوششی است که می تواند از رنگ های زیادی تشکیل شود. آنها همچنین چشم های گشاد و پوزه کشیده دارند.

خرگوش آنگورا انگلیسی مینی

این حیوان خانگی کوچک در ابتدا به دلیل توانایی ساخت ژاکت معروف بود. همه خرگوش های آنگورا کوتوله نیستند و همتایان سایز معمولی آن ها اندازه «منظم» دارند. این خرگوش به دلیل کت بسیار نرم و کرکی خود شناخته شده است که زمانی برای ساختن ژاکت استفاده می شد. این نژاد جثه کوچکی دارد، اما برای مراقبت از خز خود نیاز به نظافت زیادی دارند، که اگر مرتب برس نزنید، به سرعت گره می‌خورد و مات می‌شود. آنها همچنین می توانند منجر به بروز تحریکات پوستی و سایر مسائل بهداشتی شوند.

خرگوش پیگمی حوضه کلمبیا

12 نژاد خرگوش کوتوله جذاب || دام و پت

این خرگوش کوتوله یکی از کمیاب ترین خرگوش های کوچک در جهان است. در واقع هیچ نژاد اصیل کلمبیای بیسین پیگمی باقی نمانده است، اما این نژاد با خرگوش های دورگه ادامه می یابد. این نه تنها یک گونه بسیار نادر است، بلکه یکی از کوچکترین آنها نیز هست. وزن بزرگسالان به اندازه یک پوند است. نه تنها می‌توانید این خرگوش را به خاطر ظاهر موش‌مانندش تشخیص دهید، بلکه معمولاً کت خاکستری کوتاه و گوش‌های کوچک‌تری دارند. علاوه بر این، این خرگوش خاص علاقه ای به تولید مثل ندارد که یکی از دلایلی است که آنها تقریباً در دهه 1990 منقرض شدند.

خرگوش کوچک بریتانیایی

همانطور که به احتمال زیاد حدس زدید، این بچه کوچک اجداد انگلیسی دارد. این یک نژاد کوتوله با انرژی زیاد است، بنابراین اگر به عنوان حیوان خانگی از آنها نگهداری می کنید به ورزش زیاد و فضای بزرگی برای پریدن نیاز دارند. بارزترین ویژگی آن ها پشت قوس دار و شکم کشیده است که به آن ها ظاهری لاغر می دهد.

بریتانیا همچنین گوش‌های کوتاه و صاف و چشم‌های کمی بیرون زده دارد. آنها سر گوه ای شکل، خز کوتاه و نرم و پنجه های ریز دارند. معمولاً می توانید آنها را در رنگ های سفید یا خاکستری پیدا کنید، اما کت آنها می تواند رنگ های دیگری نیز داشته باشد.

آیا خرگوش ذرت شیرین می خورد؟

خرگوش مینیاتوری ترمه

مینی کشمیر لوپ که به خاطر کت بلند و فوق نرم خود شناخته می شود، دارای گوش های بلند، بدنی تنومند و سر پهن است که وقتی از پهلو به آن نگاه می کنید، خمیده به نظر می رسد. پسرعموی بزرگتر آنها، کشمیر لوپ، یکی از محبوب ترین نژادهای خرگوش در اطراف است.

این کت خز خرگوش کوچک که منشا آن انگلستان است، می‌تواند در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف باشد. این خرگوش مانند برخی از دوستان خزدار بلندتر خود، برای جلوگیری از گره خوردن و تشک زدن نیاز به نظافت زیادی دارد. اگر به درستی از آنها مراقبت نشود، ممکن است برخی از مشکلات سلامتی مربوط به گلوله های خز را نیز داشته باشند.

کوتوله هاتوت

12 نژاد خرگوش کوتوله جذاب || دام و پت

این خرگوش یکی از مهربان ترین خرگوش های کوچک است و به خاطر ظاهر ریز و خز نرم خود شناخته شده است. شما می توانید این خرگوش را که در سال 1902 در فرانسه پرورش یافته است، با خز سفید و چشمان تیره اش تشخیص دهید. به دلیل تضاد بین رنگ ها باعث بزرگتر نشان دادن چشم آنها می شود.

یکی دیگر از ویژگی های Dwarf Hotot گوش های آنها است که در پشت سر آنها قرار می گیرد و به راحتی بلند می شود. همچنین، آنها اشتهای زیادی برای یک حیوان کوچک دارند. اگر به دقت مراقب آنها نباشند و ورزش کافی نداشته باشند، اضافه وزن خواهند داشت.

خرگوش لوپ فازی آمریکایی

این لوپ فازی دارای یک پوشش کامل از خز نرم است، اگرچه به نرمی نژاد آنگورا نیست. در واقع، کت در برخی مواقع ظاهری رشته‌ای «فازی» دارد. آنها بدنی تنومند با گوش های بلند و چشمان کوچک دارند. همچنین تصور می شود که آنها با هلند لوپ مرتبط باشند.

اسم حیوان دست اموز آمریکایی فازی دارای سر گرد و صورت صاف است. خز آنها به قدری ضخیم است که معمولاً گردن یا گوش آنها را نمی بینید. رنگ خز آنها می تواند متفاوت باشد و سه رنگ یا دو رنگ باشد.

خرگوش کوتوله هلندی

این حیوان دست اموز یکی از کوچکترین نژادهای خرگوش کوتوله است که در بزرگسالی تنها 1 تا 2 پوند وزن دارد. با این حال، آنها یکی از قوی ترین خرگوش ها بر اساس اندازه خود هستند . این خرگوش عضلانی و جمع و جور با سرهای بزرگ نسبت به اندازه خود است. این نژاد همانطور که از نامش مشخص است از هلند می آید.

کوتوله هلندی به عنوان یک حیوان خانگی عالی است، خز کوتاه و نرمی دارد. گوش‌های آن‌ها کوچک است و به‌علاوه بدنی انعطاف‌پذیر دارند و بسیار سریع هستند. این خرگوش به ورزش و عشق زیادی نیاز دارد اگر بخواهید از او به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنید.

علت عطسه زیاد خرگوش چیست؟

منبع
https://petkeen.com/top-dwarf-rabbit-breeds/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا