سگ ها

10 نژاد سریع ترین سگها

10 نژاد سریع ترین سگها ، دویدن سگ ها می تواند یک راه عالی برای سوزاندن انرژی و استرس اضافی باشد. برخی نزاد ها خیلی سریع می دوند. همچنین دویدن منظم می تواند سگ شما را متناسب، سالم و در وزن مناسب نگه دارد. دویدن با سگ می تواند پیوند میان شما را قوی تر کرده و به تناسب اندام شما کمک کند. حتی ممکن است به ورزش رقابتی کانی کراس (مسابقه ی دو بهمراه سگها) علاقمند باشید. رقبای جدی کانی کراس معمولا با سگ هایی که به سرعت و استقامت معروف هستند همکاری می کنند. اگرچه گری هوند می تواند یوسین بولت دنیای سگها قلمداد شود، تعداد زیادی سگ دیگر هستند که دونده های با استعدادی هستند. در اینجا لیستی از سریع ترین نژاد های سگ در اینجا آورده شده است.

1.بوردر کولی

یک دلیل وجود دارد که بوردر کولی همچنان یکی از محبوب ترین نژاد های همراه است. آنها بسیار باهوش، با انرژی ،ثابت قدم و وفادار هستند. بوردرها همچنین دارای سرعت و استقامت زیادی هستند. خواه در طول روز و همراه با گله و یا در سطح بالایی در ورزش های پرسرعت فلای بال یا چابکی شرکت کند. این سگها واقعا می توانند در مسافت های طولانی بدوند. با این حال، بوردر کولی نژادی نیست که برای همه مناسب باشد. آنها از کار دادن برای انجام به آنها ، لذت می برند. در صورت عدم تحرک و فعالیت کافی مشکل های رفتاری می توانند به راحتی ظاهر شوند. دویدن پا به پای بچه ها و یا تعقیب کردن ماشین ها و یا دوچرخه ها برای این نژاد غیر معمول نیست. ممکن است لازم باشد که با تکنیک های آموزش و مدیریت مناسب، این انگیزه را در آنها هدایت کند.

بررسی اجمالی نژاد

قد: 18_22 اینچ (هر اینچ برابر 2.54 سانتی متر است.)

وزن: 28_48 پوند (هر پوند برابر 0.453 کیلوگرم است.)

ویژگی های فیزیکی: سایز متوسط: پشم های دولایه ی خشن یا صاف با طول متوسط؛ بدن کمی کشیده تر از قد است. سر بلندی که تا بینی کشیده شده است. و گوش های او به حالت ایستاده هستند و نوک گوش ها خم است.

استرس در سگ ها را چگونه تشخیص دهیم؟

  1. دالماسین، یکی دیگر از 10 نژاد سریع ترین سگها می باشد.

دالماسین ها فقط به خاطر زیبایی ظاهری زیبا معروف نیستند. آنها همچنین بسیار سریع و ورزشکار هستند. از نظر تاریخی آنها آموزش دیده بودند که در در کرواسی زادگاه خود، کنار کالسکه هایی که با اسب کشیده می شوند ، بدوند. آنها بعنوان نگهبان عمل می کردند و همچنین نماد مجسمه های با ارزش بودند. معروفیت آنها پس از اکران فیلم 101 سگ خالدار شرکت دیزنی افزایش یافت. این سگها نیز برای هر خانه ای مناسب نیستند. بسیاری از صاحبان جدید میزان ورزش و توجه به این سگ های چابک و پر انرژی را دست کم می گیرند. اگرچه آنها ممکن است نسبت به غریبه ها محتاط باشند اما دالس تمایل دارد که نسبت به خانواده ی خود مهربان و وفاداتر باشند. آنها با اشتیاق به پارس های کردن های هشداری شناخته می شوند، شما باید  آماده باشید تا برای ایجاد رفتار های آرام تر کارهایی انجام دهید.

بررسی اجمالی نژاد

قد: 19_24 اینچ

وزن: 45_40 پوند

ویژگی های فیزیکی: بدن کشیده، پشم های کوتاه و متراکم سفید با لکه های سیاه یا قهوه ای

  3.دوبرمن پینچر، یکی دیگر از 10 نژاد سریع ترین سگها می باشد.

تعجب آور نیست که دوبرمن پینچر توسط ارتش، پلیس و خدمات جستجو و نجات کاربرد دارند. این سگ های بزرگ دارای مقدار زیادی استقامت، دوندگی، هوش و سرعت چشمگیری هستند. دوبرمن بیباک، و ورزشکار، فوق العاده وفادار و قابل آموزش است. با این حال دوب ها بطور کلی برای صاحبان سگ های تازه کار مناسب نیستند. آنها معمولاً با سگهای دیگر کنار نمی آیند و غریزه ی محافظت قوی و هیکل قدرتمند آنها اگر با دقت کنترل نشود، به یک چالش تبدیل می شود.

بررسی اجمالی نژاد قد: 24_28 اینچ

وزن: 65_100 پوند

ویژگی های فیزیکی: نژادی بزرگ، سینه ی عمیق، محکم و عضلانی. پشم های کوتاه و صاف در رنگ های سیاه، قرمز، آبی یا حنایی با علامت های نارنجی است.

    4.گریت دین

ممکن است فکر کنید که نژاد های سگ غول پیکر به دلیل اندازه ی آنها طبیعتا سریع تر هستند. اغلب، اندازه ی انها می تواند مانع سرعت آنها شود. نژاد های بزرگ مانند ماستیف چابک ترین نیستند و بخاطر تنبلی مشهور هستند. با این حال گریت دین دارای روحیه ی ورزشی بیشتری است و می تواند مسافت زیادی را به سرعت بپیماید. به همین دلیل است که از نظر تاریخی، آنها را به شکارچیان موفق گراز در زادگاه خود، آلمان تبدیل کرده است.

این روزها اغلب از این نژاد بعنوان Gentle Giant یاد می شود. اگر فضا و بودجه ی کافی برای صورت حساب های بزرگ زیاد آنها در اختیار داشته باشید، گریت دن می تواند یک اعضای خانواده وفادار و دوست داشتنی باشد. آنها تمایل دارند با بچه های محترم و دیگر حبوانات خانگی خوب کنار بیایند. متاسفانه عمر دانمارکی ها کمتر از نژاد متوسط است و با هیکل بزرگ و قفسه ی سینه ی عمیق می توانند مستعد ابتلا به بیماری کشنده بنام نفخ شکم باشند.

بررسی اجمالی نژاد قد: 28_32 اینچ

وزن: 110_175  پوند

ویژگی های فیزیکی:  سگی با نژاد غول پیکر با بدن عضلانی و قفسه ی سینه ی عمیق؛ پشم های کوتاه و صاف، رنگ ها شامل سیاه، سرمه ای، پلنگی، حنایی، خالدار و …

  1. گری هوند

سگهای گری هوند سریع ترین سگهای روی کره ی زمین شناخته می شوند. سرعت آنها می تواند تا 45 مایل در ساعت باشد. گری ها و سایر سایتهوند های سریع مانند سالوکی ها، بطور خاص با توجه به سرعتشان شناخته شده اند. آنها دارای سینه های بزرگ و هیکل ورزشی هستند. توانایی گری هوند ها برای سرعت، شتاب و سپس حفظ سرعت بالا در دنیای سگ ها غیر قابل قبول است. اگر چه گری هوند ها می توانند با سرعت سرسام آور بدوند اما در اطراف خانه رفتاری ملایم و آرام دارند.

اغلب از آنها بعنوان سگ های تنبل یاد می شود. سرعت آنها به این معنی است که گری ها اغلب در پیست مسابقه می دهند. زمانی که آسیب دیده باشند یا دیگر عملکرد خوبی نداشته باشند، بازنشسته می شوند حتی در سنین پایین. گروه هایی مانند Greyhound Welfare  کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بسیاری از سگ های مهربان و دوست داشتنی می توانند توسط خانواده هایی که تمایل دارند مبل خود را با آنها به اشتراک بگذارند، جور شوند.

بررسی اجمالی نژاد قد: 25_30 اینچ

وزن:60_80 پوند

ویژگی های فیزیکی: پاهای بلند و اندام ورزشی و لاغر، سر باریک و بلند با پوزه ی نوک تیز؛ پشم های کوتاه و صاف در رنگهای مختلف و یکدست

  1. هاسکی سیبرین

هاسکی سیبرین ممکن است به سریعی گری هوند ها نباشند اما باز هم سریع هستند. قدرت این نژاد در استقامت و توانایی طی کردن مسافت های طولانی باور نکردنی با سرعت مداوم سریع نهفته است. این امر اغلب به رغم شرایط سخت آب وهوایی نیز رخ می دهد. همانطور که از یک سگ پرورش یافته انتظار دارید هرروز ساعت ها سورتمه را بکشد، هاسکی ها پر از انرژی، سرعت و روحیه هستند.

این نژاد باید بخشی از یک یک خانواده باشند تا بتوانند از این قدرت برای کمک کردن استفاده کند. هاسکی ها در ورزش هایی مانند کنی کراس یا دوچرخه سواری با سگها بسیار عالی عمل می کنند و همراهان عالی برای پیاده روی هستند. بدون فعالیت های مناسب هاسکی ها به راحتی خسته می شوند، استرس دارند و مخرب می شوند.

آنها بسیار پر سر و صدا هستند و اگر به اندازه ی کافی ورزش و تحرک نکنند، این سر و صدا می تواند افزایش یابد. هاسکی ها هنرمندان معروف فرار کردن هستند و به باغی با حصار و ایمنی بالا نیاز دارند. ممکن است لازم باشد که همیشه با افسار باشند مگر اینکه به سختی روی ایجاد یک فراخوان فوق العاده قابل اعتماد کار کنید. با وجود پشم های ضخیم و عایق شده ی آنها، برای ریزش زیاد آنها اماده باشید.

بررسی اجمالی نژاد

قد: 20_23 اینچ

وزن: 45 _60  پوند (نر)؛ 35_50 پوند (ماده)

ویژگی های فیزیکی: پشم های دولایه ی ضخیم که در رنگ های متونعی از جمله ترکیب های سیاه، خاکستری، سفید و برنز وجود دارند.

  1. جک راسل تریر، یکی دیگر از 10 نژاد سریع ترین سگها می باشد.

     

جک راسل تریر در اصل برای شکار روباه پرورش داده شد. برخلاف فاکسهوند بزرگتر و سنتی، این سگهای کوچک سرسخت و شجاع می توانند شکار خود را تا لانه دنبال کنند. علیرغم اندازه شان، آنها مجبورند سرعت و استقامت لازم را داشته باشند تا در هنگام دنبال کردن بوها از اسب ها عقب نمانند. جک راسل تریر ها هوشمند، پر انرژی و بازیگوش هستند. آنها همچنین می توانند بسیار پر سر و صدا، مستعد حفاری و دارای قدرت شکار بالا می باشند. این سگهای مصمم و قوی ممکن است کوچک باشند اما می توانند شخصیت بزرگی داشته باشند و بزدل نیستند.

بررسی اجمالی نژاد

قد: 10_15 اینچ

وزن: 13_17 پوند

ویژگی های فیزیکی: بدن مربعی شکل و جمع و جور؛ سر کوچک و چهارگوش با چشم های تیره بادامی شکل، و گوش های افتاده و بلند؛ دم باریک و ایستاده

  1. پودل یکی دیگر از 10 نژاد سریع ترین سگها می باشد.

پودل ها در سه اندازه وجود دارند؛ عروسکی، مینیاتوری و استاندارد. که هر سه ی آنها به تند پا مشهور هستند. علی رغم شناخته شدن، از نظر تاریخی بعنوان یک همراه زیبا، با ارزش و نجیب زاده هستند. آنها همچنین بسیار باهوش، با محبت و با شخصیت هستند. پودل ها می توانند حیوانات خانگی عالی باشند. آنها تمایل دارند سرگرم کننده باشند، اما همچنین صبور و ملایم هستند. پودل ها که به دلیل طول عمر خود نیز مشهورند، به اندازه ی برخی نژاد ها از نظر ژنتیکی دارای مشکلات بهداشتی نیست.پودل های عروسکی می توانند 18 سال و یا بیشتر عمر کنند. میزان توجهی که باید به پشم های یک پودل کنید را دست کم نگیرید، تا از نا مرتب بودن ، کرک شدن و ناخوشایند شدن آنها جلوگیری کنید.

بررسی اجمالی نژاد

قد: استاندارد: 15 اینچ؛ مینیاتوری: 10 الی 15 اینچ؛ عروسکی: 10 اینچ و کمتر

وزن: 45 تا 70 پوند؛ مینیاتوری: 15 الی 18 پوند؛ عروسکی: 5 الی 9 پوند

ویژگی های فیزیکی: پشم های تک لایه و مجعد و متراکم که ممکن است یکی از رنگهای یکدست ازجمله سفید، سیاه، خاکستری، قهوه ای و خردلی باشند.

بی اشتهایی در سگ ها، علل و علائم تا راهکارهای درمان را بشناسید.

 

  1. ویزلا، یکی دیگر از 10 نژاد سریع ترین سگها می باشد.

صدها سال پیش ویزلا در میان قبایل شکاری مجارستان بسیار با ارزش بود. این نژاد به دلیل سرعت و استقامت غیر قابل عبور آنها هنگام ردیابی معادن، اهمیت یافت. این روز ها این خصوصیات باعث شده است که آنها بعنوان یک همراه محبوب برای دویدن شناخته شوند. این نژاد نیز مورد تحسین قرار می گیرد زیرا تمایل دارد که بسیار  مشتاق برای رضایت و محبت باشد. ویزلا ها به دلیل ایجاد پیوند های محکم با خانواده هایشان معروف هستند و بیشتر برای خانواده هایی مناسب هستند که بیشتر روزشان باهم تعامل داشته باشند.آنها جونده های معروفی هستند و اگر ورزش و تحرک کافی نداشته باشند ممکن است به این فعالیت روی بیاورند.

بررسی اجمالی نژاد

قد: 22_23 اینچ

وزن: 45 _50 پوند

ویژگی های فیزیکی: عضلانی و متناسب با پشم های کوتاه، صاف و متراکم به رنگ حنایی

آیا سگ ها می توانند استخوان بخورند؟

  1. وایمارانر

وایمارانر یکی دیگر از نژاد های شکاری ورزشی است که دارای سرعت زیادی است. آنها اغلب با ویزلا اشتباه گرفته می شود. نژاد وایمارانر، نژادی بومی آلمان، درشت هیکل، و در رنگهای خاکستری تا طلایی و حنایی که در ویزلا ها دیده می شود، وجود دارد. این نژاد که بخاطر وفاداری، هوش، قابل آموزش و سالم بودن شناخته شده است، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. با این حال، وایمارانر ها می توانند موذی باشند، آنها به توانمند سازی جسمی و روحی زیادی احتیاج دارند تا از این طریق این ویژگی به مشکل تبدیل نشود آنها یکی دیگر از نژاد هایی هستند که به جویدن علاقه دارند و در صورت بی حوصلگی و عدم نظارت می توانند مخرب باشند.

بررسی اجمالی نژاد

قد:24_26 اینچ

وزن:70_85 پوند

ویژگی های فیزیکی: تنومند، با پشم های کوتاه و صاف خاکستری یا خاکستری نقره ای؛ سر بزرگ با گوش های افتاده   همه ی سگ ها قادر به نشان دادن سرعت چشمگیر هستند. برخی از سگ ها، به دلیل سرعت و استقامت، تربیت شده اند تا سرآمد باشند. هر نوع سگی که داشته باشید، مهم این است که آنها به اندازه ی کافی ورزش و توانمند سازی ذهنی داشته باشند. این اطمینان می دهد که شما یک سگ آرام تر، با آرامش و سالم خواهید داشت. بسیاری از نژاد های ذکر شده در بالا دارای سطح انرژی بالاتر از متوسط می باشند. شما باید اطمینان حاصل کنید که آنها فعالیت های مناسب برای هدایت و باهوشی خود دارند. اگر آنها این فعالیت ها را دریافت نکنند، ممکن است در نهایت سرگرمی خود را، که کمتر مناسب است، انجام دهند. مواردی مانند کنی کراس ورزش های سریع سگ می توانند مفید باشند.

در مورد عقیم سازی سگ چگونه انجام می شود؟ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

منبع:

https://www.thesprucepets.com/fastest-dog-breeds-4842243    

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام واقعا در ده نژاد که نام بردید سرعت چندنژادرانوشتید ؟عنوان بحث چی بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا