دامپزشکی آنلاین

11 آمار وحشتناک مربوط به آزمایش حیوانات

11 آمار وحشتناک مربوط به آزمایش حیوانات       

انسان از آزمایش حیوانات به چه چیزی دست یافته است؟ آیا ما با آزمایش حیوانات به یافتن درمانی برای HIV ، سرطان و سایر بیماری ها نزدیکتر شده ایم؟ آمار وحشتناک مربوط به آزمایش حیوانات به شما کمک می کند تا بفهمید نحوه عملکرد آزمایشات حیوانات چگونه است و ما از آنها  چه نتیجه ای می گیریم.

کشته شدن 100 میلیون حیوان درسال  در آزمایشگاه های آمریکا

آزمایش کنندگان،  حیوانات را مجبور می کنند بخارهای سمی را استنشاق کنند.2) آنها را در وسایل مهارکننده بی حرکتی می کنند. 3) جمجمه آنها را سوراخ  می کنند. 4)مغز آنها را معیوب  می کنند. 5) پوست و چشمهایشان را می سوزانند  و اگر حیوانات در این روند نمی میرند، پس از آن کشته می شوند. این حیوانات چه برای درس های زیست شناسی، آموزش پزشکی ، آزمایش های کنجکاوی محور و چه آزمایش های شیمیایی، دارویی، غذایی یا آرایشی، در قفس های خسته کننده نگه داشته می شوند. از نظر اجتماعی گوشه گیر و از نظر روانی آسیب دیده می شوند.

95% از داروهای موثر در حیوانات، در  انسان بی اثرند.

این آمار مستقیماً از موسسه ملی بهداشت (NIH)  به دست آمده است. سازمانی دولتی که میلیاردها دلار از مالیت های ما را  صرف این آزمایشات بی ملاحظه می کند. ( NIH) متذکر شده است که این داروها در انسان فایده ای ندارند زیرا یا موثر نیستند یا خطرناک هستند. از آنجا که آزمایشات حیوانات غیرقابل اعتماد هستند، خطرهای بیشتری را برای انسان ایجاد می کنند.

99% حیوانات آزمایشگاهی تحت پوشش قوانین حمایت از حیوانات نیستند.                          

آمار وحشتناک مربوط به آزمایش حیوانات نشان می دهد که دولت برای ده ها میلیون موش صحرایی و خانگی، پرنده، ماهی، خزندگان و دوزیستان که 99٪ حیوانات مورد استفاده در آزمایشگاه ها را تشکیل می دهند ، می گوید: “متاسفم ، اما شما فقط حیوان نیستید”. این حیوان ها از قانون حمایت از حیوانات فدرال (AWA) مستثنی هستند و بنابراین حتی ابتدایی ترین توجهات به آن ها نمی شود. با این حال، حتی  اگر “AWA”  ازحیواناتی محافظت کند، مجاز به سوختن، شوك، مسمومیت، انزوا، گرسنگی، مهار، معتاد شدن به مواد مخدر و آسیب مغزی هستند. طبق این قانون، هیچ آزمایشی ، هر چقدر دردناک یا پیش پا افتاده باشد، غیرقانونی نیست. و تسکین درد لازم نیست.

از سال 2010 تا 2014 نیم میلیون حیوانات ازمایشگاهی آزمایشات دردناک بدون مسکن داشتند.

یازده آمار شوکه کننده مربوط به آزمایش حیوانات که درک آنها سخت است. ||دام وپت

خرگوش ها، از زمان شروع آزمایشات از دهه 1940، هیچ گونه تسکین دردی  در آزمایش های سایش وآماس پوست و بیرون کشیدن چشم نداشته اند. در این آزمایش ها، ماده ای به چشم خرگوش ها ریخته می شود یا به پوست بریده شده آنها آغشته می شود و باعث می شود از التهاب، زخم، خونریزی، چشم های تار ودردناک ، کوری، قرمزی، تورم، ترشحات و خونریزی رنج ببرند. 

در سال 2009 فقط 20 ٪ از موش ها پس از عمل جراحی مسکن گرفتند.                                

این بررسی حاکی از آن است که موش های صحرایی و خانگی که تحت عمل جراحی جمجمه، آزمایش سوزاندن زخم، جراحی ستون فقرات و سایرعمل های جراحی خوفناک قرار گرفتند، به ندرت تسکین درد پس از عمل داشتند. تصور کنید شخصی در حال حفاری جمجمه شماست تا مغز شما را در معرض دید قرار دهد اما به شما مقداری ادول نمی دهد. 

93٪ داروهای موفقیت آمیز در سرطان حیوانات آزمایشگاهی بر انسان اثر نکردند.

این تحقیق، بر اساس تقریباً 4500 داروی سرطانی بین سالهای 2003 و 2011 انجام شده است. ایجاد شرایط غیر طبیعی در حیوانات سالم مختلف و  سپس استفاده از نتایج آن در بیماری های طبیعی در انسان،غیر اخلاقی و مسخره است. زیرا، این حیوانات در شرایط استرس زا ومصنوعی محدود و تنها شده است. حتی آزمایشگران حیوانات نیز اذعان می کنند که پریشانی  و استرس شدید این حیوانات  باعث ایجاد خلل در نتایج می شود.

این واقعیت که، ما در حال بررسی بیماری هایی  در حیوانات هستیم که در آن ها واقعاً وجود ندارند، مانع وسد راه ما شده است،. موش،اسکیزوفرنی نمی گیرد. آنها به بیماری آلزایمر مبتلا نمی شوند.

در ۴۶ درصد مواقع مواد شیمیایی سرطان زا

در موش ها باعث سرطان شد.

یازده آمار شوکه کننده مربوط به آزمایش حیوانات که درک آنها سخت است. ||دام وپت

اگر قیاس کردن از موش صحرایی به موش خانگی نا معتبراست، عدم کارآیی اعمال نتایج  حاصل از آزمایش  موش صحرایی و خانگی، خرگوش، سگ و میمون را برای انسان تصور کنید. ریچارد کلاوسنر، رئیس سابق موسسه ملی سرطان خاطر نشان کرد: “تاریخچه تحقیقات سرطان به تاریخچه سرطان در موش ها مربوط است. ما  موش های سرطانی را درمان کرده ایم. اما،  نتوانسته ایم  با آن روش ها، انسان ها را در مان کنیم. 

85% از واکسن های HIV موثر در حیوانات  نتوانسته اند از انسان محافظت کنند.

به عنوان مثال، یک واکسن ایدز که در میمون ها مثمر بوده، در آزمایش های بالینی انسانی شکست خورده است. زیرا از ابتلا به ایدز درافراد جلوگیری نمی کرد . حتی برخی از افراد  معتقدند که این واکسن،  افراد را مستعد پذیرش بیماری می کرد. بر اساس گزارشی درروزنامه ایندیپندنت، “آزمایش واکسن HIV بر روی میمون ها قبل از استفاده بر روی انسان، در حقیقت موثر نیست”.

میمون هایی که برای آزمایش استفاده می شوند، اغلب در قفس های کوچک و تقریباً کسل کننده زندگی می کردند. آن ها، از هر چیز طبیعی و مهم محروم هستند. 

NIH آمریکا سالیانه 47% از بودجه تحقیقاتی اش را صرف آزمایش حیوانات می کند.                              

NIH، تقریباً 47٪ از بودجه تحقیقاتی  مربوط  به حیوانات را  تأمین کرده است.این سازمان،  در سال 2019، این سازمان تقریباً 42 میلیارد دلار بودجه برای تحقیق و توسعه اختصاص داده است .  18 میلیارد دلاراز این مبلغ، برای آزمایشات حیوانات هزینه شده است. اما علت چیست؟ آیا هیچ درمانی برای بیماری ام اس ، ویروس نیل غربی، یا دیستروفی عضلانی می دانید؟ خب، هیچ موردی وجود ندارد. مرور یک مقاله مربوط به سال 2014 ، شکست گسترده آزمایشات روی حیوانات برای بهبود سلامت انسان را به ثبت رسانده است. نتیجه این مقاله این است که “تأمین بودجه عمومی تحقیقات حیوانی پیش بالینی  بی فایده به نظر می رسد.” .  یکی از استادان دانشکده پزشکی ییل،این مقاله را در هفته نامه بی ام به چاپ رسانده است.

52٪ از آمریکایی ها، با استفاده از حیوانات در تحقیقات علمی مخالف هستند.

طبق نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو، اکثر افراد بالغ آمریکایی مخالف استفاده از حیوانات در تحقیقات علمی هستند .  نظرسنجی های دیگر حاکی از آن است که افراد گمراه فقط از آن حمایت می کنند. زیرا آنها به اشتباه تصور می کنند که این کار ضروری است. محققان در مقاله منتشر شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا، دریافتند که درمان های پزشکی برای حیوانات به ندرت برای انسان به کار برده می شود . آن ها، هشدار دادند که “بیماران و پزشکان باید در مورد استناج یافته های تحقیقات برجسته حیوانات برای مراقبت از بیماری های انسانی احتیاط کنند.  تکرار کم  مطالعات حیوانی با کیفیت  نیزانتظار می رود.

موفقیت های NIH از سال 2017، درخصوص حیوانات آزمایشگاهی

پیروزی های ما شامل:

1. کمک به مهندسان در ایجاد یک دستگاه تنفس مصنوعی جدید برای بیماران مبتلا به  کویید-19 بدون آزمایش روی حیوانات

2. همکاری با سازمان غذا و داروی تایوان برای از بین بردن آزمایشات حیوانی برای ادعاهای بازاریابی بهداشتی مواد غذایی

3. ترغیب به استفاده نکردن از حیوانات در آزمایش ها

4. ترغیب شرکت دارو سازی بریستول مایراسکوییب ودیگر شرکت ها برای ممنوع کردن آزمایشات روبه فنا، است. این اقدام PETA برای پایان دادن به آزمایشات حیوانات، که بیش از 6.5 میلیون  ازاعضا و طرفدار ما در سراسر جهان  از آن  حمایت کرده است باعث نجات حیوانات بی شماری شده است.

در آخرین برنامه پنج ساله NIH، این سازمان اظهار داشت که “مدل های حیوانی اغلب نمی توانند روش های خوبی برای شبیه سازی بیماری یا پیش بینی نحوه کار داروها در انسان باشند.این روش، باعث اتلاف وقت و هزینه زیادی می شود در حالی که بیماران منتظر درمان هستند”. آزمایشات روی حیوانات شاخص خوبی برای پاسخ های دارویی در انسان یا هر گونه دیگری نیستند. پنی سیلین، آنتی بیوتیک ستون فقرات  انسانی است، با این وجود خوکچه های هندی را از بین می برد! آسپرین ، گربه ها را می کشد و باعث نقایص مادرزادی، موش ، خوکچه هندی، سگ و میمون می شود. مورفین ، باعث افسردگی در انسان، بزها، گربه ها می شود  و اسب ها را تحریک می کند.

همه این آمارمربوط به  آزمایش حیوانات را می توان تنها به یک چیزخلاصه کرد: آزمایشات حیوانی گونه شناسی هستند .آنها 100٪ غیرقابل قبول هستند. آنها فایده ای ندارند و حتی اگر قبلا داشتند، بازهم غیرقابل قبول هستند. شکنجه موجودات حساس  کار درستی نیست، حتی اگر کسی تظاهر به علم یا پزشکی کند.

منبع:

https://www.peta.org/features/animal-experimentation-statistics/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا