سگ ها

11سگان شبیه روباه

11سگان شبیه روباه

شاید شناخت در مورد 11سگان شبیه روباه برای شما هم جالب باشد. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه 11سگان شبیه روباه بهتر است ادامه مقاله را تا انتها بخوانید. سگ ها (C anis familiaris) از نوادگان گرگ ها هستند و به عنوان زیرگونه گرگ خاکستری (C anis lupus) طبقه بندی می شوند. روباه ها پستاندارانی همه چیزخوار هستند که به چند جنس از خانواده Canidae تعلق دارند. سگ‌ها و روباه‌ها به دلیل شباهت‌های ژنتیکی نزدیک، ویژگی‌های فیزیکی زیادی دارند.

سگ های اهلی حیوانات خانگی و همراهان قابل اعتمادی هستند. روباه ها به عنوان حیوانات خانگی قابل اعتماد نیستند، اما اگر دوست دارید یک روباه داشته باشید، پیشنهاد می کنیم در عوض سگی شبیه روباه بگیرید. می توانید از این مقاله برای کمک به تصمیم گیری در مورد بهترین گزینه برای شما استفاده کنید.

اسپیتز فنلاندی

یکی از 11سگان شبیه روباه

این نژاد یک سگ با جثه متوسط ​​از یک گروه غیر ورزشی است که منشا آن فنلاند است. اسپیتز فنلاندی سگ ملی فنلاند است. آنها برای شکار پرورش داده شده اند و به عنوان “نشانگر پوست” شناخته می شوند. پارس کردن بخش عمده ای از فعالیت های شکار آن است، زیرا راهی برای سیگنال دادن به شکارچی است که سگ طعمه را در جنگل پیدا کرده است. اسپیتز دارای ساختاری مربعی شکل، کت قرمز و گوش‌های کوچک و بالارونده است که ظاهری شبیه روباه به آن می‌دهد.

این سگ، سگی باهوش، فعال، هوشیار و سرزنده است که از صاحبانش محافظت می کند و از غریبه ها دوری می کند.

اسپیتز فنلاندی در مقابل فاکس

اسپیتز فنلاندی روباه قرمز
اصل و نسب فنلاند اوراسیا
ارتفاع نر: 44-50 سانتی متر، ماده: 39-45 سانتی متر 35 تا 50 سانتی‌متر (بزرگسالان، روی شانه)
وزن نر: 12-13 کیلوگرم، ماده: 7-10 کیلوگرم 2.2 – 14 کیلوگرم (بزرگسالان)
رنگ طلا، قرمز، طلای سرخ رنگ قرمز/نارنجی، موهای محافظ دارای نوارهای سیاه، قهوه ای مایل به زرد و سفید هستند.
طول عمر 12-14 سال 3-4 سال (در طبیعت)

سگ دول

یکی دیگر از 11سگان شبیه روباه

11 سگی که شبیه روباه هستند | دام و پت

سگ دول یا سگ وحشی هندی به سگ قرمز یا سگ روباه قرمز نیز معروف است. این سگ سگی از خانواده “C anis familiaris” نیست. این یک سگ از  Cuon alpinus” است. بومی آسیای مرکزی، جنوبی و جنوب شرقی است. دول ظاهری شبیه روباه هندی و عربی دارد.

دول ها بسیار شبیه به سگ های وحشی آفریقایی هستند. آنها می توانند یک طعمه را تا ده برابر اندازه خود بکشند. آنها سرعت دویدن بالایی در حدود 34 مایل در ساعت دارند. این گونه می تواند هفت فوت مستقیم به هوا بپرد و شناگران ماهر. سگ های داول حیواناتی بسیار اجتماعی هستند و در بسته های بین 8 تا 12 سگ زندگی می کنند. آنها به عنوان سگ های در معرض خطر طبقه بندی می شوند.

دول روباه قرمز
اصل و نسب آسیا اوراسیا
ارتفاع میانگین، 45 سانتی متر (بزرگسال) 35 تا 50 سانتی‌متر (بزرگسالان، روی شانه)
وزن میانگین، بین 12 تا 20 کیلوگرم (بزرگسالان) 2.2 – 14 کیلوگرم (بزرگسالان)
رنگ کت قرمز زنگ زده با زیری رنگ پریده رنگ قرمز/نارنجی، موهای محافظ دارای نوارهای سیاه، قهوه ای مایل به زرد و سفید هستند
طول عمر 15-16 سال 3-4 سال (در طبیعت)

یکی دیگر از 11سگان شبیه روباه

سگ های کره ای جیندو

سگ‌های جیندو از جزیره جینگو کره سرچشمه می‌گیرند. این سگ‌های متوسط، ورزشکار و قوی تقریباً در هر رنگی موجود هستند: سفید، زرد، قرمز، قرمز و سفید، قهوه‌ای مایل به زرد، قهوه‌ای مایل به زرد و سفید، مشکی، مشکی و خرمایی، و کت‌های بریندل. جیندوهای قرمز و سفید با رنگ برنزه شبیه روباه قرمز آسیایی هستند.

معمولاً جیندو سگی سرسخت است که ذهن خودش را دارد، اما دوست دارند در کنار خانواده و صاحبشان باشند. آنها سگ های سرزمینی هستند و حیوانات خانگی دیگر را در قلمرو خود دوست ندارند. جیندوها به پیاده روی یا ورزش منظم نیاز دارند. حداقل 30 دقیقه پیاده روی سریع برای این سگ ضروری است. اگر به اندازه کافی ورزش نکنند ممکن است لجباز شوند.

سگ کره ای جیندو ماربل فاکس
اصل و نسب کشور کره اوراسیا
ارتفاع نر: 20 -22 اینچ، ماده: 18 – 20 اینچ نر: 18 – 27 اینچ; ماده: 18 – 20 اینچ
وزن نر: 18-23 کیلوگرم، ماده: 15-19 کیلوگرم مرد: 6 تا 21 پوند؛ ماده: 3 تا 8 پوند
رنگ سفید الگوی سفید و خاکستری
طول عمر 10-12 سال 10-15 سال

یکی دیگر از 11سگان شبیه روباه

اسپیتز هندی

11 سگی که شبیه روباه هستند | دام و پت

اسپیتز هندی یکی از باهوش ترین نژادهای سگ است. آنها سگ های خانگی هندی با جثه کوچک یا متوسط ​​هستند. این سگ ها سگ هایی بسیار فعال، هوشیار و به طور طبیعی سالم هستند که برای آب و هوای شدید مانند شبه قاره هند بسیار مناسب هستند.

اسپیتز هندی از نظر ظاهری بسیار شبیه به اسپیتز آلمانی است و شبیه یک روباه کوچک است. آنها سگ های بسیار باهوشی هستند که دوست دارند در کنار خانواده و بچه ها باشند، اما از حیوانات خانگی دیگر استقبال نمی کنند. اسپیتز هندی هنوز توسط هیچ باشگاه پرورشگاهی به رسمیت شناخته نشده است، اما آنها به عنوان یک نژاد هندی جداگانه توسط کلوپ لانه هندی شناسایی شده اند.

اسپیتز هندی روباه قطبی
اصل و نسب هند مناطق قطب شمال نیمکره شمالی
ارتفاع میانگین، 22-25 سانتی متر (بزرگسال) 25 تا 30 سانتی متر (بزرگسالان، در شانه)
وزن میانگین، 5-7 کیلوگرم (بزرگسالان) 3.2 – 9.4 کیلوگرم (بزرگسالان)، 1.4 – 3.2 کیلوگرم (بزرگسالان)
رنگ سفید سفید
طول عمر 12-15 سال Appx. 3 سال

یکی دیگر از 11سگان شبیه روباه

آلاسکا کلی کای

Alaskan Klee Kai در دهه 1970 برای ایجاد نسخه‌هایی با سایز لپ از Huskie توسعه یافت. در سال 1988 آنها توسط اکثر باشگاه های پرورشگاه به رسمیت شناخته شدند. آنها سگ هایی پرانرژی، باهوش، بازیگوش و بسیار پرانرژی هستند که دوست دارند در کنار خانواده خود باشند. آنها معمولاً دوستانه هستند، اما می توانند در اطراف غریبه ها گوشه گیر و محتاط باشند. آلاسکا کلی کای مانند هاسکی های سیبری آشکارا از خارجی ها استقبال نمی کند.

این سگ ها در رنگ های مختلفی از جمله سیاه و سفید، خاکستری و سفید، قرمز و سفید و تمام سفید موجود هستند. قرمز و سفید آلاسکا Klee Kai کمیاب است و بسیار شبیه روباه قرمز است.

آلاسکا کلی کای ماربل فاکس
اصل و نسب آلاسکا مناطق قطب شمال نیمکره شمالی
ارتفاع 38 – 43 سانتی متر (بزرگسال، اندازه استاندارد) نر: 18 – 27 اینچ; ماده: 18 – 20 اینچ
وزن 7.3 – 10 کیلوگرم (بزرگسال، اندازه استاندارد) مرد: 6 تا 21 پوند؛ ماده: 3 تا 8 پوند
رنگ سیاه و سفید، خاکستری و سفید، قرمز و سفید و سفید خالص الگوی سفید و خاکستری
طول عمر 12-16 سال 10-15 سال

یکی دیگر از 11سگان شبیه روباه

شیبا اینو ژاپنی

11 سگی که شبیه روباه هستند | دام و پت

شیبا اینو کوچکترین نژاد اسپیتز ژاپنی است. آنها بسیار شبیه به سایر نژادهای سگ ژاپنی مانند آکیتا اینو هستند. شیبا اینو در ابتدا برای شکار پرورش داده شد و یکی از معدود نژادهای سگ باستانی است که هنوز در جهان امروز وجود دارد.

سگ های شیبا هوشیار، با اعتماد به نفس، شجاع و جسور هستند. آنها سگ های دوست داشتنی، مهربان، به راحتی تربیت پذیر و شجاع هستند. این سگ ها با کودکان و سایر حیوانات خانگی خوب هستند و با مهمانان یا غریبه ها خصومت نمی کنند.

شیبا اینو ژاپنی روباه قرمز
اصل و نسب ژاپن اوراسیا
ارتفاع نر: 35-43 سانتی متر، ماده: 33-41 سانتی متر 35 – 50 سانتی متر (بزرگسالان، در شانه)
وزن نر: 8-11 کیلوگرم، ماده: 6.8-9 کیلوگرم 2.2 – 14 کیلوگرم (بزرگسالان)
رنگ کنجد قرمز، کنجد، کنجد سیاه، سیاه و قهوه ای، کرم، قرمز رنگ قرمز/نارنجی، موهای محافظ دارای نوارهای سیاه، قهوه ای مایل به زرد و سفید هستند
طول عمر 12-15 سال 3 تا 4 سال (در طبیعت)

Volpino Italiano

ولپینو ایتالیانو سگ های کوچکی از نوع اسپیتز هستند که اصالتاً اهل ایتالیا هستند. این سگ با وجود جثه کوچکش در ابتدا به عنوان سگ نگهبان نگهداری می شد. بسیار پرانرژی و سرزنده است. کار ولپینو این بود که ماستیف های بزرگ را از یک مزاحم آگاه کند.

به دلایلی ناگوار، Volpino Italiano در حدود سال 1965 در شرف مرگ بود. فقط پنج سگ از این نژاد باقی مانده بودند. اما تلاش ها برای محافظت از آنها کاملاً موفقیت آمیز بود و در سال 2006 تقریباً 2000 سگ از این نژاد شمارش شدند. بیشتر آنها در ایتالیا هستند، اما در اسکاندیناوی، بریتانیا و ایالات متحده نیز پرورش داده می شوند. در سال 2006 این سگ توسط کلوپ لانه داری انگلستان به رسمیت شناخته شد و اکنون در اکثر باشگاه های پرورشگاهی مشهور ثبت شده است. Volpino Italiano بسیار شبیه روباه قطبی سفید است.

Volpino Italiano روباه قطبی
اصل و نسب ایتالیا مناطق قطب شمال نیمکره شمالی
ارتفاع ماده: 25-28 سانتی متر، نر: 27-30 سانتی متر 25 تا 30 سانتی متر (بزرگسالان، در شانه)
وزن ماده: 4.1-4.5 کیلوگرم، نر: 4.5-5.4 کیلوگرم 3.2 – 9.4 کیلوگرم (بزرگسالان)، 1.4 – 3.2 کیلوگرم (بزرگسالان)
رنگ سفید سفید
طول عمر 14 تا 16 سال Appx. 3 سال

سگ اسکیمو آمریکایی

11 سگی که شبیه روباه هستند | دام و پت

اسکیمو آمریکایی سگ کوچکی از خانواده اشپیتز است. این سگ‌ها که در آلمان منشأ داشتند و در دهه 1930 به آمریکا خریدند، سگ‌های سیرک بودند. سگ اسکیمو آمریکایی یک نژاد باهوش، دوستانه، هوشیار و محافظ است.

این سگ ها با گوش های صاف و گوه ای شکل و نقاط سیاه متمایز خود (لب ها، بینی و لبه های چشم) ظاهری شبیه روباه قطبی سفید دارند. آنها همچنین جزو قابل اعتمادترین سگ ها برای نگهداری در اطراف کودکان هستند و به عنوان قابل اعتمادترین و دوست داشتنی ترین سگ همراه در نظر گرفته می شوند.

سگ اسکیمو آمریکایی روباه قطبی
اصل و نسب آلمان مناطق قطب شمال نیمکره شمالی
ارتفاع 38 – 51 سانتی متر (اندازه استاندارد) 25 تا 30 سانتی متر (بزرگسالان، در شانه)
وزن 8.2 – 16 کیلوگرم 3.2 – 9.4 کیلوگرم (بزرگسال)، 1.4 ? 3.2 کیلوگرم (بزرگسال)
رنگ سفید سفید
طول عمر 13-15 سال Appx. 3 سال

چیهواهوای مو بلند

چیهواهوا کوچکترین سگ دنیاست. این سگ ها که در سال 1850 در مکزیک به وجود آمدند، از نظر خلق و خوی عجیب و غریب هستند. این سگ برای آب و هوای گرم بسیار مناسب است. چی‌هواهواها به حداقل نظافت و ورزش نیاز دارند، که آنها را به انتخاب خوبی برای صاحبان مسن تبدیل می‌کند.

چیهواهوا یک نژاد سگ باهوش است. این سگ ها از بازی با اسباب بازی ها و بودن در کنار اعضای خانواده لذت می برند. KC در انگلستان و AKC در ایالات متحده دو نوع چیهواهوا را می شناسند: کت بلند و مو کوتاه یا روکش کوتاه. این سگ تقریبا در همه رنگ ها موجود است، اما چیهواهوا قرمز مو بلند بسیار شبیه یک روباه قرمز کوچک است.

اسپیتز فنلاندی روباه
نژاد کت بلند چیهواهوا اوراسیا
ارتفاع 15 – 23 سانتی متر 35 – 50 سانتی متر (بزرگسالان، در شانه)
وزن 1.8 – 2.7 کیلوگرم 2.2 – 14 کیلوگرم (بزرگسالان)
رنگ مشکی، سیاه و خرمایی، حنایی، حنایی و سفید، آبی و خرمایی، کرم، شکلاتی، شکلاتی و برنزه، و قرمز. رنگ قرمز/نارنجی، موهای محافظ دارای نوارهای سیاه، قهوه ای مایل به زرد و سفید هستند
طول عمر 14 تا 20 سال 3 تا 4 سال (در طبیعت)

سگ گله ایسلندی

سگ گوسفند ایسلندی یک نژاد سگ بسیار سالم از نوع اسپیتز است. همانطور که از نامش پیداست، این سگ از ایسلند سرچشمه گرفته و از اجداد سگ‌های شتلند و ولز کورگی است.

این یک نژاد بسیار فعال است که نیاز به ورزش و پیاده روی روزانه دارد. این سگ ها دوست ندارند تنها بمانند، زیرا نگرانی های “اضطراب تنها در خانه” دارند. سگ گوسفندان ایسلندی با سایر حیوانات خانگی و افراد خارجی دوستانه هستند، اما باید در سنین پایین اجتماعی شوند. گوش های مثلثی شکل و رو به بالا و خز قرمز با لکه های سفید و خرمایی آنها را بسیار شبیه روباه می کند.

سگ گله ایسلندی روباه قرمز
اصل و نسب ایسلند اوراسیا
ارتفاع 42 سانتی متر (بزرگسال) 35 – 50 سانتی متر (بزرگسالان، در شانه)
وزن 9.1 – 14 کیلوگرم (بزرگسالان) 2.2 – 14 کیلوگرم (بزرگسالان)
رنگ سفید و کرم، خاکستری و سفید، سیاه و سفید، طلایی و سفید، حنایی و سفید، شکلاتی و سفید رنگ قرمز/نارنجی، موهای محافظ دارای نوارهای سیاه، قهوه ای مایل به زرد و سفید هستند
طول عمر 12-15 سال 3 تا 4 سال (در طبیعت)

سگ کوگشا

کوگشا یا مالاموت های آمریکایی بومی ایالات متحده آمریکا و دورگه گرگ هستند. این سگ ها بسیار هوشیار، سریع و باهوش هستند. آنها فوق العاده سریع یاد می گیرند.

خوگسا مسافر متولد شده است. پاهای بلند و بدن قوی آنها برای حمل بارهای سنگین در مسافت های طولانی مناسب است. از آنجا که آنها به تازگی اهلی شده اند، بسیار مستقل و دارای روحیه زیادی هستند. اگرچه کوگشا نسبت به صاحبان وفادار و محافظت کننده است، اما به دلیل طبیعت شکارچی سگ خوبی برای خانواده هایی با فرزندان کوچک نیست.

رنگ کت، گوش‌های راست و بدن لاغر به آن‌ها ظاهری شبیه روباه قطبی برنزه می‌دهد، اما شبیه گرگ نیز هستند.

سگ کوگشا ماربل فاکس
اصل و نسب آمریکا مناطق قطب شمال نیمکره شمالی
ارتفاع 23 – 25 اینچ نر: 18 – 27 اینچ; ماده: 18 – 20 اینچ
وزن 75 – 85 پوند مرد: 6 تا 21 پوند؛ ماده: 3 تا 8 پوند
رنگ سایه های قهوه ای، سیاه، خاکستری، حنایی و سفید الگوی سفید و خاکستری
طول عمر 14-16 سال 10-15 سال

منبع
https://pethelpful.com/dogs/110-Dogs-That-Look-Like-Fox

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا