گربه ها

10 کاری که گربه ها از آنها متنفرند

10 کاری که گربه ها از آنها متنفرند.

قبل از پرداختن به 10 کاری که گربه ها از آنها متنفرند ، لازم است بدانیم، در حالی که همه گربه ها با هم متفاوت هستند، اکثر صفات و رفتار ها در گربه سانان مشترک می باشد. به عنوان مثال، بیشتر گربه ها در مورد چیزهایی که از آنها متنفر هستند و آنها را دوست ندارند، مشترک هستند. متأسفانه، بسیاری از چیزهایی که گربه ها دوست ندارند چیزهایی است که انسانها آنها را انجام می دهند. حتی صاحبان آنها غالباً نمی دانند که گربه های آنها چقدر از آن متنفر هستند.

آنچه که شما را آزار می دهد و شما از آن متنفر هستید، ممکن است گربه شما را هم آزار  دهد. از دستشویی های کثیف گرفته تا غذاهای خراب تا موسیقی بسیار بلند می تواند باعث آزار حیوان خانگی شما شود. باور کنید یا نکنید، شما ممکن است بعنوان یک مالک مرتکب اشتباهاتی شوید. ناآگاهانه باعث ایجاد عوامل محرک و استرس زا در گربه ها شوید.

برای راهنمایی صاحبان گربه ها به سمت رفتار های که گربه سانان آنها را بیشتر دوست دارند. ما سعی کردیم در این مقاله 12مورد از کارهایی که گربه ها آنها را دوست ندارند و متنفرند را بررسی کنیم.

گربه ها از صداهای بلند متنفرند.

گوش گربه برای هدایت صدا طراحی شده است و شنوایی آنها بسیار حادتر از گوش انسان است. این بدان معنی است که ماشین لباسشویی، داد و فریاد، موسیقی و تلفن همه چیزهایی هستند که گربه ها از آنها متنفرند. رعایت این نکته و در نظر گرفتن حساسیت گوش های گربه می تواند تا حدودی این مشکل را برطرف کند. اما گربه ها نیز در فرار از صدای بلند و یافتن جایی ساکت بسیار ماهر هستند. فقط هنگامی که سر و صدا غیر قابل اجتناب است (به عنوان مثال آتش بازی) سر و صدای بیش از حد می تواند منجر به استرس در گربه ها شود.

گربه ها نوازش تهاجمی را دوست ندارند.

12 کاری که گربه ها از آنها متنفرند. | دام و پت

اگرچه برخی از سگها ممکن است از یک نوازش تهاجمی یا خاراندن شکم لذت ببرند، اما بیشتر گربه ها روش ملایم تری را ترجیح می دهند. خیلی از گربه ها دوست ندارند که نوازش شوند. این وضعیت در گربه ها هایپراستزی گربه نامیده می شود. این امر خصوصاً در گربه های نجات معمول است. بنابراین همیشه هنگام نوازش گربه خود مراقبت کنید به واکنش گربه خود بعد از نوازش کردن توجه کنید و آنها را به زور مورد نوازش قرار ندهید. اطمینان حاصل کنید که همه افراد خانواده، از جمله فرزندان، از این قوانین بچه گربه ها آگاهی دارند.

اگر می خواهید گربه خود را راضی نگه دارید فقط سر و گردن آنها را نوازش کنید. حیوانات خانگی نوازش “تمام بدن” را در طول کمر به طور جدی دوست ندارند. بنابراین سعی کنید فقط به نواحی اطراف سر و گردن آن دست بزنید. به رفتار و سیگنالهای بدن نزدیک آن توجه کنید تا نوازش قابل قبول و غیرقابل قبول را درک کنید.

گربه ها دوست ندارند که نادیده گرفته شوند.

گرچه همه گربه ها تمایلی به توجه ندارند. اما بسیاری از گربه های خانگی با توجه به شرایط خود و وضعیت شان دوست دارند که مورد توجه صاحبان خودشان قرار بگیرند. گربه شما تنهایی را دوست ندارند و به دنبال جلب توجه شما می گردد. حتی می خواهد شما کارهای دیگر خودتان را متوقف کرده و به آنها کمی توجه کنید. روی دامان یا میز کار شما می پرد و به طور کلی مانع از کار شما می شود. بسیاری از صاحبان گربه های خانگی از این جلب توجه گربه سانان بسیار آگاه هستند.

گربه ها آب را دوست ندارند.

12 کاری که گربه ها از آنها متنفرند. | دام و پت

این واقعیت که گربه ها از خیس شدن متنفر هستند، به قدری مشهور است که تبدیل به یک کلیشه شده است، اما این واقعیت را پنهان نمی کند! گربه ها از آب پرهیز می کنند، از باران پنهان می شوند و به راحتی از دوش گرفتن متنفرند. فقط در صورت لزوم باید به حمام کردن یا دوش بردن گربه خود متوسل شوید. بهتر است این کار را فقط در مواردی مانند تمیز کردن مواد سمی یا روغنی از خز حیوان خانگی خود انجام دهید.

گربه ها از حیوانات خانگی دیگر بیزارند.

بچه گربه ای که با گربه های دیگر، یا حتی سگ ها تربیت شده است، با هم بودن آنها را تحمل می کند. اما به طور کلی، گربه ها به قلمرو خود احتیاج دارند. بر خلاف انسان ها و برخلاف بسیاری از نژادهای سگ، گربه ها در زندگی خود نیازی به جفت ندارند. فقط باید بررسی کنید تا ببینید که گربه ها وقتی گربه دیگر وارد قلمرو آنها می شود، چه عکس العملی را نشان می دهد.

یکی از 12کاری که گربه ها از آنها متنفرند، تنهایی است.

12 کاری که گربه ها از آنها متنفرند. | دام و پت

برخلاف تصور عمومی، گربه ها حیوانات منزوی نیستند! درست است که شما می توانید گربه خود را برای دوره های طولانی تر از یک سگ تنها بگذارید، اما بچه گربه ها مانند هر دوست خزدار دیگری  یا حتی انسان ها به توجه، همراهی و عشق نیاز دارند. اگر مدت زمان طولانی تنها بماند، ممکن است دچار غم، بی حالی و حتی افسردگی شوند.

حتماً هر روز چند دقیقه وقت بگذارید تا اوقات با کیفیتی را با گربه خود سپری کنید. هر 15 ساعت حتی 15 دقیقه زمان بازی نیز آنها را شاد و سالم نگه می دارد.

گربه ها از غذای خراب متنفرند.

شما احتمالاً نمی خواهید در یک بشقاب بزرگ، مجبور شوید که غذای خرابی را بخورید. بالتبع گربه شما هم چنین کاری را نمی کند. غذای فاسد یا خراب نه تنها طعم بدی دارد، بلکه می تواند گربه شما را نیز بیمار کند. باکتری هایی مانند سالمونلا و استافیلوکوکوس می توانند در غذایی که به مدت طولانی بیرون مانده، به خصوص در ماه های گرم رشد کنند.

هر زمان که وعده های غذای بچه گربه خود را به آنها می دهید، حتماً تاریخ انقضا را روی غذای مرطوب و خشک بررسی کنید.

یکی دیگر از 12 کاری که گربه ها از آنها متنفرند، مصرف دارو می باشد.

می توانید یک سگ را با پیچاندن یک تکه ژامبون به دور قرص یا مخلوط کردن داروی آن در ظرف غذا گول بزنید. اما روش دادن قرص به گربه ها نسبت به سگ ها متفاوت است و نمی توان از این ترفند ها استفاده کرد. هنگام مصرف دارو، بسیاری از گربه ها از دهان کف می کنند، قرص را در مری نگه می دارند یا فقط آن را تف می کنند.

گربه شما برای سرماخوردگی یا عفونت به دارو احتیاج دارد. حتی در صورت ابتلا به یک بیماری مزمن به تجویز مداوم دارو نیاز دارد. اما شاید تجربه دارو برای حیوان خانگی شما ناخوشایند باشد. در این شرایط بهتر است. ابتدا، به گربه خود آموزش دهید تا صورت و دهانش را باز کند. احساسات را با پاداش دادن به یک غذای کوچک به چیزی مثبت مرتبط کنید. سپس، یک برنامه دارویی تنظیم کنید، تا بداند چه زمانی باید دارو بخورد.

گربه ها از جعبه های کثیف بستر استفاده نمی کنند.

گربه ها حیواناتی بسیار تمیز هستند و از جعبه بستر کثیف استفاده نخواهند کرد. تمیز کردن منظم سینی برای گربه ها کاملا ضروری است. بستر بچه گربه ها نیاز به تمیزی منظم دارد تا بوی خوب و تازه ای داشته باشد.

استفاده از توالت کثیف در مکانهای عمومی یا در خانه برای همه ما بسیار ناخوشایند است. گربه ها در مورد جعبه های زباله های آلوده نیز همین احساس را دارند.

بسیار مهم است که بسته به تعداد گربه های خود و عادت های حمام آنها، جعبه های زباله گربه خود را هر روز یا حداقل یک روز درمیان تمیز کنید.

نگه داشتن یک جعبه بستر تمیز فقط مربوط به اسکوپ آنها نیست. بسته به نوع بستر مورد استفاده، تعداد دفعاتی که آن را جمع می کنید و تعداد گربه های خانه شما، بستر باید هر دو هفته یک بار تعویض شود.

گربه ها از اتومبیل سواری متنفر هستند.

12 کاری که گربه ها از آنها متنفرند. | دام و پت

گربه سانان اغلب هنگام ترس زیر اتومبیل پنهان می شوند، اما اکثر آنها اتومبیل سواری را دوست ندارند و بعضی از گربه ها از وسایل نقلیه وحشت دارند. ترکیبی از حرکت، صداهای بلند و بوهای عجیب و غریب برای گربه استرس آور است و آنها همچنین مستعد بیماری حرکت هستند. بنابراین سواری با ماشین فقط باید به زمان ها ضروری به عنوان مثال، هنگام رفتن به تعطیلات یا به دامپزشک گربه محدود شود.

گربه ها هرگز مجازات جسمی را دوست ندارند.

مجازات جسمی درگربه ها یکی دیگر از مواردی است که بعید به نظر می رسد به خاطر آن انسان را ببخشد. گربه باید با ایجاد صدایی نه چندان بلند، مانند ضربه زدن به مجله رول شده به دست یا کف زدن، از رفتارهای ناخواسته منصرف شود. اما باز هم یادتان باشد که آنها از صداهای بلند هم بدشان می آید. هرگونه مجازات جسمی پیوند اعتماد بین گربه ها و صاحبان آنها را از بین خواهد برد.

گربه ها به فضای خاص خود نیاز دارند.

تخت گربه، مخفیگاه مورد علاقه یا گوشه آرام حیاط خانه باید مناطقی باشد که بشر هرگز به آنها دست نمی زند. باید این نکته را هم به کودکان خود یادآوری کنید. زیرا ممکن است از روی بازیگوشی و کنجکاوی گربه را از رختخوابش بلند کند و آن را به آغوش بکشد. گربه ها به نقاط آرام و مناطق امن خود نیاز دارند، جایی که بتوانند در آن راحت باشند.

سخن آخر

کسب اطلاع از اینکه گربه چه چیزی را دوست دارد و چه چیزی را دوست ندارد، یکی از کلیدهای جلوگیری از استرس حیوان خانگی و شاد و سالم نگه داشتن گربه ها است. یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد این است که گربه ها مانند انسان یا سگ نیستند.

منابع:

https://blog.omlet.us/2020/12/01/10-things-humans-do-that-cats-hate/

https://www.thesprucepets.com/top-things-cats-hate-554081

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا